Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חנויות תכשיטים - למה התחום כול כך אפור?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בא לחנות תכשיטים, רוצה לקנות לזוגתי עגילים. מצאה משהו שהיא אוהבת - 800 שקל.

ליד היה משהו דומה - 500 שקל. מהצד היה עוד משהו דומה 1500 שקל. בחנות אחרת משהו אחר גם לא שונה בהרבה -2800 שקל.

כולם עשויים זהב ומשובצים אבנים מנצנצות. לי אין מושג האם זה זהב בכלל, כמה קראט, ומה זה האבנים המנצנצות, ולא יודע אם בכלל יכול להיות מושג, מבלי ללכת לצורף(שגם עליו אני לא בדיוק סומך שידע להבדיל בין 14 ל-18 קראט, למשל)

מה שאני בא להגיד שאני ממש לא מבין על מה בדיוק ההבדלים במחיר ואיך אפשר לדעת לגבי האותנטיות של המוצר.

אשמח לדעת אם מישהו כן מבין.

לי עושה רושם שזה שוק שלם שמבוסס על בני זוג שמוכנים לשלם מחיר מופרך על משהו שכניראה לא שווה עשירית מהסכום(במקרה הטוב) כי כך הם מראים את אהבתם, ועל בנות זוג שמקבלות משהו יפה ולא אכפת להם כמה הוא עולה, כי הם לא משלמות על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בטח יבואו ויסבירו לך למה זה לא נכון, אבל לדעתי בפסקה האחרונה ענית לעצמך על השאלה.

יש פרק מצויין על זה בסאות' פארק, Cash For Gold.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא הכי נכון. נשים מבינות בתכשיטים, בסוג הזהב וכמה זה אמור לעלות בערך בייחס לחנויות אחרות. בשבילך זה הכל אותו הדבר כי אתה לא הולך עם עגילים וטבעות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים מטומטמים בכל קשת העושר. יש מטומטמים שמשלמים מאה שקל על עגילים ויש מטומטמים שמשלמים מאה אלף שקל על עגילים.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תמיד אפשר לקבל אינדיקציה למחיר דברים מזהב לפי משקל הזהב, ואתה יכול להתעדכן בעלות שלו באינטרנט (כולל מחשבונים לשווי 18 קראט וכו' לעומת 24)

לכל אבן גם תוכל למצוא את מחיר השוק בהתאם לגודל, אופן החיתוך ורמת הטהורות

זה לא שהשוק הזה "אפור", פשוט צריך ללמוד אותו, כמו כל שוק אחר.

-אני גם לא מבין למה אנשים נמשכים לדברים מנצנצים במחיר הזוי שאין להם שימוש פרקטי, ערך אומנותי, היסטורי, או חינוכי מסוג כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות באותו יום קופסת תותים ב-15₪ וב-5.90, בשתי חנויות שונות שהמרחק ביניהן 100 מטר, והמגדל אותו מגדל.

כנ"ל בתכשיטים ובכל תחום אחר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

-אני גם לא מבין למה אנשים נמשכים לדברים מנצנצים במחיר הזוי שאין להם שימוש פרקטי, ערך אומנותי, היסטורי, או חינוכי מסוג כלשהו.

הכל עניין של שיווק

דרך אגב, זה מתקשר לשרשור המקביל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שבת הזוג שלך לא תבדיל בין FR לקופרה ....

או בין אוקטביה דיזל ל RS .

וכן הלאה...

העניין הוא שאם חברה שלי פתאום תחליט כן להתעניין, היא תוכל לקרוא על ההבדלים בין קופרה ו fr , ולדעת שההבדלים הם באחוז מאוד גבוה אמיתיים, כי יצר אותם מפעל בבעלות vag שעומד בתקנים מחמירים וכו'.

אם אני הולך ומתלבט בין טבעת ב 500 וטבעת ב 3000 אין לי שום דרך מה החומרים, איזה עבודה הושקעה. כלום. הדבר היחיד שאני יכול לדעת זה אם (לא) לסמוך על החירטוטים של המוכר. נטו מבחינת שקט נפשי, אני לא יכול לדעת אם גם הטבעות ב 500 וגם ב 3000 לא יצאו מאותו מפעל ב-שנדונג ונמכרות 10 ב 100.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה יודע שעלות ייצור של FR וקופרה הן לא אותו דבר?

אם כן, למה סיאט מרשים לעצמם לגבות דלטא מטורפת בין מחיר קופרה לfr?

והן אכן באות מאותו מפעל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד תחשוב מה הדבר הנוסף או המקביל שניתן לעשות עם סכום הכסף שדורשים עבור התכשיט.

האם טיסה משותפת לחו"ל? בילוי משותף כזה או אחר? פריט לרכישה? כיסוי של חלק מהמשכנתא? קופת חסכון עתידית לילדים? ואז תשווה ותחליט מה עדיף.

בת זוג חייבת שיהיו לה לפחות תכשיט אחד או שניים שאתה רכשת לה, אבל אישית, כאמור דעתי בלבד, אין טעם למצבור או אוסף תכשיטים. בכסף שהם עלו אפשר לקדם נושאים הרבה יותר חשובים, שוב לדעתי, כמו למשל עבור הילדים. אוסף תכשיטים הוא אגב גם גניב מאד, עוד מקור לדאגות, ולהשקעה כספית נוספת באמצעי הגנה עליהם.

צא ולמד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאשתי מעט תכשיטים קטנים מזהב, היא אלרגית למתכות אחרות, וחלקם עוברים פעם בשנה - שנתיים טרייד אין. יש לה צורף שהמשפחה שלה קונה אצלו תכשיטים כבר לפחות 50 שנה ויש לה אמון שלא מרמים אותה (כמובן שהצורף מרויח מהדלתא במחיר הקניה והמכירה של הזהב, בדיוק כמו הריביות בבנק).

כמובן שיש כמה פריטים קטנים שעברו במשפחה וכמה שקיבלה ממני, אלה לא מועמדים להחלפה. אבל סה"כ מדובר במעט מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני צריך לקנות אני קונה בבורסה ברמת גן,(בחנויות הפשוטות יותר)

כל פעם שאני בודק חנויות בעיר שלי ראשון לציון אני מרגיש שמנסים לרמות ולעקוץ אותי,

בבורסה ההרגשה שלי של יותר אמינות ורוב החנויות משדרות באותו הגל(זול יותר מאותם החנויות בראשון).

אם מדובר על סכומים גדולים יותר אז כבר יש תעודות של היהלומים וכו', זהב אפשר לשקול זה לא בעיה

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזה מספר שנים יש יהלומים סינטטיים באיכות גבוהה, שהולכים ומחליפים את היהלומים מן הטבע. חבר שעוסק ביבוא יהלומים טוען שמאוד קשה להבדיל ביניהם גם עבור מומחה, וזה בתורו מושך את המחירים מטה. זהב ופלטינה - כפי שאמרו כבר כאן, מחירים משתנים כמו כל מניה ואפשר להתעדכן און ליין בכל רגע ורגע.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...