Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בירור פרטים על נזק הרכב מחברת ביטוח.

שימו לב! השרשור הזה בן 1786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

באמצעות מרכז הסליקה של חברות הביטוח התברר לי שהרכב עבר תאונה(על ידי בעלים קודמים שכמובן הסתיר את המידע הזה). צויין במסמך רק עלות התיקון. יש דרך לקבל עוד פרטים(אולי מחברת הביטוח)? למשל קבלות על התיקון?

תודה מראש!

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול על פי החוק אתה יכול לפנות לחברת הביטוח שלו לקבלת הפרטים המלאים

אבל בתנאי שאתה בעליו של הרכב

[TABLE=width: 803, align: center]

[TR]

[TD]זכאות למידע על רכב משומש

[/TD]

[TD]2.

[/TD]

[TD](א) מי שרכש רכב משומש זכאי לקבל מכל מוסך שבו תוקן או טופל הרכב ומכל מבטח שביטח את הרכב, כל מידע שיש בידיהם על הרכב.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]

[/TD]

[TD]

[/TD]

[TD](ב) מוסך ומבטח רשאים לגבות תשלום בעד ההוצאות הכרוכות במסירת מידע כאמור בסעיף קטן (א).

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]חובת שמירת מידע

[/TD]

[TD]3.

[/TD]

[TD](א) מוסך ישמור מידע על רכב שתוקן או טופל בו למשך שבע שנים מיום התיקון או הטיפול או מיום שהמידע הגיע לידיו.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]

[/TD]

[TD]

[/TD]

[TD](ב) מבטח ישמור מידע על רכב שביטח למשך שבע שנים מיום שהמידע נוצר על ידו או מיום שהגיע לידיו.

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בדקת את הרכב במכון בדיקה מטעמך לפני הקנייה? באיזה רכב מדובר? (שנה, דגם, מחיר פחות או יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בררתי עם חברת הביטוח לא מוכנים לספק שום מידע מעבר למה שסופק במרכז הסליקה.

שלח להם מכתב רשום תביא להם את ציטוט החוק ודרוש לקבל את דו"ח השמאי וכן כל מסמך שיש להם בנוגע לתאונה, והתרה בהם שאם לא יסופקו המסמכים תוך 10 ימים תפנה בתלונה למפקח על הביטוח.

במקביל אתה יכול לבדוק מול היבואן של הרכב היסטורית תיקנים / טיפולים אולי התאונה תוקנה במוסך היבואן.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי סיפור דומה עם הרכב שלי- במרכז הסליקה היה מידע על תאונה בעברו של הרכב

שלחתי לחברת הביטוח את הרישיון העדכני +ת.ז שלי לצורך אימות והם סירבו לספק לי מידע גם כן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שיכולים להיות גם אי דיוקים בדוח של מרכז הסליקה.

בעקבות תאונה שמישהו נכנס במכונית שלי, חברת הביטוח של הפוגע ביקשה דוח שמאי של מקרה בתאריך שלא קרה כלום, האוטו היה ברשותי ולא הייתה שום תביעה בתאריך המדובר.

הוצאתי דוח וראיתי שנרשמה תביעה צד ג, כלומר פגעו במכונית שלי, דבר שלא היה.

לא רשום שם סכומים ולא ירידת ערך. רשום רק חברת ביטוח (לא שלי) ומספר תביעה.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בפי שהבטחתי חוזר לעדכן.

כפי שישה הציעה פניתי במכתב לחברה ביטוח מה שלא עזר. במקביל פניתי לחברת הביטוח דרך פניות הציבור של חברת הביטוח במייל. אתמול קבלתי תשובה סוף סוף(מי שרוצה לקבל פרטים שישלח להם צילון ת.ז, רשיון וציטוט של החוק) .

מתברר שהרכב עבר שני תאונות.

תאונה אחת שמופיעה במסליקה של חברות הביטוח ואת הפרטים קבלתי מחברת הביטחח עצמה ועוד תאונה שבעל הרכב הקודם תיקן בעצמו בצורה לקוייה דבר שעלה לי כמה אלפי שקלים אחרי קנית הרכב.

חושב לתבועה את בעל הרכב בתביעות קטנות. אשמח לשמוע מה הסיכונים? מה צריך לקחת בחשבון? כול עזרה תתקבל בברכה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להוכיח מספר דברים

אחד שבעל הרכב שמכר לך הוא זה שאצלו קרו התאונות.

שני שבעל הרכב לא סיפר לך על זה, ושהמחיר של הרכישה לא משקף את זה שהיו תאונות.

ממתי היו התאונות ומה ההשלכה שלהם על שווי הרכב עכשיו, + מה תיקנת בגלל התיקון הלקוי שלו, והאם ניתן להוכיח את הקשר בין שני הדברים.

ואז אם יש קייס ואם יש נזק מספיק גבוה שכדאי להתעסק איתו בית משפט לתביעות קטנות.

סיכונים ? אם מדובר בתביעה שיש לה בסיס , כנראה שאין לך סיכונים בתשלום הוצאות לנתבע.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה שלחתי לך את הפרטים בפרטי.

כרגע לא חושף פרטים. אם למישהו יש שאלות איך לקבל מידע מחברת הביטוח מוזמן לפנות אלי בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...