Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגו 3008 2018 דיזל פרימיום BLUE HDI - צריכת דלק גבוהה מהמצופה.

asip
שימו לב! השרשור הזה בן 1816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, יש לי כבר שנה שלמה את הרכב הנפלא הנ"ל.

נתוני צריכת הדלק הממוצעת ע"פ היצרן היא 23.8 ק"מ לליטר.

צריכת דלק "אמיתית" לפי אתר "אוטו" היא 20.2 ק"מ לליטר.

בפועל כשאני בודק בלוח המכוונים את הצריכה היא עומדת על 13.5 ק"מ לליטר שזה הבדל משמעותי מאוד. אני זוכר שהגעתי לסוכנות לשאול משהו כחודש אחרי שקיבלנו את הרכב, סוכן המכירות שלנו התלהב ורצה להראות לי איך רואים את הנתונים וכשראה 13.5 עוד אז הוא היה קצת מופתע ושתק... התעלמתי מזה כי תארתי לעצמי שזה ישתנה עם הזמן..

עכשיו לאחר שנה, ובכל פעם כשבדקתי את נתוני הצריכה הם עמדו על 13.5 ללא תזוזה כלל. חשוב לי לציין שלעיתים דיי נדירות אני משתמש במצב "SPORT" אם מישהו חשב שזאת אולי הסיבה..

מה דעתכם? האם יש כאן איזשהי תקלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על מנוע 1.6 ליטר דיזל 120 כ"ס.

בנסיעה מנהלתית זה תקין.

אל תאמין לפרסומות. כתבו 20.2 ?! אולי רק בכביש החוף .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מעטים מאוד שמתקרבים לתצרוכת דלק כפי שהיצרן אומר אבל לרוב היצרנים מגזימים בקשר לתצרוכת דלק אז יש לקחת את זה בערבון מוגבל.

אולי אם יש כאן עוד כמה שנוהגים ברכב זהה תוכל לעשות התאמה האם זה חריג או לא.

עריכה אחרונה על ידי aHero

Peugeot 208 turbo 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדקת צריכה?

אני ממלא עד שהמשאבה נעצרת, אחרי זה נוסע וממלא שוב עד שהנשאבה נעצרת.

בודק כמה קילומטרים נסעתי חלקי כמה ליטר תדלקתי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק מושפעת בין היתר מתוואי הנסיעה (סביבה הררית? נסיעה בפקקים בשעות השיא מפתח-תקווה לתל-אביב?) ואופי הנהיגה. המיגע שסיפקת עד עכשיו לא תורם הרבה לגיבוש הערכה אם יש/אין בעיה.

כמו כן, מה צריכת הדלק במשאבה?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אתה צריך לבדוק צריכת דלק במשאבה: לאפס מונה מרחק, למלא מיכל דלק מלא, לנסוע עד שיתרוקן, למלא שוב מיכל דלק מלא ואז לחלק את מספר הקילומטרים במספר הליטרים שמילאת.

שנית מה תוואי הנסיעה שלך? עירוני/ בינעירוני, הררי/ מישורי.

צריכת דלק משולבת בנסיעה רגועה בינעירונית ועירונית באזור מישורי היא כ- 14.5 ק״מ לליטר (יש כזה רכב לחבר שלי).

ככל שהנסועה יותר בינעירונית צריכת הדלק משתפרת.

בדגם הדיזל החדש עם מנוע ה- 1.5 ליטר וגיר אוטומטי 8 הילוכים, צריכת הדלק טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 3008 פרמיום דיזל 1.6. פרופיל הנסיעה הממוצע שלי - 4 ימים בשבוע נסיעה של כמה ק"מ בתוך העיר לתחנת רכבת וחזרה, יום אחד בשבוע נסיעה בינעירונית של 50 ק"מ לעבודה וחזרה עם 10-15 דקות פקקים בכל כיוון, בסופ"שים בעיקר נסיעות בינעירוניות אבל לא תמיד. בתקופה ממוצעת כזו צריכת הדלק היא בין 16 ל-17 ק"מ לליטר אמיתיים.

אבל, אני יכול בקלות לראות איך בנסיעה עירונית בלבד צריכת הדלק יכולה ליפול לאזור ה-13-14. חשוב להגיד, אגב, שזו עדיין צריכה מעולה בשביל נסיעה עירונית לרכב בגודל כזה.

להבנתי, מנוע דיזל מודרני עם מערכת סינון חלקיקים רגיש במיוחד לתנאי הנסיעה מבחינת צריכת דלק, כאשר נסיעות קצרות, במהירות נמוכה, שבהן המנוע לא מספיק להתחמם, גורמות לצריכה מוגברת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח עוד מבחן https://cars.walla.co.il/item/3229087

יצא להם 14.5 ק"מ לליטר על ה 3008GT החדש לחרמון עם הילוך שמיני. אתה לא ממש רחוק מהם.

לדעתי אתה מסתכל במחשב רכב ולא במשאבה. אם לא אפסת את המחשב הדרך, הצריכה שם תתקבע בשלב מסויים .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת צריכת דלק שמתאימה לנסיעה עירונית ברובה.

עם דגם זהה מגיע ל15 קמ״ל אחרי 55 אלף קמ.

תוואי נסיעה של 60/40 לטובת בינעירוני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסגנון הנהיגה ותוואי הנסיעה השפעה מהותית. נסיעה במהירות של 120 קמ"ש במקום 90 קמ"ש וכבר הגעתה בקלות להפרש של 20% בצריכת הדלק. נסיעה עם האצות מרובות, ולא רק בעיר, יכולה בקלות להגיע ל-30%.... אני לא מדבר על האצה מלאה, סתם נהיגה בכביש המהיר כאשר הנהג כל הזמן מדלג בין 100-120 קמ"ש, לדוגמה. אחד הרכבים שיש לי בבית מצויד במנוע דיזל, אני בקלות משיג 18 ק"מ לליטר, נהג אחר על אותו מסלול, שלא נוהג מהר אבל "עצבני", תמיד חוזר עם 12 ק"מ לליטר.

בקיצור, זה לא הרכב אלא סגנון הנהיגה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדקת צריכה?

אני ממלא עד שהמשאבה נעצרת, אחרי זה נוסע וממלא שוב עד שהנשאבה נעצרת.

בודק כמה קילומטרים נסעתי חלקי כמה ליטר תדלקתי.

יש כפתור בידית ימין שמאפשר לראות את נתוני הצריכה כפי שמחשב הרכב מחשב אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח עוד מבחן https://cars.walla.co.il/item/3229087

יצא להם 14.5 ק"מ לליטר על ה 3008GT החדש לחרמון עם הילוך שמיני. אתה לא ממש רחוק מהם.

לדעתי אתה מסתכל במחשב רכב ולא במשאבה. אם לא אפסת את המחשב הדרך, הצריכה שם תתקבע בשלב מסויים .

במבחן הנ"ל בוחנים דגם עם מנוע 2000 ו180 כ"ס, כאשר היצרן מדווח על צריכה של 20 ק"מ לליטר ועדיין הם מקבלים 14.5 ק"מ לליטר שזה יותר טוב מאצלי.

איך אני בודק במשאבה? אתה מתכוון לבדיקה רגילה שאני בודק נתונים עצמאית ומחשב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 3008 פרמיום דיזל 1.6. פרופיל הנסיעה הממוצע שלי - 4 ימים בשבוע נסיעה של כמה ק"מ בתוך העיר לתחנת רכבת וחזרה, יום אחד בשבוע נסיעה בינעירונית של 50 ק"מ לעבודה וחזרה עם 10-15 דקות פקקים בכל כיוון, בסופ"שים בעיקר נסיעות בינעירוניות אבל לא תמיד. בתקופה ממוצעת כזו צריכת הדלק היא בין 16 ל-17 ק"מ לליטר אמיתיים.

אבל, אני יכול בקלות לראות איך בנסיעה עירונית בלבד צריכת הדלק יכולה ליפול לאזור ה-13-14. חשוב להגיד, אגב, שזו עדיין צריכה מעולה בשביל נסיעה עירונית לרכב בגודל כזה.

להבנתי, מנוע דיזל מודרני עם מערכת סינון חלקיקים רגיש במיוחד לתנאי הנסיעה מבחינת צריכת דלק, כאשר נסיעות קצרות, במהירות נמוכה, שבהן המנוע לא מספיק להתחמם, גורמות לצריכה מוגברת.

תודה, תשובה מספקת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...