Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - טויוטה ראב4

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

והנה שאלת מחשבה אליך: נניח שה- 3008 מאבד אחיזה בגלגל ימני קדמי. האם יצליח לנסוע ישר? או שיסמן מעגלים במקום?

לא זה ולא זה. הוא יעמוד במקום ויפרפר את עצמו לדעת כי כל הכוח ילך לגלגל בלי האחיזה.

ההשוואה ליכולות השטח של כל דגם של סובארו לכל דגם מקביל (במחיר/קטגוריה) של יצרן אחר היא מיותרת במקרה הטוב ומגוחכת בפחות טוב. הרכב היחיד שעולה פחות מ-200K ויכול להתקדם רחוק יותר מפורסטר/XV כשיושבים בו חמישה אנשים בנוחות יחסית זה דאצ'יה דאסטר 4X4, אבל הוא ידני, אז גם במקרה הזה אי אפשר באמת להשוות ביניהם.

להגיד שהדבר היחיד שחשוב ברכב שטח זה מרווח גחון וזוויות מרכב זה בערך כמו להגיד שהדבר הכי חשוב ברכב ספורט זה כמות הדלתות ונפח המנוע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השטויות שרשמת כאן היא כל-כך גדולה שאין לי מושג מאיפה להתחיל.

יש כל כך הרבה יותר גורמים שמשפיעים על עבירות של רכב מעבר לשלושת הנתונים שרשמת – שהם דווקא די בסוף.

על פי 'שיטת Ron.p לבחינת יכולות של רכב שטח' ניקח לדוגמא לנדקרוזר:

• לנדקרוזר ארוך – מרווח גחון 21.5 ס"מ. בין הפורסטר ל 3008 האולטימטיבי.
  • לנדקרוזר קצר – מרווח גחון של 20.5 ס"מ – עוד יותר פחות מהפורסטר אפילו.

מסקנה משיטת Ron.P – יכולות השטח של הלנדקרוזר נחותות מזה של ה 3008, הארוך הוא איפשהו בין פורסטר ל 3008, והקצר...אוי לעיניים הרואות.

דווקא המתלים הם מרכיב קריטי ביכולות השטח של רכב. מהלך מתלה ליתר דיוק. קח רכב שטח עם מרווח גחון של 30 ס"מ, ומתלים קשיחים לחלוטין – בהצלבה הראשונה – הוא יעמוד כפסל סביבתי עקב חוסר היכולת להעביר את הכח מהצמיג לקרקע. מהלך מתלה הרבה פעמים מגיע עם רכות של המתלים. לא רופסות אלא רכות. זה כמובן גם קשור לנוחות אבל נעזוב את זה.

בשביל שבילים בהחלט צריך 4X4, אלא אם אתה בשבילי נוף הכרמל או ביער בן שמן.

אם אתה רוצה באמת לטייל, זרימת מים קטנה שחרצה את השביל תגרום ל 3008 להסתובב חזרה, בעוד שהפורסטר ימשיך להתקדם בזכות מהלכי המתלה שלו.

למעשה כל פורסטר, גם הקודם, ועוד יותר הנוכחי, מציגים נוחות מאוד גבוהה בזכות מתלים משובחים.

כתבת לגולש אחר שהידע היחיד שלו הוא מנסיעה לבית הקפה הסביבתי ואתה מציג 'ידע' שגוי, שניכר שנצבר בקריאת שטויות באינטרנט או בעיתונים, ואפס ידע ונסיון בשטח אמיתי.

נכתב על ידי אחד שהשטח הוא השטח שלו

כל מילה בסלע תרתי משמע

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השטויות שרשמת כאן היא כל-כך גדולה שאין לי מושג מאיפה להתחיל.

יש כל כך הרבה יותר גורמים שמשפיעים על עבירות של רכב מעבר לשלושת הנתונים שרשמת – שהם דווקא די בסוף.

על פי 'שיטת Ron.p לבחינת יכולות של רכב שטח' ניקח לדוגמא לנדקרוזר:

• לנדקרוזר ארוך – מרווח גחון 21.5 ס"מ. בין הפורסטר ל 3008 האולטימטיבי.
  • לנדקרוזר קצר – מרווח גחון של 20.5 ס"מ – עוד יותר פחות מהפורסטר אפילו.

מסקנה משיטת Ron.P – יכולות השטח של הלנדקרוזר נחותות מזה של ה 3008, הארוך הוא איפשהו בין פורסטר ל 3008, והקצר...אוי לעיניים הרואות.

דווקא המתלים הם מרכיב קריטי ביכולות השטח של רכב. מהלך מתלה ליתר דיוק. קח רכב שטח עם מרווח גחון של 30 ס"מ, ומתלים קשיחים לחלוטין – בהצלבה הראשונה – הוא יעמוד כפסל סביבתי עקב חוסר היכולת להעביר את הכח מהצמיג לקרקע. מהלך מתלה הרבה פעמים מגיע עם רכות של המתלים. לא רופסות אלא רכות. זה כמובן גם קשור לנוחות אבל נעזוב את זה.

בשביל שבילים בהחלט צריך 4X4, אלא אם אתה בשבילי נוף הכרמל או ביער בן שמן.

אם אתה רוצה באמת לטייל, זרימת מים קטנה שחרצה את השביל תגרום ל 3008 להסתובב חזרה, בעוד שהפורסטר ימשיך להתקדם בזכות מהלכי המתלה שלו.

למעשה כל פורסטר, גם הקודם, ועוד יותר הנוכחי, מציגים נוחות מאוד גבוהה בזכות מתלים משובחים.

כתבת לגולש אחר שהידע היחיד שלו הוא מנסיעה לבית הקפה הסביבתי ואתה מציג 'ידע' שגוי, שניכר שנצבר בקריאת שטויות באינטרנט או בעיתונים, ואפס ידע ונסיון בשטח אמיתי.

ללא המרווח גחון של רכב מוגבה אין בכלל כניסה אפילו לשבילי כורכר פשוטים{אלא אם אתה קמיקזה עם רכב ליסינג},ככה שלא ממש טעיתי..

אתה הלכת רחוק מאד מאד ורשמת לגבי הצלבות ושטח טכני,רק שכחת שמדובר על פורסטר ולא על דיפנדר או פראדו מודל 2000 משופר..

כמובן שהצגת שאלות היפותטיות כמו גלגל אחד באויר ושאר הגלגלים עושים נדיה קומנצ'י באויר פשוט לא רציניות.

כל שלושת הרכבים יכולים לנסוע בשבילים שרכב משפחתי רגיל יתקשה.

כל זאת ובכלל לא התייחסת לעובדה שבודדים מבעלי הSUV כולל המאזדה,פורסטר,וה3008 לא יורדים בכלל מאספלט לאורך כל חיי הרכב ככה שכל הבלון הנפוח הזה בכלל לא רלוונטי.

הסובארו על כבישי ישראל,בדיוק כפי שרשמתי,אכן מתנדנד בגלל המתלים הרכים וחסרי הריסון שלו,אין מה להשוות בכלל את איכות הנסיעה של הפורסטר לזאת של ה3008 והמאזדה,שלא לדבר על הרכבים בכללותם שעולים בכל פרמטר אחר על הפורסטר היקר.

לציין,שאת המאזדה ניתן לרכוש גם ניתן לרכוש בגרסת 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, בלי להיכנס בכלל לפליק פלאק לאחור שעשית מ"מה שחשוב זה מרווח גחון" ל"גם ככה אף אחד לא יורד איתם מהכביש", נהגת או נסעת על הרכבים האלה? עזוב בשטח, על אספלט? כי הפורסטר יותר נוח משניהם, מה-CX5 בפער עצום. ויחד עם זאת הוא לא מתנדנד יותר מהם. איך? וואלה אין לי מושג, אבל זו האמת.

הצלבות יש לא רק בשטח טכני, אלא מספיק חריץ אלכסוני בשביל שיקרקע פחות או יותר כל 3008 בעוד שהפורסטר בכלל לא ישים לב שהוא עבר אותו.

נכון שללא מרווח גחון נורמלי אי אפשר לנסוע במשהו שהוא מעבר לשביל כבוש היטב, אבל פה אתה מדבר על הבדלים בין 12-15 ס"מ לבין 19-21. בהינתן שלמאזדה, לפיג'ו ולסובארו יש מרווח גחון דומה, ההפרשים בין 19 ל-21 ס"מ - בניגוד לסיטואציות אחרות שאינן מעולם הרכב - הם חסרי משמעות כמעט לחלוטין ויש חשיבות הרבה יותר גבוהה לכל הדברים שדיסקו כתב לך (וגם לתוכנה ששולטת על העברת הכוח, נעילות דיפרנציאלים ועוד פרמטרים).

חליק, יצאת חומוס. תגיד תודה על התיקון ותמשיך ביום שלך. לא צריך להתעקש, במיוחד כשעומדים מולך אנשים שיודעים יותר ממך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חביבי,יש 3 נתונים שמשפיעים על יכולת השטח ,מרווח גחון,זיווית גישה,וזווית נטישה.

רק רציתי להזכיר.

ללא המרווח גחון של רכב מוגבה אין בכלל כניסה אפילו לשבילי כורכר פשוטים{אלא אם אתה קמיקזה עם רכב ליסינג},ככה שלא ממש טעיתי..

אתה הלכת רחוק מאד מאד ורשמת לגבי הצלבות ושטח טכני,רק שכחת שמדובר על פורסטר ולא על דיפנדר או פראדו מודל 2000 משופר..

כמובן שהצגת שאלות היפותטיות כמו גלגל אחד באויר ושאר הגלגלים עושים נדיה קומנצ'י באויר פשוט לא רציניות.

כל שלושת הרכבים יכולים לנסוע בשבילים שרכב משפחתי רגיל יתקשה.

טעית מאוד, ואתה ממשיך לטעות.

תתפלא, אבל גלגל אחד באוויר יכול לקרות, ואף קורה בתדירות גבוה למדי בשטח. יתרה מכך, גם עם לנדקרוזר. ועוד יותר, יש גם מה לעשות כדי למנוע נזקים. ויכולים להיות נזקים.

שלא תבין לא נכון, ה 3008 הוא ג'יפון נפלא. ברגע שעזבת את האספלט, הפורסטר לא רואה אותו ממטר.

לא כל שלושת הרכבים. הפורסטר כן. שני האחרים - משפחתית לכל דבר עם קצת יותר מרווח גחון, והכי חשוב עם צמיג גדול יותר משל משפחתית רגילה. זהו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין ברכבי שטח ולתפיסתי טיול בשטח זה רק על אופניים או ברגל אבל, אצלי בעבודה, אחרי שנים שהמפקחים עשו שימוש בטנדרים, הם הוחלפו בפורסטרים (הטנדרים הוחלפו, לא המפקחים) מהדור הקודם והדבר לא היה קורה אם לרכב לא היו יכולות עבירות מוכחות, וזאת בנוסף להיותם סוסי עבודה.

במסגרת העבודה יוצא לי לא מעט להצטרף לנסיעות בשטח ואני יכול להעיד, שגם עם צמיגי הכביש/שטח שלהם, יכולות הרכב לא מבוטלות, לבטח ביחס למתחריו בקטגוריה.

אני לא היתי מעז להכנס למקומות הללו עם כל ג׳יפון אחר, גם עם הנעה כפולה.

היחיד בקטגוריה שאולי איך שהוא מתקרב לפורסטר ביכולות השטח הוא הטיגואן.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמישהו באמת מערער על יכולותיו של הפורסטר בשטח, שמתקרבת במידה מה לרכב שטח גדולים יותר..אבל ,זה מגיע עם צריכת דלק גבוהה שיש כתבות סיקור שאפילו לא מציינות על נתון זה, מה שעוד יותר מחשיד.עם זאת ברור שהצריכה בשטח היא סיפור אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נחזור רגע ל"מקוריות" הפוסט, יוצא לי פעם ב3 חודשים לנהוג במשך לילה שלם על ראב4 דור אחד לאחור של משטרת ישראל (מג"ב) בשמרות בישוב שלנו,

רוב הנסיעה היא בדרך כורכר והטויוטה גמאה כבר בערך 80K ק"מ בשנה וקצת של חייה,

למה טויוטה - כי הכל במקום ועובד היטב למרות כמות הנהגים ואופי השימוש, הרכב בסך הכל נעים עם הנסת אנוש טובה ואפילו מרווח למדי והרכב חסכוני גם כשהוא לא היברדי.

למה לא - כבר קצת מקרקש (יכול להיות בשל ההתקנות המקומיות), נוחות נסיעה סבירה ותו לא.

דבר אחד בטוח אני יכול להבין מאוד את ישראל ישראלי שלא מעניין אותו הנאה מנהיגה ורוצה רק יעילות למה הוא קונה את הטויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראב4 נראה כרכב שעושה את הכל בסדר (כמו כל טויוטה) אבל עם תג מחיר גבוה יותר משל המתחרים.

אז למה ללכת עליו? למה לא באמת 3008 או CX5 כמו שהוזכר בכתבה?

במחיר ההתחלתי של הראב4 אתה מקבל כבר גרסאות מאובזרות של ה3008.

ואם אתה מחפש יכולת שטח, אז סובארו עדיף פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד הגירסה המפוארת של הראב 4, ספיציפית בצבע לבן עם גג שחור ועם ג׳נטים גדולים שחורים שנראית סביר לדעתי (בהתחלה נראתה לי מרשים), העיצוב החיצוני של הגרסאות הפשוטות יותר נראה עגום ביותר לדעתי.

גם פנים הרכב נראה די עממי בסך הכל אפילו בגירסה עם מושבי העור, העור מגיע רק בצבע שחור ונראה די פשוט. בין היתר מבחינת אבזור רק בגירסה המפוארת יש מושב חשמלי לנהג וגם הוא בלי זכרונות ובמחיר כזה אני אישית לא הייתי מתפשר על האבזור הזה.

תנוחת הישיבה הן במושבים הקדמיים ובייחוד במושב האחורי לא מספיק גבוהה בשביל ג׳יפון ובמושב האחורי נמוכה במיוחד, כמו רכב רגיל.

נראה גם שהמרווח הפנימי צומצם לעומת הדגם הקודם, הוא עדיין טוב אבל התחושה פחות אוורירית.

במבחן השוואתי שבוצע לראב 4 מול אאוטלנדר phev, פולקסווגן טיגואן 2 ליטר, פיז׳ו 3008 דיזל gt, וסובארו פורסטר, הראב 4 יצא לכל היותר בינוני.

https://www.icar.co.il/מבחני_רכב/מבחן_השוואתי:_רכבי_פנאי_מ-200,000_שקלים/

ועם כל זאת, ללקוח הפרטי, כמו כל רכב של טויוטה, הראב 4 הוא רכישה בטוחה ועם יתרונות צפויים מבחינת אמינות, ירידת ערך, וחסכון בדלק ואין לו חוסרים מהותיים.

(אני בטווח המחיר הזה כנראה הייתי רוכש את האאוטלנדר phev).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[quote=green;5836110

במבחן השוואתי שבוצע לראב 4 מול אאוטלנדר phev, פולקסווגן טיגואן 2 ליטר, פיז׳ו 3008 דיזל gt, וסובארו פורסטר, הראב 4 יצא לכל היותר בינוני.

https://www.icar.co.il/מבחני_רכב/מבחן_השוואתי:_רכבי_פנאי_מ-200,000_שקלים/

ו

הנסיון שלי שונה מהמבחן הנ"ל. הראב הוא הנוח בעיר מהרכבים הנל בגלל רכות מבודדת ושקט מנוע ומתלים.

מחוץ לעיר, המנוע, שאמור להיות שקט לחלוטין, מורגש יותר מידיי, וגם בהאצה.

צריכת דלק עירונית היא כ 18 ק"מ לליטר והיא כ פי 2 יותר טובה מג'יפים רגילים, כולל 3008 דיזל.

כרגיל, יש חילוקי דעות משמעותיים בין מבחני הדרכים (ראה ynet) וכדאי להתייחס אליהם בספקנות גדולה.

במחיר הנוכחי הראב לא מספיק מרגיש מפואר מול מתחרות, וזו הבעיה העיקרית שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...