Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אני צריך לשלם? ( תאונה )

שימו לב! השרשור הזה בן 1828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי תאונה שהייתי בלי מלווה, בכל מקרה מהלחץ חתמתי שאני אשם ( למרות שאני לא הייתי אשם ) והוא כנראה ניצל את המצב, עכשיו הוא יודע שהוא אשם אז הוא איים עליי שהוא ילך למשטרה אם אני לא ישלם לו השתתפות עצמית, שילמתי לו והרכב שלי נכנס למוסך. השאלה שלי זה אם אני משלם כסף למרות שהוא הפעיל את הביטוח

תודה רבה לעוזרים ( וכן הייתי מפגר שהייתי בלי מלווה.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה עילה לתלונה על סחיטה.

מנגד אתה עלול ליפול בזה שיגלו שנהגת ללא מלווה.

כן אני מבין, אבל שהכנסתי את הרכב למוסך השארתי צ'ק על סך התיקון מה שאני שואל זה האם אני משלם את התיקון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה שיקול מה יותר חמור, החשש שיגלו שעברת על נהיגה בלי מלווה מול העלות של ההשתתפות. ותקח בחשבון שאם אתה לוקח אחריות יתכן והביטוח יפיל עליך את כל התיקון.

תנסה להקליט אותו מאיים עליך. תסחוט ממנו את זה...

ולפני הכול תלך לעו"ד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה אני מעריך שאתם מגיבים ומנסים לעזור לי אבל תקראו קודם לפני שאתם מגיבים, אני כבר שילמתי לו השתתפות עצמית והוא לא אמר למשטרה שנסעתי בלי מלווה.

בכל מקרה השאלה שלי זה הוא אמר שהוא הפעיל את הביטוח עכשיו האם הוא מודה שהוא אשם? והאם הצ'ק שאני שמתי במוסך שתיקן לי את האוטו יקחו אותו ( את הצ'ק)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הביטוח שלו שילם ואתה השלמת לו את ההשתתפות העצמית יתכנו שתי תביעות (אין לדעת אם יגיעו או לא):

1. בעל הרכב הנפגע יכול לתבוע מך את עליית הפרמיה ב-3 השנים הקרובות.

2. המבטח של הרכב הנפגע יכול לתבוע ממך את כל עלות התיקון (מינוס מה שכבר שילמת) - מה שנקרא "תביעת שיבוב".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמקרה זה פות"ש היא אותו צד ג' (קרוב לודאי יחד עם אחיה), אשר ייתבע על ידי המבטח של הרכב האחר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שכן.

חברת הביטוח של הרכב האחר משלמת תמורת תיקונו, ואז היא תובעת את נזקיה מבעל הרכב הפוגע. כולל את ההשתתפות העצמית של בעל הרכב הנפגע, אשר מושב לו, וגם הרקורד הביטוחי שלו מתוקן.

נניח שתיקון הנזק עלה 10000 ש"ח. חברת הביטוח שילמה 9000 ש"ח, ובעל הרכב שילם 1000 ש"ח. שניהם תובעים את הפוגע - בעל הרכב על ההשתתפות העצמית וחברת הביטוח על השאר. אבל חברת הביטוח יכולה לתבוע הכל ואז להשיב לנפגע את ההשתתפות העצמית ששילם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאחד מאתנו לא מבין את הרעיון. וזה לא אני.

מי שיתבע אותו לא יהיה בעל הרכב הנפגע. מי שיתבע יהיה חברת הביטוח של הרכב הנפגע.

אני מניח שפות"ש שילם את ההשתתפות העצמית לבעל הרכב הנפגע, וזה, בתורו, שילם בעצמו לחברת הביטוח. לפיכך חברת הביטוח עשויה לכלול את ההשתתפות העצמית בתביעת השיבוב, על מנת להשיבה לבעל הרכב. אם אותו סכום ייפסק לטובת חברת הביטוח פות"ש יצטרך לחפש את בעל הרכב האחר כדי שזה יחזיר לו את ההשתתפות העצמית. כמובן שאם פות"ש שילם את הכסף ישירות לחברת הביטוח, וזו הוציאה חשבונית על שמו, לא יהיה מקום לתביעת סכום זה, עדיין חברת הביטוח תוכל לתבוע את כל שאר הוצאותיה.

קאפיש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמאי . את הבירוקרטיה אני מכיר .

אני זה שהבנתי - אתה לא .

או כך לפחות נדמה לי....

הוא נהג בלי מלווה - הנהג השני רוצה "לזרום" אתו ומכאן יפעיל השתתפות שלו , והוא ישלם לנהג הפוגע את ההשתתפות .

אחרת לא מבין למה לנהג הפוגע מלכתחילה לציין שיפעיל השתתפות עצמית שלו.

קאפיש?

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר?

הבחור שילם לנהג האחר את דמי ההשתתפות העצמית. למה שחברת הביטוח לא תתבע אותו בשיבוב? כמובן בתנאי שלחברת הביטוח יש הפרטים שלו, אם נמסרו על ידי הנהג הנפגע.

בקריאה נוספת כנראה שיש עוד טויסט - בגלל הסתרת העדר המלווה יתכן שהבחור ישלם השתתפות עצמית כפולה - גם על תיקון רכבו וגם על תיקון הרכב האחר.

העלילה מתחילה להיות פחות ברורה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...