Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות כמעט שנה ו 15K ק''מ סקודה יטי ידנית 2012

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 1404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז היטי באה לענות על צורך עיקרי של אישתי בג'יפון ובצורך שלי ברכב אמין יחסית עם צריכת דלק סבירה.

בחיפושי ראיתי שני אקזמפלרים, את האחד שנרכש ואחד שנכשל, האקזמפלר שנרכש משנת 2012, הוצא מהחברה בהנחה כלשהי ועבר בעלות אחרי שבוע לבן משפחה של מי שהוציא את הרכב מהחברה (כמובן הנושא נבדק), הבעלים היה פסיכולוג דיי מוכר (לפחות לגוגל), הרכב עצמו נראה מאוד שמור, כהתחלה הוצא טופס של מרכז הסליקה של חברות הביטוח בעלות 10 שקלים שהיה ריק מתאונות בדיקת רקע על הבעלים בעזרת גוגל ונראה שמדובר באדם ישר ומסודר, הרכב הוצג בפניי בגילוי נאות לגבי מה בוצע ומה לא. הרכב נרכש לאחר טיפול תקופתי, החלפת שני צמיגים (סיניים לצערי) וטסט לשנה וקצת. נתונים יבשים היה יד שניה, 72 אלף ק''מ, ידני, טופל בחברה כל שנה (היות והק''מ נמוך). הרכב נרכש באמצע מאי 18.

נעבור על העלויות תחילה עד כה:

תשלום ביטוח, שני נהגים בלבד גיל 30 ומעל 10 שנות רשיון, עלות מקיף וחובה דרך ביטוח ישיר 3700 ש''ח (זה אחרי מעבר מבדיקת תקינות איתוראן, נעשה ביטוח לאיתוראן טרם הבדיקה, התגלה כתקול ושודרג במסגרת הביטוח)

רכישה וביצוע יישור קו: גם ברכב שמור שלא עבר הרבה המחלות באו לידי ביטוי, הטיימינג הצריך החלפה ומצאתי את עצמי במוסך רון לטובת העניין. בוצעה החלפת שרשרת טיימינג שהייתה מרעישה בבקרים (ידעתי את זה בעת הרכישה), הוחלפו כמו כן פלאגים, חוטי הצטה, מודולי הצטה ותושבות מנוע, מהמוסך יצאתי בשקט מופתי גם מהטיימינג וגם מהתושבות מנוע וגיר שהוחלפו. כמו כן הוחלפו כלל המגבים למגבים של בוש ובזאת נפרדתי מ 6100 ש''ח של יישור קו! הרכב נבדק על ידי רון ונמסר לי שרכשתי אקזמפלר יפה ושמצב הרכב טוב.

לאחר תקופה מסויימת הרגשתי שהבלמים מצריכים החלפה כי ההגה החל מעט לרעוד בבלימה, יצאתי מנקודת הנחה שמדובר רק בברקסים קדימה כי האחוריים נשחקים פחות, העבודה בוצעה על ידי חבר, הוחלפו צלחות ורפידות קדימה בעלות של 750 ש''ח. כמו כן הסתבר שהצלחות ורפידות שהיו מורכבים עד כה היו המקוריים של הרכב שזה לטעמי יפה!

במעמד רכישת הרכב נמסר לי שצמיגים אחורה הוחלפו בטסט אך הקדמיים ככל הנראה גם מצריכים החלפה ואכן הצמיגים היו עם הרבה בשר אך ישנים ויבשים, לפני החורף הוחלפו בזוג חדשים toyo proxes cf2 בעלות 820 ש''ח.

לפני כמה ימים דבר אחרון שבוצע זה החלפת צלחות ורפידות אחורה (TRW) שתכלס היה צריך להחליף ביחד עם הקדימה + בוצע טיפול תקופתי שכלל פילטר דלק (כמובן נבדק אם מזוייף), פילטר שמן ושמן מנוע + תוסף דלק, החלפים נרכשו כרגיל ממשה חלפים בפ''ת וכולל עבודה סך העלות 1320 ש''ח.

דבר אחרון עוד בטרם הגעת רשיון רכב חדש כבר שילמתי את הטסט, עלות של 1402 ש''ח

לפני הטסט ובטסט כנראה אעשה כיוון פרונט והחלפת 2 לוחיות רישוי דהויות.

שדרוגים ותוספות שנעשו: מערכת מולטימדיה סינית (עליאקספרס) + מצלמת רוורס תואמת מקור (מחליפה את הידית תא מטען ומהווה חלק מהידית תא מטען) בהתקנה עצמית עלו כ 1000 ש''ח כולל מכס והשילוב עובד מצויין, מגני רוח שתכלס נקנו ליופי אבל מעט מועילים ועלו כ 180 ש''ח, מבחינת מנוע פילטר אויר הוחלף לפילטר רב פעמי יבש של פייפרקרוס (הפעם העדפתי את זה על פני K&N שהייתי מרכיב לרוב ופעם אחת באמת התלכלך לי חיישן מאפ ברכב קודם). חלונות שחורים בהדבקה בעלות של כ 500 ש''ח לטובת הילדים (לא נעים להכניס ילדים לכסאות בטיחות רותחים בקיץ).

תכנון להבא: תלוי כמה זמן הרכב ישאר, בקרוב גגון ועריסה. יש לי חשק לקנות כנפונים של דגם דיזל 4*4. תיקון מכה קטנטנה בכנף שנגרמה משער חשמלי במשמרת שלי. אולי צ'יפ של TMC למרות שזה נראה לי כמו כוסות רוח למת במקרה של המנוע הזה והמשקל הזה.

סקירה על הרכב אין ממש טעם לעשות כי כבר חרשו על זה בפורום אבל אתן כמה נק' שלי:

חסרונות:

• ממש חסר לי את התוספות של הדגמים הבכירים יותר כמו שליטה על המערכת מההגה, לטעמי פריט חובה בכל רכב מודרני!
  • צריכת הדלק האמת ציפיתי לצריכה טובה יותר אבל כנראה שהרכב הזה מעט כבד למנוע המדובר.
  • תא מטען קטן, בלי המגש שלו פחות שמיש, עם המגש פשוט קטן. נכנס שם עגלה בינונית לילד ועוד קצת, כשנסענו עם העגלה הקניות לרוב עברו לרגליים של הנוסעים מאחורה. לא משנה אם ניתן להזיז את השורה האחורית של המושבים קדימה ואחורה כי זה כמעט ולא רלונטי היות ומורכבים אצלי כסאות של הילדים ולכן לא ניתן להגדיל את התא מטען על חשבון המרווח.
  • הרכב צר, כשהתחלתי לחפש להרכיב 3 כסאות בטיחות ברכב הסתבר שזה בלתי אפשרי בשום צורה במושב האחורי ברכב.
  • העדר היל הולדר לי אישית לא ממש משנה אך אשתי התבאסה כי זה היה קיים אפילו בפיאט 500 2009 וכאן זה חסר.
  • מנוע חלש לטעמי, שלא תטעו הרכב סוחב נהדר אבל אין ולו טיפת ריגוש, זה בתוספת צפיה בסרטונים של יטי מושתלת מנוע 2.5TFSI דיי מבאס.
  • הצבע של סקודה, שמעתי שכל מכה מלווה בקילוף צבע אבל לא תארתי שזה עד כדי כך, כל פתיחת דלת על הרכב משאירה סימן, כל אבן שפוגעת במכסה מנוע משאירה סימן, התייאשתי.

יתרונות:

• המרווח בין השורה הקדמית לבין השורה האחורית, מאפשר לילדים למתוח רגליים ולי למצוא תנוחת נהיגה נוחה מבלי לפחד ללכת אחורה עם הכסא.
  • פתח איוורור אחורה דבר חשוב לילדים בימי קיץ חמים או לכל מי שיושב מאחור.
  • הסרת הכסאות ובפרט הסרט הכסא האמצעי מאחור תרם לפחות פעם אחת בהעמסת הרכב בעת הצורך.
  • סאונד טוב, כנראה בין היותר טובים כמקורי מהרכבים שהיו לי.
  • מזגן חזק שמקרר היטב את הרכב + הפתחים מאחור שציינתי מקודם.
  • גובה הרכב להעמסת הילדים, הרבה יותר נוח ממשפחתית רגילה.
  • אפשרות נסיעה בשבילים פשוטים ועליה על מדרכות, כמעט ולא שימש אותי אבל טוב שזה קיים, גם בחניה בצמוד למדרכה אין טעם לפחד שהרכב נמוך ויגרד את הפגוש.
  • נוחות הנסיעה ברכב גבוהה אם זה מתלים ואם זה המושבים עצמם וכמובן סביבת הנהג.
  • גיר ידני מעולה לטעמי, כל החיים אני עם רכבים ידניים, הכל כאן זורם חלק ללא דרמות או חריקות וכו'.

סה''כ רכב מוצלח מאוד, כל האמור בוצע במהלך 15 אלף ק''מ שהוא אצלינו, תקלות לא היו סה''כ ואני דוגל בתחזוקה מונעת ולא בלהתקע בצידי הדרך, הרכב משמש ביום יום את אשתי והשני ילדים בני 3.8 ו 1.8 בנסיעה בעיר לגנים ולעבודה.

יכולות שטח לא נבדקו (ברור לי שאין כאלה), פעם אחת ירדנו לשביל כאשר היינו בצילומי משפחה וזה עבר ללא חריג, לעלות מדרכה פעם באף פעם דווקא מועיל מה שלא הייתי עושה עף פעם ברכב נמוך שהיה לי.

לעתיד: לצערי הרכב יצטרך להמכר עוד שנה + עקב ילד שלישי שמגיע, יש צורך ברוחב מושב אחורי של לפחות 134 ס''מ לטובת 3 כסאות מאחור וביטי זה 126 אבל כרגע עדיין מוקדם להתעסק בזה (בחנתי אופציית החלפה ראש בראש אך ללא הצלחה ולא כדאי לי אחרי היישור קו במיוחד כשאין משהו לעשות בעתיד הקרוב, גם נבדקה אופציית מכירה והעניין כמובן לא כלכלי כי הרכב ממש לא החזיר את מה שהושקע בו). לפני החלטה סופית למכור ננסה בכל מקרה לדחוס 3 כסאות מאחור כדי לוודא שזה בלתי אפשרי לא רק תאורטית אלא גם בפועל.

ממליץ בחום למי שאין לו בעיה עם גיר ידני ומחפש רכב לזוג ושני ילדים, האמינות סה''כ גבוהה כמובן צריך לקחת בחשבון את הטיימינג והרגישות ברכיבי הצטה שצריך לרענן מדי פעם.

בעתיד הרחוק הראש שלי נודד בין קאמרי 3.5 V6 משנתון ישן יותר לבין אלפא 159 או אולי בכלל פג'ו 508 (165 כ''ס) סטיישן אבל עד אז...

o1_3_5_724991_20190217140236.jpg

o1_3_4_727950_20190217140215.jpg

o1_3_3_729334_20190217140247.jpg

o1_3_2_729952_20190217140218.jpg

o1_3_1_725225_20190217140243.jpg

עריכה אחרונה על ידי system_x

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחלה סקירה וסהכ רכב מצוין.

איך החוויה עם המסך הסיני והמצלמה?

לגביי hill hold - לא רוצה להטעות סתם אבל ממה שראיתי אפשר לקודד את זה עם obd ברכבי חאג חדשים יחסית גם אם לא מגיע by default.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, הייתי רוצה להיות מי שיקנה ממך את הרכב. אתה קונה רכבים, משקיע בהם לא מעט בישור קו/טיפולים מונעים, ואז מוכר אחרי שנה-שנתיים.

חבל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הקידוד, בוצעו כמה קידודים מינוריים בעזרת carista וראיתי שיש כביכול אופציה להיל הולדר אך בפועל בנסיון להפעיל את זה דבר לא קרה, לא בדקתי את העניין לעומק, האמת זה מפריע רק לאשתי וכשאנחנו ביחד אני נוהג [emoji23]

המצלמה מצויינת ואפילו האיכות הפתיעה, נכנסת לפעולה מהר וגם משדרת עוד לפני שהאנדרואיד עולה. המערכת עצמה עושה את העבודה, התעקשתי על כמה פרמטרים של יחס עלות ותועלת, סה''כ עונה על הצרכים ואני לא רואה צורך ביותר מזה. אגב ניתן גם לקנות מערכת זולה יותר עם נתונים פחות טובים. הדבר היחידי שעשיתי טעות לגביה שלא הזמנתי אחת עם כפתורים פיזיים עליה היות ואין לי שליטה מההגה ככה שזה מעט מקשה על השימוש.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, הייתי רוצה להיות מי שיקנה ממך את הרכב. אתה קונה רכבים, משקיע בהם לא מעט בישור קו/טיפולים מונעים, ואז מוכר אחרי שנה-שנתיים.

חבל...

אכן חבל, כל פעם אני אומר הפעם לא יקרה, האמת שזה קורה רק כי הרכב ממש משעמם אותי ואין לי כל אתגר בהחזקתו שזה הבעיה בלהחזיק רכב משפחתי סטנדרטי. כרגע נלחם עם עצמי להחזיק ביטי כמה שיותר כי כחבילה הרכב מעולה רק לטעמי משעמם.

אם זה היה תלוי בי בלבד אז מצידי לנסוע על לנצ'יה תמה ידנית משנת 92 (כן יש אחת למכירה אבל לא אסע בדבר כזה עם ילדים) וכו' וכו'.

סה''כ הנוסחא להחזיק כמה שיותר, להפסיד כמה שפחות, להתפנק בעתיד [emoji6] ומזל שאשתי עוד איכשהו מאזנת אותי.

הרכב שנמכר בהפסד הכי קטן או ללא הפסד כלל היה הפיאט בראבו שנהנתי ממנה כמה חודשים, עשיתי טיפול בודד של החלפת נוזלים ומכרתי באותו מחיר שקניתי (הרכב היה עם 50k ק"מ)

עריכה אחרונה על ידי system_x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת נשמע יקר מאוד, הוצאת בערך 10k על רכב שעלה קצת פחו ת מפי 4,

למרות שנשמע שהרכב עכשיו מתוחזק ובמצב מצויין אבל מקווה בשבילך שהורדת חלק גדול מעלויות ישור הקו מהמחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכנס בכוונה לסכום הרכישה שאגב היה דיי גבוהה כי גם ביחס לשוק מדובר היה ברכב שמור.

היום אם תתקשר לבעלי יטי דור ראשון עם שרשרת טיימינג ותשאל אם הוחלפה שרשרת טיימינג רובם ירימו גבה בטענה שזה שרשרת ולא מחליפים אותה, ב 95 אחוז מהמקרים גם יהיה להם רעש מלווה של שרשרת מתוחה אבל כאן בדיוק עובר הגבול בלראות כמה זה באמת יחזיק. כשתקנה רק בגלל שאתה מכיר את התופעה פסיכולוגית תרוץ להחליף בשביל ראש שקט.

הרכב השני שראיתי היה דווקא היה מטופל אצל רון וכנגזרת מזה אחרי טיימינג אך מבפנים ובחוץ נראה רע (מכות מוזרות, שקעים בגג, חריטות בפלסטיקה בפנים) שגם כשירד במחיר מתחת לסכום שבו רכשתי את שלי והיה שנה מעל עדיין העדפתי לקחת את שלי.

אני אגב עדיין מחכה לטלפון מצ'מפיון כי הרכב אמור להכלל בתביעה הייצוגית נגדם + הסכם פשרה ואני אמור לקבל או החזר על הטיימינג או טיפולים בגובה העלות של הטיימינג ששלמתי.

שאר הדברים זה כבר החזקה יחסית פדנתית שלי, הרכב משנע משפחה ביום יום ובמובן הזה לא נחסך ממנו כלום, מה שצריך נעשה ולצערי נפלתי בדיוק על בלאי של מס' דברים.

מקס התושבות הישנות הוצגו בפניי, אחת הייתה קרועה לגמרי, לא ברור לי למה אך כנראה עייפות החומר של 6 שנים ו 76 אלף ק''מ (במועד ההחלפה).

השנה דווקא מצפה לשקט מופתי, טיפול ואולי צמיגים אחורה לפני החורף הבא כדי להעיף את הסינים שהורכבו לפני הטסט אצל הבעלים הקודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על המנוע (סוחב נהדר, אבל חלש לטעמך) ועל צריכת הדלק (שציפית ליותר, אבל על כמה היא עומדת ??), אבל לא אמרת באיזה מנוע מדובר.... :roll:

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהרכב מופיע בחתימה אבל צודק.

ידני בכל מקרה למיטב ידיעתי היה רק 1.2 (מה שיש לי 105 כ''ס) או 2.0 דיזל (שאם היה לי אותו... ואו!).

הצריכת דלק בין עירוני עומדת על סביב ה 6.5 ליטר ל 100 ק''מ בשיוט רגוע. בעיר זה כבר מדרדר לכיוון ה 12 ליטר ל 100 ק''מ על פי מחשב דרך, אני גר באיזור הררי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי שילמת הון על ישור קו.

המלצתי לאחד כמוך (וגם כמוני) היא להיערך לטיפול כזה מבחינת חלקים מבחינה עצמאית. אפשר לחסוך כמה אלפים בשקט.

לאחותי חסכתי בהחלפת טיימינג לפחות 2000 שקלים.

מכר עם רכב של VAG עם מנוע דיזל ידני שם החלפת קלאץ וטיימינג ביחד יעלו כ-7000 שקלים (רק חלקים!) והאפשרות לרכישה מחו"ל היא פחות מחצי עלות..

חבל לשלם הרבה על חלקים בארץ. אפילו זול יותר לטוס ולהביא את החלקים לבד.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול של הטיימינג בוצע אצל רון ביחד עם התושבות מנוע ורכיבי ההצטה, על הטיימינג ידעתי מראש והייתי מוכן השאר באותו טיפול היה הפתעה שהתעגלה ל 6000 ש''ח.

שאר הטיפוליםאגב בוצעו ברכישת חלקים ממשה חלפים והעבודה נעשתה אצל מכר בתשלום יחסית סימלי לעומת מוסך (750 לבלמים קדימה ו 1300 לבלמים אחורה + טיפול האמן לי שזה זול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לשאול כמה עלה החלפת השרשרת?

והאם הרעשים היו בכל התנעה וההחלפה הייתה קצת אחרי מועד הרכישה? כלומר כמעט שנה?

לגבי העלות אבדוק במדוייק בחשבונית, מעדיף לא לזרוק סתם.

הרעשים היו בכל הנעה קרה, דגש על קרה! רעש שאי אפשר לפספס של טרקטור עד להתחממות המנוע לטמפ' עבודה.

ההחלפה בוצעה כחודש אחרי רכישת הרכב.

יש מצב שהרכב יכל להיות ככה עד היום אבל לא הייתי מוכן להסתכן עם המנוע כדי לגלות זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...