Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אאודי Q3 או BMW X1 יד שניה - בעד ונגד ואיזו גרסא?

arielshiran
שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בהנחה ושני הדגמים האלה הם היחידים ביניהם יש התלבטות, אשמח לדעת:

1. בענייני אמינות, האם ה-Q3 אמינה יותר מה-Q5 (מדבר על Q3 לאחר מתיחת הפנים שבוצעה ב-2015)? האם יש גרסא פחות מומלצת מטעמי אמינות (1400 או 2000)?

2. האם Q3 עם מנוע 1400 והנעה 4x2 מרגישה חלשה מדי/לא סוחבת? חסכון בדלק לעומת גרסת ה-2000 בטוח שיש, הרכב לא ייכנס לשטח גם אם נקנה את גרסת ה-4x4. מנוע ה-2000 מוסיף עוד 20 או 30 סוסים ואת הנעת ה-4x4. תוהה אם זה שווה את הפרש המחיר.

3. אם מדברים על X1 מהדור החדש, נראה ששם מנוע ה-1.5 ליטר באמת מרגיש קטן על הרכב עפ״י הנתונים היבשים. האם אכן כך? איך גרסת ה-1.5 ליטר ביחס לאאודי 1.4 ליטר? על פניו מנוע האאודי עדיף וכך גם מראים הנתונים היבשים.

4. אם הולכים בב.מ.וו על מנוע ה-2 ליטר, האם יש סיבה להעדיף את גרסת ה-4x4 על פני ה-4x2 (כזכור זו כבר לא ב.מ.וו עם הנעה אחורית...)?

5. האם בין שני הרכבים האלה יש סיבה ברורה להעדיף אחד על השני (ברור שהב.מ.וו מודרני יותר ובגרסא החזקה כנראה שהאאודי לא ממש נותן לו פייט, תוהה אם לרכב שעיקר נסיעותיו יהיו בעיר, לא מספיק ללכת על זה עם המנוע הקטן יותר ואז לא בטוח שלב.מ.וו יש יתרון על האאודי). אשמח לשמוע דעתכם כולל מכאלה שמחזיקים/החזיקו ברכבים האלה.

6. מבחינת עלויות טיפולים וכד׳, אשמח גם כן לשמוע השוואה בעיקר מבעלי אאודי, כיון שאת העלויות בב.מ.וו אני מכיר פחות או יותר.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחנים בחול לדגמים שאתה מסתכל ה x1 לוקח בהליכה את ה q3. לפי דעתי אם החיסכון בדלק הוא לא בעדיפות גבוה הדגם הכי מומלץ זה מנוע 2000 אבל בגירסת ה 4x2.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה, שני הרכבים שאתה מתלבט אליהם הם עם 0 מערכות בטיחות, אני הייתי במקומך שוקל שוב ומוסיף עוד מועמדים.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה, שני הרכבים שאתה מתלבט אליהם הם עם 0 מערכות בטיחות, אני הייתי במקומך שוקל שוב ומוסיף עוד מועמדים.

מערכות בטיחות - אתה מתכוון למערכות הלא ממש אמינות של התראה על סטייה מנתיב ובלימה אוטונומית או שיש משהו נוסף? אם כן, אלה לפעמים מהוות חסרון ולא יתרון וגם עוד אלקטרוניקה שיכולה להתקלקל. היתרונות שלהן לא ממש מוכחים ולא סתם הן רק עכשיו מתחילות לטפטף יותר ויותר. ברכבים בני שלוש-ארבע, כשקצב התקדמות הטכנולוגיה כל כך משמעותי, מערכות אלה יכולות להוות סיבה גם לא לרכוש רכב. יצא לי לשמוע מלא מעט אנשים שויתרו על פעולת המערכות האלה, כך שלמרות היתרון (אם היו עובדות בצורה נטולת ״באגים״) יש בהן גם חסרונות.

נוסף לכך, באילו רכבים מהקטגוריה הזו כן הגיעו מערכות הבטיחות המדוברות? ב-3008 יודע שכן, אבל לצערי (כמי שהיו לא לא מעט מכוניות צרפתיות בעבר, מכל המותגים), עם השוק ה״חכם״ בארץ, קנייה של רכב צרפתי היא בעייתית מאוד בשוק היד השניה (למרות שאני מקווה בשביל פג׳ו שה-3008 תשנה את התפיסה המוטעית של הלקוחות) ולא אלך לכיוון הזה. המכוניות הקוריאניות לא אופציה מבחינתי. אצל היפנים, ה-CX5 גם כן לא מהמאובזרים במיוחד, הקשקאי ״עגלה״, רכב היברידי כמו ה-Rav4 אני לא רוצה (ודגם הבנזין חלש מדי) וה-CRV גם כן מיושן ועגלה.

הטיגואן גם לא הגיע מאובזר במיוחד, הקארוק והאטקה פשוט מכוערים.

מרצדס GLA נפסל כי הוא נמוך מאוד.

יש עוד אלטרנטיבות אם לא רוצים ללכת למודלים ישנים מ-2015 בתקציב דומה? אולי וולוו XC60 למרות שהיא יקרה יותר בגרסת האקטיב המאובזרת יותר וגם השוק שלה בארץ בעייתי (כן, היתה לי גם וולוו שמאוד אהבתי אבל נמכרה במחיר מצחיק על אף שהיתה שמורה ביותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הX1 מרווח מהQ3 מאחור , קשיח בנסיעתו מעט בעיר (דורש נסיעת מבחן) ,ה1.5 ליטר.

די זריז ועושה עבודה של מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי רגיל וקצת יותר מזה, הוא בשרני ומזיז

את הרכב בהחלטיות מכלום סל"ד. יציאתו מהמקום מהוססת (אני אישית לא אהבתי) ולא מיידית,

אבל רכב מאוד מהנה לנהיגה. למרות גודלו הוא מרווח מבפנים אך מושב אחורי די נמוך ומשופע לאחור,

מבוגרים ירגישו קצת לא בנוח אבל מקום ומרווח מחייה יהיה להם. הרכב היה אצלי סופ"ש וגם חשבתי

על קניה שלו, אבל העדפתי רכב אחר.

כמו שאמר רוברט, הפיזו עדיפה בכל תחום וכנראה גם זולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...