Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר להמשיך תהליך תביעת ביטוח לאחר שנה שבה הקפאתי את תהליך הטיפול?

שימו לב! השרשור הזה בן 1810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים :-)

לפני שנה מישהי נכנסה בי מאחור כשעמדתי ברמזור אדום. (מדובר במכונית ישנה. במחיר מחירון של כמה אלפים בודדים).

התחלתי תהליך של תביעת הביטוח שלה והגעתי למצב מוזר מאוד, שבו מצד אחד השמאי קבע ואישר שניתן לתקן את האוטו, אבל כשבאתי להתחיל את התהליך- במוסך אמרו לי שהם לא מוכנים לתקן, ושהאוטו מבחינתם הוא להשבתה.

הרגשתי שאני נמצא בין הפטיש לסדן, ולא יכולתי להתקע ללא מכונית, כי לא הייתי מוצא מכונית חליפית כל כך מהר.

בגלל שהפגיעה הייתה יותר קוסמטית- פשוט לא השלמתי את התהליך והאוטו נשאר ככה.

עכשיו, קצת יותר משנה אחרי האירוע- מצאתי מכונית לרכישה, וכרגע אני מנסה להבין מה אני יכול לעשות עם המכונית הישנה.

האם אני יכול להמשיך את התהליך מאיפה שעצרתי, כאשר עבר כל כך הרבה זמן? האם חברת הביטוח\ השמאי\ או המוסך יעשו לי בעיות?

תודה לעוזרים!:mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח שמאי שלך שיכריז על הרכב כאובדן גמור או להלכה ועם הדו"ח הזה פנה לחברת הביטוח של הנהגת הפוגעת לקבלת המגיע לך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח שמאי שלך שיכריז על הרכב כאובדן גמור או להלכה ועם הדו"ח הזה פנה לחברת הביטוח של הנהגת הפוגעת לקבלת המגיע לך

זאת אומרת שלדעתך לא יעשו לי פרצופים על שהתעכבתי בטיפול? ושאני צריך ליצור שוב קשר עם השמאי ולא עם חברת הביטוח ולהמשיך כאילו כלום לא קרה?

נ.ב- מה זה "אובדן להלכה" לעומת טוטאל לוס, כמו שאתה כותב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובדן גמור אתה מקבל את ערך הרכב והרכב יורד מהכביש

אובדן להלכה אתה מקבל אתערך הרכב הרכב מועבר על ידי חברת הביטוח למוסך שמעמיד את הררכב חזרה על הגלגלים.

כיון שהשמאי הקודם היה בדעה כי ניתן לתקן תיקח מישהו אחר יותר קואופרטיבי.

חברות הביטוח תמיד עושות פרצופים כאשר הם צריכים לשלם כסף,וייתכן ויקשו קצת על התהליך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובדן גמור אתה מקבל את ערך הרכב והרכב יורד מהכביש

אובדן להלכה אתה מקבל אתערך הרכב הרכב מועבר על ידי חברת הביטוח למוסך שמעמיד את הררכב חזרה על הגלגלים.

כיון שהשמאי הקודם היה בדעה כי ניתן לתקן תיקח מישהו אחר יותר קואופרטיבי.

חברות הביטוח תמיד עושות פרצופים כאשר הם צריכים לשלם כסף,וייתכן ויקשו קצת על התהליך.

תודה על התגובה.

כן, זו תהיה בעיה. בטח כל הזמן יטיפו לי שבעיה שלי שחיכיתי עם זה. אבל בתכלס, הציבו אותי בין פטיש לסדן בירוקרטי, של קומבינות.

הרי בטוח שהאינטרס של המוסך הוא להשבית את האוטו, כי ככה הוא מקבל על זה יותר כסף.

עכשיו, יכול להיות שלא השלמתי תהליך עם שמאי מחברה א', הנושא נשכח, ועכשיו אני פונה לשמאי מחברה ב' ומתחיל את הכל מחדש?

אולי אוכל לדבר עם סוכנות השמאי מחברה א' ולהסביר שאני יכול לזרום עכשיו על השבתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מי זה שמאי חברה א' או שמאי של חברה ב'

אתה לוקח שמאי שלך שידאג להוציא דו"ח של אובדן גמור או להלכה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מי זה שמאי חברה א' או שמאי של חברה ב'

אתה לוקח שמאי שלך שידאג להוציא דו"ח של אובדן גמור או להלכה.

זה לא שמאי שלי, זה שמאי מרשימה של חברת הביטוח.

אם התחלתי את התהליך עם שמאי א', אני לא יודע אם זה מעודכן במערכת של הביטוח או לא, שהייתה כבר פגישה איתו, ואם אני חייב לו כסף על זה. כלומר, אני לא יודע אם לחזור אליו, לאותו שמאי, או למצוא אחר מהרשימה של חברת הביטוח ולהתחיל מחדש כאילו לא התחיל התהליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכתוב יותר ברור

אינך חייב לקחת שמאי מהרשימה של חברות הביטוח

אתה זכאי לקחת איזה שמאי רכב בעל רשיון שבא לך.

שחב נאמנות לך ופחות לחברת הביטוח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה זכאי לקחת איזה שמאי רכב בעל רשיון שבא לך.

שחב נאמנות לך ופחות לחברת הביטוח

סבבה, אני מבין.

עכשיו מה שנותר רק לברר לפני זה הוא- האם ישנה תקופת התיישנות על מימוש ביטוח מרגע הפגיעה\או תחילת התביעה?

למה יש סיכוי, שאולי הגברת שפגעה בי- כבר עברה לחברת ביטוח אחרת [זו שאמורה לכסות אותה על הפגיעה שלה בי]. סתם, אופציה שחשבתי עליה..

מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם היא עברה בינתיים חברת ביטוח, הפוליסה שלה אז היתה תקפה.

ביטוח ניתן לתבוע, למיטב זכרוני, עד 5 שנים.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם היא עברה בינתיים חברת ביטוח, הפוליסה שלה אז היתה תקפה.

ביטוח ניתן לתבוע, למיטב זכרוני, עד 5 שנים.

תודה על חוות הדעת!

התחלתי לחפש קצת על התיישנות. נראה שבנושאי ביטוח- מדובר על 3 שנות התיישנות. [המחוקק ממש עוזר לחברות הביטוח לא לשלם למבוטחים].

אז, אם עברה רק שנה- הם לא אמורים לעשות לי בעיות עם זה שחיכיתי.

אם ככה, אז נותר רק להמר...האם ללכת לשמאי חדש, או לחזור לשמאי שהתחיל לטפל בתיק....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לך לשמאי חדש

שנית התיישנות מול הביטוח שלך 3 שנים התיישנות מול חברת הביטוח של הרכב הפוגע 7 שנים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לך לשמאי חדש

שנית התיישנות מול הביטוח שלך 3 שנים התיישנות מול חברת הביטוח של הרכב הפוגע 7 שנים.

אוקיי. שכנעת אותי :)

ומעניין מאיפה הנתון הזה. לא ידעתי שהתיישנות מול חברת הביטוח של הרכב הפוגע היא על זמן שונה.

אני טכנית אתנהל עדיין דרך חברת הביטוח שלי, שתובעת את החברה של הרכב שפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיישנות מול חברת הביטוח שלך היא יוצאת הדופן וזאת בגלל ההסכם שבינך לבין חברת הביטוח שנוקב בתקופה של 3 שנים

והתיישנות רגילה על פי חוק ההתיישנות היא 7 שנים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיישנות מול חברת הביטוח שלך היא יוצאת הדופן וזאת בגלל ההסכם שבינך לבין חברת הביטוח שנוקב בתקופה של 3 שנים

והתיישנות רגילה על פי חוק ההתיישנות היא 7 שנים.

לדעתך, האם להמשיך משלב השמאי+מוסך ואז לגשת עם זה לביטוח? או שקודם כדאי לפנות לביטוח לפני המשך טיפול? שלא יגידו שיש בעיה או משהו רק אחרי ששילמתי לשמאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1810 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...