Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך חומץ בלסמי אמיתי. בלי תירוש/סוכר. מה מומלץ?

sorvall
שימו לב! השרשור הזה בן 1844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

נגמר לי החומץ. אני רוצה לקנות חדש, אבל את הדבר האמיתי.

מה מומלץ? גיגלתי וקצת הלכתי לאיבוד.

אני לא קפדן במיוחד אבל חשוב לי שיהיה מוצר מה שפחות מעובד.

תודה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תנסה את המנזר בלטרון (ליד מיני ישראל) ממה שזכור לי הם מייצרים שם בעצמם חומץ בלסאמי - תבדוק לפני שאתה נוסע כי זה מהזכרון שלי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, איפה מוכרים וינגרט בלסמי?

למה לקנות ויניגרט?!?! זה הדבר הכי קל להכנה בעולם...

https://www.epicurious.com/recipes/food/views/balsamic-vinaigrette-234241

לדוגמה.

אפשר גם לזרוק את כל המריכיב לצנצנת אטומה, לשקשק כאילו אין מחר דקה לפני ההגשה וככה הרוטב לא יתפרק.

אחרת, אם רוצים שיחזיק במקרר לתקופה של נגיד שבוע+-, מערבבים את כל המרכיבים בקערה, שמים במיקסר על מהירות בינונית-גבוהה ומוזיפים שמן לאט לאט ממש זרזיף שמן מכד מדידה.

בגדול כל ויניגרט, בבסיס שלו, זה איזון של אסידיות מול מתיקות אני מעדיף סוכרים כמו סוכר חום/סילן על דבש/סוכר לבן. אפשר להשתמש גם במולסות או סירופ אגבה כדי לקבל טעמים טיפה שונים.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרינדות לעוף\סלמון וסלט חסה. בעיקר.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, יש בעיה עם יבוא חומץ בלזמי כי יש תקנים לחומץ וחומץ בלסמי אינו עומד בתקן שמאשר להקרא חומץ ולכן אם תשים לב על הבקבוקים בעברית כתוב רוטב בלסמי (כמו ההזיה שלהיינז אסור לקרוא לקטשופ שלהם קטשופ בישראל).

אחרי שאמרנו את זה, כל סוגי החומץ הבלסמי המסחריים הם לא חומץ בלסמי אמיתי!

בלסמי אמיתי הוא מיץ של ענבי טריביאנו שבמקום להפוך אותו ליין, הופכים אותו לחומץ ומיישנים אותו כ 10 שנים.

מה שאנחנו קונים בסופר זה חומץ בין יין (חייב שיהיה מענבים אחרת לא יזכה להגדרה בלסמי) מעורבב עם קרמל.

כמעט בכל מעדניה תוכל לקנות בלסמי אמיתי (וגם בטיב טעם וקשת טעמים).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה קורא מסחרי?

זה למשל מצויין: http://www.israco.co.il/mobile/%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%92%D7%99%D7%9D/due-vittorie

אומנם לא תמצא אותו בסופר אלא במעדניות, ומחירו בהתאם, אבל הוא טעים...... (בעיקר זה שבבקבוק העגול)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, יש בעיה עם יבוא חומץ בלזמי כי יש תקנים לחומץ וחומץ בלסמי אינו עומד בתקן שמאשר להקרא חומץ ולכן אם תשים לב על הבקבוקים בעברית כתוב רוטב בלסמי (כמו ההזיה שלהיינז אסור לקרוא לקטשופ שלהם קטשופ בישראל).

אחרי שאמרנו את זה, כל סוגי החומץ הבלסמי המסחריים הם לא חומץ בלסמי אמיתי!

בלסמי אמיתי הוא מיץ של ענבי טריביאנו שבמקום להפוך אותו ליין, הופכים אותו לחומץ ומיישנים אותו כ 10 שנים.

מה שאנחנו קונים בסופר זה חומץ בין יין (חייו שיהיה מענבים אחרת לא יזכה להגדרה בלסמי) מעורבב עם קרמל.

כמעט בכל מעדניה תוכל לקנות בלסמי אמיתי (וגם בטיב טעם וקשת טעמים).

הפכת את עולמי כרגע. :-)

למה יש תקן לחומץ?

עריכה אחרונה על ידי Cassano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה יש תקן לחומץ?

מאותה סיבה שליין ריוחה יש תקן, מואתה סיבה של טקילה יש תקן ומאותה סיבה של הרבה דברים מסורתיים יש תקן. בקרת איכות, שמירה על יוקרה וכפועל יוצא שמירה על רף מחיר.

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה יש תקן לחומץ?

בדיוק כמו שיש תקן לקטשופ ש״היינץ״ לא עומדים בו, שמירה על התוצרת המקומית (בגרסה מעוותת אצלנו, אבל נו, שיהיה).

לשלל מוצרים ייחודיים / מקומיים יש ״כינוי מקור מבוקר״

שהאירופאים מאוד מקפידים עליו (האמריקנים עושים מה שבא להם, כרגיל) =>

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99_%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8_%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%A7%D7%A8

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מחוץ לנישה הצרה של מוצרים מסורתיים, האם מקובל עליך שעל מרגרינה ישימו כיתוב שזה חמאה?

האם אפשר למלא בבקבוק חצי שמן קנולה וחצי שמן זית ופשוט לכתוב עליו שמן זית?

כמעט לכל אוכל שהוא לא גולמי יש הגדרה של מתי ולמה מותר לקרוא לו בשם ומתי ולמה אסור.

בחלק מהדברים הבסיסיים מקפידים מאוד (מה זה מאוד? לא תוכל לשווק ללא שינוי הכיתוב על האריזה) ובחלק מהדברים, מחליקים את העניין כי זה כבר משהוא שבג'רגון של האנשים וכי ברור שלא מדובר בהטעיה, דוגמאות קלאסיות הן שניצל תירס (שניצל זה חזה עוף או עגל בלבד שמצופה בפרורים ומטוגן בשמן, הכוונה היא ל"קציצת תירס שמצופה ומטוגנת בציפוי בנוסח וינאי, אבל ברור למחוקק שאף אהבל לא יתלונן על איפה העוף שלי ומה פתאום יש תירס בשניצל תירס) ולאחרונה גם בשלל מוצרים טבעוניים כמו "חמאת" קשיו, "חלב" שקדים, "גבינת" טופו וכו'...

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אפשר למלא בבקבוק חצי שמן קנולה וחצי שמן זית ופשוט לכתוב עליו שמן זית?

פעם קראנו לזה שמן מכונות. עושים עם זה אחלה איולי.... [emoji849]

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...