Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון תקציב 9000 שח (עידכון תקציב: 26 אלף שקל)

Shay Kotlarsky
שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשעה טובה קיבלתי רשיון נהיגה,

אני לא מבין בשוק הרכב ואני רוצה לקנות לעצמי מכונית.

המליצו לי ללכת על מכונית שהיא לא יקרה שאפשרי להתגלח אליה מה שנקרא.

אשמח לקבל המלצות למכונית שמתאימה להגדרה .

התקציב שלי הוא עד 9,000 ש"ח

מכוניות צרפתיות לא בא בחשבון

מה שחושב לי ברכב שיהיה קודם כול אמין שלא רואה הרבה מוסך, ושיהיה חסכוני בדלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתקציב הזה "אמין" ו"לא רואה מוסך" הן דרישות מוגזמות /צריך רכב שאלילת המזל או "המכשפה מבית ברבור" יברכו אותו 3 פעמים ביום.

עכשיו ברצינות-אתן דוגמא לרכבים שלא מתאימים לצרכים שלך רק כדי שתבין:

אתה יכול לקנות למשל רכב יפני כמו מאזדה לאנטיס,שנחשב "אמין" אבל הגירים שם מתחילים לשבוק חיים באיזור ה 200,000 ק"מ והמנועים לאכול שמן ואז הרכב לא אמין ואתה יכול למצוא צרפתייה צעירה יותר (מגאן 2008-9),שבה יחסית כבר אין מבחר כזה בעייתי של תקלות (חוץ מאולי שסתומים בגיר שזו מחלה ידועה).

תצטרך לבחור בין רכב יפני בן 18-19 לבין רכב אירופאי בן טיפה פחות.

לדעתי רכב קטן כמו דייהטסו סיריון/סוזוקי סוויפט תפור עליך - שתיהן אך ורק עם מנוע 1300 יכולות להתאים- תחפש אחת מהן שמורה בסבלנות ותיהנה.

במחשה שנייה,הייתי מעדיף כרכב ראשון גיר ידני (אם אתה יכול לנהוג בו) כיוון שתיקון תיבה אוטומטית עלול להגיע כאן למחצית שווי קניית הרכב ואז הייתי מכניס אופציה נוספת-פורד פיאסטה שנתון 2001 ואילך.

צריך למצוא רכב שעבר כמה שפחות ידיים, ק"מ נמוך ככל האפשר ,עם טסט ארוך ככל הניתן ואם יש הסטורית טיפולים ממוסך (לא חייב מורשה היבואן) אז בכלל מצויין.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה "אמין" ו"לא רואה מוסך" הן דרישות מוגזמות /צריך רכב שאלילת המזל או "המכשפה מבית ברבור" יברכו אותו 3 פעמים ביום.

עכשיו ברצינות-אתן דוגמא לרכבים שלא מתאימים לצרכים שלך רק כדי שתבין:

אתה יכול לקנות למשל רכב יפני כמו מאזדה לאנטיס,שנחשב "אמין" אבל הגירים שם מתחילים לשבוק חיים באיזור ה 200,000 ק"מ והמנועים לאכול שמן ואז הרכב לא אמין ואתה יכול למצוא צרפתייה צעירה יותר (מגאן 2008-9),שבה יחסית כבר אין מבחר כזה בעייתי של תקלות (חוץ מאולי שסתומים בגיר שזו מחלה ידועה).

תצטרך לבחור בין רכב יפני בן 18-19 לבין רכב אירופאי בן טיפה פחות.

לדעתי רכב קטן כמו דייהטסו סיריון/סוזוקי סוויפט תפור עליך - שתיהן אך ורק עם מנוע 1300 יכולות להתאים- תחפש אחת מהן שמורה בסבלנות ותיהנה.

צריך למצוא רכב שעבר כמה שפחות ידיים, ק"מ נמוך ככל האפשר ,עם טסט ארוך ככל הניתן ואם יש הסטורית טיפולים ממוסך (לא חייב מורשה היבואן) אז בכלל מצויין.

אני מעדיף באופן אישי מכונית יפנית כי אני יודע שהן אמינות, לעומת מכוניות צרפתיות שאני קראתי שהם רואות הרבה מוסך,

אני מודע לכך שהתקציב שלי הוא לא גובהה אך אני מחפש רכב שיכול להתאים לי ושלא יזלול הרבה דלק וכמובן יהיה אמין וביטחותי,

למשל אני הסתכלתי ביד 2 ריאתי שם טיוטה יאירס מודל 2006 שנסע 306 ק"מ יד 3 לפי המודעה אך אני ידע בדיוק שהאוטו במצב תקין ושלא יעבדו אלי

או מכונית אחרת איך בדיוק אני יזהה שמנסים לעשות עוקץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בק"מ כזה גם למכונית היפנית האמינה ביותר עלי אדמות יהיה בלאי גבוה.

בוא נניח לרגע שהמנוע והגיר תקינים (רק נניח,זה לא בטוח).

היכן הרכיבים האחרים (גומיות,תושבות,מערכת היגוי,מתלים כולל בולמי זעזועים,צנרת מערכת הקירור ועוד רבים וטובים) ?

אם רכב טופל כמו שצריך המנוע שלו (בלי קשר לארץ המוצא יכול להחזיק גם 400-500K ק"מ) לגבי תיבת ההילוכים ושאר הרכיבים שהזכרתי אני יותר בספק.

חוץ מזה,תוכל לקנות סיריון /סוויפט,שגם הן יפניות ויעלו פחות מהיאריס הזו,שהמחיר שלה הזוי רק בגלל הסמל של טויוטה.

לגבי "שלא יעבדו עלי"- קשה מאוד.. רכב ישן אין טעם לקחת למכון בדיקה,שיוציא אותו שחור משחור ומלא תקלות ,אלא כדאי לבדוק מכנית במוסך שהוא תקין (בעיקר את המנוע והגיר) ושילדה אצל פחח-הבדיקות הללו יכולות לעלות כמה מאות בודדות של ש"ח (300-400) אבל להציל אותך מבור ללא תחתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מההמלצות שקיבלת, לא מדוייקות.

למשל אין סוזוקי סוויפט במצב נורמאלי דגם חדש שאפשר לקנות ב 9000 ש"ח, הדגם הקודם זה רכב שהוצג בשנת 1988 והוא לא רלוונטי היום.

כנ"ל פורד פיאסטה, 2001-2002 זה רכב עתיק משנות ה 90, הדגם המחליף 2003-2004 הוא מצויין אבל נדיר מאוד בארץ ויקיים רק ידני או רובוטי.

היבוא חודש רק ב 2008 עם דור חדש, אולי זה כבר בתקציב שלך.

בכל מקרה, אל תסתכל על מכוניות בנות 18-19 ומכוניות עם 300 אלף ק"מ.

יש פה את הסקירה שעשיתי לשתי מכוניות הגיוניות לתקציב:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5756936

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל אין סוזוקי סוויפט במצב נורמאלי דגם חדש שאפשר לקנות ב 9000 ש"ח, הדגם הקודם זה רכב שהוצג בשנת 1988 והוא לא רלוונטי היום.

כנ"ל פורד פיאסטה, 2001-2002 זה רכב עתיק משנות ה 90, הדגם המחליף 2003-2004 הוא מצויין אבל נדיר מאוד בארץ ויקיים רק ידני או רובוטי.

היבוא חודש רק ב 2008 עם דור חדש, אולי זה כבר בתקציב שלך.

בכל מקרה, אל תסתכל על מכוניות בנות 18-19 ומכוניות עם 300 אלף ק"מ.

יש פה את הסקירה שעשיתי לשתי מכוניות הגיוניות לתקציב:

באופן כללי הרישיון שלי רק על אוטמטת

המלצות שקיבלתי בגדול זה על יפניות, בהתחלה חשבתי על פורד פוקס אבל אחרי שקראתי קצת באינטרט ריאתי שיש בעיה עם הגיר, וכמו כן שהיה זוללת דלק .

בגובהה התקציב שאני מתכון לרכוש אין מצב שיש מכונית עם קילמטרז בפחות מ200K

ויונדאי לא בא אצלי בחשבון....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיות גיר יש בפוקוס דור 3 שזה שנים 2011-2014. דור 3 בכל מקרה מעל התקציב.

בפוקוס דור 2 שנים 2006-2011 יש גיר אוטומטי פשוט שלא נחשב בעייתי, הדגם הזה דווקא כן בתקציב שלך. הוא בהחלט צורך הרבה דלק אבל הוא יחסית רכב מתקדם ולא ישן מידי.

לרשום "יונדאי לא באה בחשבון" זה נחמד אבל תנסה להיות ריאלי, דווקא ביונדאי יהיה יותר קל למצוא את השילוב של רכב לא יותr מידי עתיק עם ק"מ בשמיים + תחזוקה לא יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיות גיר יש בפוקוס דור 3 שזה שנים 2011-2014. דור 3 בכל מקרה מעל התקציב.

בפוקוס דור 2 שנים 2006-2011 יש גיר אוטומטי פשוט שלא נחשב בעייתי, הדגם הזה דווקא כן בתקציב שלך. הוא בהחלט צורך הרבה דלק אבל הוא יחסית רכב מתקדם ולא ישן מידי.

לרשום "יונדאי לא באה בחשבון" זה נחמד אבל תנסה להיות ריאלי, דווקא ביונדאי יהיה יותר קל למצוא את השילוב של רכב לא יותד מידי עתיק עם ק"מ בשמיים + תחזוקה לא יקרה.

קראתי את הסקירה ששלחת לי אני מעדיף יותר את הדייהטסו סיריון

המכוניות שהסתכלתי עד כה היו דייהטסו סיריון, סוזוקי סוויפט אבל נתרעתי בגלל שהם ישנות מאוד, טיוטה יאיריס מודל 2006,

כי מבחינת בטיחות כמה שהמכונית ישנה יותר היא פחות בטוחה בתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה דגם ישן משנתונים 84/5-92 אבל לא לזה התכוונתי.

יש גם בצורה טיפה שונה שנתונים 2001 (סוויפט רגילה /סוויפט סדאן) ולאחר מכן גם שנתונים 2007-8 (אבל לאחר בדיקה ביד 2 מסתבר ששנתונים אלו לא בתקציב).

יותר ריאלי לחפש סיריון משנתונים 2005-7,-גם אם מוכר מבקש 11 אפשר להוריד עוד טיפה במחיר ואם תתאמץ טיפה תיפגשו באמצע (10K)

הייתי מחפש רכב עם פחות מ 200,000 ק"מ.

http://pricelist.yad2.co.il/search.php?CarType=1&Manufactur=18&CarModel=5891&Year=2007- זה מחירון הרכב לפי יד 2 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם שבתמונה הוצג ב 1988 ונמכר בארץ מ 1989 עד 2003. היו בדרך כמה מתיחות פנים אבל זה אותו דגם בדיוק. עד 1996 הגיע ממפעל סוזוקי ביפן, מ 1997 ממפעל בהונגריה. היה 4, 5 ו 3 דלתות.

כבודו במקומו מונח, אבל היום האוטו הזה לא רלוונטי, זה עדיין טכנולוגיה של 1988.

הדור הבא של הסוויפט הגיע לארץ ב 2007 והוא הרבה יותר יקר מהתקציב.

2004,5,6 - אין סוזוקי סוויפט בארץ. SUZUKISwift5Doors-2185_2.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון אני תמיד אצליץ לנהג חדש אשר בידו רשיון נהיגה לא מוגבל לאוטו' לקנות רכב ידני. מכיוון שהתקופה שבה אתה מתחיל לנהוג עם המלווה והתקופה שאחריה שבא אתה נוהג עצמאי היא מאוד קריטית לדעתי לעתיד הראייה התעבורתית מכיוון שאתה במצב של התהוות יכלת הנהיגה שלך ואתה מרוכז הרבה יותר מאשר נהג אשר לו נסיון רב.

בתקציב הנ''ל אמליץ על סוזוקי איגניס שתשאיר לך 1000-1500 בצד ליישור קו ותיקונים אם צריך.

כאופצייה שנייה יונדאי גטס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה לא ממש מכיר מכוניות וגם את המידע שאתה קורא אתה לא מבין, מבלי להעליב. זה גורם לך לפסול רכבים ראויים וחבל. תקדיש יותר צומת לב לפרטים כי גם לאותו בדגם יש הבדלים אפילו בין שנתון לשנתון.

אני בספק אם בתקציב של 9000 שקלים אנחנו מדברים על הפורד פוקוס הבעייתית אם כי הגיר בהחלט ריסק להם את המחירון.

בכל מקרה תשים לב שהיו לפוקוס 4 דורות עד עכשיו. דור 1-2 אין בעיות בגיר. דור 3 בעייתי. דור 4 אין בעיות בגיר.

בתקציב שלך נשמע לי יותר הגיוני שיכנסו דור 1-2 מאשר דור 3.

בוקי הפנה אותך לשני רכבים טובים.

עוד אופציה שקפצה לי לראש - מיצובישי לנסר. אחת עם קמ סביר ומטופלת תיהיה בחירה טובה.

לגבי בטיחות - דווקא תוצרת צרפת שפסלת בדרך כלל תיתן לך רכבים בטוחים יותר ביחס לשקל.

ישנם רכבים טובים שם עם בעיות אומנם אבל אלו בעיות מוכרות ולא גדולות שצריך לטפל בהן פעם בהמון זמן, ויש מוסכים מתמחים מעולים שיודעים לטפל בהם.

פג׳ו 307 תוכל למצוא במחיר מצחיק שישאיר לך גם כמה אלפים טובים ליישור קו ותקלות, ומדובר ברכב בטוח ביחס לאופציות שהעלת פה.

גם רנו מגאן, אותו הסיפור.

אז אם אתה רוצה בטיחות - אירופאי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקנה יאריס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון אני תמיד אצליץ לנהג חדש אשר בידו רשיון נהיגה לא מוגבל לאוטו' לקנות רכב ידני. מכיוון שהתקופה שבה אתה מתחיל לנהוג עם המלווה והתקופה שאחריה שבא אתה נוהג עצמאי היא מאוד קריטית לדעתי לעתיד הראייה התעבורתית מכיוון שאתה במצב של התהוות יכלת הנהיגה שלך ואתה מרוכז הרבה יותר מאשר נהג אשר לו נסיון רב.

בתקציב הנ''ל אמליץ על סוזוקי איגניס שתשאיר לך 1000-1500 בצד ליישור קו ותיקונים אם צריך.

כאופצייה שנייה יונדאי גטס.

אני לא צריך מלווה בגלל שהגיל שלי מעל 24 והרישיון נהיגה שלי רק על אוטומטית

נראה שאתה לא ממש מכיר מכוניות וגם את המידע שאתה קורא אתה לא מבין, מבלי להעליב. זה גורם לך לפסול רכבים ראויים וחבל. תקדיש יותר צומת לב לפרטים כי גם לאותו בדגם יש הבדלים אפילו בין שנתון לשנתון.

אני בספק אם בתקציב של 9000 שקלים אנחנו מדברים על הפורד פוקוס הבעייתית אם כי הגיר בהחלט ריסק להם את המחירון.

בכל מקרה תשים לב שהיו לפוקוס 4 דורות עד עכשיו. דור 1-2 אין בעיות בגיר. דור 3 בעייתי. דור 4 אין בעיות בגיר.

בתקציב שלך נשמע לי יותר הגיוני שיכנסו דור 1-2 מאשר דור 3.

בוקי הפנה אותך לשני רכבים טובים.

עוד אופציה שקפצה לי לראש - מיצובישי לנסר. אחת עם קמ סביר ומטופלת תיהיה בחירה טובה.

לגבי בטיחות - דווקא תוצרת צרפת שפסלת בדרך כלל תיתן לך רכבים בטוחים יותר ביחס לשקל.

ישנם רכבים טובים שם עם בעיות אומנם אבל אלו בעיות מוכרות ולא גדולות שצריך לטפל בהן פעם בהמון זמן, ויש מוסכים מתמחים מעולים שיודעים לטפל בהם.

פג׳ו 307 תוכל למצוא במחיר מצחיק שישאיר לך גם כמה אלפים טובים ליישור קו ותקלות, ומדובר ברכב בטוח ביחס לאופציות שהעלת פה.

גם רנו מגאן, אותו הסיפור.

אז אם אתה רוצה בטיחות - אירופאי.

מכוניות צרפתיות רואות כול יומיים מוסך לפי מה שאני קראתי באתרי חדשות ואף אחד מהמשפחה שלי אמרו שעדיף לא לגעת בהם .

סוזוקי

סוויפט בתווך המחירים שלי הוא משנת 2000 שעוד רגע יהיה צריך לעשות קידוש למכונית.

אני חושב שאני ילך על ה

דייהטסו שהמילצו לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...