Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות לאחר תאונת דרכים ראשונה עם אזרחית שאינה ישראלית

שימו לב! השרשור הזה בן 1823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכולם,

לצערי הרב נקלעתי לתאונת דרכים ראשונה מאז הוצאת הרישיון לפני כ-10 שנים.

יצאתי מכביש 531 לכיוון מערב ביציאה של הרצליה. עמדתי ברמזור אדום לפנייה שמאלה לדרך ירושלים לכיוון הרצליה (ראשון ברמזור) ורכב הגיח מהכביש המהיר ונכנס בי מאחורה בעוצמה "והעיף" אותי 7-8 מטרים קדימה אל תוך הצומת (בכ-80 קמ"ש). במזל לא הגיע באותו זמן רכב מכיוון דרום, ולכן נמנעה תאונה כפולה שסביר שהייתה מונעת ממני לרשום את הפוסט הזה כרגע..

חשוב לציין שאין ספק מי אשם בתאונה, עמדתי ברמזור אדום ורכב התנגש בי מאחורה. השגתי גם סרטון שצולם ע"י נהג אחר שהיה מאחורי הרכב הפוגע ובו רואים בבירור את מהלך התאונה (ולפני כן נראה הנהג דוהר במהירות חצי על השוליים וכמעט נכנס ברכב נוסף..).

בנוסף, הרכב שנהגתי בו הוא רכב ליסינג מטעם חברה.

מכיוון שזו תאונה ראשונה יש לי מספר שאלות בקשר למקרה.

1. ברכב איתי הייתה חברה שלי שהיא אינה אזרחית ישראלית והייתה בישראל לשם חופשה. האם היא תוכל לתבוע בגין נזקי גוף את ביטוח החובה שלי? האם יש על זה מגבלות בשל היותה אזרחית מדינה אחרת? האם היא צריכה לקחת עו"ד בארץ? האם אני יכול לבצע את התהליך בשבילה במידת הצורך?

2. כרגע אני נוסע ברכב חברה, כלומר - הביטוח הוא על שם חברת הליסינג. האם עצם העובדה שעכשיו רשום בחברת הביטוח שאני מעורב בתאונה אומר שבעתיד אם יהיה לי רכב פרטי וארצה לעשות ביטוח באופן פרטי אזי המחיר יהיה גבוה יותר? האם עצם העובדה שיש לי 0% אשמה במקרה משפיעה על פרמטר המחיר? אם כן תהיה השפעה, האם אני יכול לתבוע בגין הנזק הכספי העתידי? אם כן את מי? את הנהג הפוגע בתביעות קטנות? את הביטוח של הנהג הפוגע בתביעות קטנות? האם הביטוח שלי אמור לתבוע בשמי?

3. מה בדבר תכולת הרכב? חברת הביטוח שלי טענה שהיא לא אחרית לנזק לרכוש שהיה בתוך הרכב.

היו לי ברכב משקפי שמש שנשברו, משקפי ראייה שהיו עליי שנשברו, לפטופ שמשמש לענייני עבודה ומספר מוצרים טכנולוגים אחרים שמשמשים לעבודה שנשברו. הנזק כמובן אינו עצום, אך בהחלט מבאס לעבור תאונת דרכים ולשאת גם בנזק לרכוש שהיה בתוך הרכב (בנוסף לכל כאבי הראש הנלווים, נזק גופני וכו'). מעריך את שווי החפצים שנהרסו בכ-6,000 ש"ח.

בנוסף, בעקבות זאת היו לי הוצאות נוספות כגון מוניות ב-24 שעות שלאחר התאונה בעלות מצטברת של כ-400 ש"ח.

האם יש לי דרך לתבוע את הכסף הזה? האם אצטרך לתבוע אותו ישירות מהנהג הפוגע בתביעות קטנות? האם אצטרך לתבוע את הסכום מחברת הביטוח שלו - צד ג' בתביעות קטנות? האם הביטוח שלי אמור לעזור לי בזה?

מציין בנוסף שכנראה הרכב שלי יוגדר כטוטאל לוס (לפחות זה מה שנאמר לי ע"י חברת הליסינג) מה שמראה על עוצמת הפגיעה בתאונה.

תודה רבה מראש לכל העוזרים ומאחל לכולם נסיעה בטוחה ובריאות.

עריכה:

מציין שלאירוע הזמנתי אמבולנס לנהג הפוגע שכן מדובר באדם זקן שהתנדנד ביציאתו מהרכב, נפל על הרצפה והחזיק את החזה שלו. הנהג פונה ישירות לבית החולים.

לאחר מכן הזמנתי משטרה שתיעדו את האירוע ולקחתי מהתחנה כיומיים לאחר מכן את דו"ח הפעולה.

עריכה אחרונה על ידי Blacko
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - ההתנהלות שלך ראויה לציון, בודאי מיד אחרי מעורבות ראשונה בתאונה.

חברתך מכוסה בביטוח החובה של הרכב.

לגבי נזקי הרכוש - סמוך על חברת הליסינג שתתבע את הפוגע והביטוח שלו.

הבעיה היחידה היא התכולה, כנראה שאותה תצטרך לתבוע בעצמך מהפוגע ומהביטוח שלו. מכיוון שרובה שייך למקום העבודה כנראה שבעצם תצטרך לתבוע רק את שווי המשקפיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בזה שתרגישו טוב

תעדו כל טיפול שתקבלו ואל תמהרו להגיש תביעה , לפעמים הנזקים באים אחרי תקופה, כמובן שתיידעו את ביטוח החובה שלך לגבי שניכם, גם אתה וגם חברתך.

קחו עו"ד שידריך אתכם בכל, בין השאר יחתים את חברתך על יפוי כוח לפני שהיא חוזרת למקום מגוריה הקבוע.

לגבי נזקי הרכוש תפריד בין רכוש שהוא שלך פרטי , לבין רכוש החברה / המעביד או חברת הליסינג.

אתה מכמת את נזקיך הכספיים ופונה בדרישה לנהג הפוגע ולחברת הביטוח שלו בבקשת תשלום.

משלמים נפלא , לא משלמים, מגישים תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד הנהג וחברת הביטוח שלו.

העבר שלך הביטוחי לא ייפגע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים,

קודם כל תודה על התגובות.

מעדכן בהתפתחויות.

דבר ראשון, הבנתי שמשקפי ראייה אני צריך לתבוע מביטוח החובה שלי כי זה נחשב "רפואי". אמרו לי את זה הביטוח של הנהג הפוגע ווידאתי את זה עם הביטוח שלי - זה נכון.

דבר שני, שלחתי לחברת הביטוח של הנהג הפוגע הצעה עם תיעוד הנזק לרכושי הפרטי, אעדכן בהמשך איך התנהל המשא ומתן. אולי אחרים שיקראו את הפוסט יוכלו ללמוד ממנו.

בנוסף, ביקשתי מחברת הליסינג להודיע לביטוח החובה שברכב הייתה נוסעת נוספת ושיתעדו זאת. שלחתי להם את הדו"ח המשטרתי שבו רשום שהיו שני אנשים ברכב וקיבלתי מספר תיק בביטוח החובה למקרה שנצטרך לתבוע בעתיד.

לצערי בדבר יפוי כוח לעו"ד, חברתי חזרה יום למחרת לארצה אז כנראה שנצטרך לעשות זאת פעם הבאה.

חג שמח ובטוח לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולה לחתום על יפוי כוח לעו"ד גם בקונסוליה הישראלית הקרובה למקום מגוריה.

בכל מקרה שתאסוף את כל המסמכים הרפואיים הקשורים לטיפול כתוצאה מן התאונה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה החרגה לכך בחוק

בטח לא כאשר מדובר בתושב חוץ החוזר למקום מגוריו הקבוע בחו"ל

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...