Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב מסוכנות של החברה

רועידרעי
שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יש הבדל בקניית רכב מהסוכנות של טויוטה למשל לאיזהשהו עסק שמוכר מכוניות

קניתי את הקורולה 2019 מהסוכנות של טויוטה והאוטו צפוי להגיע רק במאי ובמקרה הטוב באפריל

עכשיו אני רואה כל מיני פרסומים של חברות שונות שמוכרות את הדגם והזמן אספקה הרבה יותר נמוך

אם אני קונה למשל מעסק כלשהו את האוטו אני מקבל אחריות של טויוטה או שהאחריות היא אחרת?

ולגבי הרמות גימור ראיתי בהרבה מקומות רמת גימור לאונג

ולפי מה שראיתי לא קיימת רמת גימור כזו

עריכה אחרונה על ידי רועידרעי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן המקומי מחוייב לספק שירות גם לרכבים שנרכשים ביבוא מקביל או אישי.

בשביל לוודא שתכולת האחריות זהה בקש מהיבואנים את תעודת האחריות שלהם. מי מהם שיסרב לספק לך אותה כנראה מסתיר ממך מידע.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן המקומי מחוייב לספק שירות גם לרכבים שנרכשים ביבוא מקביל או אישי.

בשביל לוודא שתכולת האחריות זהה בקש מהיבואנים את תעודת האחריות שלהם. מי מהם שיסרב לספק לך אותה כנראה מסתיר ממך מידע.

הבנתי,תודה

ואיך זה הגיוני שיבואן מקביל מקבל הרבה יותר מהר את הרכבים?

זה הגיוני שאני צריך לחכות כל כך הרבה זמן לרכב בזמן שכבר יש אותו לעסקים פה במלאי לאספקה מיידית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש הבדל בקניית רכב מהסוכנות של טויוטה למשל לאיזהשהו עסק שמוכר מכוניות

קניתי את הקורולה 2019 מהסוכנות של טויוטה והאוטו צפוי להגיע רק במאי ובמקרה הטוב באפריל

עכשיו אני רואה כל מיני פרסומים של חברות שונות שמוכרות את הדגם והזמן אספקה הרבה יותר נמוך

אם אני קונה למשל מעסק כלשהו את האוטו אני מקבל אחריות של טויוטה או שהאחריות היא אחרת?

ולגבי הרמות גימור ראיתי בהרבה מקומות רמת גימור לאונג

ולפי מה שראיתי לא קיימת רמת גימור כזו

יכול להיות שהפרסומים שראית מתייחסים לרכבי 0 ק"מ? אם כן, אז בהחלט מתאפשרת אספקה מיידית. מדובר ברכבים מחברת ליסינג, שברכישתם הקונה הוא היד השנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר 3 דרכים לרכוש טויוטה קורלה חדשה

1) היבואן הרישמי

2) חברות ליסינג שרכשו מהיבואן הרישמי ומוכרות 0 ק"מ

3) יבואן מקביל

כל אחד מהגופים האלה מקבל הקצאות ומתחייב לרכישת כמות מסויימת

ולכן, אצל כל אחד מהם יהיה זמן אספקה אחר, מחיר אחר, רמות גימור אחרות.

כנראה עדיין רוב אלו שרוכשים קורולות חדשות מעדיפים לעשות זאת מול היבואן הרישמי.

ולצורך כך מוכנים לשלם יותר ולחכות עוד חודש חודשיים יותר.

רוב החברים פה, במקרה של רכב זהה , באותו גימור, באותו זמן אספקה יעדיפו לשלם עוד כמה אלפי שקלים בודדים

על מנת לרוכש את אותו הרכב ישירות מהיבואן ולא דרך חברת ליסינג ב 0 ק"מ.

שאלת שאלה כללית קיבלת תשובה כללית, עכשיו מה שנותר לך זה להרים טלפון לפרסום שראית

לקפוץ אליהם , לשאול את כל השאלות.

רמת גימור

האם זה ליסינג יד 01 ברשיון או יבוא מקביל

אספקה מיידית או שגם להם יש זמן אספקה

ומחיר..

כמה עולה לך לבטל את הרכישה דרך הסוכונות?

תחזור עם ההבדלים ותדע מה עדיף לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר 3 דרכים לרכוש טויוטה קורלה חדשה

1) היבואן הרישמי

2) חברות ליסינג שרכשו מהיבואן הרישמי ומוכרות 0 ק"מ

3) יבואן מקביל

כל אחד מהגופים האלה מקבל הקצאות ומתחייב לרכישת כמות מסויימת

ולכן, אצל כל אחד מהם יהיה זמן אספקה אחר, מחיר אחר, רמות גימור אחרות.

כנראה עדיין רוב אלו שרוכשים קורולות חדשות מעדיפים לעשות זאת מול היבואן הרישמי.

ולצורך כך מוכנים לשלם יותר ולחכות עוד חודש חודשיים יותר.

רוב החברים פה, במקרה של רכב זהה , באותו גימור, באותו זמן אספקה יעדיפו לשלם עוד כמה אלפי שקלים בודדים

על מנת לרוכש את אותו הרכב ישירות מהיבואן ולא דרך חברת ליסינג ב 0 ק"מ.

שאלת שאלה כללית קיבלת תשובה כללית, עכשיו מה שנותר לך זה להרים טלפון לפרסום שראית

לקפוץ אליהם , לשאול את כל השאלות.

רמת גימור

האם זה ליסינג יד 01 ברשיון או יבוא מקביל

אספקה מיידית או שגם להם יש זמן אספקה

ומחיר..

כמה עולה לך לבטל את הרכישה דרך הסוכונות?

תחזור עם ההבדלים ותדע מה עדיף לך

אז אתה אומר שעדיף לא לקחת סיכונים ולהישאר עם ההזמנה שלי מהיבואן רשמי?

מה שראיתי רשום שנרשם כיד 00 זה אומר יבואן מקביל?ומה ההבדלים בין קנייה אצל יבואן מקביל או רשמי שאנשים מעדיפים לשלם כמה עוד אלפי שקלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רשמתי שאני חושב שעדיף להישאר עם היבואן הרישמי.

רק רשמתי שנכון לעכשיו השוק לא אדיש ונותן ערך גבוה יותר ליבואן הרישמי.

זה קיים גם בטלפונים, כנס לכל חנות טלפונים ותשאל על טלפונים של סמסונג..

באותו חנות, אותו טלפון..

יבואן רישמי עולה יקר יותר , אחריות לשנה בלבד. ואילו יבואן מקביל נותן שנתיים אחריות ועולה זול יותר.

בפועל .. תשאל את המוכרים .. קונים גם וגם.. כלומר השוק מעריך את היבואן הרשמי ב 200 ש"ח ובויתור על שנה אחריות.

המקרה שלך, אתה מדבר על קורולה ואתה מדבר על יבוא מקביל.

אז בסה"כ שלחתי אותך לברר האם מדובר באותו רכב, אני לא יודע ולא יכול להגיד לך האם מדובר באותו רכב (יש הרבה רמות גימור אפשריות , כל יבואן בונה את הרמה שלו)

האם מדובר באותו ארץ ייצור? היבואן הרישמי מביא מהמפעל בטורקיה , מייצרים טויוטות גם במקסיקו , גם בהודו ובעוד הרבה מקומות בעולם.

מחיר?

זמן אספקה?

בסה"כ ראית פירסום..

שים לב שגם שתבוא למכור את הרכב , אתה תתמודד עם אותו שוק...

אם תמכור אותו ב-3 שנים של האחריות .. בטוח זה ירתיע קונים מכיוון שהם יחששו לגבי האחריות של היצרן .. שהיבואן צריך לתת את השירות

אם תמכור אחרי 3 שנים.. אז אין את הקטע של האחריות .. אבל עדיין מדובר ברכב ששווה לא מעט כסף,

קשה להעריך כמה תצטרך להוריד על מנת לשכנע קונה לרכוש רכב שהגיע מיבוא מקביל לעומת רכב זהה שנרכב מהיבואן הרישמי.

אם אתה מתכוון להחזיק ברכב 20 שנה ולמכור לפירוק או ברזל עוד 20 שנה ... אז השיקולים האלה לא רלוונטים עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הגיוני שאני צריך לחכות כל כך הרבה זמן לרכב בזמן שכבר יש אותו לעסקים פה במלאי לאספקה מיידית?

אפריל-מאי זה כלכך הרבה זמן? אנחנו כבר מתקרבים לסוף מרץ. ממש לא נחשב הרבה זמן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רשמתי שאני חושב שעדיף להישאר עם היבואן הרישמי.

רק רשמתי שנכון לעכשיו השוק לא אדיש ונותן ערך גבוה יותר ליבואן הרישמי.

זה קיים גם בטלפונים, כנס לכל חנות טלפונים ותשאל על טלפונים של סמסונג..

באותו חנות, אותו טלפון..

יבואן רישמי עולה יקר יותר , אחריות לשנה בלבד. ואילו יבואן מקביל נותן שנתיים אחריות ועולה זול יותר.

בפועל .. תשאל את המוכרים .. קונים גם וגם.. כלומר השוק מעריך את היבואן הרשמי ב 200 ש"ח ובויתור על שנה אחריות.

המקרה שלך, אתה מדבר על קורולה ואתה מדבר על יבוא מקביל.

אז בסה"כ שלחתי אותך לברר האם מדובר באותו רכב, אני לא יודע ולא יכול להגיד לך האם מדובר באותו רכב (יש הרבה רמות גימור אפשריות , כל יבואן בונה את הרמה שלו)

האם מדובר באותו ארץ ייצור? היבואן הרישמי מביא מהמפעל בטורקיה , מייצרים טויוטות גם במקסיקו , גם בהודו ובעוד הרבה מקומות בעולם.

מחיר?

זמן אספקה?

בסה"כ ראית פירסום..

שים לב שגם שתבוא למכור את הרכב , אתה תתמודד עם אותו שוק...

אם תמכור אותו ב-3 שנים של האחריות .. בטוח זה ירתיע קונים מכיוון שהם יחששו לגבי האחריות של היצרן .. שהיבואן צריך לתת את השירות

אם תמכור אחרי 3 שנים.. אז אין את הקטע של האחריות .. אבל עדיין מדובר ברכב ששווה לא מעט כסף,

קשה להעריך כמה תצטרך להוריד על מנת לשכנע קונה לרכוש רכב שהגיע מיבוא מקביל לעומת רכב זהה שנרכב מהיבואן הרישמי.

אם אתה מתכוון להחזיק ברכב 20 שנה ולמכור לפירוק או ברזל עוד 20 שנה ... אז השיקולים האלה לא רלוונטים עבורך.

תודה רבה עזרתה לי מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד טיפ קטן - רשמת שרכשת "מסוכנות של טויוטה". אני יודע מנסיון העבר אצל יבואנים אחרים, שיש הבדל בתנאי העסקה אם אתה קונה אצל הסוכנות הראשית או אצל אחד הסוכנים/זכיינים. בד"כ הסוכנים כן נוטים לתת לך הנחות או הטבות כדי שתקנה אצלם, בסוכנות הראשית יותר קשוחים. ויכול להיות, לא בטוח, שגם זמני האספקה משתנים בין הסוכנויות, תלוי עד כמה הסוכנות שלך "חזקה" ולוחצת את היבואן.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי בעבר ושל מספר חברים.

מעדיף לרכוש רכב שנמכר ע"י סוכנים/זכיניי היבואן הרשמי.

לרוב זמן האספקה מהיר יותר.

ניתנות הטבות בהתקנת תוספות ללא עלות או בהנחות משמעותיות.

ניתן לרכוש את הרכב במחיר נמוך יותר ממחיר המחירון -

כתוצאה מויתור סוכן המשנה על חלק מגובה העמלה שהוא מקבל מהיבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי אותה שאלה כמה פוסטים לפניך, בשונה ממך אני עדין לא קניתי ומתלבט מאיפה לקנות. היבואן התחליפי שבדקתי (אוטומקס) מוכר משמעותית יותר בזול את הדגם הבסיסי (הבדל של כ 10000 שח) וגם ברמת הגימור הבאה הוא יותר זול, הבעיה שיש שוני ברמות הגימור וגם השמות שלהן שונים למשל flow ולא sun הוא השם של רמת הגימור הבסיסית, אז זה מאד מפתה אבל לא לגמרי ברור לי איפה ההבדלים , צריך לבדוק טוב את המיפרטים, אני מקווה שמעבר לרמות גימור אין איזה הבדל מהותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי אותה שאלה כמה פוסטים לפניך, בשונה ממך אני עדין לא קניתי ומתלבט מאיפה לקנות. היבואן התחליפי שבדקתי (אוטומקס) מוכר משמעותית יותר בזול את הדגם הבסיסי (הבדל של כ 10000 שח) וגם ברמת הגימור הבאה הוא יותר זול, הבעיה שיש שוני ברמות הגימור וגם השמות שלהן שונים למשל flow ולא sun הוא השם של רמת הגימור הבסיסית, אז זה מאד מפתה אבל לא לגמרי ברור לי איפה ההבדלים , צריך לבדוק טוב את המיפרטים, אני מקווה שמעבר לרמות גימור אין איזה הבדל מהותי

כן מכיוון שמייביאים את הרכב ממדינות אחרות הרמות גימור שונות,

למשל דגם הלימטיד שהוא הכי מפואר אצל היבואן הרשמי,

הדגם המקביל אליו הוא לאונג' ואפילו יותר מפואר לפי מה שאמרו לי.

מבחינת המחיר אני חושב שעדיף לשלם יותר ולהיות בראש שקט.

הדבר היחיד שמבאס זה זמני האספקה אני הזמנתי את הרמת גימור sensse לאחר שהתפשרתי בגלל שהצפי להגעה של הדגם הזה הוא רק ביוני לעומת דגם הסנס שאמור להגיע באפריל(מה שנראה לי ממש מוזר ולא ברור למה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה סוכן/זכיין לעומת סוכנות?

לכל יבואן רכב יש את הסניף הראשי/סוכנות ראשית, לרוב בתל אביב, שם גם נמצאים משרדי והנהלת היבואן. בנוסף יש לו סוכנויות ברחבי הארץ, כדי שמישהו מאילת או מטבריה למשל, לא יצטרך להגיע עד ת"א כדי לבחון ולרכוש. במקרה של טויוטה למשל, יש את הסניף הראשי ביגאל אלון בת"א, וכן סוכנויות כמו חי מוטורס בנס ציונה, פריים מוטורס בחיפה וכו'. כמובן שהסניפים מוכרים בדיוק את אותם דגמים, נותנים אותו שירות ואותה אחריות כמו הסניף הראשי.

כמו שרשמתי, מנסיון אני יודע שהסוכנים האיזוריים נוטים לתת כל מיני "צ'ופרים" בעת הרכישה, מעבר לתנאים היבואן הרשמי, כדי למשוך לקוחות.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...