Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי סנטה-פה 2016, התחדשתי!

Aino
שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז... שנים אחרי שפתחתי לאחרונה פוסט בפורום, ולאחר שנים שהייתי בעיקר מרפרף בפורום בצורה פאסיבית, החלטתי לשתף (בעיקר, כי סופסוף יש במה) בקוריאנית החדשה שלי.

קודם כל, מעט רקע.

הצטרפתי לפורום ב2010 עת השתחררתי מהצבא, התעניינתי ורכשתי קליאו ספורט 172, דור שני (תזכרו את הנתון הזה, הוא ישמש אותנו בהמשך).

חגגנו תקופה נפלאה על הקליאו, והיא חגגה עלי.

בהמשך, לאורך שנים, באו כל מני משעממות-אוטומטיות-רובוטיות, החל מi20 דרך קורולה רובוטית ואוטומטית , מזדה2, ניסאן nv200 (שדווקא הייתה נחמדה, היגוי מדוייק וזריזה באופן מפתיע), ואחרונה חביבה הייתה קרוז 1.4 טורבו בליסינג פרטי של אוויס.

למה טרחתי לספר לכם את רשימת המכולת המשעממת הזאת? על מנת להמחיש שעל אף הדגדוד התמידי למשהו מעניין, החיים עצמם עשו את שלהם.

לפני מספר חודשים, לקראת סוף תקופת הליסינג, התחלתי לחפש מחליפה. הפעם הדרישות מעט השתנו - יש צורך ברכב בעל שבעה מושבים, עם יכולת גרירה של *לפחות* טון וחצי, ומערכות בטיחות פסיביות ואקטיביות (רצוי כמה שיותר).

אז התחלתי לחפש, בדקתי באוויס מה הם מציעים הפעם, לא קיבלתי הצעה שיכלה לעניין אותי.

בדקתי אופצייה לרכישת רכב חדש - בדקתי את הראב4 החדשה (פשרה לחמישה מושבים בלבד), אך היא התייקרה בצורה משמעותית, הגרסה שרציתי, ה4*4, לא הייתה במלאי ולא היה צפי למלאי, ולא היה ברור מה יכולת הגרירה של הרכב, מה גם שהרכב הרגיש לי מעט חלש.

משם התקדמתי לפורסטר החדשה, גם כאן הפשרה הייתה בחמישה מקומות, אך על פניו בשאר המדדים היא התאימה. לאחר נסיעת מבחן, הנקודות היו בהחלט לטובת הפורסטר, אך לא הייתי שלם עם הרכישה.

במסגרת המשומשות - שוטטתי ביד2 על מנת לבדוק אופציות, הופיעה בלוחות nx200t בגרסת פרימיום 4*4 והלכתי לראות אחת, הרכב היה נהדר, אני אוהב מאוד את המראה שלו וכן 238 כ"ס בהחלט הותירו בי רושם והבנתי שלפורסטר אני כבר לא חוזר, מבחינת חסרונות השנתון בתקציב היה נמוך יחסית, חמישה מקומות והעדר מערכות בטיחות אקטיביות.

בהמשך ניתקלתי במשברון קטן שאמור להופיע רק עוד כמה שנים (לא מעניין אותי כלום, אני קונה מיאטה ושישרף העולם), כשחזרתי לעצמי הnx כבר נמכרה, וכן התקררתי מלהט הרגע ועצרתי לרגע.

ישבתי ועשיתי חושבים עם עצמי בעניין הדרישות שלי מהרכב וניסיתי להתאפס. שבעת המושבים כן קריטיים, והגיפונים הקטנים נהדרים ובעלי בטיחות אקטיבית (שהייתה חשובה לי מאוד), אך בצד הפרקטי זאת תהיה טעות לוותר על שורת מושבים שלישית.

אז חשבתי על הסנטה-פה, על הסורנטו וכן על הרקסון.

הרקסון בעל יכולות שטח אמיתיות, ואף בעל מערכות בטיחות אקטיבית, אך הוא יקר ובעיקר לא מופיע כלל בלוחות.

הסורנטו שלאחר מתיחת הפנים (משנת 2017 עם בטיחות אקטיבית) גם היה מתמודד חזק, אך מיעוט אקזמפלרים גרם לו לדשדש.

הסנטה-פה בגרסת הטורבו-דיזל נפוץ הרבה יותר. הבנתי שזה הכיוון ובדקתי מה הם האופציות הריאליות שלי מבחינה גאוגרפית ותקציבית.

לפני שבועיים נגמרו להם שלושת השנים עם הקרוז 1.4 של אוויס והרכב הוחזר. צריך לקבל החלטה. מעיין בלוח פעם נוספת, צדה את עיניי אחת משנת 2016, יד ראשונה, מטופלת, עם ק"מ סביר בהחלט, ולא פחות חשוב - רק 500 מטר מהבית שלי!

זה הזמן לציין כי אבי מחזיק באחת דומה משנת 2012, ואף נהגתי בה תקופה, ככה שיש לי מושג כלשהו לגבי הרכב ואיך הוא אמור להיות (זהה מבחינת מכלולים, ה2.2 טורבו דיזל, 197 כ"ס).

מגיע, בודק את הרכב, מצבו לשביעות רצוני. קובעים לבצע למחרת בדיקה. טרם הלכתי, נתתי מבט בלוחית הרישוי המספר באמצע היה 172. משהו בפנים נתן הרגשה טובה, אך ניסיתי לא להתקבע. למחרת במוסך קיבלתי את האוקיי של הפחח וכן של המכונאי, סוכם על מחיר - ובוצעה העברת בעלות!

אז, מעט נתונים יבשים - רכשתי את הרכב בדיוק לאחר שלוש שנים על הכביש, לאחר אובדן ערך של 150 א.שח(!) ממחיר הרכישה שלו. לרכב שלושה מצבי הנהיגה - 'אקו' - שגורם לרכב למן מוד רגוע, שממהר להעביר להילוכים גבוהים.

מצב 'נורמל' שהוא לחיי היום יום.

וכן מצב 'ספורט. אזכיר - מדובר בגיפון לא קטן, משקלו הכולל כ-2.6 טון, ועדיין בהפעלת כפתור אפשר למצוא את עצמך נהנה(!!) מהבהמה הקוראנית, ממש החזיר אותי לרגע לימי הקליאו העליזים.

עוד לחיוב אציין את הגג הפנורמי, את מערכת האנדרויד השימושית, את שורת המושבים השלישית המתקפלת באופן מלא, את שורת המושבים השנייה הניתנת לכיוונון מרחק ברכיים (על מנת לשפר לשורה השלישית, במידת הצורך), מערכת סטארט-סטופ שאני עדיין לא סגור לגביה, היא בעיקר מעצבנת אותי ואני נוטה לכבות אותה, וכן את יכולת הגרירה המצויינת שלה שכבר נבדקה ונמצאה מתאימה בול לצורכי הגרירה שלי.

היום אני עומד על שבועיים וכ1000 קמ נסיעה מגוונת עם הרכב. סה"כ מרגיש שהפשרות שבצעתי היו סבירות, ונשארתי נאמן לדרישותיי המרכזיות, בסקלאת מחיר שלא אילצה אותי להגרר להלוואות והתחייבויות שונות.

מה מתוכנן?

ביצוע דיטיילינג אצל אחד ממומלצי הפורום - כרגע מתבשל עם זה.

החלפת רביעית צמיגים- עשיתי שיעורי בית ואלך על הקונטי ספורט קונטקט5, מייד כשיופיע משלוח חדש בארץ (כיום יש רביעייה אחרונה מ2018 שבחרתי לוותר עליהם).

אשתדל לעדכן כאן בשרשור את התהליך שנעבור ביחד, בתקווה שזה יהפוך לשרשור משעמם של טיפול-טיפול-טיפול-מכירה. :wink:

בתודה למי ששרד את החפירה,

אלי.

בתמונות- רכישה, עם אחותה הגדולה, ומוכנה לעבודה :twisted:

20190321_231551.jpg20190321_232948.jpg20190314_143205.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, לעניין צמיגים יש טובים יותר ולא יעלו יותר או הרבה יותר.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תתחדש. מה תוואי הנסיעה שלך ומה פחות או יותר צריכת הדלק שמתקבלת?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכברוני - בעל הרכב רכש סנטה-פה חדשה, וקיבל הצעה מהטרייד. אנחנו לא ב120 אלף, אבל גם לא ככ רחוקים משם, הצעתי לו מחיר גבוהה בכמה אלפים מהצעת מהטרייד. הפער שלך נובע מכך שבעת רכישת הרכב נוספו תוספות שייקרו את עלותו, לדוגמא וו הגרירה, מיגון תחתון של אספיר, פוינטר וכו.

איתי - תוואי הנסיעה מאוד מגוון, יש לי ימים שאני נוסע עם שבעה אנשים ונגרר לירושלים, טימין שאני נוסע לבד בגוש דן. למרבה ההפתעה, בגדול, אין דלתא כזאת גדולה. אנחנו מדברים על סביבות הליטר ל10 קמ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צורם לי טיפה הצגת הדברים. עם מסתקלים מהצד קניית רכב דיזל בן 3 עם 80 עד 100 אלף קילומטר תמורת 150 אש"ח נראת הגיוני. אבל מצד השני להגיד שסנטה פה מפסיד 150 אלף שקל מערכו ב3 שנים נראה לי לא סביר, אם כי תואם מציאות שהצגתי קודם.

בכל מקרה. פצצה של רכב. כמעט קניתי כזה, אבל וויתרתי עקב כניסה בעייתית לשורה השלישית. פרט לכך יופי של אוטו. אתה תהנה ממנו הרבה.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהיו בעלים של סנטה פה דומה מאוד שנת 2015 עד הקיץ - אין לי דברים רעים לומר (למעט קצת עצלות של הגיר וצריכת דלק מעט גבוה ממה שהייתי מצפה - עדיין הרבה יותר טוב מבנזין), אבל הדיבור על אבדן של 150 אש"ח נראה לי קיצוני.

אנו מכרנו את שלנו ביוני ב- 150 אש"ח, שהיה אז מחיר מחירון, והיו לי הרבה הצעות במחיר זה (כרגיל - "אני בא עם מזומן" וכו', אבל גם יותר רציניים). קנינו את הרכב שלוש וחצי שנים לפני בכ- 250+ אש"ח (מבצע "חבר", אבל אני מניח שכל מי שהיה נכנס עם מזומן לסוכנות היה מקבל מחיר דומה), כך שה"אבדן" שלנו היה כ- 100 אש"ח.

כן, זה הרבה מאוד כסף, אבל מי שקונה רכב ב- 250+ (כל רכב) - שלא יצפה שזו תהיה תכנית חיסכון. בסופו של דבר "אבדן ערך" זה הולך לשימוש במשך מספר שנים ברכב גדול, מפנק, חזק וכל שאר הדברים השונים שחשובים ברמה זו או אחרת לכל אחד. אין לי ספק שגם כשנמכור את הקודיאק, המחיר ירד בהיקף דומה - אבל זו עובדה.

ההתמכרות של השוק ל"שומר מחיר"/"אבדן ערך" גורמת לתופעת עד ואבדן כל שיקול אחר (ואפשר לכתוב עוד אין סוף פוסטים על אמינות - אני חוזר על אמירה שלי בשרשור אחר: "אין אף מוסף טויוטה/הונדה/קיה שהליפטים בו ריקים...").

שוב - אחלה רכב. תיהנה!

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים עם תמורה אדירה! יפה וגם אופה!

גם היתה לך כאן קרמה שסגרה לך מעגל עם רכב קודם שהפקת ממנו הרבה מאוד הנאה מנהיגה וגם במקביל רכב חדש סופר פרקטי שעדיין מאפשר לך גם להנות לא רק מהשהייה בו אלא גם מהנהיגה בו - הדיזלים מביאים איתם נתון שישראלים לא נוטים להבין אותו וזה נתון המומנט - זה ממכר!

כשזה שלך - אתה פשוט יודע את זה. קליק!

טיפ קטן - ראיתי שקשרת למפלץ נגרר לא פחות מפלצתי - אני מבין שיש הרבה נסיעות עם ציוד נגרר מכך ומה שחשוב לזכור ולקחת בחשבון היא השחיקה של הגיר.

ברגע שאתה גורר לעיתים תקופות - אתה צריך להקפיד על החלפת שמן, אטם ופילטר הגיר לפי המלצות היצרן לרכב שנמצא בתנאי גרירה\מאמץ.

תבדוק מול מוסך מורשה\מרכזי או מול אתר היצרן באיזו תקיפות להחליף את שמן ופילטר הגיר.

אה ועוד משהו לגבי התגובה של "ליסינג בצער" - אחת התגובות היותר טובות שקראתי בשנים האחרונות - סוף סוף לראות מישהו שמבין את ההבדל בין "מחיר" לבין "ערך" - היבט כלכלי של אדם מצליח בעיני.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...