Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני מתכוון למכור את הרכב (יד 3) וגיליתי שהוא עבר תאונה

שימו לב! השרשור הזה בן 1826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

לאחרונה התחלתי בתהליך למכור את הרכב (שברולט קרוז 1.6 2013, כן אני יודע לא להיט).

קניתי את האוטו לפני שנה, לצערי בגלל שלא נערכתי בהתאם נאלצתי לעשות רכישה מהירה וזולה (מכאן הקרוז).

האמת שהוא סבבה, נוח ולא הרבה בתקלות (רק צנרת של מים), רק שאני עובד רחוק מהבית ומעוניין להחליף למשהו חסכוני בדלק.

קניתי במגרש אצל סוחר (כן אני יודע טעות - לא לעוף עלי בבקשה).

מספר אנשים התעניינו ושאלו עם עבר תאונה. גיליתי שאפשר לבדוק זאת ע"י אתר יעודי ותשלום סימלי.

הוצאתי את היסטורית התאונות ולהפתעתי גיליתי שהוא עבר תאונה ב-2015 (מצורף הדוח)

יש שם סעיף שמדבר על ירידת ערך של כמעט 3000 שח, עכשיו אני קניתי את האוטו ב-30000 שהיה המחירון לפני שנה.

יש לי זכרון דברים עם המוכר (מצורף) בו לא מופיע סעיף על תאונות.

יש לי שתי שאלות :

1. האם סעיף "החזר ירידת ערך" בדוח תאונות הוא כאמור כפי שמו - מתייחס לירידת ערך של הרכב?

2. האם ולמרות שלא בדקתי במכון ובאתר טרם הרכישה, וכאמור במסמך "הסכם רכישת רכב" אין התייחסות לתאונות, אני יכול לדרוש מהמוכר את הסכום של ירידת הערך?

3. האם מסמך "הסכם רכישת רכב" הוא סוג של "גילוי נאות"? האם המסמך הספציפי הזה מתאים להגדרה?

4. יש טעם להלחם על 3000 שח?

דבר אחרון לפני שאתם עונים :

בבקשה לא לשטוף אותי על זה שלא בדקתי כמו שצריך לפני רכישה.

אני יודע. למדתי כנראה בדרך הקשה. לא קונה יותר רכב בלי מליון בדיקות.

תודה רבהDSC_1796 (1).jpgUntitled.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שקנית ממגרש הוא מחויב לפי חוק בטופס גילוי נאות. אם לא מצוין בטופס הזה עניין התאונה אז הסוחר בבעיה כי הוא עבר על החוק.

אני הייתי פונה אליו בהצעה הבאה, החזר של 3000 ש"ח או שהוא קונה ממך את הרכב במחירון שלו היום (כמו שאתה קנית במחירון לפני שנה). לא מסכים להסדר? פונה לבית משפט (רק אל תצפה שם לצדק מהיר ומלא).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר מגרש רכב היה אמור לספק לך טופס גילוי נאות בנוסף על הסכם המכר ביניכם.

לא עשה זאת בעיה שלו, עשה זאת ולא נרשם על תאונה בעיה כפולה ומכופלת.

הרכב עבר תאונה עם נזק מוכח של כ 11000 ש"ח ועוד נזק של ירידת ערך של 3000 ש"ח.

לכן הנזק שלך מורכב מסיכום של שני רכיבים

רכב אחרי תאונה שיש לכך משמעות מסחרית והפחתה בסכום שתקבל, מעבר לירידת הערך הביטוחית

שניהם היו אמורים להשתקף במחיר המכירה אליך.

פנה לסוחר המדובר ותראה איך הוא מפצה אותך על הנזקים שנגרמו לך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות המהירות.

במידה והסוחר ישלח אותי לחפש את החברים,

מה צפוי לי בבית המשפט בהנחה ואני זוכה בתביעה, כי חד משמעית הוא עבר על החוק כאשר לא סיפק טופס גילוי נאות.

האם כאמור בנזק נמוך ולא משמעותי שווה לי בכלל התעסקות עם עורך דין ושנה שנתיים דיונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתביעות קטנות אין עורכי דין

אתה מביא את ההוכחות שלך הצד השני מביא את שלו

הנטיה שם היא לטובת הצרכן הקטן

אחרי חצי שנה שנה יש לך פסק דין.

כנראה שבהתחלה יישלח אותך הסוחר לחפש מי שינענע אותך נימת דיבורו וההתייחסות תשתנה עאשר הוא יקבל את כתב התביעה והיא תשתנה ככל שייתקרב מועד הדיון.

הנזק שלך הוא לא קטן אני מעריך זאת ב כ 7-10K

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תרוץ.

1. כתוב שהתאונה הייתה ב-2015, אתה קנית את הרכב לפני שנה, כלומר ב-2018. המוכר פשוט ייטען שהוא לא ידע על התאונה ולכן הוא לא ציין שום דבר עליה בגילוי הנאות.

2. ירידת הערך על התאונה הייתה 0 (אחוז), כלומר אין לך שום טענה גם מהכיוון הזה. 3000 השקלים ששילמו היו כנראה כי הרכב היה חדש יחסית. היום הירידה הזאת חסרת משמעות.

3. בזיכרון הדברים לא כתוב (ברור שלא יהיה כתוב) שום דבר על תאונות. יותר מזה, כתוב פעמיים שבדקת את הרכב לשביעות רצונך ושלא יהיו לך שום טענות כלפי המוכר.

אין לך מה לעשות עם זה, וגם אין לך שום סיבה לרצות לעשות עם זה משהו, כי תכלס לא מגיע לך שום דבר. תיקון של 14 אלף שקל ברכב בן שנתיים זה פגוש, רדיאטור, ופנסים פחות או יותר. או שתי דלתות. לא משהו חריג שמשפיע איכשהו על הרכב.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לסוחר גם מגיע ללמוד מטעויות. ושלפחות לתקופה הקרובה יגדל קצת מצפון.

הוא לא מסר לי גילוי נאות, הדבר שלעצמו הוא עבירה על חוק מכירת רכב משומש.

ואולי יכול למנף את החוסר טופס גילוי נאות לטובתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אותי מטריד שיש שם "שינוי מספר רישוי"?

שינוי מספר רישום לא מתייחס למספר רישוי של הרכב, זה משהו שקשור לרישום של חברת הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תרוץ.

1. כתוב שהתאונה הייתה ב-2015, אתה קנית את הרכב לפני שנה, כלומר ב-2018. המוכר פשוט ייטען שהוא לא ידע על התאונה ולכן הוא לא ציין שום דבר עליה בגילוי הנאות.

יהיה על הסוחר לשכנע את בית המשפט כי אכן לא ידע על התאונה כאשר קנה את הרכב מאותו יד שמכר לו ולו הייתה התאונה

ירידת הערך על התאונה הייתה 0 (אחוז), כלומר אין לך שום טענה גם מהכיוון הזה. 3000 השקלים ששילמו היו כנראה כי הרכב היה חדש יחסית. היום הירידה הזאת חסרת משמעות.

ירידת הערך הייתה בשיעור של 5-7% . אין יצור כזה ירידת ערך בגלל רכב חדש יחסית.

. בזיכרון הדברים לא כתוב (ברור שלא יהיה כתוב) שום דבר על תאונות. יותר מזה, כתוב פעמיים שבדקת את הרכב לשביעות רצונך ושלא יהיו לך שום טענות כלפי המוכר.

אם יסתבר כי לא בדק את הרכב המשמעות של המשפט הזה נמוכה עד נמוכה מאוד, זה חוזה גנרי סטנדרטי.

אין לך מה לעשות עם זה, וגם אין לך שום סיבה לרצות לעשות עם זה משהו, כי תכלס לא מגיע לך שום דבר. תיקון של 14 אלף שקל ברכב בן שנתיים זה פגוש, רדיאטור, ופנסים פחות או יותר. או שתי דלתות. לא משהו חריג שמשפיע איכשהו על הרכב./QUOTE]

נגרם לו נזק כי כרגע הוא בא למכור רכב שעבר תאונה ואת הנזק הזה הוא יכול לתבוע וגם לקבל כמה אלפי ש"ח

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה

הוספת ציטוט,

התכוונת לרשום משהו?

כן ראה הודעה למעלה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה לפי הטופס היסטוריה ששיעור ירידת הערך היא 0% כלומר אין ירידת ערך.

על פי מה אתה קובע 5-7%?

נכון הבעיה/מטרה שלי כרגע היא אכן למכור את הרכב. שברולט קרוז מספיק קשה למכירה גם ככה ועניין התאונה יעיק עלי עוד יותר.

אני מנסה להמנע מבתי משפט וכדומה. אלא שהסוחר ירכוש ממני את הרכב במחיר מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיון שהסוחר ירכוש ממך את הרכב במחיר מחירון הוא נסיון יפה, לא נראה לי שהסוחר ילך על האופציה הזאת אבל , לך תדע.

ההנחה שלי שמחיר הרכב בקרות התאונה היה כ 50-60 אלף ש"ח לכן ירידת ערך של כ 3000 ש"ח היא באחוזים שכתבתי בערך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עם לא יהיה מחיר מחירון אני מקווה שיהיה רק אלפים בודדים פחות מכך.

אבל רגע אחד, משהו שחשוב לי להבין :

יש שני סעיפים בטופס היסטוריה פרק ג' : 1. "שיעור ירידת ערך" בו מופיע ערך 0, 2. "סכום ששולם ירידת ערך" שבו רשום "2937 שח"

אני לא מבין מהתגובות המעורבות , הייתה ירידת ערך או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...