Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה בעצם עושיםעם chromebook?

Asaf-R
שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האייפד של הילדים מראה סימני גסיסה, וחשבתי במקום טאבלט נוסף לקנות לפטופ קל משקל וקל מחיר.

הכרומבוקים עלו, אבל מה בעצם התפקוד שלהם?

ניתן להתקין עליהם אופיס או שהם תומכים רק ביישומי האופיס של גוגל?

אפשרי להתקין עליהם יישומי אנדרואיד?

עריכה: אני רואה שהתשובה לשתי השאלות האחרונות היא חיובית, אם כך - מה הקאצ'?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בניסיון של גוגל למתג את עצמה בתור חברה שמייצרת מוצרים פרודקטיביים עבור משתמש ביתי ממוצע.

אם אתה מחפש מחשב זול לעבודה קלילה וגלישה באינטרנט chromebook יכול להיות אחלה דבר, אבל לפני שאתה רוכש תבדוק אם ה-Eco system של גוגל מסוגל לענות על הצרכים שלך.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה מוצר "פרודוקטיבי"?

מה זה "Eco System"?

ת'כלס, מה מערכת כזו לא יכולה להציע שחלונות כן יכולה?

יש פער בביצועים?

לדעתי הסיבה העיקרית להעדיף לפטופ על טאבלט היא, אם צריכים להקליד הרבה יחסית. לגלישה/קריאה נטו, טאבלט נוח יותר וכנראה יבוא עם מסך איכותי יותר (לאותו מחיר).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה- CHROME-OS, מערכת ההפעלה של הכרומבוק, מבוססת לינוקס, קלה ויעילה, ורצה היטב גם על כרומבוקים מבוססי "אטום" שלא מריצים חלונות-7 בצורה נסבלת.

החומרה של כרומבוקים נעה ממעבדי ARM דרך "אטום" ועד מעבדים מתקדמים של AMD ואינטל, משתווים למחשבים מבוססי חלונות.

עוד יתרון (ואולי גם חסרון) -- המערכת "סגורה" (מערכות הכרומבוק מפותחות ע"י גוגל, חומרה ותוכנה, ונבדקות היטב) ויציבה.

הקיום העיקרי של הכרומבוקים הוא העדר מערכת ההפעלה המיקרוסופטית, ומחירה. חסרונה, כמובן, מיעוט התוכנות.

בשנים האחרונות מכירות הכרומבוק בעלייה דרמטית, שאין לה שום מקבילה בשוק ה PC.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר, אפשר להריץ רק אפליקציות שעובדות אונליין?

זה אומר שמהירות העבודה תלויה בחיבור לרשת, לא?!

הרי Google Docs, בנוסף להיותה מוגבלת יחסית, היא גם איטית משמעותית מהמקבילה שרצה על המחשב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה מוצר "פרודוקטיבי"?

מה זה "Eco System"?

ת'כלס, מה מערכת כזו לא יכולה להציע שחלונות כן יכולה?

יש פער בביצועים?

לדעתי הסיבה העיקרית להעדיף לפטופ על טאבלט היא, אם צריכים להקליד הרבה יחסית. לגלישה/קריאה נטו, טאבלט נוח יותר וכנראה יבוא עם מסך איכותי יותר (לאותו מחיר).

מוצר פרודוקטיבי - מוצר שבאמצעותו ניתן לייצר תוצר. בסביבת חלונות יש כל תוכנה שרק ניתן לעלות על הדעת.

מה מערכת כזו לא יכולה להציע שחלונות כן יכולה? בגדול תמיכה בתוכנות מקצועיות, גרסה מלאה של אופיס, תמיכה בעכבר ומקלדת (אין בטאבלט), חווית גלישה מלאה ויכולת לצרוך תוכן בלי מגבלות.

כרומבוק מתאים לאנשים שצריכים מחשב זול עם עכבר ומקלדת בשביל אינטרנט ועיבוד נתונים בסיסי. מדובר במחשב שיתן ביצועים יותר טובים ממחשב מבוסס חלונות בתקציב נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פתרון זול וקל משקל ללפטופ (עם זמן בטריה ארוך).

יש היום בתי ספר, לא יודע אם קיים בארץ, שלכל תלמיד יש חשבון גוגל בית ספרי וכרומבוק ואת כל השיעורים הם עושים עליו דרך האפליקציות של גוגל.

ובגלל שזה גם חשבון של בית ספר, אז אפשר להגביל את התקנת התוכנות פר משתמש.

כמובן שעל אותו כרומבוק אפשר להתחבר מכמה חשבונות, למשל בבית להתחבר ממשתמש אחר בלי הגבלות.

עריכה אחרונה על ידי car_me

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרומבוק מתאים לאנשים שצריכים מחשב זול עם עכבר ומקלדת בשביל אינטרנט ועיבוד נתונים בסיסי. מדובר במחשב שיתן ביצועים יותר טובים ממחשב מבוסס חלונות בתקציב נמוך.

לא בהכרח "בסיסי" - i7 עם 16 ג'יגה.

https://www.amazon.com/Google-Pixelbook-i7-RAM-512/dp/B075JLPLBL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון אז נכון לעכשיו לא נמכרים בארץ בכלל כרומבוקים.

מערכת ההפעלה מאפשרת התקנת יישומי אנדרואיד (שלא תמיד יפעלו בצורה מותאמת לרזולוציה).

התקנת יישומי מיקרוסופט לא ממש אפשרית (OFFICE אפשר רק 365 בענן).

טוב בעיקר לצריכת תוכן ועבודה עם יישומי גוגל. מעבר לזה הופך להיות דיי בעייתי.

אני טועה?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שניתן להריץ רק אפליקציות שרצות על דפדפן. זה נדמה לי שיוצר מגבלת מהירות תגובה רצינית.

לגבי מקלדת, אפשר לצרף לטאבלט מקלדת.

לא הבנתי איך חווית הגלישה וצריכת התוכן מוגבלת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא טועה , המחשב נועד לגלישה (סרטונים,מיילים וכד') ועבודה עם OFFICE, משחקים בדפדפן וכד', אם הילדים משחקים בטאבלט במשחקים מתקדמים זה לא יהווה תחליף לטאבלט לפי דעתי. אין לי שמץ למה דחפו שם I7 דור 7, לעניות דעתי זה גם מעבד שטוחן סוללה הרבה יותר מ I5.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שניתן להריץ רק אפליקציות שרצות על דפדפן. זה נדמה לי שיוצר מגבלת מהירות תגובה רצינית.

זה היה נכון לדור הראשון של הכרומבוקים (יש לי אחד כזה). היום אפשר להתקין אפליקציות אנדרואיד. אין לי ניסיון אישי עם כרומבוקים חדשים מלבד כמה דקות משחק.

https://support.google.com/googleplay/answer/7021273?hl=en

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח "בסיסי" - i7 עם 16 ג'יגה.

https://www.amazon.com/Google-Pixelbook-i7-RAM-512/dp/B075JLPLBL

לשים למערכת הפעלה כזאת i7 זה כמו להתקין מנוע 500 כ"ס במכונית ולעמוד בפקק בשדרות רוטשילד בתל אביב.

הנקודה שלי הייתה שבתקציב מאוד נמוך כרומבוק כנראה יתן ביצועים יותר טובים ממחשב מבוסס חלונות.

אם ממש צריכים שילוב של מחשב נייד וטאבלט בתקציב הזה אפשר לקנות Surface Pro 6 עם מעבד i5.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...