Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה במציאת האחראי לנזק ברכב חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברי פורום יקרים,

אני פונה אליכם על מנת לעזור לאבי, שנתקל בסוגיה סבוכה ומבלבלת.

להלן פירוט האירועים:

אבא שלי רכש רכב חדש מסוג סוזוקי קרוסאובר בפברואר 2018.

בנובמבר 2018 ארעה תאונה לחזית הרכב , תוקנה במוסך הסדר של חברת הביטוח שהומלץ ע"י הסוכנת: מוסך ****. מוסך פחחות שאינו מוסך שירות של סוזוקי.

הרכב יצא מהמוסך ב 6/12/18.

בתאריך 12/12/18, עבר טיפול 15000 במוסך ***, מוסך מורשה של סוזוקי.

ב 19/3/19, אשתו של אבא שלי עשתה את דרכה מירושלים למבשרת, בכניסה למבשרת היא שמעה שמעה רעשים מוזרים, פתחה את מכסה המנוע וראתה שחסרים מים במיכל מי הקירור.

היא המתינה שהרכב שהרכב יתקרר והוסיפה מים בבקבוק וברדיאטור עצמו, הפעילה את המנוע תוך שבחנה את מד החום, שהצביע על חום מנוע תקין.

לאחר שהביטה מתחת למנוע, הבחינה על המגן התחתון בטיפות של נוזל קירור, והבינה שיש נזילה אף על פי שמד החום המשיך להציג חום תקין.

עקב כך, הוזמן על ידה גרר שגרר את הרכב למחרת בבוקר למוסך מורשה של סוזוקי.

מהמוסך הודיעו לה שיש להחליף ראש מנוע בעלות של 15,000 שח, לטענתם המוסך שהחליף את הרדיאטור למעלה משלושה חודשים לפני כן אשם בתקלה ובנזק, וסוזוקי לא תישא באחריות.

הרכב נגרר אל מוסך מורשה אחר ושם תוקן תמורת כ 7000 ש"ח.

כפי שכתבתי, מדובר ברכב חדש באחריות ונזק של ראש מנוע הינו נזק רציני המוריד רבות מערכו(שגם כך יורד עקב התאונה)

השאלה היא, מי אמור לשאת באחריות?

מצרף תמונות ומסמכים רלבנטים, בכוונה לא ציינתי את שמות העסקים, על מנת שלא לפגוע בטעות בשמם של בעלי עסקים.

תודה מראש לעוזרים וחג שמח.

הצעת מחירjpg.jpgחשבון אחרי תאונהjpg.jpgטיפול 15000jpg.jpgתיקון ראש מנוע2jpg.jpgתיקון ראש מנועjpg.jpg

עריכה אחרונה על ידי yoadfe
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין יותר מדי באחריות וברכבים חדשים, אבל רק עניין של הגיון בריא:

כיוון שהרכב יצא ממוסך לא מורשה בתאריך 06.12.2018, ועבר טיפול במוסך מורשה שבוע לאחר מכן, ב-12.12.2018, יהיה קשה להוכיח את האחריות של המוסך הלא מורשה.

היכן החשבונית של הטיפול שעבר הרכב ב-12.12.2018? מה כתוב שם? האם זוהי טיפול תקופתי? טיפול תקופתי הוא טיפול מונע, ובמסגרתו אמורים להיערך גם בדיקות כלליות למנגנוני הבטיחות של הרכב בראש ובראשונה, אך גם בדיקות מצבר, צמיגים, נוזלים, וחיזוק.

כיוון שכך - לו היה המוסך המורשה מבצע את הטיפול כפי שאמור היה לבצע - היה אמור לגלות את הבעיה שיצר המוסך הלא מורשה, אם אכן יצר אותה. מאידך, אם אכן ביצע המוסך המורשה את הטיפול כראוי, ולא נתגלתה בעיה - הכיצד ניתן להאשים את המוסך הלא מורשה?

מכאן, ולראייתי - לא ניתן להאשים את המוסך הלא מורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין יותר מדי באחריות וברכבים חדשים, אבל רק עניין של הגיון בריא:

כיוון שהרכב יצא ממוסך לא מורשה בתאריך 06.12.2018, ועבר טיפול במוסך מורשה שבוע לאחר מכן, ב-12.12.2018, יהיה קשה להוכיח את האחריות של המוסך הלא מורשה.

היכן החשבונית של הטיפול שעבר הרכב ב-12.12.2018? מה כתוב שם? האם זוהי טיפול תקופתי? טיפול תקופתי הוא טיפול מונע, ובמסגרתו אמורים להיערך גם בדיקות כלליות למנגנוני הבטיחות של הרכב בראש ובראשונה, אך גם בדיקות מצבר, צמיגים, נוזלים, וחיזוק.

כיוון שכך - לו היה המוסך המורשה מבצע את הטיפול כפי שאמור היה לבצע - היה אמור לגלות את הבעיה שיצר המוסך הלא מורשה, אם אכן יצר אותה. מאידך, אם אכן ביצע המוסך המורשה את הטיפול כראוי, ולא נתגלתה בעיה - הכיצד ניתן להאשים את המוסך הלא מורשה?

מכאן, ולראייתי - לא ניתן להאשים את המוסך הלא מורשה.

מצורפת גם חשבונית על הטיפול התקופתי חשבונית 600571

תודה על תשובתך, אשמח לשמוע עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורפת גם חשבונית על הטיפול התקופתי חשבונית 600571

תודה על תשובתך, אשמח לשמוע עוד.

אכן בחשבונית 600571 מופיע טיפול תקופתי של 15,000.

היה עליהם לשים לב ולבדוק נזילות ונוזלים.

אם לא ביצעו בדיקה כזו - התרשלו.

אם ביצעו בדיקה כזו ולא מצאו דבר - לא ניתן להאשים את המוסך הלא מורשה (זה שאליו הפנתה אותך חברת הביטוח).

לכן, ולטעמי - האשמה לא יכולה להיות בעבודה שביצע המוסך הלא מורשה, אלא אשמה של סוזוקי - בין אם בגין רשלנות בעת הטיפול התקופתי במוסך היבואן, ובין אם בשל תקלה שאמורה להיות מכוסה באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי האחריות למקרה הינה על חברת הביטוח שמוסך שלה ביצע את החלפת הרדיאטור.

הכיצד?

מוסך היבואן טוען שהבעיה היא של המוסך שהחליף רדיאטור.

יש להניח שהמוסך שהחליף רדיאטור יטען אחרת.

זהו קרב גרסאות.

ברם, השתלשלות האירועים מוכיחה כי הרכב היה בטיפול אצל מוסך היבואן זמן קצר לאחר שהרדיאטור הוחלף. לו החלפת הרדיאטור לא בוצעה במקצועיות - מוסך היבואן אמור היה לראות, לזהות, ולהתריע על כך. אבל, לא היתה כל תלונה וכל טענה מצד מוסך היבואן באשר לעבודה שבוצעה ע״י המוסך האחר. ומכאן חזקה היא כי העבודה בוצעה כראוי. רק 2-3 חודשים לאחר מכן, לכשצצה הבעיה - בחר מוסך היבואן להאשים את אותו מוסך שהחליף את הרדיאטור. לא סביר ולא הגיוני לטעמי. נשמע כמו נסיון של גלגול אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התקלה נובעת מהרדיאטור אז ילכו למי שהתקין את הרדיאטור ובכלל כתבו כבר אין ספור פעמים שרכב באחריות מתקנים רק במוסך היבואן

ומי שהולך למוסך אחר מסתכן באיבוד אחריות.

עד כמה שידוע לי בטיפול שגרתי כמו ה-15000 בודקים לפי רשימה סדורה של דברים אלא אם רואים משהו חיצוני או שבעל הרכב מתלונן על משהו.

דברים שקורים בתוך המנוע קשה לראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התקלה נובעת מהרדיאטור אז ילכו למי שהתקין את הרדיאטור ובכלל כתבו כבר אין ספור פעמים שרכב באחריות מתקנים רק במוסך היבואן

עד כמה שידוע לי בטיפול שגרתי כמו ה-15000 בודקים לפי רשימה סדורה של דברים אלא אם רואים משהו חיצוני או שבעל הרכב מתלונן על משהו.

הייתה נזילה. אפילו אימו של פות״ש (לדבריו) ראתה טיפות נוזל קירור כל המגן התחתון. אם אדם מהישוב (ואני מניח שאמו של פות״ש אינה מכונאית רכב בהכשרתה או במקצועה) ראתה זאת - הכיצד בטיפול מוסך היבואן לא הבחין בכך? ממש לא מדובר על ״דברים שקורים בתוך המנוע״...

ומסכים - רכב באחריות מתקנים במוסך יבואן. יהא זה לקח לרכב החדש הבא של פות״ש. אבל אין בעובדה זו, שפנה למוסך אחר, בכדי להפחית ברשלנות, אם היתה כזו, של מוסך היבואן, שביצע את טיפול ה-15,000 ולא הבחין בבעיה. או שלא היתה בעיה כלל וכרגע מוסך היבואן מנסה לגלגל אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין כי, המוסך שנבחר, הינו מוסך הסדר של הביטוח, כך שבמקרה שכזה, לא נראה לי שיהיה ניתן, לבוא בטענות

אל אבא שלי. אם האבחון שקיבלנו נכון, אז מקור התקלה הראשוני, אינו במנוע ונגרם לאחר החלפת הרדיאטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך הסדר של הביטוח הוא מוסך שטוב לביטוח אבל לא בהכרח לך

גם אני אכלתי אותה במוסך הסדר. לאחר שנכנסו לי ברכב התייצב אצלי בבית סוכן הביטוח עם רכב חלופי ולקח את הרכב הנפגע למוסך הסדר

רק לאחר שנסיתי למכור את הרכב התברר לי טיב התיקון ואז נשבעתי לא להגיע יותר למוסכי הסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית תיקון במוסך מורשה של משרד התחבורה אינו פוגע באחריות של היבואן לרכב. אבל

אין כאן כשל יצורי שמכוסה באחריות , אלא ככל הנראה בתיקון לא מקצועי שתוצאותיו התגלו רק לאחר כ 4 חודשים, ולא מן הנמנע כי לא נראו במוסך היבואן שבוע לאחר התיקון, בהנחה שבטיפול מעיפים עין על כל מערכות הרכב ולא רק אלה שיש לטפל בהן באותו הטיפול.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית תיקון במוסך מורשה של משרד התחבורה אינו פוגע באחריות של היבואן לרכב. אבל

אין כאן כשל יצורי שמכוסה באחריות , אלא ככל הנראה בתיקון לא מקצועי שתוצאותיו התגלו רק לאחר כ 4 חודשים, ולא מן הנמנע כי לא נראו במוסך היבואן שבוע לאחר התיקון, בהנחה שבטיפול מעיפים עין על כל מערכות הרכב ולא רק אלה שיש לטפל בהן באותו הטיפול.

המוסך שתיקן, טוען שלא ייתכן שכשל שכזה יקרה לאחר זמן כה רב.

השאלה היא האם באמת בטיפול תקופתי, סביר לצפות שדבר כזה יאותר.

מצד אחד חשוב לנו לא ליפול בין הכיסאות מנגד לא פחות חשוב לנו להיות הוגנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שהרדיאטור מחובר למנוע בצינורות גומי בהם זורם המים ואלה מחוזקים לרדיטור בטבעת עם בורג

ייתכן כי לא חוזק מספיק שבוע אחרי עוד לא נולדה הנזילה ובהמשך ההתרופפות גרמה לנזילה..

לא חשבתי שהמוסך הראשון יקח על עצמו אחריות להתרשלות שלו, ככל שהייתה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...