Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות אחזקה למיצובישי אאוטלנדר 2016

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 1318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנה נפרדנו בצער רב מהמאזדה 6 סטיישן שהייתה לנו וירשנו את הטויוטה פריוס של חמי.

אני ואשתי לא התחברנו לפריוס מהרגע הראשון. הבעיה היחידה הייתה הביצועים של הרכב, המעבר מהמאזדה לפריוס היה מעבר דרסטי מדיי. בנוסף, הסעיף שבו הפריוס מצטיינת בו, צריכת הדלק, חסך לנו רק 100 ש"ח בסעיף הוצאות הדלק עבור הנסועה של אשתי.

לכן פרסמתי את הרכב ולמזלי לאחר הרבה קשקשנים הגיע בחור שידע להעריך את המצב של הרכב והוא נמכר מעט מתחת למחירון המשוכלל.

גייסנו את הטויוטה הותיקה של המשפחה שתשמש כרכב חליפי ויצאנו למסע למציאת רכב מעניין יותר.

הדרישות היו שנתון 2014 ומעלה, תקציב בין 60 ל-80 אלף ש"ח ותא מטען מכובד. מערכות בטיחות יהיו בונוס, אין הגבלה על סוג תיבת ההילוכים, עדיפות להימנע ממנועים עם טורבו.

אני הצעתי כמה הצעות אוונגרדיות (מרצדס SLC, פוקוס RS, יונדאי I30N) אבל האישה החליטה שהגיע הזמן לממש את חלום ה"ג'יפ" שלה ולכן האופציות שנבחנו הם: סוזוקי SX4 קרוסאובר, מיצובישי אאוטלנדר יונדאי טוסון וקיה ספורטאז'. על הדרך בחנו גם אאוטלנדר PHEV ויונדאי איוניק חשמלית שמאוד מתאימות לאופי השימוש של אשתי אבל דרשו מאיתנו להגדיל את התקציב ולכן הוחלט כרגע לדחות את עניין הרכב החשמלי.

היונדאי והקיה נפסלו מהר כי בתקציב שלנו קשה למצוא רכבים ראויים למכירה.

לכן לגמר עלו הסוזוקי והאאוטלנדר. הקרב בין הסוזוקי למיצובישי הוא אבוד מראש. מצד אחד יש את הסוזוקי שבמחיר של אאוטלנדר משנתון מסוים מציעה שנתון אחד למעלה. בכל שאר הסעיפים האאוטלנדר מנצחת. לבסוף אני פסלתי את הסוזוקי כי הרכב הספציפי שמצאתי עם ק"מ מאוד נמוך היה עם מנוע טורבו. אני חושב שברכב משפחתי זה רק פתח לצרות (יודע שאני קצת מיושן בדעותיי). ברכב ספורטיבי זה סיפור אחר, כאן לגיטימי לבצע פשרות בנושא אמינות בכדי לייצר כלי יותר מרגש.

פתחתי מחירון וגיליתי להפתעתי שהמחירון של אאוטלנדר ידני בכל שנתון הוא בערך 30 אלף ש"ח פחות מעמיתו האוטומטי. הרכב העיקרי בבית הוא ידני ועד היום הרכב של האישה היה אוטומטי. בעקבות הפער המשמעותי היא הסכימה להתפשר. הרכב לא נמכר במספרים גדולים ולכן תיארתי לעצמי שזו לא תהיה משימה קלה למצוא רכב ראוי. התקציב שלנו התאים לשנתון 2017 ואפילו 2018 עם מתיחה קטנה למעלה אבל לא מצאתי רכבים למכירה מעל שנתון 2016. בסוף שנת 2015 האאוטלנדר עבר מתיחת פנים חיצונית ולכן החלטתי לחפש שנתון 2016.

במדינת ישראל משום מה יש קשר ישר בין גיר רגיל לקמצנות ולכן ההבדל במפרט האבזור בין הגרסה הידנית לאוטומטית מסתכם במחסור בפנסי ערפל, גגון, מראות מתקפלות וידית הילוכים והגה מעור. מבחינה טכנית הגרסה הידנית מאיצה ל-100 קמ"ש כמעט בשניה אחת יותר מהר, שוקלת כ-35 ק"ג פחות אבל צריכת הדלק של הדגם האוטומטי טובה יותר ב-8% (על הנייר).

פתחתי יד2 ומצאתי 4 רכבים שמתאימים לדרישות שלי (יד ראשונה וק"מ שפוי), 2 בידיים פרטיות ו-2 אצל סוחרים. התחלתי כמובן מהפרטיות, אחת לבנה 2015 צורה ישנה ק"מ מצחיק של 25 אלף ק"מ, היסטוריה מלאה במורשה ומוכר שטוען שהרכב ללא רבב. מה הבעיה? דורש 10% מעל למחירון המשוכלל (אחרי תוספת עבור ק"מ, חודש עלייה לכביש וידיים) או אבסולוטית 8K ש"ח מעל המחירון המשוכלל. עקרונית אין לי בעיה לשלם מחירון עבור רכבים מתוקתקים אבל מעל המחירון זה קצת מוגזם.

עברתי לרכב הפרטי השני, שחורה 2015 אבל מהצורה החדשה עם ק"מ ממוצע לשנתון. רכב מטופל אבל מצועצע מדיי (הוסיף חישוקים וניקלים) דורש 7% מעל המחירון המשוכלל או אבסולוטית 5K ש"ח מעל המחירון. לא בזבזתי את זמני אפילו לבדוק את האופציה הזו.

דגרתי קצת על הלוחות וראיתי שאין הרבה תזוזה אז עברתי לבדוק את הסוחרים. היה לי ניסיון עבר מוצלח עם מיאטה שרכשתי מסוחר אז הגעתי אופטימי. הסוחר הראשון מציע רכב עם נתונים דומים לשחור רק בלי התוספות המיותרת ועם ק"מ נמוך יותר. הבעיה שהוא דורש אפילו יותר מהפרטי אז גם כאן ירד מהפרק.

הסוחר השני מציע אדומה 2016, 67 אלף ק"מ ודורש מחירון. הצבע כבר הדליק אותי, תמיד היה לנו רכב אדום בבית אבל בשנה האחרונה, בעקבות רצף ההחלפות נוצר מצב שאין לנו רכב אדום. מבצע את כל הבדיקות ההכרחיות והרכב יוצא נקי פרט לצמיגים גמורים. חיצונית לרכב יש סימני קרבות אבל לי זה לא מפריע, העיקר שלא עבר תחת ידו של הפחח הישראלי המצוי. מדבר עם הבעלים המקורי של הרכב שטוען שהרכב מטופל. מבקש אסמכתאות מהסוחר, טיפול ראשון בחברה, טיפול שני במוסך כללי. לרכב נגמר החודש הטסט וצריך לעשות טיפול.

אם היה מדובר ברכב ספורטיבי או רכב רגיש הייתי פוסל את הרכב עקב היסטוריה לא עקבית. אבל מכיוון שאאוטלנדר ידעו בעמידותו (לכן מככב בליסינג שאיכות הטיפול שלהם ידועה באוזנו של כל חובב רכב) החלטתי הפעם להבליג. הורדתי חזק במחיר בידיעה שהולך להיות פה יישור קו מאסיבי והרכב נרכש.

כבר בשבוע הראשון הרכב נכנס ל טיפול והחלפת צמיגים. רביעיית טויו השאירו לי עודף למסטיק בזוקה מ-2000 ש"ח. הטיפול כלל החלפת שמן מנוע, פילטר שמן, פילטר אוויר למנוע, פילטר אוויר לקבינה ונוזל בלמים. כל החלקים כמובן מקוריים וכל הסיפור עלה לי קצת פחות מ-1300 ש"ח. בנוסף, במסגרת הטיפול בוצעו 3 ריקולים, החלפת זרועות לקליפרים אחוריים, החלפת מנועלי דלתות ועדכון תוכנה למערכת עצור וסע.

אז מה בתוכנית? אני כרגע מברר לגבי הוספת פנסי ערפל. הפונקציה בידית (ובמחשב) קיימת, צריך רק לרכוש את הפנסים ולבצע עדכון תוכנה במוסך. במקביל אני מנסה גם לאתר את הפסים של הגגון, לפי בירורים שעשיתי זה לא סיפור לפרק ולהרכיב אותם. מראות מתקפלות אני מאוד רוצה אבל מקריאה שבצעתי באינטרנט מדובר בהסבה יקרה מאוד. לגבי ההגה אני עדיין מתלבט, מצד אחד מבאסת התחושה של הגה פלסטיק אבל מצד שני ברכבים שהיו לי עם הגה מעור ההזדקנות לא הייתה טובה והתבאסתי על איך שהם נראים.

נתראה בשנה הבאה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו מככב בליסינג לא בגלל האמינות שלו.

אלה בגלל שזה רכב 7 מקומות שלא נראה כמו רכב של ישיבה.

גם אוקטביה מככבת בליסינג-אין כל קשר.

תתחדש אגב! רכב מדליק!

שים לב לרגישות לבלמים, בדגש על רפידות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, אני אנסה לעזור לך להכנס לכיוון מחשבה של מקס הזועם, איזה אלטרנטיבה אחרת יש לך להציע לי לרכב בממדים האלה שיש לו גיר רגיל והוא לא רכב מסחרי?

שים לב, עוד לא התחלתי להקשות עליך באמת. אם הייתי רוצה להקשות הייתי מוסיף דרישות של רכב עד 3 שנים על הכביש, יפאני, בתקציב של עד 80 אלף ש"ח וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בסדר ואם אוטובוס יפני קטן ( ככה נראה לי האאוטלאנדר, לא לכעוס ) עם גיר ידני בפחות מ 80K זכאי לתואר "מדליק", כנראה שקטונתי מלחלוק על דעת גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס, ברשותך רק אדייק אותך שהגרסה הידנית הגיעה רק עם 5 מושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, אני אנסה לעזור לך להכנס לכיוון מחשבה של מקס הזועם, איזה אלטרנטיבה אחרת יש לך להציע לי לרכב בממדים האלה שיש לו גיר רגיל והוא לא רכב מסחרי?

שים לב, עוד לא התחלתי להקשות עליך באמת. אם הייתי רוצה להקשות הייתי מוסיף דרישות של רכב עד 3 שנים על הכביש, יפאני, בתקציב של עד 80 אלף ש"ח וכו'.

רדזון - קודם כל, מברוק.

דבר שני - עם החשיבה הארכאית שלך (לא טורבו, לא מסחרי, לא אוטומטי ושיהיה יפאני) אי אפשר להתקדם.

העונש שלך זה לנסוע באאוטלנדר בנזין :lol::lol::lol::lol::lol:

נ.ב.

יש מספיק ספורטאז'ים ממודל 2015 עם ק"מ מצחיקים (40 אלף ק"מ) באיזור ה 80K ש"ח, מה רע ? (חבר קנה אחת לפני שבוע).

אם תתפשר טיפה, גם תוכל לגרד אחת ממודל 2016 (שזה בול 3 שנים על הכביש, כמו שאתה אוהב).

בסה"כ הכללי זה לא אוטו רע... ובשבילי הדרישות שלך - הוא אפילו מצויין (סחיר, אמין, צריכת דלק סבירה....).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדזון - קודם כל, מברוק.

דבר שני - עם החשיבה הארכאית שלך (לא טורבו, לא מסחרי, לא אוטומטי ושיהיה יפאני) אי אפשר להתקדם.

העונש שלך זה לנסוע באאוטלנדר בנזין [emoji38][emoji38][emoji38][emoji38][emoji38]

נ.ב.

יש מספיק ספורטאז'ים ממודל 2015 עם ק"מ מצחיקים (40 אלף ק"מ) באיזור ה 80K ש"ח, מה רע ? (חבר קנה אחת לפני שבוע).

אם תתפשר טיפה, גם תוכל לגרד אחת ממודל 2016 (שזה בול 3 שנים על הכביש, כמו שאתה אוהב).

בסה"כ הכללי זה לא אוטו רע... ובשבילי הדרישות שלך - הוא אפילו מצויין (סחיר, אמין, צריכת דלק סבירה....).

איציק

תודה על הברכות.

אני מתקדם במקום, הבעיה שהעולם סוגר עליי.

קודם כל נתחיל בזה שספורטאז אכן רכב ראוי בהחלט. יש כבר הרבה שנים קיה סיד במשפחה שמאוד מרוצים (פרט מצריכת הדלק).

2016 עם הדרישות שלי (יד ראשונה פרטית וק"מ שפוי) אין סיכוי. סיננתי ביד2 ומצאתי רק דף אחד של תוצאות (כולן 2015) עם רכב אחד, גג 2 שנראים לי ראויים. בנוסף, אני דיי בטוח שהיא לא הייתה עוברת את מבחן הביצועים של אשתי עם 12 שניות מאפס למאה. באופן מפתיע הפריוס מהירה יותר על הנייר, אפילו מהאאוטלנדר. אבל מזל שאנחנו לא נוסעים על הנייר, כי במציאות ההבדל בתגובות פשוט אדיר בין 2 הרכבים.

אם כבר אז האלטרנטיבות היו יכולות להיות ניסן קשקאי ידנית, שאומנם קטנה מהאאוטלנדר אבל מנצחת אותה בבטיחות. נפסלה בגלל שיש אחת במשפחה המורחבת שלא מזדקנת טוב. בנוסף, ניסיון רע מהעבר עם קרסו גורם לי לחשוב פעמיים אם בא לי להיות תלוי שוב ביבואן הזה.

אופציה נוספת שכמעט הלכתי לבדוק היא הונדה CRV ידנית. דגם שבכלל לא זכרתי שהביאו לארץ. היחיד שמנצח את האאוטלנדר במימד הרוחב. נפסל כי קיים רק בשנתון 2016 ולכן חששתי ממחסור בחלפים.

עריכה אחרונה על ידי redroze

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחסור בחלפים ?

עד כמה שזכור לי, אתה לא מחליף מכוניות (כמוני) פעם באלף שנה, אצלך זה דפוק וזרוק (שנתיים שלוש).

כמה החזקתם את המאזדה\פרימוס\I20\קורולה וכד' ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על האאוטלנדר, עשית בחירה מעולה!

אני 3 שנים עם אאוטלנדר ופשוט נהנה מכל רגע. תוקף כל סיבוב כמו מכונית ספורט, מתחמק בקלילות מנהגים שמחליטים פתאום לצאת רוורס, משתולל, עוקף, הרכב הוא פשוט תענוג לא נורמלי. הוא מוכיח את עצמו בכל פרמטר אפשרי. בכבישים בין עירוניים כבר התרגלתי למהירות לא ממש חוקיות, הרכב מרגיש יציב ובטוח. רואה מוסך מטיפול לטיפול (טיפול בחברה בסביבות 2000 כולל רפידות קדימה ואחורה, חובה ומקיף 5000, איתוראן 400, טסט 2000, זוהי בערך ההוצאה השנתית המקסימלית חוץ מדלק שהוא שותה באופן סביר).

ואחרון חביב, המראה החיצוני - הצורה החדשה של 2016 היא פשוט מדליקה, אין הגדרה אחרת. כל מי שחושב שזה אוטובוס יפני, שיבושם לו ולגרוטאה שלו. אני פשוט נהנה להחנות את הרכב ולהסתכל עליו מרחוק (ושחור נוצץ זה בכלל תענוג). זה ג'יפון אמיתי עם 7 מקומות אמיתיים (ו/או בגאז' ענק).

לגבי פנסי ערפל - לא הייתי משקיע בדבר הזה, הוא בקושי שימושי. קיפול מראות זה שימושי בהחלט, אבל לא ביג דיל. הגה אתה יכול לצפות באוטו אלגנס, אם בא לך.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...