Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצה קצרה ליער השחור+מפעלי רכב בשטוטגארט

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכל התחיל שמפה לשמה שמעתי על טיסות ממש זולות מעובדה בראיינאייר, בדיקה קצרה העלתה טיסה במרץ מעובדה לשדה תעופה בשםFrankfurt-Hahn במחיר מצחיק של 46 יורו כולל בחירת מקום וטרולי(שכבר לא בחינם היום).

עכשיו, Hahn(ובניגוד אלי תדאגו להגיד "האנן" ולא לקרוא את זה באנגלית ולהגיד "האהאן") למרות השם המבלבל לא באמת קרובה כ"כ לפרנקפורט, אלא השדה תעופה נמצא דיי באמצע שום מקום – מרחק 130 קילומטר וכמעט שעתיים נסיעה באוטובוס מהעיר עצמה(שדות כאלה זה שטיק ידוע של ראיינאייר).

במילים אחרות? טיסה משום מקום לשום מקום במחיר ממש זול, אבל מה אכפת לי? (והנסיעה לעובדה היא גם חוויה, ולא עולה לי כסף נוסף ברכב חברה) – אני מרוויח טיסה לגרמניה מרחק שעתיים נסיעה באוטו משטוטגארט עיר המפעלים הגרמנית בה יש מוזיאונים ומפעלים של מרצדס ופורשה, הזדמנות אחרי שבביקור במוזיאון של BMW במינכן היה ממש מגניב וכמובן סיבוב קצר ליער השחור.

בקצרה על הטיסה? עובדה על הפנים של שדה תעופה ומזל שבקרוב הוא נסגר – פדיחה של ממש שהוא שער כניסה כלשהוא לישראל(מבנה שמורכב בחלקו מאוהלים ישן ותורים מהשטן).

לראשונה בחיי עליתי על טיסה מישראל שכמעט כל המטוס באופן מוחלט הוא תיירים, המטוס היה ריק מישראלים לגמרי בהלוך(הייתי ממש הישראלי היחיד על כל הטיסה) ובחזור מטוס מלא שרק 5 נוסעים היו ישראלים – נו, התיירות...פורחת?(חלקם סביר להניח חוצים את הגבול לירדן/מצריים – אבל זה נחמד לראות מטוס מלא בתיירים בדרך מ/אל ישראל) – הטיסה בראיינאייר הייתה סבירה(בטח למה ששילמתי) המושב סביר והמרווח לרגליים סבבה רק הגב של המושב קשיח – ואי אפשר למתוח רגליים מה שהיה קצת מציק.

בסך הכל נטו היו לי 3 ימים קצרצרים לטייל.

השכרת רכב והרכב הנבחר –

לרוב החברות יש סניף בHahn בגרמניה(בניגוד לעובדה, שמה אין חברות השכרת רכב כלל), אבל הסניפים קטנטנים והמבחר ממש דל.

הזמנתי גולף או דומה עם העדפה לדיזל מאוויס – כשהגעתי היו 2 רכבים, פורד פוקוס סטיישן אוטומטית או מאזדה CX5 ידנית(בכל החניון היו 7 רכבים של אוויס) – שתיהן בנזין ומן הסתם שבחרתי CX5– לא טסתי לגרמניה כדי לנהוג ברכב עם גיר אוטומטי.

הרכב היה כמעט חדש עם 5700 קילומטר על השעון, רמת גימור דיי גבוהה שכוללת HUD,GPSמערכת מולטימדיה מלאה בקרת סטייה מנתיב בקרת שיוט וכו'.

עשיתי על המאזדה בערך 800 קילומטר על מיכל דלק שלם(היה חסכוני באופן מפתיע), פעם ראשונה שקיבלתי רכב שכור נדיר כ"כ(אין הרבה מאזדה בגרמניה) – עזר בלמצוא אותו בחניון.

לאכזבתי, ציפיתי מהמאזדה לקצת יותר דינמיות – הרכב רכן נורא ולא ענה לציפיות הדינמיות(לדוגמא הקוגה הרגיש לי יותר טוב).

מה שכן? הנוחות שלו הייתה פשוט מעולה, המתלים שלו מעולים, איכות החומרים בתא הנוסעים הייתה מעולה, השקט בתא הנוסעים גם במהירות גבוהה הייתה מופתית – הייתי מופתע מאוד מהמאזדה, לא ציפיתי ממאזדה להיות רכב נוח ושקט לשיוט.

מבחינת גודל יוצא לי לנהוג על רכבים בקטגוריה, המאזדה הרגיש לי רחב – בחניונים הצרים העירוניים הוא לא היה תענוג לתמרון אבל לפחות המצלמות 360 של הרכב עזרו בתמרונים הללו.

למאזדה יש גיר ידני לא רע(כן, לנו יש פחות מאזדה ידנית – חוץ מהמיאטה) הידית מהנה והקלאצ' מאוד נוח, אבל המנוע 2000 קצת חסר מחץ במהירות גבוהה ודורש בחישה בהילוכים לטובת עקיפות או האצות בכביש המהיר.

המערכת ISTOP הזאת היא פשוט חתיכת מחדל – פשוט גרועה בכל צורה שהיא(קרה לי 3 פעמים שבאתי לצאת מהמקום והרכב לא הניע).IMG_20190311_091109.jpg

היער השחור(לבן)

היער השחור מושלג בתקופה הזאת של השנה, תמיד זה חוויה מגניבה ושונה לנהוג בכביש שכזה מושלג – הכביש עצמו(מספר 500) רחב ונוח לנהיגה, ונתן טעימה קצרה מהנהיגה במאזדה וקצת לשבור את נוף המדבר שממנו יצאתי ישר לשלג הלבן.

יש קצת פניות נחמדות יש אווירה של יער וכל מה שצריך כדי להינות מטיול נהיגה טוב.

הכביש עצמו לא מאוד מרגש – אבל חוויה חמודה אם מטיילים באזור(לא הייתי מגיע אליו ככביש נהיגה ראשי אלא כחלק מטיול כולל).

IMG_20190311_141057.jpgIMG_20190311_141104.jpgIMG_20190311_141749.jpgIMG_20190311_141759.jpgIMG_20190311_141819.jpgIMG_20190311_141835.jpgIMG_20190311_143114.jpg

שטוטגארט ונהיגה בעיר

שהגעתי לעיר ציפיתי לעוד עיר אירופאית משמימה וקלאסית – ולא הופעתי, אין הרבה מה לעשות בשטוטגארט.

מה שכן? עיר רגועה, ביטחון אישי גבוהה וסך הכל הרחובות נקיים ומסודרים.

לגבי הנהיגה בעיר? ציפיתי לעוד מטרופולין פקוק אבל הופתעתי לטובה – בניגוד למינכן שזכורה לי כפקק תנועה אחד גדול שטוטגארט הייתה רגועה ודיי מהנה לנהיגה, בלי המון עומסי תנועה בלי צפיפות עירונית ובלי לחץ.

הגרמנים נהגים טובים סך הכל אבל לא נורא אדיבים(לדוגמא מעבר נתיב באוטובאן הנהגים לא כ"כ שמחים לתת לך להשתלב בנתיב שלהם לטובת יציאה לעקיפה) – בניגוד לנהגים האוסטרים(שבמפתיע נהגים ממש מופרעים) הגרמנים אחלה נהגים, יש לנו מה ללמוד מהם.

פורשה

לאחר יום הנהיגה הקצר ביער והגעה לשטוטגארט התמקמתי לקראת טיול הנהיגה בעיר, התחלתי במוזיאון+מפעל פורשה.

המפעל נמצא באחד הפרברים בעיר, זה סוג של מיני-עיר של פורשה(עם שלטים של החברה בכל מקום וכו') – עם ההגעה למוזיאון בכיכר מכבד את פניך פסל מגניב, יש חנייה במוזיאון(שמשולמת כחלק מהסיור במוזיאון יצא לי 18 יורו למוזיאן+החניה – הסיור במפעל אגב הוא חינם).

IMG_20190312_094259.jpg

המבנה של המוזיאון מעוצב בלבן מוקפד ומוגזם, הכל מצוצח ומדוייק – יש קיר שקוף לכיוון מוסך שבו משחזרים רכבי פורשה ישנים ושונים.

לאחר רישום לקחו אותנו לקו הייצור, הדגישו שאין להיכנס עם טלפונים ואסור לקחת תמונות(בכל שלושת המפעלים) – הפקדתי בלוקר את הטלפון והתיק ויצאתי לסיור(מעבר לכביש).

הסיור עצמו יחסית מקיף(עברנו על פס הייצור של המנועים, המחלקה שבה מכינים ותופרים את העור לדיפונים השונים ופס ההרכבה של הרכבים) והוא מאוד טכני(הבחור שמוביל את הסיור נכנס לפרטים טכניים ובעל סבלנות רבה לענות על כל השאלות – גם מגיע עם ידע טכני רב) – היה מדהים לראות את ההרכבה הידנית(בניגוד לתפיסה של ההרכבה הכמעט אוטומטית של במוו).

לאחר הסיור יצאתי לטיול קצרצר במוזיאון פורשה, מבחר של דגמים מיוחדים ומעבר על ההיסטוריה של פורשה – אין איזה הסבך מודרך מושקע אבל מבחר דגמים מגניב.

יש ממול למוזיאון סוכנות של פורשה – לא נכנסתי אך הבנתי שאפשר להיכנס להתרשם וגם יש חנות מתנות בתוך המוזיאון ואחת גדולה יותר בסוכנות.

IMG_20190312_122917.jpgIMG_20190312_123123.jpgIMG_20190312_123314.jpgIMG_20190312_123420.jpgIMG_20190312_123512.jpgIMG_20190312_123648.jpgIMG_20190312_123739.jpgIMG-20190312-123512.jpg IMG-20190312-123648.jpg IMG-20190312-123936.jpg IMG-20190312-124032.jpg IMG-20190312-125252.jpg IMG-20190312-125408.jpg IMG-20190312-125525.jpg IMG-20190312-125752.jpg IMG-20190312-125809.jpg IMG-20190312-131102.jpg IMG-20190312-131147.jpg IMG-20190312-131217.jpg IMG-20190312-131306.jpg IMG-20190312-131317.jpg IMG-20190312-131321.jpg IMG-20190312-131331.jpg IMG-20190312-131417.jpg IMG-20190312-131903.jpg IMG-20190312-132019.jpg

מרצדס

יצאתי מהמתחם של פורשה(המפעל והמוזיאון באותו מתחם) באיזור 3 אחר"צ, באותו היום נסעתי למוזיאון מרצדס(אשר לא נמצא ביחד עם המפעל) – מרחק של חצי שעה נסיעה מהמתחם של פורשה.

במרצדס יש סוכנות רכב ע-נ-ק-י-ת למטה עם מבחר דגמים בלתי נגמר(מצאתי את עצמי קופץ ממרצדס למרצדס כמו ילד קטן) – במקביל יש סוכנות מכירה של רכבים קלאסיים ששופצו ע"י היצרן(מS קלאס משנות ה60 עד SLים משנות ה90) – הרכבים נעולים מן הסתם אך נראים חדשים לגמרי כאילו הם יצאו מהמפעל.

בקומה למעלה יש את המוזיאון, המוזיאון עצמו הרבה יותר חוויתי מאשר של פורשה – כולל הסבר היסטורי כללי ועם סיפור זורם, הוא בנוי קומות קומות(אתה עולה לקומה הכי עליונה בתחילת הסיור) וככל שאתה מתקדם בציר הזמן אתה עובר קומה – המוזיאון בנוי בצורה ספיראלית ובין הקומות יש הסבר על התקופה.

בקצה של כל קומה יש מתחם לרכבים מיוחדים(קומה לאוטובוסים של מרצדס, קומה לרכבי משטרה/אמבולנסים/משטרה וכו') ובתוך הקומה יש הסבר על הדגמים והמיקום שלהם ברוח התקופה.

אבל במקביל לזה שהוא חוויתי המייצגים בו פחות "מרגשים" ולא חשתי צורך לשלוף מצלמה אלא פשוט זרמתי עם הסיפור של המתחם – בסך הכל במוזיאון של פורשה הסתובבתי פחות משעה אך לא הפסקתי לצלם ולהתרגש מהדגמים, בזה של מרצדס שרפתי שעתיים+ ולדעתי זה אומר הכל.

לאחר יום גדוש חזרתי למלון לנוח, למחרת על הבוקר יצאתי לכיוון המפעל של מרצדס(שנמצא מרחק חצי שעה נסיעה מחוץ לשטוטגארט).

זה גם סוג של עיר מפעלים של מרצדס(דיי גדולה) והמתחם נקרא "Customer center" וכולל סוכנות קטנה(אך עם רכבים נעולים), רכב תצוגה, מתחם המתנה ללקוחות(שאוחזים לוחיות רישוי) ומחכים שיקראו להם לאסוף את הרכב שלהם ממתחם מיוחד – מה שנקרא "רכב טרי מהמפעל".

הסיור במפעל של מרצדס היה עם אוטובוס של המפעל שלקח אותנו בין המבנים השונים(במבנים הלכנו ברגל) – הסיור גם פה היה יותר חוויתי אך פחות טכני(הבחור היה מאוד נחמד).

התחלנו בקו ההרכבה הסופית, עברנו דרך החלק שבו מרכיבים את המנוע לרכב ואפילו ראינו S63AMG מהתנור שיצאה מהקו ייצור והותנעה בשבילנו שנשמע את המנוע.

הוצגו לנו חלקים חצי מכונים והסברים על שלבי ההכנה והציפוי.

לאחר הסיבוב בקו ההרכבה עלינו לאוטובוס שוב ונסענו לאיזור שבו מרכיבים מלחימים את גוף המכוניות – בו הציגו לנו את הרובוטים שמרכיבים את המרכב של הרכב ומלחימים את כלל החלקים.

לסיכום

ממרצדס יצאתי חזרה לHahn האוטובנים הגרמניים פקוקים יחסית ונמצאים בשיפוצים שונים ומשונים, לא כיף גדול – המאזדה הייתה רכב מעולה למסע, נוחה לשיוט.

ביחס למה ששילמתי על הטיול הזה הוא היה שווה כל שקל, הסיורים במפעלים שרציתי להשלים לאחר הסיור בבמוו הושלמו ונתנו לי תמונה מלאה על שלושת היצרנים:

במוו – המקיף ביותר(עובר על כל שלבי הייצור) תפיסת עולם יותר אוטומטית בייצור ומלהיב תמיד לראות את כל האוטומציה הזאת בפעולה.

מרצדס – החוויתי ביותר, למי שנוסע עם אנשים לא טכניים זה החוויה העדיפה – גם המוזיאון וגם המפעל.

פורשה – הכי טכני מכולם, הכי מדוקדק מבחינת ההסבר אך עובר על הכי פחות שלבים בייצור.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנית? ספר לנו. במילים ותמונות.

אז תודה על הכתבה.

שאלה לגבי הטיסה: האם הזמן והמחיר של הנסיעה לעובדה (ולהאן) לא קיזז את המציאה של ריאן?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעה לעובדה ולהמריא מהמדבר זה ממש חלק מהחוויה, הדלק הוא מגולם ברכב חברה(משמע לא שילמתי עליו מעבר לתשלום שם ככה יש לי).

דווקא האנן היה נקודת התחלה עדיפה מפרנקפורט מיין(השדה הראשי של פרנקפורט) - מכיוון שהוא יותר קרוב לאיזור היער השחור ובאותו מרחק משטוטגארט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת כמה שעות עלתה לך הנסיעה לעובדה.

מבחינתי, כצפוני, עלות נסיעה לאילת (850 ק"מ + שני ימי עבודה, או עלות טיסות לאילת) מחסלת כל הגיון בנסיעה מסוג זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שנהנית. אחלה סיכום.

מסכים איתך לגביי מוזיאון מרצדס, הרבה יותר מרשים מהמוזאיון של פורשה, את המוזיאון של פורשה מיציתי תוך זמן קצר יחסית, במרצדס יש הרבה יותר מיצגים ונהניתי ממנו יותר.

מגוון הרכבים בחברות ההשכרה בשדה"ת המשני לא מפתיע אותי, אני מניח שאת המגוון הגדול שמים בשדות התעופה הפעילים יותר של גרמניה כמו פרנקפורט מאיין, מינכן, אולי אחד מהשדות בברלין וכו'.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע טיול נחמד..הייתי גם ביער השחור לפני כמה שנים עם גיחה לשטוטגרט למוזיאון של פורשה. יש שם אפשרות לשכור דגמים נבחרים (911 לדוגמא) על בסיס שעתי, דומה למה שמוצא במוזיאון BMW במינכן. לא עשיתי את זה כי פחות הלהיב אותי להסתובב בעיר עם רכב כזה ופקדון של כמה אלפי יורו, מניח אבל שאפשר לתכנן איזה מסלול בקרבת מקום (לא התעמקתי).

לא חייבו אותך בהתקנת שרשראות לגלגלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום.

לכדאיות ההגעה לעובדה עוזר העניין שהחניה לטווח ארוך חינמית.

ברמון זה לא יהיה כך (אמנם זול ביחס לנתב"ג - 25 ש"ח ליממה, אבל עדיין).+ תוספת של 30-40 דקות נסיעה.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מבחינת מחיר נטו זה היה יותר זול לי מן הסתם מלחנות בנתב"ג - החניון לא הכי מסודר אבל החניון מגודר ונמצא בתחומי הבסיס, שחזרתי הרכב היה שלם כמו שהשארתי אותו כמו רכבים רכבים שחנו שמה.

נשמע טיול נחמד..הייתי גם ביער השחור לפני כמה שנים עם גיחה לשטוטגרט למוזיאון של פורשה. יש שם אפשרות לשכור דגמים נבחרים (911 לדוגמא) על בסיס שעתי, דומה למה שמוצא במוזיאון BMW במינכן. לא עשיתי את זה כי פחות הלהיב אותי להסתובב בעיר עם רכב כזה ופקדון של כמה אלפי יורו, מניח אבל שאפשר לתכנן איזה מסלול בקרבת מקום (לא התעמקתי).

לא חייבו אותך בהתקנת שרשראות לגלגלים?

את האמת? היה רשום משהו על חבילת חורף כשעשיתי הזמנה לרכב(לדעתי זה מדבר על צמיגי חורף אבל) - הרכב הגיע עם צמיגי 4 עונות ולא צמיגי חורף(בינגוד לקוגה 4X4 שקיבלתי בנורווגיה לפני שנה בערך).

בכל מקרה לא הרגשתי צורך לשים שרשרות בשום שלב(השלג היה יחסית בקטנה בעובי שלו, רכבים רגילים ללא שרשראות נסעו סביבי - אז סך הכל הרגשתי בטוח) - בנורווגיה היה לי יותר שלג ושמה למדתי קצת יותר טוב איך להתנהג בתנאי מזג אוויר כאלו, פה כבר הייתי יותר מוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

בקצרה על הטיסה? עובדה על הפנים של שדה תעופה ומזל שבקרוב הוא נסגר – פדיחה של ממש שהוא שער כניסה כלשהוא לישראל(מבנה שמורכב בחלקו מאוהלים ישן ותורים מהשטן).

זהו, החל מחודש אפריל 2019 אין יותר טיסות אזרחיות בשדה תעופה עובדה, הבסיס חזר להיות בסיס ח"א בלבד.

במקביל, ב 18 למרץ 2019 נסגר שדה תעופה הישן באילת, על מסלול הנחיתה מוצב שלט "אין כניסה". מתחילים בעבודות פינוי המקום.

כל הטיסות מאילת ומעובדה הועברו לנמל תעופה רמון (20 ק"מ צפונה מאילת). שם כבר יש דיוטי פרי, חברות השכרת רכב ומסלול נחיתה מספיק ארוך שמאפשר נחיתה של מטוסים בכל הגדלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובול אחד מערוצי התעופה האהובים עלי ביוטיוב (סימפלי אוויאישן) שטס בערך בכל חברת תעופה בעולם ובכל חור בעולם פירסם לראשונה אחרי 4 שנות פעילות טיסה בישראל ובחר בטיסה של ארקיע מהשדה הישן של אילת לשדה דב - הוא מציין שמה שעד שהסרטון יעלה כנראה השדה יהיה סגור: https://www.youtube.com/watch?v=t-WtEa_CkVk.

כמו שכתבתי אני ידעתי שהשדה הזה בדרך להיסגר(עובדה) ואני שמח על כך - לא כך אמור להיראות שער הכניסה לישראל לא משנה כמה משני הוא(בטח שלשדה באילת מגיעים בדרך כלל רק תיירים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ לכל המתכננים טיול לאזורים האלה: במקום לקחת ראיין אייר מעובדה, עדיף לקחת את הטיסות בקו נתב"ג-ממינגן (1:40 משטוטגרט, 1:20 ממינכן). לא בשיא העונה אפשר לטוס בכ-45 אירו לכיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של טיול. עשיתי משהו דומה באוקטובר ואני מתכנן לחזור שוב.

תוכל בבקשה לרשום לי כיצד תיאמת ביקור במפעל פורשה ומרצדס? לא הכרתי את האופציות האלו. ביקרתי רק בב.מ.וו.

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם מייל באתר של המוזיאונים לתיאום סיורים - אתה שולח להם מייל עם תאריכים שאתה רוצה והם אומרים לך מתי אפשרי:

פורשה -

[h=3][email protected][/h]

מרצדס -

[h=3][email protected]‏[/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • תוכן חדש...