Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח מהירות בכביש 6

שימו לב! השרשור הזה בן 1807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לצערי אני נאלץ להתייעץ בפורום המשפטי בפעם הרשונה אחרי 10 שנים.

בשבת שעברה קיבלתי דוח מהירות בכביש 6:

דוח.jpg

מהשוק קצת לא ידעתי איך להתנהל, בסיום לא חתמתי על קבלת הדוח משום שהחתימה מאשרת גם הודאה בדבר העבירה.

אני נוהג כבר כמעט 10 שנים ללא עבירות או אזהרות קודמות. השוטר ציין שלא ניתן לתת אזהרה על דוח מהירות, האם יש אפשרות להמיר לאזהרה?

בנוסף, אני אמנם לא זוכר את הסיטואציה במאה אחוז אבל אני דיי בטוח שנסעתי בנתיב האמצעי ולא בשמאלי קיצוני, תוך כדי עקיפה של רכב שנסע בנתיב הימני. האם וודאי שהוא כיוון את המכשיר דווקא אליי או שיש סיכוי שהוא כיוון אותו לרכב הנעקף?

מה האפשרויות שעומדות בפניי, האם עבור כל טיפול בדוח עליי לשכור עו"ד?

תודה רבה מראש על הסיוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להכנס לכל הנושא המשפטי שאני בטוח שתקבל פה כל מיני המלצות וכו'. ואם הוא כיוון אותו לרכב הנעקף?.. זה לא אומר שנסעת אפילו מהר יותר?

אתה חושב שיש לך עילה לשכור עו"ד? בוא, נסעת מהר, נעצרת וקיבלת דו"ח, לרוב משלמים על טעויות ולמדים להבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתימה על הדו״ח אינה הודאה, אלא רק שקיבלת לידך את הדו״ח.

נקודות לטובתך:

1. אתה טוען שעקפת, אך בדו״ח עניין העקיפה לא מצויין.
    אם נקבל את גרסת השוטר (שלא עקפת) - מדוע לא האשים אותך גם בנסיעה שלא בנתיב הימני?...
    אני מוצא שהתשובה היא שדווקא גרסתך היא זו אמינה יותר (דהיינו - היית בעקיפה).
    יתרה מכך - אם אכן היית בעקיפה - מה היה מצב העקיפה? בתחילתה? בסיומה? בעיצומה? לפרטים אלה יכולה להיות משמעות.
  2. בדו״ח מצויין כי התמרורים נבדקו בתחילה ובסיום. תמהתני, כיצד יכול השוטר להעיד שבדק את התמרורים בסוף משמרת, עת הוא בעיצומה?
    גם עניין זה לא מוסיף לאמינות גרסת השוטר.
  3. לדברי השוטר, היית בודד בנתיב. האם אכן כך? אני לא מכיר את הנקודה בה נתלכדת, אבל אני תוהה האם כביש 6 ביום שבת, ב-10:20 בבוקר, הוא אכן ריק.
    ייתכן ואף עניין זה פוגע בגרסת השוטר.
  4. הייתה עדה נוספת איתך ברכב. אם לא ביצעת עבירה - היא תוכל להעיד לטובתך.

נקודות שלא לטובתך:

1. סירובך לחתום על הדו״ח לא יתקבל יפה, ובכללי - מדוע לא לחתום?
  2. מדבריך (בדו״ח), לא נראה כאילו אתה מתכחש לביצוע העבירה, אלא נותן תירוצים כאלו או אחרים.
  3. המרחקים נראים סבירים למהירות בה הואשמת (2 ק״מ), אבל בטוח שיש בפורום זה אנשים שידעו לעשות את החישוב המדוייק.
  4. אם נקבל את גרסתך שאכן עקפת - הרי ששוטר הגיוני וסביר אכן יפעיל את ההמל״ז לכיוון הרכב העוקף.
  5. על פי המפה, מקטע הכביש נראה ישר למדי, ללא עקומות חדות, ולכן טענת השוטר לשמירת קשר עין הגיונית וסבירה.
  6. הייתה עדה נוספת איתך ברכב. אם ביצעת עבירה - היא תוכל להעיד נגדך. שים לב שאם תנמע מלהעיד אותה, הדבר גם יתפרש כנגדך.
  7. אם נקבל את הטענה באשר ל-״בדיית הראיות״ בדבר בדיקת התמרורים - ואם נניח, איפוא, שהתמרורים לא הוצבו כראוי - אזי המהירות החוקית המותרת היא דווקא 110 קמ״ש, מה שאומר שביצעת עבירה חמורה אף יותר...

מה לעשות?

לפנות לתובע ולבקש את חומר החקירה המלא. אולי אז ימצאו כשלים נוספים, או שמא יובהרו פרטים שנראים ככשל בנקודה זו בזמן.

אם נמצאים כשלים מהותיים - לכתוב לתובע ולבקש ביטול הקנס. אם, בנוסף, באמת שלא עברת את העבירה המיוחסת אליך, והעדה יכולה להעיד עדות כנה, אמינה ומהימנה לטובתך - צרף תצהיר שלה לבקשת ביטול הקנס.

אם לא נמצאים כשלים נוספים בחומר החקירה שיומצא לך - עניין של גישה. יש כאלו שיהיו כנים בינם לבין עצמם, יקבלו את הדין, וישלמו. יש כאלה שלעולם לא יקחו אחריות על מעשיהם, וינסו לחמוק מעונש ולנהל משפט.

אישית, מפריע לי מאוד בדיית הראיות של השוטר יותר מכל דבר אחר. ייתכן והייתי מבקש להישפט, ולו בכדי לנהל קרב אבוד מראש כדי ״לבוא חשבון״ עם השוטר שבדה ראיות בעניין התמרורים. במובן זה ״לבוא חשבון״ כך שיופיע בפרוטוקול של בית משפט שטענתו הספציפית בעניין התמרורים לא אמינה, למרות שאני לא מאמין שהדבר יוביל לזיכוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ההנחיה שאם יש מספר עבירות ,אז לרשום דו"ח עבור העבירה החמורה. בכל מקרה התובע יכול לתקן את כתב האישום טרם המשפט, ולהוסיף עוד סעיפי עבירה. מעבר לכך, ייתכן שהיה מפגע בנתיב הימני, ולכן פות"ש בחר לנסוע בנתיב אחר. ובל אופן, אין זה רלוונטי למהות עבירת המהירות.

2. התמרורים נבדקו בתחילת ובסיום קטע האכיפה.

3. בשעה 10 בבוקר בשבת ,מרבית כבישי הארץ יהיו ריקים יחסית, במיוחד כביש 6, אשר נסיעה בו כרוכה בתשלום, בזמן שאפשר לנסוע בכבישים אחרים ללא עומסים ובחינם.

4. איך בדיוק תעזור העדה שליד הנהג. תציין ש"שמרה על קשר עין רצוף עם הספידומטר"? יש לציין שבלא מעט רכבים, קשה עד בלתי אפשרי לראות את מד מהירות ממקום שליד הנהג.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ההנחיה שאם יש מספר עבירות ,אז לרשום דו"ח עבור העבירה החמורה. בכל מקרה התובע יכול לתקן את כתב האישום טרם המשפט, ולהוסיף עוד סעיפי עבירה. מעבר לכך, ייתכן שהיה מפגע בנתיב הימני, ולכן פות"ש בחר לנסוע בנתיב אחר. ובל אופן, אין זה רלוונטי למהות עבירת המהירות.

2. התמרורים נבדקו בתחילת ובסיום קטע האכיפה.

3. בשעה 10 בבוקר בשבת ,מרבית כבישי הארץ יהיו ריקים יחסית, במיוחד כביש 6, אשר נסיעה בו כרוכה בתשלום, בזמן שאפשר לנסוע בכבישים אחרים ללא עומסים ובחינם.

4. איך בדיוק תעזור העדה שליד הנהג. תציין ש"שמרה על קשר עין רצוף עם הספידומטר"? יש לציין שבלא מעט רכבים, קשה עד בלתי אפשרי לראות את מד מהירות ממקום שליד הנהג.

תשובה שאלו ההנחיות היא תשובה טובה - ייתכן ואכן אלו הן ההנחיות, אינני מכיר אותן. אשר להצעה שייתכן והיה מפגע - מדוע הדבר לא צויין לא בדו״ח ולא בדברי פות״ש? יתרה מכך - אם אכן היה מפגע - מדוע השוטר לא טרח לפנותו? ואם לא יכל לפנותו - מדוע לא שהה באיזור המפגע ודאג להסב את תשומת לב משתמשי הדרך באשר לאותו מפגע? אני רואה בכך תקלה - מחוייבותו של השוטר, לראייתי, היא לדאוג לבטיחות משתמשי הדרך, ולדאוג לזרימת התנועה.

תטען שניידת אחרת סימנה את המפגע? אולי. פות״ש לא ציין זאת. אבל פות״ש גם צריך להיות אדם ״מיוחד״, נקרא לזה, שרואה ניידת בעודו נוסע במהירות גבוהה מבלי שיטרח להאט (והניידת שסימנה את המפגע - חזקה שתעשה כל אשר לעיל ידה על מנת שתיראה מראש וממרחק).

נקודה מעניינת, נקודה 2. אני קראתי ״תחילה וסיום״ בהתייחס למשמרת - קרי - בתחילת המשמרת ובסיומה. לא חשבתי על התייחסות הזו שאתה מציע, ביחס למקטע, דהיינו - בתחילת המקטע ובסיומו. זו נקודה טובה, ויש לראות כיצד התייחס אליה השוטר בחומר החקירה, אם ישנו. ובכל זאת, יש לשאול בפרשנות זו של הדברים - מהי החשיבות של התמרור בסוף המקטע? מדוע טרח לציין את השוטר?

ובהנחה שאין חשיבות לעניין, ובכל זאת ציין זאת השוטר - כנראה שהפרשנות הזו שגוייה.

אינני נוהג להשתמש בכביש 6, כך שאקבל את דבריך כפי שהם, באשר לעומס התנועה.

אבל ממש לא אקבל את טענתך הרביעית. אם ישנה עדה שמעידה על מהירות נסיעתו של פות״ש - כיצד ניתן לפסול אותה על הסף? ייתכן שעקבה אחרי המהירות בעזרת מכשיר ניווט או אפליקציית ניווט שמותקנת אצלה בנייד או בקונסולה המרכזית של הרכב. ייתכן כי הציצה לפרקים בספידומטר של פות״ש, בסמוך ללכידתו, ויכולה להעיד מה היתה מהירותו, בסדר גודל, שעה שנלכד.

אם פות״ש טוען בתוקף שלא ביצע עבירה (והוא לא עושה זאת, בינתיים), ויש לו עדה כנה ואמינה שתומכת בגירסתו - כיצד ניתן לומר מראש שעדותה לא תועיל לו או שעדותה פסולה מראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מרואן אלמן ישראל

הניידת עומדת בניצב = אנכית לדרך ומיד בהמשך היא עומדת במקביל לדרך

בהנחה שפות"ש ממשיך במהירותו הניידת צריכה להיות בעלת תאוצה פנטסטית ומהירות מקסימאלית גבוהה כדי לעצור את הרכב של פות"ש תוך שני ק"מ.

השוטר לא מפרט את מצב הניידת , כמו מונעת כן או לא , בהילוך כן או לא.

אבל אלה מנות הפתיחה

נמשיך למנות הראשונות

השוטר רשלן במילוי הרובריקות כמו סוג המכשיר מהירות בה נתפס מהירות לאחר הפחתה ( למרות שניתן ללמוד על הנתונים הללו מתוך מה שכתוב בדו"ח עדיין מצביע על אי הקפדה על נהלים.

ועכשיו נעבור למנות העיקירות

אין מספרו הסידורי של הממל"ז ואין את המרחק בו בוצעה הנעילה

כשלים מהותיים ביותר שצריכים להעיף את הדו"ח לסל האשפה.

אוסיף כמי שנמצא על כביש 6 לא מעט גם בשעות הבוקר של שבת, שמצב בו הרכב נמצא לבד בנתיבו הוא היוצא מהכלל.

ומילה לגבי בדיקת התמרורים תחילה וסיום.

פרשונת דחוקה של שמנצ'יק ולאור מכלול הדו"ח הייתי נוטה יותר לפרשנות שנתן הקיסר.

שולח מכתב לביטול הדו"ח לחילופין מבקש להישפט.

השוטר גם לא דייק בכך שעל דו"ח כזה לא ניתן להמיר לאזהרה, לפחות לפי מה שרשום בחנ"א.

נושא העקיפה אינו מעלה ואינו מוריד ליכולת השוטר לכוון במדוייק לרכבו של פות"ש

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבת 10 בבוקר כביש 6 עמוס מכוניות אבל הם מתרכזות במקבצים

כלומר יש רווח בין קבוצה לקבוצה

אם כך, לא סביר שפות״ש היה בודד בנתיב. או שהוא הוביל את המקבץ, או שהוא סגר את המקבץ. מסייג שוב היות ואינני מכיר את הכביש, אבל עדות זו פוגעת אף היא באמינות השוטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יתכן שעקף את המקבץ והיה בדרכו למקבץ הבא

בכל אופן קיימים קטעים בכביש 6 שהנהג מוצא עצמו די לבד וכמו שכתבתי בין מקבץ מכוניות שעקף למקבץ הבא

יש מקום קבוע שהם עומדים לכיוון צפון בין צומת קסם לנתניה. יש רווח בגדר בצד הכביש ושם הם עומדים עם הפנים לכיוון הנסיעה.

יוצא לי לנסוע הרבה בכביש 6 ויש פעילות משטרתית ענפה. וחורים כאלה בגדר יש לא מעט. די מוסווים שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבת 10 בבוקר כביש 6 עמוס מכוניות אבל הם מתרכזות במקבצים

כלומר יש רווח בין קבוצה לקבוצה

אם כך, לא סביר שפות״ש היה בודד בנתיב. או שהוא הוביל את המקבץ, או שהוא סגר את המקבץ. מסייג שוב היות ואינני מכיר את הכביש, אבל עדות זו פוגעת אף היא באמינות השוטר.

השוטר כתב מה שכתב ( לא תוכל להוכיח אחרת אלא אם יש לך מצלמה שמראה אחרת ) ואז יש לכך חשיבות בכל הקשור לאמינות השוטר..

ואם הוא היה בתחילת מקבץ אבל בגלל המהירות הנמוכה בה נסע הוא הוביל את המקבץ בהפרש של 200 + מטר זה מתאים ליחיד בנתיב.

מבחינת יכולת הצליפה השוטר יכול לצלוף גם על רכב בתוך קבוצה.

ולכן לא בונה על שתי ההודעות הללו דבר ולא משקיע בהם גרם אחד של מאמץ. אלא אם מתקיים החלק המואדם

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מרואן אלמן ישראל

גדול. לא הבנתי בהתחלה. אני מכיר את הביטוי ״לא אלמן ישראל״, ולא הבנתי מה זה ה-״מרואן״ הזה פתאום. עד שהבחנתי בשם השוטר...

הניידת עומדת בניצב = אנכית לדרך ומיד בהמשך היא עומדת במקביל לדרך

גם אני שמתי לב לבעיה הזו. למעשה, השוטר מעיד פעם אחת כי עמד בניצב לדרך, ומיד סותר עצמו ומעיד שעמד בניגוד לתנועה (מה שאומר שהיה צריך לעשות פרסה כדי לרדוף אחרי פות״ש).

על שום חוסר ההגיון המוחלט שבדבר, הנחתי שיש להבין זאת כשגיאת סופר: המילים ״חזית הרכב״ פשוט ״נדחפו״ שלא במקום. אם יושמטו מילים אלה, תאור השוטר ברור ועקבי - הוא עמד בניצב לדרך, ודלת הנהג שלו פתוחה לכיוון דרום. אני סבור שעדות כזו של השוטר תיישב את הסתירה.

השוטר לא מפרט את מצב הניידת , כמו מונעת כן או לא , בהילוך כן או לא.

מה שפועל לטובתו של פות״ש, ובעדותו, השוטר ככל הנראה לא יוכל להעיד אודות מצב זה (בחלוף הזמן, זיכרון)...

השוטר רשלן במילוי הרובריקות כמו סוג המכשיר מהירות בה נתפס מהירות לאחר הפחתה ( למרות שניתן ללמוד על הנתונים הללו מתוך מה שכתוב בדו"ח עדיין מצביע על אי הקפדה על נהלים.

ועכשיו נעבור למנות העיקירות

אין מספרו הסידורי של הממל"ז ואין את המרחק בו בוצעה הנעילה

כשלים מהותיים ביותר שצריכים להעיף את הדו"ח לסל האשפה.

אבחנה יפה! פיספתי את זה... יש להניח שמספר הממל״ז והמרחק ייצויינו ביומן. עם זאת, וכפי שציינת - על אף שניתן יהיה, ככל הנראה, להוציא את הנתונים האלה ממקור אחר - הדבר מעיד על אי הקפדה על נהלים ועל מקצועיותו של השוטר.

אבל יתרה מכך - אין עדות שנתוני המדידה הוצגו לפות״ש. וכיוון שכך - ייתכן והדבר מסביר את אי התייחסותו הקונקרטית, בחלק ה לדו״ח, לעניין העבירה.

אוסיף כמי שנמצא על כביש 6 לא מעט גם בשעות הבוקר של שבת, שמצב בו הרכב נמצא לבד בנתיבו הוא היוצא מהכלל.

זו עדות שניה שמרימה גבה אשר להיותו של פות״שׁ בודד בשעה ובמקום. אף היא יכולה לפגוע באמינות ובמקצועיות השוטר.

השוטר גם לא דייק בכך שעל דו"ח כזה לא ניתן להמיר לאזהרה, לפחות לפי מה שרשום בחנ"א.

אם דברים אלו נכונים - שוב מעיד על חוסר אמינות ומקצועיות של השוטר.

נושא העקיפה אינו מעלה ואינו מוריד ליכולת השוטר לכוון במדוייק לרכבו של פות"ש

אמת, ברם, במשפט שהיה לי, בו הואשמתי בנהיגה מעל המהירות המותרת עת הייתי בעקיפה - בשעה ששוחחתי עימו, התובע רשם לעצמו כשלים קטנים בדו״ח, כדי, כנראה, להכשיר הסדר. בין היתר, רשם לעצמו את עניין מצב העקיפה (תחילתה, עיצומה, או סופה).

סוף עניין:

ישנם כשלים רבים בדו״ח, חלקם מזעריים, חלקם משמעותיים יותר; את חלקם ניתן יהיה ליישב, ככל הנראה, על ידי עדות השוטר, את חלקם לא.

הכשלים, כל אחד אינו כזה שיכול להביא לזיכוי בפני עצמו (זולת, אולי, היעדר נתוני המדידה והמכשיר), אולם משקלם המצטבר, אמינותו המפוקפקת של השוטר, כפי שעלה עד כה, ייתכן ויביאו לזיכוי.

וזכור ולמרות הכל,

אם לא תעיד את הנוסעת הנוספת - הדבר יפעל לרעתך.

בהנחה שלא ביצעת את העבירה, עדותה יכולה להיות ״סתמית״ מבחינת הראיות, משהו בסגנון של ״לא ראיתי בדיוק, אבל יש לי רשיון כך וכך שנים ולא הרגיש לי, כבעלת נסיון רב, שנהג במהירות זו״. זה חסר משמעות מבחינת הראיות ואין בעדות מסוג זה לתמוך בגרסתך, אבל זה מראה לבית המשפט שלא ניסית להימנע מלהעיד עדה.

אם כן ביצעת את העבירה - אל תחשוב בכלל על לנסות להדיח אותה לכדי עדות שקר. זו עבירה פלילית חמורה גם שלך וגם שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום "רכב בודד בנתיב" ,לא בודד בכביש. מאיפה לקחתם את זה בכלל??

מס' סידורי ובדיקות תקינות, כמובן שנעשו בתחילת משמרת ורשומות ביומן יעודי. אם ילך למשפט, יוצגו במהלכו.

ישה, הניידת תמיד מונעת בהיותה בתפקיד - נוהל.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בדבר הכבד

לא נרשם מרחק הנעילה מפיל לבדו את הדו"ח. לא נרשם כי התוצאות הוצגו לפות"ש גרוע.

לא נרשם מספר המכשיר ואם נמצא כי המכשיר לא היה תקין בסיום המשמרת מאפשר להלביש קריאה על מכשיר אחר , לכן יש להקפיד על הרישום של מספר המכשיר בדו"ח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום "רכב בודד בנתיב" ,לא בודד בכביש. מאיפה לקחתם את זה בכלל??

מס' סידורי ובדיקות תקינות, כמובן שנעשו בתחילת משמרת ורשומות ביומן יעודי. אם ילך למשפט, יוצגו במהלכו.

ישה, הניידת תמיד מונעת בהיותה בתפקיד - נוהל.

קיים נוהל כתוב לכך, האם תוכל להביאו?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...