Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת בטיחות אקטיבית - ספר לנו מתי בפעם האחרונה היא הצילה אותך.

yakir_23
שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

מכיוון שלא מעט מכונית משווקת עם מערכות בטיחות אקטיביות ( בלימה אוטונומית, תיקון סטייה וכו) ולא רק התראות צפצפה.

חשבתי שיהיה נחמד שכל אחד יספר מתי לאחרונה המערכת הזאתי הצילה אותו אם בכלל בכביש מתאונה, וגברה על האינסטינקט האנושי / זמן התגובה שלנו.

לצערי לי אישית יש רק התראות ברכב.

מי הראשון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות שאני נוהג בהן אין מערכת בטיחות אקטיבית. אולי רק בליסינג של אמא שלי שאני נוטה לקחת לפעמים.

ברכבי המבחן שבחנתי לא הגעתי למצב שמערכות הבטיחות היו צריכות להציל אותי. מה שכן, אציין לטובה שבמאזדות שבחנתי הרשתי לעצמי לחפף קצת בריכוז בנהיגה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאזדה 3 יש לנו מערכת שמזיזה את ההגה שאמורה לתקן סטיה מהנתיב, אבל מדובר משהו לא אמין לחלוטין שפועל מתי שבא לו, לא הצלחתי להבין מתי ובעיקר מציק.

בכלל במזדה 3 עשו קומבינה של מערכות בטיחות, יש את המערכות המקוריות, אבל כנראה שעל חלק מהפיצ'רים היצרן גובה עוד כסף, אז היבואן החליט לחסוך והתקין גם מובילאיי ואז מקבלים בלאגן של כל מיני התראות של המערכת המקורית ביחד עם מובילאיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אנהג ברכב עם המערכות החדשות בשנים הקרובות, אבל גם בקרת יציבות ו-ABS זה בטיחות אקטיבית ועזרו לי לא פעם, בעיקר בכביש רטוב עם שלוליות פתאומיות או כשהיה ברד שכיסה את הכביש. מה שאומר שהאינסטינקט שלי עדיין בסדר. מערכת שהייתי רוצה במיוחד היא כזו שמזהה נהג עייף/נרדם ומעירה אותו. היה כמה פעמים שפתאום נפלה עליי עייפות רצינית וממש חששתי שארדם על ההגה. עצירות התרעננות לא עזרו יותר מדי (ואולי כן, כי לא נרדמתי בסוף, אבל הייתי על הסף). אבל באף רכב עממי אין את זה למיטב ידיעתי (אשמח אם תצביעו על דגם שיש לו כזאת). בלי כל שאר המערכות אני יכול להסתדר מצוין בינתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוהג על ספורטאז' עם מערכת לתיקון סטיה מנתיב שברוב הפעמים אני מכבה אותה. וכמובן בלימה אוטונומית ומערכת התראה מקורית.

תיקון סטיה מנתיב לדעתי בהרבה מקרים מאוד מסוכנת אני אתן דוגמה קלה. אני נמצא בעיקול בכביש מהיר ורוצה לעבור נתיב שאני מפעיל את האיתות הרכב פתאום מחזיר לך את השליטה והפתאומיות הזו מאוד מטעה את האינטואיציה. לטובה אציין שעייפים אז טוב שיש מישהו ששומר על ההגה או אם מרימים יד מההגה נגיד להרים/להוריד את המגן שמש אז זה מונע אובדן שליטה. עוד בעיה זה שלעיתים אני נדרש לבצע סטיות קלות בתוך הנתיב מכל מיני סיבות כמו למשל, אני רואה במראה רכב/אופנוע שמנסה לחתוך במעבר צר מידי במהירות אז אני "נלחם" במערכת. לדעתי כל העניין של תקשורת בנהיגה נעלם כאן בצורה כמעט הכי נוראית שקיימת, גם בהגה של פליסטישן אין תיקון סטיה מנתיב. נהגים חדשים שיש להם רכב עם מערכת כזו בבית מאוד רע להתרגל אליהם וצריך לנהוג לעיתים גם בלעדיה. בלימה אוטונומית למזלי לא יצא לי שתפעל והמערכת התראה לעיתים רחוקות היא מצפצפת, בעיקר כי אני מאותת 95% מהנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי שבוע וחצי באוסטריה על סיטרואן גראנד פיקאסו עם כל המערכות שסיטרואן מציעים.

בקרת סטיה מנתיב עבדה באופן זוועתי, בהתקרבות לגבולות הנתיב יש סיבוב חד יחסית ולא נעים של ההגה, בנהיגה בכבישים הרריים עם נתיב יחסית צר המערכת הייתה פשוט זבל, אם לא נוהגים בדיוק במרכז הנתיב המערכת כל הזמן מתערבת (ובכביש הררי אני תמיד מנסה לשחק עם הרוחב המלא של הנתיב בשביל להגדיל את רדיוס הפניה), בכל התקרבות לקו ההגה סטה והפריע מאוד לנהיגה. כל כך קשה לתכנת את המערכת שלא תתערב בזמן נהיגה "אינטנסיבית" שמאופיינת במשחק עם הגז והרבה הפניות של ההגה?

לגבי הבלימה האוטונומית אגיד שהיה מקרה אחד במהירות נמוכה (כ10-15 קמש) שהתנועה מלפני עצרה ושמתי לב לכך מאוחר, אמנם לא ביצעתי בלימה עם ABS אך כן התקרבתי מאוד לרכב מלפני והמערכת לא הגיבה כלל, אפילו לא צפצפה.

בקרת השיוט האקטיבית לרוב עבדה בסדר והקלה מאוד על הנהיגה אך היו מספר מקרים שהיא לא זיהתה את הרכב מלפנים והאיצה חזק מה שהצריך לחיצה על הבלמים.

ברכב גם מותקנת מערכת התראה לשטחים מתים, אני אישית לא נעזרתי בה כלל ולדעתי זאת מערכת דיי מיותרת אם מכוונים נכון את המראות. כן זכור לי מקרה בנהיגה בגשם בכביש חשוך וריק שנורית ההתראה נדלקה לסירוגין ללא סיבה והציקה בעין.

לעומת זאת אני קורא וצופה בדיי הרבה חומרים על טסלה וחייב לומר שהמערכות שם מרשימות מאוד, ומשתפרות כל הזמן. לדוגמא:

לאחרונה הם גם הוסיפו ניווט אוטונומי, הרכב יודע לעבור לבד נתיבים ולנווט במחלפים. מחכה כבר ליום שבו טסלה תתחיל לשווק בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה סיויק 2018.

איילון צפון ביציאה לוולפסון, אני נוסע על הנתיב הימני שממשיך ישר (כלומר על הימני ביותר שלא יורד בוולפסון). אידיוט בשמאלי נזכר בשנייה האחרונה שהוא צריך את היציאה ופשוט חותך בבת אחת את כל הנתיבים מבלי להתחשב בתנועה.

הרכב שלי בלם בלימת חירום בשביל לא להתנגש בו מאחורה. סביר להניח שהייתי מספיק לבלום בעצמי (כי קלטתי אותו) אבל התוצאה כנראה שהייתה קרובה הרבה יותר לתאונה ממה שקרה בפועל.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה אנשים בכיינים, קיבלו מערכת חדשנית בפעם הראשונה ואפילו לא תרחו לקרא הסבר על איך היא עובדת ומה הם גבולות גיזרה שלה.

נכון שמערכת שמירה על הנתיב מפעילה כח לסיבוב ההגה אבל לטעון שזה מפריע לך להתפעל את האוטו, בושה לנהג שאמר דברים כאלה, לא מתאים לך פשוט תכבה.

בחיאת בובי, שב חצי שעה ותעבור על ההוראות ותבין מי נגד מי מוביליי או המערכת המובנת, זה לא אישית נגדך אבל חוסר ההבנה של הנהגים בתפעול הרכב ממש מרתיח וחוסר ההבנה שהמכוניות עדיין לא אוטונומיות! ויש צורך בתשומת לב של הנהגים.

אישית אני נהנה מנהיגה ומתרכז בעיקר בלנהוג ולא שאר הדברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקסוס gs450 של בן דודי, 4 לפנות בוקר, כביש חשוך וצר. המערכת בלמה באגרסיביות ללא כל סיבה הנראית לעין - ובמקום להכנס באתון במהירות של 90 קמ''ש, התאונה אירעה במהירות של 30. הרכב ז''ל, האתון גם הוא, הנהג יצא ללא שריטה.

בצפיה שוב ושוב בסרטים המתעדים את הנסיעה האחרונה עין אנושית לא יכלה להבחין באתון. לקסוס, שאפו!

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים, אף מערכת לא הצילה אותי מתאונה, משום שאני עדיין לא סומך על ה"חצי-אוטונמיה" של המערכות בהקשר לתגובות חירום.

את התרעת סטייה מנתיב בכלל ניטרלתי, כי היא לגמרי מיותרת לי (סתם מציקה).

אבל...

בקרת שיוט אדפטיבי ברנו מגאן החדשה מתפקדת באופן מופתי, ובהחלט תורמת לבטיחות בנסיעות ארוכות!

היא מגיבה באופן שקול והגיוני לרכבים שנכנסים לנתיב ויוצאים ממנו -

שומרת מרחק סביר, ומספקת תאוצות / בלימות בעוצמה מדורגת בהתאם למרחקים והפרשי המהירות עם הרכב שהמכ"מ מגלה מקדימה,

ממש כפי שאני הייתי מגיב! (ועד גבול מסויים!).

לפיכך, אני די מאמין למערכת הזאת במצבים שהם לא חירום, ומעבר לעניין הנוחות, היא פשוט נותנת לי שקט נפשי מצטבר בכל הנוגע לשמירת מרחק בנסיעות בינעירוניות.

(המערכת ברנו מתפקדת רק מעל 50 קמ"ש).

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעתי את אבא שלי לבית חולים לאחר שחש ברע (לאחר מכן התברר כי מדובר באירוע מוחי קל) ובכניסה לבית חולים אסף הרופא רציתי להיכנס מיד אחרי הרכב שלפני, מבלי לעצור.

המחסום ירד במכה אחת וה-s60 עצרה ממהירות של 30 קמ״ש בערך, בלי לפגוע בדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלנהגים פזיזים וגם חסרי ניסיון בנהיגה המערכות הללו תורמות. בטויוטה של העבודה לי אישית המערכות הללו רק מציקות.

30 שנים וקצת ללא אף תאונה כנראה תרמו לניסיון ולנהיגה זהירה.

חיישני רוורס כנראה מתאימים לאלה שלא אוהבים תקיעה מאחורה :-P

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...