Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208

Mushi Shi
שימו לב! השרשור הזה בן 1824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רצועת טיימינג ברכב הזה, עולה המון כסף, הבנתי שסביב 2500 שקל. צריך להחליף פעם ב120 אם אני זוכר נכון

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן גם אני זוכר מהשירשור המדבר על הנושא שהחלפת הטיימינג הוקדמה ל120 או 100 אלף ק"מ, שזה אגב לא ק"מ נמוך להחלפה.

יש רכב שהטיימינג זול?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוראות היצרן הן רצועה ראשונה להחליף ב 105 אלף ואחכ כך שוב ב 260 אלף קמ. לא הייתי נצמד ליצרן בקטע הזה.

וכן היתה אצווה ב 2015 של מכוניות שהגיעו לארץ עם פגם ידוע. כמה עשרות מכוניות. היבואן החליף להן את המנועים . מאז לא שמעתי על בעיות אלו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה רשום שצריך להחליף רצועת תזמון כול 20 אלף?

אגב, מזכיר את סקר האמינות של jd power שבו הפיגו זכתה במקום הראשון:

https://www.google.com/amp/s/www.buyacar.co.uk/cars/478/most-reliable-cars-rated-by-jd-power-uk%3famp

הסקודה מככבת שם אז אני לא בטוח עד כמה אפשר לקחת את העסק ברצינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוגזם לחלוטין להחליף רצועת תזמון כל 20,000 ק״מ.

פותח השרשור - לא רשמת איזה מנוע וגיר יש לרכב המדובר. שאלת את המוכר מה הייתה הסיבה להחלפת רצועת התזמון?

כמה כסף מבקשים על הרכב? כשקניתי כזה לפני כמה חודשים היו לא מעט אופציות ביד 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי רצועה אצל גבע לפני חודשיים עלה לי 1500 ש"ח הרכב סה"כ עם 92,000 ק"מ הוחלפה עקב סימני התפוררות.

לגבי האמינות אז כנראה שהרכב לא אמין כמו יפנית (להלן סוויפט או מאזדה 2 או יאריס) אך לא נורא כמו אירופאיות אחרות (משפחת VAG או פיאט) כרגע הבעיה עם הממיר הקטליטי שהייתה בהתחלה נפתרה בריקול והעניין עם הרצועה פשוט דורש מעקב אחרי הרצועה והחלפה במידה והיא מראה סימנים של עייפות (סדקים) חו. מזה בעניין הרעידות היה פו רק בחור אחד שהייתה לו תקלה שטופלה על ידי היבואן עם זאת מעבר לרעידות לא נרשמה שום השפעה אחרת ובכלל לא ברור עם זאת תקלה או התנהגות סבירה של הרכב והגדלת ראש של היבואן מכיוון שזה מנוע 3 צילינדרים.

אגב גם לפי הנראה רכבים שבוצעה בהם החלפת רצועה מוקדמת עקב התפוררות לא נדרשים לבצע החלפה חוזרת בצורה כול כך מוקדמת.

סה"כ למחיר שלה גרסת ה1.2 (ידנית או אוטמט) לדעתי כרגע נותנת את הBVFM למי שמחפש רכב סופרמיני נוח חסכוני מאובזר ונמרץ אני בכול מקרה הייתי מעדיף 208 על קוריאנית זקנה ובלויה יותר או יפנית זקנה ב4+ שנים מכיוון שהגיל והבלאי גם מהווה שיקול בנושא האמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בעיות, לדעתי יש עוד כמה, השתנקות, משאבה, אלטרנטור (אצלי), תורים, לא חסרות להן תלונות ברשת לגבי הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בעיות, לדעתי יש עוד כמה, השתנקות, משאבה, אלטרנטור (אצלי), תורים, לא חסרות להן תלונות ברשת לגבי הרכב הזה.

ששששששש... אתה מפריע למחלקת שימור מכירות רכב יד 2 פה באתר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוגזם לחלוטין להחליף רצועת תזמון כל 20,000 ק״מ.

פותח השרשור - לא רשמת איזה מנוע וגיר יש לרכב המדובר. שאלת את המוכר מה הייתה הסיבה להחלפת רצועת התזמון?

כמה כסף מבקשים על הרכב? כשקניתי כזה לפני כמה חודשים היו לא מעט אופציות ביד 2.

מסוף שנת 2015 (עם טורבו) מנוע 1.2 אוטומטית, 6 הילוכים כידוע לי.

הוא אמר שהמוסך מורשה אמר לו שצריך להחליף והוא מקבל את ההחלפה על מסגרת האחריות אז הוא לא התעניין יותר מדי.

הוא רצה 53 בהתחלה שהיה ממש יקר, כי אז אני יכול להוסיף עוד 2-4 אלף ולקנות של 2016 עם ק"מ סביר לדעתי.

הורדתי ל-49 נראה לי מחיר בסדר ביחס לכל מה שאני רואה ביד 2 ופייס

פלוס למה שאני מקבל - שזה כולל שהוא יחליף מצבר וצמיגים חדשים (4) וגם עושה טיפול שצריך.

- טסט יש עוד לחצי שנה

גם הלכתי גם ללובינסקי לבדיקה רצו על אותו דגם ושנתון עם ק"מ יותר גבוה (היה להם מבחר קטן בין 88 אלף ק"מ עד 120 ק"מ בערך) בסביבות ה49 ועם וויכוח קשה 47, הם לא מתגמשים מעבר לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ששששששש... אתה מפריע למחלקת שימור מכירות רכב יד 2 פה באתר .

אף אחד לא טוען שהרכב פגע רע מבחינת אמינות אבל מעצבן איך יש פה חבורה שתמיד מקטינה כל דבר שקשור ביצרן וברכב הזה כאילו זה שולי ועוד חלק מעזים לאמר שהאמינות מושלמת כאילו מדובר בטויוטה שיצאה מהמפעל.

האוטו אחלה, רק בחייאת תציירו תמונה אמיתית לגביו, הוא מביא תמורה טובה למחיר והאמינות היא לא יותר מבסדר, לא מושלמת, לא מזעזעת, בסדר, 3 מ 5 כוכבים ככה על אמינות, יכולות להיות בעיות אבל עם קצת מודעות ומעקב אפשר להביא פה עסקה טובה, זה הכל.

אם תציגו תמונה מציאותית לא יקפצו כל השאר שמקצינים את העמדה שלהם לצד השני כדי למתן מעט את האוטופיה שאתם בונים פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבאת 2500 שח לרצועת תזמון? ( דיי להגזמות ומחירי הנפץ וההפחדות)... יש חשש במנוע 1.2 ליטר ידני

עד 2015 (לא כולל) שהרצועה מתפוררת. מבדיקה שלי למנוע הזה, הרצועה עדיף להחליפה לראשונה

כל 90 אלף (לפי מוסך מטפל) ולהקדים. רשמתי בטעות כל 20 אלף, הכוונה היתה בכל 50 אלף קמ ולהמנע בעתיד

מנזק שיכול להיות בעקבות ההתפוררות הרצועה והשארות חלקיקים לא רצויים שיפגעו בעוד מערכות, 1400-1600 שח

זה המחיר שנאמר לי, מי שירצה בפרטי (מוסך מוכר בתא שמתמחה בפיזו). סהכ את הרכב שלי שעלה לכביש ב 11.12.12

שעלה 25 אלף שח, 1.6 ליטר אוטומטית, לא מכיר VFM יותר מזה ברכבים בינוניים... יש אחד עם עלות תועלת יותר

טובה וקוראים לו סיטרואן קקטוס ידני. לא מכיר ביפניות נסיעה רכה נעימה ושקטה מזו של הפיזו 208 ואני עדיין לא פאן בויי שלהם.

לקנות רכב כמעט 2013 יד ראשונה ב25 אלף שח ואחריות לשנה עם צמיגים חדשים ושעבר טיפול לפני 3000 קמ ועוד רכב

שעבר 70 אלף קמ??? לא מכיר טוב מזה. ולחשוב שהידני 1.2 יותר חסכוני ובפחות כסף??? אחלה עלות לשקל שלך.

יש לציין שעוד שנה, שנה וחצי אפסיק כנראה והעשה חובה פלוס צד שלישי בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורון Z, בוא נאמר שיש לפיזו גרועים יותר ואלה באו עם מנוע פרינס 1.6 ליטר טורבו, אלה מנועים עם קלקולים לרוב ועדיף באמת

לא לגע בהם, להם מלא בעיות שונות והחלפות של מלא חלקים כושלים...אז אלה 6 מתוך 10 בנוגע לאמינות.

אף אחד לא מקטין,הרכב מאוד אמין ולא גורם לגרירה והשבתה של הרכב, אז למה לרשום שהוא 3 מתוך 5...

אבל ה208 היא 7.5 מתוך 10 עם מנוע ה1.2 ליטר.

ה208 עם 1.6 ליטר אוטו' היא 8.5 מתוך 10. הרכב אמין ואל תשווה לקיה פיקנטו וI10 של יונדאי.

אלה נסיעתם וגודלם הכולל לא השוואה מול ה208 הגדולה יותר, הנוחה יותר, החסכונית יותר, השקטה

יותר, הזריזה יותר ועוד עם מסך מגע ובטיחות 5 כוכבים.... הרבה הרבה יותר... בסה"כ הרכב יותר מבסדר, בגלל זה קופצים כאן

אלה שבסך הכל נוסעים יום יום עם הרכב וללא דברים או בעיות מיוחדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי גרסאת ה1.2 ליטר שיש לי שמעתי על בעיות של רעידות (טורים ששוב לא נראה שזאת בעיה כי קיים כמעט בכול הרכבים ואין תיעוד לאיזה נזק שזה גורם או להתדרדרות מעבר לרעידות) ממיר קטליטי ורצועת תזמון.

לגבי אלטרנטור או משאבה לא שמעתי על בעיות אף פעם אולי רק מקרה אחד שאתה מעיד עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבאת 2500 שח לרצועת תזמון? ( דיי להגזמות ומחירי הנפץ וההפחדות)...

מוזמן להציץ בת'רד שלי בפורום הטכני. הופיע כאן מחיר נוסף (1900), אני מניח כי התלות במחיר היא בזמן העבודה הנדרש לניקוי מערכת השימון.

לפותח השרשור, אני מחזיק ברכב קרוב לשנה וסה"כ עלויות שנתיות הן 800~ ש"ח בחודש (500 תחזוקה + 300 ביטוחים).

מבחינת בלאי "מיוחד" היה טיימינג לאחרונה ורצועת אביזרים בטיפול האחרון.

מבחינת תחזוקה, אני ממליץ לקצר מרווח טיפולים ל-10K, להקפיד על מצבה של רצועת התזמון ולהשתמש בשמן תקני.

לגבי שאר התקלות המועלות כאן (אלטרנטור, טורים, השתנקות וחבריהן) אני לא חוויתי אותן, ולפי הפורום הטכני אין מהן הרבה (לעומת הרצועה למשל).

כרכב, הוא נוח, זריז ובאופן כללי יחסית אמין.

הרכב הספציפי נראה כמו עסקה בסדר (אחרי טיימינג, טיפול, מצבר וצמיגים). תוודא שהצמיגים שיחליף הם ממותג מוכר ומדגם סביר. אותו הדבר גם למצבר.

מילה על אמינות - קשה מאוד לאמוד אותה. רוב האנשים מחווים דעה מבוססת על היכרות אישית עם אקזמפלרים במעגל הקרוב אליהם ומזה קשה לגזור משהו על אמינות. חלק נוסף מתבסס על הודעות/ת'רדים בפורום, אך גם מזה לא קל לגזור אמינות (כי מרחב מדגם בעייתי).

מיעוט מהם חשופים לנתונים של ציי רכב של חברות (יש בפורום הזה אחד או שניים האמ) - כאן דווקא אפשר ללמוד יותר על אמינות כלי הרכב, רק שחשוב לזכור, לא כל נהגי רכבי הליסינג נוהגים ברכבים אלו כאילו היו שלהם :roll: .

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...