Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אנשי אלקטרוניקה התפקדו: לוחות אם מתים אחד אחרי השני

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 1832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן כולם

יש לי לקוח שאצלו לוח אם מת כבר פעמיים! אחד אחרי השני בהפרש של פחות מחודש.

הלוח הוא GIGABYTE H110M.

ללקוח הזה אין הגנה מפני נחשולי מתח/UPS, הסימפטומים דומים: אין מסך, אין צפצופים, מתחים של הספק תקינים.

אין סימנים מחשידים על הלוח (קבלים נפוחים/מוליכים שרופים).

אני אובד עצות איתו. אני אחליף לו לוח, אבל מה עושים? איך אני יכול לנסות להבין מה קורה שם? החלפתי ספק, למרות שהנתונים תקינים, חשבתי אולי הספק מזייף אבל עדיין לא עובד. לא VGA ולא DVI. הזוי! הUSB מוציא מתח תקין כנראה, כי הוא מפעיל את ה-AB SWITCH.

תודה למייעצים.

עריכה: החלפתי זמזם, שמעתי 5 צפצופים ארוכים. על פי הFAQ של GIGABYTE זה מעיד על אחד משלושה: RAM, מעבד או סוללת CMOS. התחלתי בRAM - תקין. החלפתי סוללה והוא קם לחיים.

השאלה עכשיו היא, איך סוללה של לוח בן שבועיים שלושה מתפגרת? האם זה יכול להיות מנחשולי מתח? הרי הספק אמור להגן מפני אלה. מוזר.

עריכה אחרונה על ידי roeibf

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה של הדיוט: או שהסוללה לא טריה, או שהיא מקוצרת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב עליה 4218, משמע שהיא משבוע 42 של 2018, סביבות 10-11/2018. יחסית טריה. לגבי קצר - לא הגיוני לדעתי כי אם היה קצר לא היה CMOS.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא קצר שלם, אבל זליגה מוגברת, בתוך הסוללה (פגם ייצור) או בתושבת, סביבה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) ספק לא תקין שגורם לקפיצות מתח, או עקב קפיצות מתח. תשים לו מגן ברקים באמת. או שיש לו בעיית חשמל אחרת בבית (כמו הארקה).

ב) אחד הרכיבים שמחוברים ללוח אם מקצר.

ג) משהו נכנס לתוך המחשב, כמו עכברים/ג׳וקים/נמלים/חיות מחמד אחרות, מאיפה אתה חושב שהמילה באג הגיעה?

ד) ללקוח יש נטיה לכבות את המחשב בצורה לא מסודרת (הוצאה מהחשמל, או שקע עם מתג, כמו מזגנים ישנים).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך דרך קלה לבדוק אם כשהמחשב כבוי משיכת הזרם מהסוללה תקינה או מופרזת?

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת ג'יגהבייט אמרת הכל.

2 לוחות X470 של Aorus Ultra gaming אמנם למעבד מדגם AMD 2600X מתו אחרי שבוע וחצי, הוחזרו לאמזון ונקנה MSI במקום.

תבדוק אם קיים RMA ללוחות האלו ושלח אותם חזרה לחנות.

GIGABYTE שיגעו אותי ב "זה הזכרונות / הספק / סבתא שלך", מסתבר שזו מחלה של הלוחות הנ"ל.

בכל מקרה תבדוק, נשמע לי תמוה שזה 2 לוחות כל כך מהר, ניסיתי לשחק עם הסוללה וכו', לא עזר שום דבר.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוללה לא התפגרה, אם תמדוד אותה אתה תראה שהיא נותנת 3V, כמו שהיא אמורה לתת.

יותר סביר שהפעולה של החלפת הסוללה איפסה את הביוס, תוצאה דומה היית משיג עם החזרת הסוללה המקורית.

הלוח יכול לעבוד יופי גם בלי הסוללה הזאת.

אולי זה שילוב של חלקים ספציפיים שגורמים לתופעה, אם זה יקרה שוב, הייתי מתחיל מעדכון גירסת הביוס (לא חייב לאחרונה, פשוט לגרסה אחרת), או לשים לוח מדגם אחר.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קפיצת מתח שגרמה למחיקת נתוני ה CMOS. יש לי מחשב (גם כן לוח ג'יגהבייט, אבל ישן) שאחרי הפסקות חשמל נוטה "לשכוח" את הגדרות הביוס - למרות סוללה חדשה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המחשב עבד ללא בעיות לפני כן אולי תנסה זכרונות אחרים, אצל חבר זה עבד כי הזכרונות שקנה לא התאימו כביכול ברשימת התמיכה של GB

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל מכאן:

למי ששאל, כל הקידמה נמצאת כבר אי שם במעמקי תורת הקבלה, זה מוכח וברור - גם המדענים מודים בזה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציניות שלך לא במקום

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך דרך קלה לבדוק אם כשהמחשב כבוי משיכת הזרם מהסוללה תקינה או מופרזת?

יוסי

מהי צריכת זרם תקינה ומהי מופרזת בהתייחס ללוח האם שברשותו ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...