Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסכמים - 8 חודשים עם אאודי RS3

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש מצב טוב שהייתי נשאר עם הרכב עוד שנה לפחות אלמלא השמן.

אפשר לשאול מה כל כך מפריע בלמלא שמן שגורם לך למכור את הרכב שנה מוקדם? או שזה מהחשש שיהיה נזק למנוע? (למרות שאתה באחריות)

גילוי נאות - אני עם AUDI וממלא הרבה יותר מה שציינתם כאן... זוכה לנורה בתדירות הרבה יותר גבוהה.

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צריכת השמן שציינת חריגה מאוד. גם את רכבי - RS3 SALOON בצבע כחול קיבלתי במהלך חודש יוני 2018, ורק לאחר כ 8700 ק"מ נדרשתי להוסיף כחצי ליטר שמן..

זה כי הרכב שלך כחול...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול מה כל כך מפריע בלמלא שמן שגורם לך למכור את הרכב שנה מוקדם? או שזה מהחשש שיהיה נזק למנוע? (למרות שאתה באחריות)

גילוי נאות - אני עם AUDI וממלא הרבה יותר מה שציינתם כאן... זוכה לנורה בתדירות הרבה יותר גבוהה.

תשמע, באופן כללי, לא רואה סיבה שרכב חדש יצרוך שמן. גם אם זה רכב ספורטיבי חזק. עד כמה שאני יודע, זה לא משליך על אורך חייו של המנוע.

לאישתו של אחי היתה A3 במשך קצת יותר משנתיים והיא לרוב לא עוברת את קו 3000 הסל"ד וגם אצלה היה צריך למלא מידי פעם. הרבה מעבר לכך, לאחר שנתיים הלך גיר. אח שלי גם טוען שלא פעם ולא פעמיים הוא ביקר במוסך בגלל שמנורה כזאת או אחרת נדלקה. זה לא פעם ראשונה שאני שומע על כך ברכבי ואג. לימון או לא לימון, בואג אני שומע על הרבה יותר לימונים מכל יצרן אחר.

אחריות זה מצוין אבל בשביל לבקר במוסך בתדירות גבוהה מהרגיל אני יכול לרכוש גם רכב ישן. אף אחד לא מבטיח לי אמינות גבוהה ברכב חדש אבל סטטיסטית, אני מצפה לבקר פחות במוסך מרכב ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאודי וצריכת שמן זה פשוט סיוט, בA4 שלי כל 400 ק"מ בערך נדלקה לי נורה שמן והייתי ממלא ליטר בערך, עד שהוחלפו רינגים במסגרת האחריות, מאז כבר הרכב עבר באיזור 7 אלף ק"מ, טפו טפו לא נזלה אף טיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאודי וצריכת שמן זה פשוט סיוט, בA4 שלי כל 400 ק"מ בערך נדלקה לי נורה שמן והייתי ממלא ליטר בערך, עד שהוחלפו רינגים במסגרת האחריות, מאז כבר הרכב עבר באיזור 7 אלף ק"מ, טפו טפו לא נזלה אף טיפה.

יכול להיות שיש מה לעשות. העניין הוא שעד שלא מגיעים לצריכה ברמה שתיארת, קשה לי להאמין שיגעו במנוע. ומי יודע איך זה משפיע על אורך חייו של המנוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם נשאלת ואמנם ענית, אבל אני אשאל שוב - למה בעצם החלפת השמן היתה קו פרשת המים עבורך?

הרי זה משהו שאפשר לבצע די בקלות בבית, והעלות זניחה מכל בחינה (בטח מבחינת ירידת הערך).

התשובה שלך היתה ״זה לא אמור לקרות״ - ואני לגמרי מסכים שזה לא אמור לקרות, אבל בהינתן שזה קורה, so what?

אדגיש כי אני לא שואל בנימה ביקורתית, אני באמת ובתמים סקרן להבין.

אני הייתי נשבר אחרי הצמיג השני, ובכלליות עניין הצמיגים נשמע לי גרוע בשלושה סדרי גודל מעניין השמן...

תתחדש ותהנה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אאודי של 2018 זה אלפא של 1978?

אין לי תשובה על כך כי לא היתה לי אלפא כשהייתי בן 5 :-D. זכור לי מהילדות שאיטלקיות היו לא אמינות. מבחינת שמן אני לא זוכר כלום.

אמנם נשאלת ואמנם ענית, אבל אני אשאל שוב - למה בעצם החלפת השמן היתה קו פרשת המים עבורך?

הרי זה משהו שאפשר לבצע די בקלות בבית, והעלות זניחה מכל בחינה (בטח מבחינת ירידת הערך).

התשובה שלך היתה ״זה לא אמור לקרות״ - ואני לגמרי מסכים שזה לא אמור לקרות, אבל בהינתן שזה קורה, so what?

אדגיש כי אני לא שואל בנימה ביקורתית, אני באמת ובתמים סקרן להבין.

אני הייתי נשבר אחרי הצמיג השני, ובכלליות עניין הצמיגים נשמע לי גרוע בשלושה סדרי גודל מעניין השמן...

תתחדש ותהנה

אני חושב שזה שילוב של כל הגורמים. השמן הוא רק הקש. השמן מאוד אכזב אותי ואולי, באמת רק אולי, נתן לי גושפנקא על האמינות של ואג בכללי. מי יודע בעוד אילו סממנים של חוסר אמינות הייתי נפגש בחודשים (אני לא מאמין שאני אומר חודשים ולא שנים) הבאים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תשובה על כך כי לא היתה לי אלפא כשהייתי בן 5 :-D. זכור לי מהילדות שאיטלקיות היו לא אמינות. מבחינת שמן אני לא זוכר כלום.

אני חושב שזה שילוב של כל הגורמים. השמן הוא רק הקש. השמן מאוד אכזב אותי ואולי, באמת רק אולי, נתן לי גושפנקא על האמינות של ואג בכללי. מי יודע בעוד אילו סממנים של חוסר אמינות הייתי נפגש בחודשים (אני לא מאמין שאני אומר חודשים ולא שנים) הבאים?

תודה

כיף לשמוע שאנחנו בני אותו גיל ;-)

אני דווקא מאוד מבין אותך. אני הייתי מחליף על פחות מזה ;-) (זו בדיחה פנימית. אני מתכוון שגם אני מחליף אם יש משהו שמעצבן אותי ברכב. כל עוד אפשר כמובן, טפו טפו אפו).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם קופרה בת שנה כמעט, עם 24K על מד האוץ.

צריכת שמן עומדת על כחצי ליטר ל-8000 ק"מ, כלומר יוצא למלא פעם אחת בין טיפול לטיפול, לא משהו בלתי נסבל (ולא הגעתי למצב שנדלקה נורה, פשוט פתחתי מכסה מנוע פעם בחודש לבדוק, למוד ניסיון לא לסמוך על נורות..). לא מטרד כזה גדול.

לגבי הצמיגים - גם אצלי זה עניין מטריד מאד. התפוצץ לי כבר צמיג בבור (צמיג שהיה בן שבועיים, ועלה סביב 1000 ש"ח), ומאז אני נוסע בפחד מכל משהו שנראה כמו בור, זה ממש טראומה. בטח במצב של היום שכל כבישי חיפה והצפון מפוצצים בבורות אכזריים מהגשמים שהיו (לא מבין למה לא יודעים לסלול ככה שהאספלט לא יימס בגשם אבל זה סיפור אחר). מעבר לפחד מפיצוץ - ג'אנט 19 וחתך 35 זה ממש לא כיף בכבישים כאלה, ומרגישים כל בור, ממש יוצא לי 'איה' כזה כל פעם, אני מרגיש שהרכב סובל.. שוקל לרדת מידה רק בגלל זה.

למרות זאת אני מאד אוהב את הרכב ולא הייתי חושב להחליף בגלל הסיבות האלה. אה, והוא כן פונה בניגוד לטענה הרווחת על ואגיות :) אני אפילו נהנה מהנהיגה רחמנא ליצלן...אבל זה כבר עניין של טעם אישי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידועה הבעיה של חוסר שמן באאודי, עניין נפוץ, אצלי בS3 2011 גם היתה אותה בעייה.

פעם בחודש לפחות מוסיפים חצי ליטר ובתא המטען קבוע יש גלון שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לשמוע שאנחנו בני אותו גיל ;-)

אני דווקא מאוד מבין אותך. אני הייתי מחליף על פחות מזה ;-) (זו בדיחה פנימית. אני מתכוון שגם אני מחליף אם יש משהו שמעצבן אותי ברכב. כל עוד אפשר כמובן, טפו טפו אפו).

ואני מבין את שניכם, אני למשל מחליף כשהמאפרה מתמלאת, הענין הוא שאני לא מעשן ולכן כנראה תקוע עם אותו אוטו כבר 19 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי לגמרי לגיטימי לקום בבוקר ולהחליט שלא בא לך על האוטו. לא משנה מה סיבה.

העניין שקצב התחלופה עולה ואתה רוצה להשאר בגזרת מחירים מסויימת. עוד מעט ייגמרו לך אופציות.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם קופרה בת שנה כמעט, עם 24K על מד האוץ.

צריכת שמן עומדת על כחצי ליטר ל-8000 ק"מ, כלומר יוצא למלא פעם אחת בין טיפול לטיפול, לא משהו בלתי נסבל (ולא הגעתי למצב שנדלקה נורה, פשוט פתחתי מכסה מנוע פעם בחודש לבדוק, למוד ניסיון לא לסמוך על נורות..). לא מטרד כזה גדול.

לגבי הצמיגים - גם אצלי זה עניין מטריד מאד. התפוצץ לי כבר צמיג בבור (צמיג שהיה בן שבועיים, ועלה סביב 1000 ש"ח), ומאז אני נוסע בפחד מכל משהו שנראה כמו בור, זה ממש טראומה. בטח במצב של היום שכל כבישי חיפה והצפון מפוצצים בבורות אכזריים מהגשמים שהיו (לא מבין למה לא יודעים לסלול ככה שהאספלט לא יימס בגשם אבל זה סיפור אחר). מעבר לפחד מפיצוץ - ג'אנט 19 וחתך 35 זה ממש לא כיף בכבישים כאלה, ומרגישים כל בור, ממש יוצא לי 'איה' כזה כל פעם, אני מרגיש שהרכב סובל.. שוקל לרדת מידה רק בגלל זה.

למרות זאת אני מאד אוהב את הרכב ולא הייתי חושב להחליף בגלל הסיבות האלה. אה, והוא כן פונה בניגוד לטענה הרווחת על ואגיות :) אני אפילו נהנה מהנהיגה רחמנא ליצלן...אבל זה כבר עניין של טעם אישי.

אני חושב שהעלת פה נקודה חשובה מאוד ואני אצטט: "ומאז אני נוסע בפחד מכל משהו שנראה כמו בור, זה ממש טראומה.". זה ממש הפך לכזה וזה הופך את כל העיניין ללא כייפי בכלל.

לגבי צריכת השמן, בפורומים בחו"ל אנשים כתבו לי שהואגית שלהם לא צרכה אפילו טיפה בין טיפולים. הכל יכול להיות. זה גם יכול להיות עיניין של מזג אויר, לדוגמא. לא הצלחתי למצוא דפוס מסויים ואולי גם אין דפוס מסויים. אני חושב שכל אדם שיקנה מוצרים מכל מיני חברות (לאו דווקא רכבים) ומחברה מסויימת, תמיד יתקל באותן תופעות, פשוט יפסיק לרכוש מאותה חברה גם אם כל העולם יאמר לו שהוא משוגע.

לגבי פניות, אמרת נכון, זו שאלה של טעם אישי בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...