Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי דו"ח תנועה שקבלתי

שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי אשמח להתייעץ עם עו"ד בענייני תעבורה.. אני קבלתי דו"ח של 1500 שקל ו10 נקודות על חציה באור אדום.. אני חושב שהתחלתי את מעבר הצומת בצהוב ולא רציתי לעצור עצירה פתאומית לפני הצומת.. ע"פ הסרטון אשר מתעד את האירוע שיש בקישור למטה, האם לדעתכם אני יכול לערער או לא? חשוב לציין שיש לי רשיון מעל 10 שנים ואין לי שום עבר תעבורתי..

קישור לסרטון:

https://drive.google.com/open?id=10uSDm7nEdNazuwCN1Vcya_vMrEtgO4mW

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דוח משוטר או מצלמה?

לפי הסרטון זה נראה שהתחלתה בכתום אבל נראה לפי הסרטון שהיה לך זמן לעצור .

מבחינה משפטית אני לא יודע להגיד לך אם זה יספיק לערעור תחכה לתשובות המומחים

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטר. רואים את הניידת בצומת מימין. וגם שומעים כריזה ברקע.

אם לוקחים בחשבון שאור אדום נדלק טרם הגעתך לקו הצומת האמיתית (קרי חציה עם רחוב מימינך), הרי שעל פניו הדו"ח מוצדק.

תעלה לכאן את הדו"ח, אולי נחכים. מעניין מה רשום לגבי תזמון רמזורים - ממקומו של השוטר, יכל לראות רק את הרמזור השני, אחרי הצומת.

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אשמח להתייעץ עם עו"ד בענייני תעבורה.. אני קבלתי דו"ח של 1500 שקל ו10 נקודות על חציה באור אדום.. אני חושב שהתחלתי את מעבר הצומת בצהוב ולא רציתי לעצור עצירה פתאומית לפני הצומת.. ע"פ הסרטון אשר מתעד את האירוע שיש בקישור למטה, האם לדעתכם אני יכול לערער או לא? חשוב לציין שיש לי רשיון מעל 10 שנים ואין לי שום עבר תעבורתי..

קישור לסרטון:

https://drive.google.com/open?id=10uSDm7nEdNazuwCN1Vcya_vMrEtgO4mW

קודם כל כמובן אם קיבלת דו"ח משוטר צריך לראות את הדו"ח, להבין איפה השוטר היה ועוד פרטים אולי אפשר יהיה להפיל את הדו"ח על פרטים טכניים כי מעבר באור אדום אין פה 100%. זה נראה כמו מעבר באור צהוב, גם מקו העצירה וגם מקו הצומת. וגם שלא יכלת לבצע עצירה בטוחה לפני הקו העצירה מרגע שהתחלף לצהוב שזה התנאי שמאפשר מעבר הצהוב. בגדול אתה יכול לבקש לערער ותגיד שיש לך סרטון שמוכיח אחרת (אם אפשר לצרף אותו איכשהו גם טוב). לא יקבלו? תבקש להשפט ותביא את הסרטון. מכאן יהיו לך 2 אופציות, לנסות מזלך בבית משפט לזיכוי מלא (לדעתי הבלתי מקצועית סיכוי גבוה לפי הסרטון, אבל עם השופטים של ימינו לך תדע על איזה צד הוא קם באותו יום), אופציה שניה זה לפני המשפט תנסה לדבר עם התובע ולהגיע להסדר, תראה לו את הסרטון. סיכוי גבוה שיוריד את העבירה לעבירת אור צהוב. תורשע בעבירה אבל תזכה לקנס מופחת יותר ובלי נקודות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כמובן אם קיבלת דו"ח משוטר צריך לראות את הדו"ח, להבין איפה השוטר היה ועוד פרטים אולי אפשר יהיה להפיל את הדו"ח על פרטים טכניים כי מעבר באור אדום אין פה 100%. זה נראה כמו מעבר באור צהוב, גם מקו העצירה וגם מקו הצומת. וגם שלא יכלת לבצע עצירה בטוחה לפני הקו העצירה מרגע שהתחלף לצהוב שזה התנאי שמאפשר מעבר הצהוב. בגדול אתה יכול לבקש לערער ותגיד שיש לך סרטון שמוכיח אחרת (אם אפשר לצרף אותו איכשהו גם טוב). לא יקבלו? תבקש להשפט ותביא את הסרטון. מכאן יהיו לך 2 אופציות, לנסות מזלך בבית משפט לזיכוי מלא (לדעתי הבלתי מקצועית סיכוי גבוה לפי הסרטון, אבל עם השופטים של ימינו לך תדע על איזה צד הוא קם באותו יום), אופציה שניה זה לפני המשפט תנסה לדבר עם התובע ולהגיע להסדר, תראה לו את הסרטון. סיכוי גבוה שיוריד את העבירה לעבירת אור צהוב. תורשע בעבירה אבל תזכה לקנס מופחת יותר ובלי נקודות

המצאה מעניינת מאוד אבל, אין דבר כזה בחוק עבירת אור צהוב

פות"ש - על פניו נראה לי שהיה לך מספיק זמן לבלום.

משלא עשית זאת, ואולי יש כשלים בדוח, אתה יכול לנסות את מזלך במשפט.

להערכתי, ברגע שהתובע ו/ואו השופט יראה את הסרטון הוא יציע לך המרה לעבירה של "נהיגה בחוסר זהירות" / ירשע אותך עך פי המצלמה באותה עבירה שמשמעותה 500 ש"ח + 6 נק באדיבות משרד הרישוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה בחוק עבירת אור צהוב

אם להיות קטנוניים (סליחה) יש בחוק, אין בחנ״א.

נראה שהיה זמן לבלום אבל איננו יודעים מי היה מאחריו ובאיזה מרחק. תאורטית אם הבלימה היתה עלולה לגרום לרכב מאחריות להכנס בו, היה עליו להמשיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצאה מעניינת מאוד אבל, אין דבר כזה בחוק עבירת אור צהוב

פות"ש - על פניו נראה לי שהיה לך מספיק זמן לבלום.

משלא עשית זאת, ואולי יש כשלים בדוח, אתה יכול לנסות את מזלך במשפט.

להערכתי, ברגע שהתובע ו/ואו השופט יראה את הסרטון הוא יציע לך המרה לעבירה של "נהיגה בחוסר זהירות" / ירשע אותך עך פי המצלמה באותה עבירה שמשמעותה 500 ש"ח + 6 נק באדיבות משרד הרישוי

ספר את זה לתובע המשטרתי שהמיר לי מאור אדום לאור צהוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צטט לי בבקשה את הסעיף (ואת מספרו אם יש) בו הרשיע אותך התובע

או וואה.. זה היה לפני זה 7-8 שנים מי זוכר. אולי אמצא את הפרוטוקול ודרישת התשלום על הקנס החדש אבל בספק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צטט לי בבקשה את הסעיף (ואת מספרו אם יש) בו הרשיע אותך התובע

אין לי ציטוט של הסעיף אבל נתקלתי בפסקי דין בנושא.

הנה התייחסות לאחד מהם (שאומנם נגמר בזיכוי, אבל ניתן להבין שהשופט שקל הרשעה): https://oron-law.co.il/disobedience-yellow-light/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומצאת יעוד פסקי דין שמתייחסים לעבירה, הנה הסדר טיעון דומה לזה שהזכיר הכריש:

״הגענו להסדר טיעון לפיו כתב האישום יתוקן לעבירה של אי ציות לרמזור צהוב, בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה, התשכ"א *****, סמל סעיף 4567.״

והסעיף מופיע באתר משרד התחבורה בכלי לחיפוש נקודות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומצאת יעוד פסקי דין שמתייחסים לעבירה, הנה הסדר טיעון דומה לזה שהזכיר הכריש:

״הגענו להסדר טיעון לפיו כתב האישום יתוקן לעבירה של אי ציות לרמזור צהוב, בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה, התשכ"א *****, סמל סעיף 4567.״

והסעיף מופיע באתר משרד התחבורה בכלי לחיפוש נקודות

הקישור לא נפתח. מאיזו שנה פס"ד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם סעיף האישום 6528, הרי שהוא לגמרי מתאים למקרה הזה,שכן פות"ש היה יכול לעצור את רכבו גם לפני הצומת עצמה. "לא צייתת לאור אדום...בכך שלא עצרת ...או סמוך לרמזור הקרוב או נכנסת לצומת...בניגוד לתקנה 22 (א)".

1.לפי הסרטון המצורף, אור צהוב נדלק 3 שניות לפני שהרכב נכנס לצומת (בפועל אף יותר, כי המצלמה מצלמת במרחק מסויים לפני הרכב).

2. הגדרת הצומת מת"ת:

[h=3]צומת:[/h]השטח המתהווה על ידי פגישתם של שני כבישים או יותר והמוגבל על-ידי קווי שפות הכבישים או אבני השפה של אותם כבישים או על-ידי הארכתם המדומה;

במקרה הנ"ל פות"ש חצה קו עצירה ומעבר חציה בצהוב, אך נכנס לצומת באדום מלא.

3. מחכים לקרוא את הדו"ח עצמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירוט האפשרויות לא נועד לתת אפשרויות שונות לנהג, אלא נועד לצמתים שונים בהם יש סימונים שונים. אם יש קו חובה לעצור בקו ובמחינת החוק לא משנה אם עצרת אחריו אבל לפני הכניסה לצומת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...