Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חרקים אוכלים לי את הנענע שבאדנית בכניסה לדירה

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 1815 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז יש לי נענע יפה וקטנה שצומחת על אדנית בכניסה לדירה, היא לא על הרצפה אלא בגובה מטר וחצי ממנה.

שמתי לב שיש לי חורים על הנענע משהו אוכל אותה, לא מצאתי חרקים בלילה בכלל, אני שוטף את העלים הטובים ובודק - אין כלום.

יש סיכוי שחרק אוכלים אותה ביום?

מה עושים במקרה כזה? לא בא לי על הדברה, יש פיתרון לא רעיל?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה גולש שהוא באמת מומחה (sorval? לא זוכר את הניק כרגע...) - עד אז אני אענה -

לפעמים מדובר בצרעות שגוזרות את העלים ועושות יופי של נזק, בלי שום תולעים או כנימות.

במקרה הזה הפגם הוא אסתטי בלבד, אתה יכול לשטוף ולאכול/לחלוט בכיף גם את העלים המחוררים.

פיתרון לא רעיל אך לא בהכרח ישים - להעביר את העציץ למקום אחר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך לנסות להשתמש בהדברה אורגנית, לי אישית זה דיי עוזר נגד אקרית הקורים באדניות בכל שנה באביב (אחרי טיפול של לפחות 3 שבועות).

מתכון לחומר הדברה - לחפש בגוגל.

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב, נענע בעונה (שאגב הפוכה מעונת התה), צומחת בקצב מסחרר ולא צריכה להיות בעיה לחלוק אותה עם איזה חרק שלא יהיה.

מאחר ומדובר בחליטה במים רותחים (לפחות בחלק מהשימושים), לא הייתי מעז לא לשים שום הדברה, לא בריסוס ולא באדמה, בין אם הוא מכיל קוטלי עשבים ובין אם הוא "טבעי".

לשיקולך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה - זה גם חלק ממה שחשבתי.

צמחה תוך שבוע למלא עציצים יפים וטעימים, וביומיים האחרונים שמתי לב למלא חורים קטנים ללא כל לכלוך מסביב, פשוט כאילו מישהו נגס בה, שטפתי כמה עלים יפים ובדקתי לראות שאין חרקים ולכלוך, הורדתי את החלקים עם החורים ושתיתי.

אין סימנים לכנימות / אקרית הקורים וכדומה, לא שראיתי לפחות ועברתי עם פנס..

HANS - צרעות?? :shock:

IMAG2120.jpg

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, צרעות שאוכלות חלקי צמחים, לועסות אותם ובונות מהן קינים שהם ערבוב של בוץ ונייר.

יוצאים לפעמים יופי של משושים, כמו חלות דבש.

מהצילום שלך נראה שמדובר בכמה עלים בודדים. שום כלום. תמשיך בחייך. אין שום סיבה בעולם להדביר צמחי תבלין,

במקרה הכי גרוע קונים שתיל אחר ב-12 ש״ח, או כמו שכבר כתבתי, מעבירים אותו למקום אחר (מה שמבלבל את החרקים).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזה Aphids. היתה לי מכה רצינית שלהם לאחרונה בעציצי הפלפלים שלי. אם אתה לא רואה ג׳וקים על העלים זה יכול להיות בגלל שהם יושבים מתחת לעלה ומוצצים לו את החיים. ניסיתי לרסס אותם ולא עבד כי הריסוס לא פוגע בהם - הם מתחבאים מתחת לעלה איפה שקשה לפגוע, המושבות התרבו והתרבו וכבר העציץ נעשה מגעיל, התחילו להיות עליו כמו שרף מסריח מהשאריות שלהם. בסוף לקחתי את העציצים הנחתי אותם על האדמה כדי שיהיה אפשר לגשת לתחתית העלים שלהם ופשוט עם הצינור התחלתי לשטוף אותם, מסתבר שזה עבד! הצינור העיף אותם לאדמה.

התוצאה לפניכם:

IMG_2912.jpg

לגבי נענע, שמתי לב שבחצי שנה הראשונה שלהם היא בד״כ מתפוצצת ואז עם הזמן נחלשת. הגעתי לכמה מסקנות לגבי זה:

1. השורשים של הנענע גודלים בקצב מהיר ולאט לאט תופסים את כל המקום בעציץ, אלא אם כן הנענע נמצאת באדמה פתוחה היא בד״כ תגיע למצב שכבר אין לה לאיפה לגדול.

2. המרכיבים התזונתיים באדמה נגמרים לה, צריך לחדש אדמה או לדשן.

לאחרונה לקחתי את העציץ, הוצאתי את השתיל (השורשים יצאו בגוש אחד בצורה של העציץ), חתכתי שליש מהשורשים וזרקתי אותם, שמתי אדמה חדשה והחזרתי את השתיל. בשבוע הראשון הנענע קצת נחלשה ואז אחרי שבוע היא התחילה להתפוצץ שוב :)

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, צרעות שאוכלות חלקי צמחים, לועסות אותם ובונות מהן קינים שהם ערבוב של בוץ ונייר.

יוצאים לפעמים יופי של משושים, כמו חלות דבש.

מהצילום שלך נראה שמדובר בכמה עלים בודדים. שום כלום. תמשיך בחייך. אין שום סיבה בעולם להדביר צמחי תבלין,

במקרה הכי גרוע קונים שתיל אחר ב-12 ש״ח, או כמו שכבר כתבתי, מעבירים אותו למקום אחר (מה שמבלבל את החרקים).

האמת שפה רואים אותה יפה כי צילמתי שלשום, אתמול זה היה ממש כל עלה עם חורים

קאררה - עשיתי בדיקה ובאמת העלים נקיים לגמרי, שמתי כמות נכבדת בתוך מים / מים חמים ולא צף שם שום חרק, נקיה לחלוטין.

כאילו משהו בא אוכל חלק ממנה והולך.

אנסה לבדוק שוב היום.

בכל מקרה אני מבין שאין חומר פלא לרסס שלא יפגע בנענע או חומר הדברה שמתפוגג ולא נחשב רעיל לנו

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ריסוסים אורגניים שאינם רעילים לנו. היעילות שלהם פחותה מהריסוסים הקונבנציונליים, אבל אולי שווה לך לנסות.

חפש נימגארד - שמן עץ האזדרכת.

כמו כן - נסה לרסס את העלים במי סבון כלים - יעיל למדי ואתה בטח לא תחשיב זאת כ"רעיל".

https://www.hydroshop.co.il/products/%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%92%D7%90%D7%A8%D7%93/?keyword=&campaignID=414773464&matchtype=b&adgroupID=33722851984&gclid=Cj0KCQjwwODlBRDuARIsAMy_28VvvGLXS4Z7qL4hl_3-c_AxJavWjNOMbpeqUvMOhCajnU3m2hxZ6s8aAkwMEALw_wcB

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי סבון כלים יהרגו את הנענע יותר מהר מכל חומר אחר שאני מכיר. אל תעשה את זה.

שמנים אתריים למיניהם עלולים להיות יותר מסוכנים מחומרי הדברה קונבנציונליים,

בין השאר משום שנושא המינון פרוץ לגמרי.

אין שום קשר בין ״אורגני״ לבין ״לא רעיל״. יש וואחד באבו-אבו-אבוהה חומרים אורגניים רעילים להפליא. שוב, עניין של מינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר'ס על העצות

קראתי איפשהו שהמליצו על ..כוס בירה ליד האדנית (WTF) הריח של הבירה מושך זוחלים כלשהם במקום לנענע.. יש טעם? ומה אם החרקים שומרים פסח #סטגדש#?

יענקו - חשבתי על זה אבל הזוחלים כשהם קטנים עוברים דרך הרשת לא ככה?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שאלה חלזונות או חשופיות.

בירה לבנה יעילה נגד חלזונות וחשופיות. לא ברור למה אבל תשים צלוחית עם בירה לבנה הם נכנסים וטובעים.

פיתרון נוסף הוא לשים חוט נחושת חשוף ללא בידוד סביב הצמח. נחושת רעילה לחסרי חוליות ואף חילזון לא יעז לזחול עליה.

לגבי חומרים אורגניים, המשמעות היא שהם באים ממקור טבעי. הם יכולים להיות מאוד רעילים, אבל טבעיים ולכן אורגניים. לדוג' ארס נחש הוא חומר אורגני. זה לא עושה אותו בריא...

כללית לגבי נענע, צריך לכסח אותה בלי רחמים אחת לתקופה. זה רק עושה לה טוב. במיוחד כשהיא מתחילה לפרוח. כדאי גם לשים אותה בעציץ גדול נפרד רק בשבילה. מה שנכון לכל צמחי התבלין. לגידול לאורך זמן, אדנית לא מתאימה.

בהצלחה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נענע, שמתי לב שבחצי שנה הראשונה שלהם היא בד״כ מתפוצצת ואז עם הזמן נחלשת. הגעתי לכמה מסקנות לגבי זה:

1. השורשים של הנענע גודלים בקצב מהיר ולאט לאט תופסים את כל המקום בעציץ, אלא אם כן הנענע נמצאת באדמה פתוחה היא בד״כ תגיע למצב שכבר אין לה לאיפה לגדול.

2. המרכיבים התזונתיים באדמה נגמרים לה, צריך לחדש אדמה או לדשן.

לאחרונה לקחתי את העציץ, הוצאתי את השתיל (השורשים יצאו בגוש אחד בצורה של העציץ), חתכתי שליש מהשורשים וזרקתי אותם, שמתי אדמה חדשה והחזרתי את השתיל. בשבוע הראשון הנענע קצת נחלשה ואז אחרי שבוע היא התחילה להתפוצץ שוב :)

מספר 2 הוא הנכון.

אותו הדבר גם אצלי.

היתה לי אדנית אחת שהיתה מפוצצת נענע, ואז התייבשה ומתה. לחלוטין. נשארו גבעולים קשים ויבשים.

(לציין שיש לי מערכת השקיה קבועה ואין בעיה של התייבשות).

גזרתי את כל הגבעולים היבשים והקשים וזרקתי לפח. נשארתי עם אדנית בלי כלום, רק אדמה.

החלטתי לעשות ניסוי:

באדנית היבשה, לפני חודש, לקחתי דשן נוזלי והתחלתי להשקות אחת לשבוע-שבועיים באופן ידני עם בקבוק 1.5 ליטר (15cc דשן ל 1.5 ליטר מים). יתר השבוע היא מקבלת מים מהטפטפות.

את התוצאה - תראה בתמונה המצורפת.

בלי קשר לזה - העפתי את כל הפרחים העונתיים ואלה שרוצים תשומת לב (ודישון) ושתלתי במקומם סקולנטים.

סקולנטים (שהיו לי באדנית אחרת) גדלו באופן מרשים (ולא הפסיקו) בלי שום דישון, רק מים. מתאים לי.

איציק

WhatsApp Image 2019-04-19 at 00.45.15.jpeg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...