Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן גיר \ דיפרנציאל סינטטי - איפה קונים?

הנסיך.
שימו לב! השרשור הזה בן 6955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איפה אני יכול למצא שמן גיר סינטטי ושמן דיפרנציאל סינטטי ?

רון.

-ולמה המוכרים הסתכלו עלי כל כך מוזר כשביקשתי מהם שמנים כאלה?-

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אני יכול למצא שמן גיר סינטטי ושמן דיפרנציאל סינטטי ?

רון.

-ולמה המוכרים הסתכלו עלי כל כך מוזר כשביקשתי מהם שמנים כאלה?-

מה הצמיגויות והתקנים שאתה צריך ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמנים הדרושים :

הנתונים מלפי ספר הרכב של BMW E30 316I

באתר של ליקווימולי המומלצים הם כולם סינטטיים.

רון.

BMW.gif

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמנים הדרושים :

הנתונים מלפי ספר הרכב של BMW E30 316I

באתר של ליקווימולי המומלצים הם כולם סינטטיים.

רון.

קודם כל, בשורות טובות, אין דרישות מיוחדות באופן קיצוני לרכב הזה...

שנית, שים לב, ההנחיה בנוגע לשמן גיר אומרת שמן גיר רגיל (SAE 80) או שמן מנוע מינרלי (!). אין לי מושג אם ההשלכות לכן הן עניין של תקופה (האם היו אז שמנים כאלה סינטטים מלאים בנמצא ?) או שמה דרישה בסיסית של היצרן בנוגע לגיר.

בנוגע לשמנים - יהיה קשה מאוד להשיג כמות קטנה, במיוחד אם אתה מחפש סינטטי מלא.

שמן מינרלי מהסוג שאתה צריך ניתן למצוא דיי בקלות במוסכים אבל שוב, אין אריזות קטנות (פעם היה ל"פז" אבל אתה מחפש מותג + שמן סינטטי מלא וזה ממש לא עונה על הדרישות שלך).

אני השתמשתי באימפרזה שהיתה לי בשמן SAE 80 GL-5 של סונול ומאוד הייתי מרוצה ממנו, הוא נמכר באריזה של 18 ליטר ועלותו בסביבות ה 250 שח - אבל - הוא מינרלי.

אם אתה מעוניין ברכישה משותפת של שמן SAE 90 (עבור הדיפרנציאל) אני אשמח להשתתף בקניה גם לדיפרנציאל באוטו שלי (למרות שאני צריך רק ליטר וחצי וכבר החלפתי ל 80W90, אני אשמח אם יהיו לי עוד 4 ליטר בצד בנוסף להחלפה של ה 80W90 ל 90).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן

קודם כל, אכן, הדרישות בספר הרכב אינן גבוהות כמו ההמלצות באתר של ליקווימולי.

מה שכן, עברתי על הפרוייקט שלך - החלפה של שמן גיר או בחינה של שמן גיר אחד מול אחד אחר, ולמיטב הבנתי לפעמים שמן טוב יותר ממה שהומלץ על ידי היצרן יכול להועיל.

בכל מקרה, הנה שני לינקים, האחד מהאתר של ליקווימולי - יש שם המלצות החל מהקצה העליון של הסקאלה וכלה במינימום ההכרחי. אני מאמין שבספר הרכב הדרישה היא למינימום ההכרחי. [מצד שני, בספר הרכב הם גם מניחים שהחלפת השמנים נעשית באמת פעם ב40 אלף ק"מ, מה שלא נראה לי שקרה בפועל]

הלינק השני הוא לאתר של ארנב - מוטול בארץ, ושם יש הפניה מפורשת לשמן דיפ' עבור BMW. ולפי הכמויות שמצויינות שם - קניה משותפת בהחלט יכולה להיות רעיון טוב.

רון.

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.prostreetonline.com/store/fluids/drivetrain/

שמן מעולה-החלפתי משמן גיר רגיל אצלי ברכב לפני מספר חודשים אצל המכונאי שלי.

אתה יכול לשאול אותו היכן הוא קונה(בערך 65 ש"ח לליטר).

תקן GL-4 סינטטי מלא

הטלפון שלו 089218924 "מוסך אקספרס" תבקש את רומן.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן, כמי שמכיר את דעתי על שמני רויאל פרפל, הרשה לי לשאול - על סמך מה אתה קובע שהשמן בגיר הידני של רכבך הוא מעולה?

1 - האם הגיר רעש (מיסבים, שילוב שיניים) עם השמן הקודם וכעת הוא שקט יותר?

2 - האם היה קשה קודם לשלב לראשון, במיוחד בגלישה אבל גם בעמידה וכעת הסינכרוניזציה משופרת והשילוב קל יותר?

3- האם קודם היה קושי לשלב הילוכים בתחילת הנסיעה כשהגיר קר לגמרי וכעת קל יותר?

4 - האם בצעת בעצמך בדיקה השוואתית לחוזק שכבת השמן והשתכנעת שהשמן בו אתה משתמש אכן מבטיח הפרדה טובה ואריכות ימים?

באונו 45 מודל 84 (מנוע 903 סמ"ק) שהיתה לי אי אז החלפתי לגיר 5 הילוכים שנבנה עבורי מגרוטאות. לאחר זמן מה הגיר החל לרעוש מאד והסינכרוניזציה הדרדרה עד שכל שילוב לראשון היה פרויקט. עברתי לרויאל פרפל סינטטי 75W-90 וראה זה פלא, הגיר השתתק, ונהיה קל מאד לשלב לראשון גם בגלישה וגם בבוקר. את חוזק שכבת הגבול המדהים של השמן ראיתי בהדגמה פרטית על מכשיר יעודי, ואת השפעתו המבורכת (לא בדיוק של השמן הזה אלא שמן גיר סינטטי אחר מאותה תוצרת) על גיר מהיר של מדחס בסוף ימיו היה לי העונג למדוד ולנטר במשך שנתיים.

משה החבר בפורום עבר להשתמש לפי המלצתי בשמן מתוצרת רויאל במנוע של הסאני שלו ואת התרשמותו יכולת לקרוא לפני כחודשיים.

אם שמן הקסמים הגרמני לגיר היה זול ממש ניחא, אבל ב-65 ש"ח לליטר? זה קרוב למחיר של שמן הגיר הסינטטי של רויאל, ואני כלל לא בטוח שהם שווי ערך. בצפון אמריקה (ארה"ב, קנדה) השמנים של רויאל נהנים ממוניטין יחיד במינו, ולא רק למכוניות אלא כשמנים לתעשיה, כשמני חיוץ אקזוטיים לאטמי פנים בתעשיית הזיקוק והתעשיה הכימית וכדומה.

מזמן כבר הצעתי בפורום לקיים בחינה השוואתית, כיד היכולת המוגבלת של החברים. לא זכיתי לתשובה כלשהיא, וחבל.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, שכחתי להוסיף שאצל היבואן הישראלי של רויאל (לבקש את סאמר ב - 04-9833566) יסכימו למכור לך כל כמות של שמן גיר, בלי טובות ובלי לאחד כוחות, קניות ותפילות.

למען הגילוי הנאות אוסיף שאין לי כל קשר ליבואן (מעבר להכרות אישית), ואני קונה ממנו את השמן כאחד העם.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן, כמי שמכיר את דעתי על שמני רויאל פרפל, הרשה לי לשאול - על סמך מה אתה קובע שהשמן בגיר הידני של רכבך הוא מעולה?

1 - האם הגיר רעש (מיסבים, שילוב שיניים) עם השמן הקודם וכעת הוא שקט יותר?-כן

2 - האם היה קשה קודם לשלב לראשון, במיוחד בגלישה אבל גם בעמידה וכעת הסינכרוניזציה משופרת והשילוב קל יותר?-כן

3- האם קודם היה קושי לשלב הילוכים בתחילת הנסיעה כשהגיר קר לגמרי וכעת קל יותר?-כן

4 - האם בצעת בעצמך בדיקה השוואתית לחוזק שכבת השמן והשתכנעת שהשמן בו אתה משתמש אכן מבטיח הפרדה טובה ואריכות ימים?-נו באמת..עד כאן, למה מה ,קניתי דירה???

באונו 45 מודל 84 (מנוע 903 סמ"ק) שהיתה לי אי אז החלפתי לגיר 5 הילוכים שנבנה עבורי מגרוטאות. לאחר זמן מה הגיר החל לרעוש מאד והסינכרוניזציה הדרדרה עד שכל שילוב לראשון היה פרויקט. עברתי לרויאל פרפל סינטטי 75W-90 וראה זה פלא, הגיר השתתק-WOW:idea: , ונהיה קל מאד לשלב לראשון גם בגלישה וגם בבוקר. את חוזק שכבת הגבול המדהים של השמן ראיתי בהדגמה פרטית על מכשיר יעודי-כה לחי!!!, ואת השפעתו המבורכת (לא בדיוק של השמן הזה אלא שמן גיר סינטטי אחר מאותה תוצרת) על גיר מהיר של מדחס בסוף ימיו היה לי העונג למדוד ולנטר במשך שנתיים.-אחלה,אבל מה לעשות אני עוד לא מהנדס שמנים\רכב\אין לי מעבדה שעושה "אנליזות לשמן"

משה החבר בפורום עבר להשתמש לפי המלצתי בשמן מתוצרת רויאל במנוע של הסאני שלו ואת התרשמותו יכולת לקרוא לפני כחודשיים.-לא קראתי,זה היה מזמן.

אם שמן הקסמים הגרמני-זה לא גרמני זה אמריקני!! לגיר היה זול ממש ניחא, אבל ב-65 ש"ח לליטר? זה קרוב למחיר של שמן הגיר הסינטטי של רויאל-אז מה?, ואני כלל לא בטוח שהם שווי ערך-גם אני לא. בצפון אמריקה (ארה"ב, קנדה) השמנים של רויאל נהנים ממוניטין יחיד במינו,-אני בטוח אך אנחנו בארץ ולא בצפון אמריקה...:razz: ולא רק למכוניות אלא כשמנים לתעשיה, כשמני חיוץ אקזוטיים לאטמי פנים בתעשיית הזיקוק והתעשיה הכימית וכדומה.-אחלה!!!

מזמן כבר הצעתי בפורום לקיים בחינה השוואתית, כיד היכולת המוגבלת של החברים. לא זכיתי לתשובה כלשהיא, וחבל.-באמת חבל...:neutral: .

יוסי

....ואם זאת לא פירסומת אני קוגלגר... :wink:

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה קוגלגר, אבל אם כבר, נא עדכן איזה (כדורים מסלול עמוק, כדורים מגע זויתי, גלילים, חביתונים, גלילים קוניים, מחטים, כדורים כפול, כדורים כפול מתכוונן וכדומה)?

ודאי שאני מדגיש ומפרסם את השמן של רויאל, רק שהמניע שלי איננו כספי, כפי שאתה רומז בגסות (ובזה אתה לא ראשון, כבר קדמו לך, אבל בודאי תחזור לצטט אותי ותכתוב אז מה).

שמח שבשבילך ליקווי מולי מחולל פלאים, לי יש ניסיון מעולה עם תוצרת אחרת, והציניות לא תשנה זאת.

לא צריך לקנות בית ואפילו לא להיות מהנדס שמנים כדי להתרשם משמן מעולה, וכפי שעולה מהסבריך ומהצגת הדברים שלך אתה מניפולטור לא קטן ודמגוג מעולה (לא, אל תטרח להודות לי על המחמאות, הן כנות ובחינם), מתנסח היטב וטורח לספק לא מעט הנמקות ללמה כך ולא אחרת. הייתי מצפה ממשתמש כה ביקורתי וחד שישמח ואולי ינסה לקדם ניסוי השוואתי לא מורכב מדי.

שמן, ובמיוחד שמן גיר, לא נמדד רק לפי עובדת היותו סינטטי. יכולת ההפרדה בין משטחי המתכת המתגלגלים (גם גלגלי שיניים אמורים להתגלגל זה על זה, ע"ע אוולוונטה) קריטית להקטנת הבלאי, החיכוך, החימום ולהשגת חיסכון. זו הסיבה שאני מתייחס וחוזר ומתייחס לחוזק שכבת השמן אותו ראיתי בניסוי השוואתי. לא מניח שהעובדה שאנו בארץ ולא בצפון-אמריקה רלוונטית לאיכות השמן, גם שם ישנם מדבריות ותנאי אקלים לחים מאד, אבל לא אעליב אותך בהמשך התאור, אתה בודאי יודע זאת.

דרך אגב, למה אתה מוסיף אחלה כל משפט שני, יש לך מניות בסלטים של שטראוס?

היות וסביר, לפחות לדעתי, שבמשחקי מלים ובצחצחות לשון לא תכריע אותי, אולי מוטב להתרכז בעיקר - השמן המוצלח ביותר טכנו-כלכלית.

לא מכיר שיטה טובה יותר מניסוי השוואתי מבוקר, עד כמה שניתן לבצע כזה באמצעים חובבניים ומוגבלים.

כפי שכבר אמרתי, אוכל לתרום לטובת הניסוי ציוד מדויק למדידת רעש ורעידות. אם תוכל לסייע, אשמח מאד.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה קוגלגר, אבל אם כבר, נא עדכן איזה (כדורים מסלול עמוק, כדורים מגע זויתי, גלילים, חביתונים, גלילים קוניים, מחטים, כדורים כפול, כדורים כפול מתכוונן וכדומה)?-אני רואה שאתה ממש מבין ומתעמק בלגרים...

ודאי שאני מדגיש ומפרסם את השמן של רויאל, רק שהמניע שלי איננו כספי, כפי שאתה רומז בגסות (ובזה אתה לא ראשון, כבר קדמו לך, אבל בודאי תחזור לצטט אותי ותכתוב אז מה).-צדקת ,אז מה?

שמח שבשבילך ליקווי מולי מחולל פלאים-מחולל ,מחולל ולא רק אני אומר, לי יש ניסיון מעולה עם תוצרת אחרת, והציניות לא תשנה זאת.-שיהיה.

לא צריך לקנות בית ואפילו לא להיות מהנדס שמנים כדי להתרשם משמן מעולה-זה נכון, אך גם לא צריך לפתוח עסק לבדיקות שמנים., וכפי שעולה מהסבריך ומהצגת הדברים שלך אתה מניפולטור לא קטן ודמגוג מעולה (לא, אל תטרח להודות לי על המחמאות, הן כנות ובחינם)-תודה רבה אך לצערי אני לא.:neutral: , מתנסח היטב וטורח לספק לא מעט הנמקות ללמה כך ולא אחרת. הייתי מצפה ממשתמש כה ביקורתי וחד שישמח ואולי ינסה לקדם ניסוי השוואתי לא מורכב מדי.מה זה לקדם?כסף?

שמן, ובמיוחד שמן גיר, לא נמדד רק לפי עובדת היותו סינטטי. יכולת ההפרדה בין משטחי המתכת המתגלגלים (גם גלגלי שיניים אמורים להתגלגל זה על זה, ע"ע אוולוונטה) קריטית להקטנת הבלאי, החיכוך, החימום ולהשגת חיסכון-צודק!. זו הסיבה שאני מתייחס וחוזר ומתייחס לחוזק שכבת השמן אותו ראיתי בניסוי השוואתי. לא מניח שהעובדה שאנו בארץ ולא בצפון-אמריקה רלוונטית לאיכות השמן

רלוונטית -,השמנים האירופאיים המשווקים בארץ איכותיים יותר מאלו האמריקנים עקב היותם תואמים גם לתקן ACEA פולקסווגן ועוד..(למרות שכאשר מדובר בשמן גיר בו החום הלחצים והחיכוך נמוכים משמעותית מאלה שבמנוע אסתפק בשמן בתקן API GL-4 )., גם שם ישנם מדבריות ותנאי אקלים לחים מאד, אבל לא אעליב אותך בהמשך התאור, אתה בודאי יודע זאת.-דרך אגב, למה אתה מוסיף אחלה כל משפט שני, יש לך מניות בסלטים של שטראוס?-לא אך החומוס שלהם לא רע..תודה

היות וסביר, לפחות לדעתי, שבמשחקי מלים ובצחצחות לשון לא תכריע אותי(לא התכוונתי), אולי מוטב להתרכז בעיקר - השמן המוצלח ביותר טכנו-כלכלית.סוציואקונומית ,פוסט מודרניסטית...(רפאל הלפרין..מספיק!!):grin:

,לא מכיר שיטה טובה יותר מניסוי השוואתי מבוקר, עד כמה שניתן לבצע כזה באמצעים חובבניים ומוגבלים.-גם אני לא, אך כנראה שגם אמצעים אלה לא יהיו ברשותי ,כיוון שאני סומך על מעבדות ACEA API ויצרניות השמנים שכבר עשו את העבודה.

כפי שכבר אמרתי, אוכל לתרום לטובת הניסוי ציוד מדויק למדידת רעש ורעידות. אם תוכל לסייע, אשמח מאד.-מה זה לסייע?,אתה לא יכול לבד? או שזה שוב...כסף?

יוסי

שמן גיר BG סינטטי GL 4 עושה את העבודה מצוין(אצלי בכל אופן) טוב יותר מהשמן המינרלי שהשתמשתי בו קודם-ולא,זו לא פירסומת ולא ערכתי ניסוי "מבוקר" ו"השוואתי".

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנניה רייכמן ז"ל כתב:

המנהל שיחה עם לץ, כמתהלך עם קוף.

פתאום יראה אותו על עץ, על גג או על משקוף.

ועוד כתב:

מן הסתם המתווכחים, שני טפשים או שני פיקחים,

כי הרי אדם פיקח, עם טיפש לא יתווכח.

חלומות פז

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה שנייה ולמען אלה העוקבים אחרי הדיון אוסיף משהו.

עמידה בתקן היא כמובן תנאי סף, אך לכשעצמה איננה יכולה לקבוע אם מוצר א טוב ממוצר ב, כי עמידות בתקן היא עמידה בתנאי מינימום מסוימים. תמיד יתכן שמוצר נתון עולה בתכונה מסוימת על הנדרש בתקן. מסיבה זו מקובל להוסיף אפשרות להערות של הבוחן (טקסט חופשי).

לדוגמא, אם קבוצת רצים ל-100 מטר מתחרה רק מול השעון, יתכן ששלושה ירדו מתחת לרף של 10 שניות, אבל ברור שגם בינהם יהיו הבדלים בזמן הריצה, יהיה ראשון, שני ושלישי.

ברור שהמורכבות של בחינת שמן היא עצומה, ודי לציין את המשמעות של התאמתו לחומרים השונים המרכיבים את המנוע או הגיר ברכב מודרני. גם בדיקות הזדקנות אינן בדיוק מעשיות בתנאים מאולתרים.

היות והתאורים על שיפור ביצועי שילוב בגיר הם סובייקטיביים, אני מעדיף אם ניתן, לבצע השוואה בעזרת מיכשור מדידה. קיים מתקן נייד קטן המסוגל להשוות פרמטר מסוים (חוזק שכבת ההפרדה שיוצר השמן) שהוא מאד רלוונטי לבלאי שייווצר בגיר. לבצע ניסוי פרושו לשתף אחדים מחברי הפורום, ובוודאי שמעבר להזדמנות להפגש, הסיכוי הוא שאנשי מקצוע לא ילכו שולל אחרי גימיק שיווקי אלא יתרשמו בעיניהם מתוצאת ההשוואה. הצעתי לצרף גם מדידה של רעש ורעידות בנוסף.

גם ניסוי בגיר של רכב ממשי אינו בלתי אפשרי, ולמרות שברור שכאן לא מעשי לבדוק כמה שמנים באותו גיר, עדיין ניתן לחשוב על מדידה של רעש וניסיון להתרשם ממידת ההשתקה המושגת.

ניסוי כזה לא אמור לעלות כסף. הכמות הנדרשת במכשיר הבדיקה לחוזק שכבת השמן היא אפסית, וכפי שהצעתי בעבר, בעל הרכב עליו יבוצע הניסוי (או כמה, לפי העניין) ישאו בעלות השמנים. המאמץ העיקרי לדעתי הוא אירגוני.

דרך אגב, היות ולא ראיתי השוואה בין שמני רויאל לשמני מולי, אינני יודע מראש מה תהיה המסקנה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יוסי

אשמח אם תוכל לתת יותר פרטים לגבי אותו ניסוי - איך מבצעים אותו?

המכונה המדוברת - מאיפה מביאים כזו? משכירים? קונים? משאילים?

לגבי השמנים של רויאל פרפל, חיטטתי קצת באתר, לא מצאתי שום לינק או מראה מקום לגבי עמידה של השמנים האלה בתקנים כלשהם? אשמח לאיזה לינק לאיזור המדובר.

תודה

רון.

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...