Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת הטרייד-אין לא מציגה את דו"ח הבדיקה של האוטו שעומד למכירה- מה זה אומר?

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן :-D

התעניינתי בחברת טרייד אין [לציין את שמה?] ברכב -יונדאי i30 2015 פרימיום -יד 1 פרטית (בעלים יחיד), 50 אלף ק"מ, סכום בערך 74 אלף ש"ח [אחרי מיקוח סטנדרטי ראשוני, בערך 70 או קצת פחות].

החברה מציעה שנלך לאיזה מכון בדיקה שארצה [רק לא מוסך, מחשש שאולי הלקוח מקומבן עם מוסכניק כלשהו].

וכשאני מבקש לראות מהם דו"ח בדיקת הרכב- הם אומרים שהמדיניות שלהם היא לא לחשוף אותו.

הם אומרים רק דברים בעל פה לגבי האוטו. שהוא עבר טיפול 10 אלפים לפני חודשיים, שהוא נקי מפגיעות, ושהמנוע+גיר+שלדה תקינים. ושהייתה רק פגיעה קוסמטית בחלק הקדמי של האוטו. מתחייבים לכך שאם נמצא שיש פגיעה- אז הם מכסים את עלות הבדיקה.

בחברת טרייד-אין אחרת, דווקא הראו לי את דו"ח הטיפולים [המסמך המקוצר עם ה- V/X על ליקויים ורמת המשמעות].

1. אז אני יודע שאני לא יכול לסמוך גם ככה על דו"ח טיפולים שהם מציגים, אבל האם יש סיבה הגיונית למה הם לא שקופים לגביה?

2. בנוסף, האם זו זכותי לבקש שיקשרו אותי עם בעל הרכב, כדי להוציא דרכו את היסטוריית הטיפולים מהמוסך שהאוטו טופל בו?

והאם זה מקובל לעשות זאת לפני הבדיקה במכון? או אחריה?

[הם אומרים שהרכב טופל במוסך המרכזי לרכב יפני בחולון. זה השם שזכור לי. ושזה מוסך מורשה ליונדאי].

מה עושים במקרה כזה? לא יודע אם יש פה פוטנציאל לעקיצה.

תודה לעוזרים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מבין הרבה במכוניות, אבל במכירות אני מבין הרבה מאוד, עד לא מזמן כל חיי הייתי מוכר, וברוך השם תודה לאל הייתי מוכר(פלאפונים) הגון, ולא מה שנוהגים לחשוב. ואין שום סיבה שלא יראו לך את הבדיקה שהרכב עבר ואת ההיסטוריה שעבר הרכב כולל טיפולים. אם הם לא מראים לך, תסתובב ותגיד תודה רבה...צריכים להראות לך בדיקה לרכב, טסט אם הוא עבר, היסטוריית טיפולים שתראה שהוא עבר טיפולים בזמן, הסטוריית תאונות מה בדיוק היה, אתה רוכש את הרכב בכסף הם לא עושים לך שום טובה, מגיע לך לדעת כל דבר קטן, תזהר ותשמר מהמוכרים האלה, לא להאמין לשום מילה בעל פה, הם לא רואים אותך, הם רואים את הבונוס שלהם. וכמובן שאני לא מכליל, סליחה למי שנפגע . לסיכומו של עניין, לך לחברה שלא מפחדת להסתיר כלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שלא יראו לך את הבדיקה שהרכב עבר ואת ההיסטוריה שעבר הרכב כולל טיפולים. אם הם לא מראים לך, תסתובב ותגיד תודה רבה...צריכים להראות לך בדיקה לרכב, טסט אם הוא עבר, היסטוריית טיפולים שתראה שהוא עבר טיפולים בזמן, הסטוריית תאונות מה בדיוק היה

תודה רבה על ששיתפת!

כנראה שקצת מאתגר למצוא i30 רגילה בשוק, וזו גם פעם ראשונה שאני מתעסק ברכישה מיד שניה. אז אני לא בהכרח מכיר את כל הכללים.

יש מלא חברות, וכל אחת עם הנהלים שלה, אז אי אפשר לדעת אם עומדת עקיצה מאחורי נוהל כלשהו, או לא.

אז אתה אומר שלרוב כן מקובל לראות את דו"ח הבדיקה [גם אם זו בדיקה פנימית שלהם, שנעשתה בקומבינה].

+ושאת היסטוריית הטיפולים המלאה מהמוסך שטופל בו האוטו לאורך השנים- זה גם משהו שמגיע לי לראות עוד לפני הליכה לבדיקה עצמה במכון?

האם בעל הרכב הקודם (הפרטי) בכלל קשור לתמונה פה? פשוט, חבר אמר לי שאני צריך לבקש שיקשרו אותי איתו. ולי נשמע שכל העסק אמור להתנהל דרך חברת הטרייד-אין, ושזה לא במקום בכלל שיקשרו אותי איתו. אבל אין לי מושג מה מקובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הייתי מוכר רכב לחברת ליסינג, לא הייתי רוצה שיתנו לבנאדם טלפון שלי גם אם האוטו מושלם, הבעלים הקודמים לא קשור לסיפור, עכשיו הרכב הוא של חברת ליסינג והיא חייבת להראות לך את כל היסטוריית הטיפולים כולל אם היה תאונות, שמע חברות רכב יכולות לקבל רכב שעבר הרבה תקלות נזילות למינהן ואז לתקן אותם ואז להעביר את הרכב בדיקה והבדיקה תצא נקייה. אז זה לא כזה רלוונטי הבדיקה שלהם כי גם ככה אתה תעשה בדיקה. מה שחשוב שתראה היסטוריית טיפולים ומה בדיוק הוחלף בטיפולים האלה, לוודא שהרכב לא עבר תאונה רצינית, ובתור אחד שגם מחפש רכב, אני מניח שזה יהיה ברור לכולם פה, אבל אחד הטיפים להסתכל לפני בדיקה זה על החלונות ולוודא שמוטבעות עליהם מדבקה מקורית של החברה של הרכב, ככה אתה יודע שחלונות לא החליפו כתוצאה מתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב- עשינו נסיעה קצרה ברחבה עם היונדאי. האוטו הרגיש בסה"כ טוב. נסיעה חלקה.

ברכב היה מעט דלק. אני לא יודע אם זה מקובל במגרשי חברות טרייד-אין שהרכבים לא מתודלקים. או שזו סתם מקריות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אחד הטיפים להסתכל לפני בדיקה זה על החלונות ולוודא שמוטבעות עליהם מדבקה מקורית של החברה של הרכב, ככה אתה יודע שחלונות לא החליפו כתוצאה מתאונה.

הופה!

אז 2 דברים לגבי זה:

1. שמתי לב שמבחינת צמיגים- הזוג הקדמי והזוג האחורי הם מחברות אחרות. כנראה שמ 2015 ועד 2019 היו צריכים להחליף גלגלים, ופשוט החליטו להחליף בזוגות נפרדים, ולא את כולם ביחד. אז זה בטח מקובל. אבל לפי מה שאתה מציע לגבי החלונות [שכולם יהיו מקוריים]- אז יש פה סיכוי לכך שהגלגלים מסמנים על משהו. אני לא אוכל לעלות הסיבה בעצמי, אבל יש סיכוי, כמובן.

2. אז אתה טוען שלחברת הטרייד-אין יש גישה להיסטוריית הטיפולים ושצריך לגשת איתם למוסך המטפל כדי להוציא אותה. ושלא צריך את הבעלים הקודמים בשביל זה?

3. מה לגבי ההיסטוריה הביטוחית של הרכב? הבנתי שיש אתר שהוא מאגר של חברות הביטוח. משלמים 10 שקלים ומקבלים היסטוריה לגבי תאונות וכו', לפי מספר לוחית. אבל רק בעלי הרכב יכולים לעשות את זה. אז האם חברת הטרייד-אין אמורה לספק לי את זה? הנציג נראה שהוא לא מכיר את זה. אמר שישאל לגבי זה. מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה, אתה יכול להיות ''קטנוני'' ולהביא להם גם מיכל ריק, בכל זאת, זה עוד 250 שקל. זה גם כסף. לא אתה ולא אני מבינים במכוניות, אל תסע באוטו ותחשוב שהוא טוב, יכול להיות הרבה דברים לא טובים כולל נזילות שאתה לא תרגיש בנסיעה, תעשה בדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הופה!

אז 2 דברים לגבי זה:

1. שמתי לב שמבחינת צמיגים- הזוג הקדמי והזוג האחורי הם מחברות אחרות. כנראה שמ 2015 ועד 2019 היו צריכים להחליף גלגלים, ופשוט החליטו להחליף בזוגות נפרדים, ולא את כולם ביחד. אז זה בטח מקובל. אבל לפי מה שאתה מציע לגבי החלונות [שכולם יהיו מקוריים]- אז יש פה סיכוי לכך שהגלגלים מסמנים על משהו. אני לא אוכל לעלות הסיבה בעצמי, אבל יש סיכוי, כמובן.

2. אז אתה טוען שלחברת הטרייד-אין יש גישה להיסטוריית הטיפולים ושצריך לגשת איתם למוסך המטפל כדי להוציא אותה. ושלא צריך את הבעלים הקודמים בשביל זה?

3. מה לגבי ההיסטוריה הביטוחית של הרכב? הבנתי שיש אתר שהוא מאגר של חברות הביטוח. משלמים 10 שקלים ומקבלים היסטוריה לגבי תאונות וכו', לפי מספר לוחית. אבל רק בעלי הרכב יכולים לעשות את זה. אז האם חברת הטרייד-אין אמורה לספק לי את זה? הנציג נראה שהוא לא מכיר את זה. אמר שישאל לגבי זה. מעניין.

הרכב היה אצל פרטי או מליסינג? אני לא יודע אם יש הבדל, אבל אמורה להיות בתוכנה שלהם מידע על תאונות, אחת מהחברות הראו לי את זה. צמיגים זה צמיגים, גם אני החלפתי שני צמיגים בגלל טסט, ואחרי שנה היה לי פנצ'ר אז קניתי צמיג מחברה אחת, זה לא אומר משהו חשוד. לחברה חייב להיות גישה להיסטוריית הטיפולים, במיוחד אם זה רכב שהיה אצל ליסינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברה חייב להיות גישה להיסטוריית הטיפולים, במיוחד אם זה רכב שהיה אצל ליסינג

הרכב מנהג פרטי, יד ראשונה [על הרשיון כתוב יד 00].

אז זה בדיוק הקטע. שבגלל שקיים חוסר אמון גבוה בשוק הזה- אתה פעם יכול לחשוב שזה שהגלגלים לא תואמים- זו הייתה החלפה סטנדרטית בגלל פנצ'ר. ומצד שני, אתה יכול להיכנס לסרט שזה בעקבות משהו אחר שמוסתר.

ואולי בגלל זה הם צריכים להראות את היסטוריית הטיפולים שלו.

אז במה זה כרוך?

היסטוריית הטיפולים אמורה להיות כבר אצל חברת הטרייד-אין במשרדים שלהם? או שזה מצריך נסיעה למוסך המטפל והוצאה פיזית משם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

טוב מאד שלא נתנו לך בדיקה שלהם. האמת, חסכו לך זמן. גם אם היו נותנים אין מה להסתכל בה. נייר מיותר.

בדיקה שלך במקום שאתה בחרת היא כבר כן בסיס למו"מ

כן צריכה להיות להם היסטוריה ביטוחית (כי הם הבעלים כרגע ולך אין כרגע גישה לנתון הזה) .

והכי חשוב : הם צריכים להביא לך היסטורית טיפולים (ולא כזו שפקידה של המגרש כתבה שעה קודם מזכרונה) וצריך להיות להם רישיון רכב עם תו סוחר. (לרוב הם יבטיחו שיש להם את זה בדיוק פה אבל הם לא "מוצאים" את זה כרגע). התחמקות פה היא נורה אדומה.

בלי היסטוריה אין בכלל מה לסוע על הרכב , אין מה לקחת לבדיקה. זה בכלל תנאי מקדים.אל תבזבז על זה זמן. שהם ילכו למוסך וישלחו לך את זה במייל. זה תפקיד שלהם (היום עושים את זה במייל של המוסך. לא ממש נוסעים). ממילא המוסך ימסור היסטורית טיפולים רק לבעלים הרישמיים.

בהיסטוריה תגלה אם טופל במוסך היבואן בזמן , תגלה אולי גם תאונות שתוקנו ואז תוכל להחליט אם לקחת לסיבוב, לקחת לבדיקה וכו'. היסטוריה "נקייה" היא לרוב גם תנאי מקדים לאחריות של "רצון טוב" מהיבואן .

סה"כ, גם רכב שחובר משני רכבים שונים יכול לסוע יפה מסביב למגרש. זה לא מדד .

קרא פה את הנעוץ בפורום ייעוץ. יתן לך המון טיפים. מגרש כמו אדם פרטי : כבדהו וחשדהו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגרש יש יתרון על פני מוכר פאטי: אתה יודע שזה סוחר.

למגרש יש חסרון על פני מוכר פרטי: אתה יודע שזה סוחר.

נתחיל בשאלה בסיסית - האים מדובר בחברת"טרייד אין" של אחד היבואנים, או במגרש פרטי כלשהו? אם מדובר במגרש פרטי בכלל לא הייתי עובר את השער פנימה, אלה ידועים כבעלי לשון חלקלקה. אם מדובר במגרש של יבואן גם יכולים לערבב אותך, אולי עם כף קצת יותר קטנה.

הסיפור של הרכב הנוסע חלק מחזיר אותי הרבה שנים אחורה. חיפשתי רכב, והגעתי למשהו שנראה די מפתה. נהגתי ברכב מהקריות לצ'ק פוסט והוא הרגיש ממש טוב. אבל במכון הבדיקה קראו לי 2 דקות לאחר שעלה על הליפט, כדי להראות לי את סימני מתיחת השלדה. מצד שני, בהמשך אותו שבוע, מישהו מכר לי רכב שמכון הבדיקה תאר כבובה אמיתית, אבל שום כיוון פרונט לא פתר לו בעיה של נסיעה כמו סרטן (כל הזמן סטה והיה צורך לתקן עם ההגה. כנראה שלדה מעוותת). מן הסתם קומבינה בין המוכר - שהיה סוחר ללא מגרש - לבין המכון (וכעבור שנתיים שוב קומבינה דומה בין המכון לבין הסוחרת המוסווה שקנתה ממני את הרכב).

לנסות למכור לך רכב בלי שום מידע על ההיסטוריה שלו? חשוד ביותר. הייתי עושה אחורה פנה ואני לא בטוח שהייתי אומר שלום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שתרצה לסמוך על משהו שהם מציגים שמלכתחילה אינו רלונטי? אני מבין את הרצון לראות את זה אבל באמת שזה לא משקף את המציאות ולא שווה את הנייר שזה כתוב עליו.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגרש יש יתרון על פני מוכר פאטי: אתה יודע שזה סוחר.

למגרש יש חסרון על פני מוכר פרטי: אתה יודע שזה סוחר.

נתחיל בשאלה בסיסית - האים מדובר בחברת"טרייד אין" של אחד היבואנים, או במגרש פרטי כלשהו? .

מדובר בטרייד-מוביל. לא יודע איך הם מוגדרים כחברת יבואן/מגרש. אני יודע שכלמוביל הם חברת הטרייד אין הרשמית ליונדאי (כי הם היבואנים). אבל לא מדובר בהם.

אז מול מי אני מתעסק כאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שתרצה לסמוך על משהו שהם מציגים שמלכתחילה אינו רלונטי? אני מבין את הרצון לראות את זה אבל באמת שזה לא משקף את המציאות ולא שווה את הנייר שזה כתוב עליו.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

אתה מבין? אז אני לא רוצה 'להתעקש' לראות מסמכים מסויימים, שאולי הם גם ככה לא רלוונטים, ולפוצץ עסקה אם הם לא מראים לי אותם.

אז דוח הבדיקה שלהם זה סתם בזבוז זמן..

אבל היסטוריית טיפולים מלאה במייל

+ היסטוריה ביטוחית

+ רשיון רכב עם תו סוחר

= כל אלו הם מסמכים שהם חייבים להראות לי? יש עוד משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם החברה הזו לא חושב שיתנו לך היסטורית טיפולים.

הם בטח ימרחו אותך שהרכב עבר השבחה אן משהו בסגנון... שזה חירטוט מוחלט.

מעבר לזה לא ניתן להתמקח איתם במחיר, שהוא גבוה גם ככה ממחיר השוק האמיתי של הרכב.

אם מדובר ברכב שהוא לא נדיר לא רואה סיבה לקנות מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...