Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת בטיחות אקטיבית - ספר לנו מתי בפעם האחרונה היא הצילה אותך.

yakir_23
שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נוהג בגרוטאה, ללא מערכות בטיחות אקטיביות מותקנות - אז אין לי סיפור אישי.

מאידך, יש לי 2 סיפורים מחברים שנוהגים ברכבים עם מערכות בטיחות אקטיביות :

1. בנהיגה בבוקר, על גשר בצומת קרית-אתא (מכיוון עכו לכיוון צ'ק פוסט), בנתיב השמאלי מופיעים צללים על הכביש (נוצרים מעמודים בדופן של הגשר).

בקיצור ולעניין - המערכת מזהה את הצללים בצורה שגויה, ומנסה להסיט את הרכב ימינה (אז מה אם יש רכב מימינך ?).

עקב כך, החבר כיבה את המערכת האקטיבית, ובעיקר את הסטיה מנתיב.

2. חבר יצא לעקיפה כאשר הוא נוהג ברכב חדש (כמדומני שזה היה מרצדס, אך לא בטוח בכך). באמצע העקיפה, המערכת "החליטה" שהיא מזהה סכנה (לא ברור מדוע ולמה) והפתרון הכי בטוח הוא לסטות במהירות ימינה, ולא כל-כך חשוב שהוא עוקף רכב.

שורה תחתונה - הרעיון מאוד יפה. אך המימוש לו - מאוד בעייתי וזקוק דחוף למקצה שיפורים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סיפור מהצד השני, בתור הולך רגל.

יצאתי לריצה ערב אחד, ובזמן שאני רץ על המדרכה שהיא גם כניסה לתוך חניון שכונתי מגיח רכב בצורה די פרועה. אומנם בגלל שהייתי בריצה, הייתי מספיק "לפנות" לנהגת הממהרת את המדרכה במלא, אבל הרכב בלם בכל זאת בחוזקה ונעצר כשניים שלושה מטרים ממני.

לפי התגובה המופתעת של הנהגת הבנתי שהיא נבהלה מהבלימה של הרכב, וספק שהיא ראתה שמישהו בכלל היה על המדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סיפור מהצד השלישי. כביש 6. אני בנתיב האמצעי יוצא לאכיפה בשמאלי, כאשר יש אוטובוס בשמאלי, אבל אני אמור לחזור לנתיב שלי לפני שאני מגיע לאוטובוס. מאותת שמאלה, לוחץ גז ויוצא לנתיב השמאלי. מערכת מזהה שאני מאיץ ויש אוטובוס לפני. בגלל שלא הספקתי להחליף איתות בחזרה , שניה לפני שאני מסיים עקיפה וחוזר חזרה לנתיב שלי, אני מקבל ברקס עצבני כי הוא חושב שאני מאיץ לתוך אוטובוס.

מאז אני מעדיף את צפצפת המוביל איי . אח על מלא.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו XV אייסייט,

פעמיים כבר שהוא בלם עשירית שנייה לפניי (כשהרגל שלי כבר עזבה את הגז אבל עוד לא נגעה בברקס) בתנועה צפופה, זה לא "הציל" אותי כי אני שומר מספיק מרחק, אבל נותן ביטחון ומרגיע לדעת שהמערכת אכן עובדת.

מה שכן, דווקא המערכת שבולמת בנסיעה לאחור כן עצרה אותי לפני שנגעתי בעץ שעשיתי רוורס לכיוונו - הסתכלתי במראה הימנית כדי לא לפגוע בבטונדה נמוכה שהייתה מימין, ופתאום ברקס - כנראה שהייתי פוגע בעץ ב 2-3 קמ"ש.

Fiat Uno 1994 - Mazda 3 2005 - Volkswagen Jetta 2011 - Seat Leon 2013 - Subaru XV 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונאי איוניק, ביציאה מכביש מהיר שלושה רכבים יורדים אני האחרון כ 150 מטר לאחר היציאה הבחור הראשון מחליט שהוא טעה בולם בלימת חרום, המערכת קלטה את זה לפני התריעה ובלמה. אני לא יודע עם היא הצילה אותי מתאונה, לפי דעתי הייתי מצליח לבלום אבל ללא ספק הרגשתי שהמערכת עשתה עבודה טובה. ולמקרה שחשבתם מה היה בהמשך, הבחור ירד לשול ונסע רורס בחזרה לכביש המהיר

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה קארוק: ברגע של חוסר תשומת לב בגלל המולטימדיה הנהג שלפני בלם דיי בחוזקה. הסקודה נתנה ציפצוף התראה ומכה חזקה בבלם בכדי למשוך את תשומת ליבי. הספקתי לבלום וטוב שהמערכת עזרה למקד תשומת לב במצב זה למרות שמעריך שהייתי בולם ומונע תאונה גם ללא המערכת.

בתמרון לחניה ברוורס הרכב פתאום בלם עקב קרבת יתר לעמוד קטן שלא ראיתי מתוך הרכב דרך החלון האחורי. אין ספק שכאן ננע נזק קל לפגוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורים מרגשים.

תשאלו את חברות הביטוח על תביעות גוף ותביעות נזקים לרכוש במכוניות עם מערכות בטיחות וללא.

ההבדלים עצומים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורים מרגשים.

תשאלו את חברות הביטוח על תביעות גוף ותביעות נזקים לרכוש במכוניות עם מערכות בטיחות וללא.

ההבדלים עצומים.

נראה לי שלא רחוק היום שבו יצרניות המכוניות יהיו מחייבות רגולרית לסרס את המכוניות. בין אם זה הגבלת מהירות לפי זיהוי שילוט או הגבלת מהירות בכללי.

הגבלת כוח תאוצה והפיכת המכונית לחצי אוטונומית. מה לעשות שמחשבים יותר טובים מאיתנו בנהיגה.

פחות נגיעת אדם פחות טעות אנוש שווה פחות תאונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סיפור מהצד השלישי. כביש 6. אני בנתיב האמצעי יוצא לאכיפה בשמאלי, כאשר יש אוטובוס בשמאלי, אבל אני אמור לחזור לנתיב שלי לפני שאני מגיע לאוטובוס. מאותת שמאלה, לוחץ גז ויוצא לנתיב השמאלי. מערכת מזהה שאני מאיץ ויש אוטובוס לפני. בגלל שלא הספקתי להחליף איתות בחזרה , שניה לפני שאני מסיים עקיפה וחוזר חזרה לנתיב שלי, אני מקבל ברקס עצבני כי הוא חושב שאני מאיץ לתוך אוטובוס.

מאז אני מעדיף את צפצפת המוביל איי . אח על מלא.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

גם לי קרה משהו דומה בפנייה שמאלה ברמזור האצתי כדי להספיק ומערכת חשבה שאני יתקע ברכב ממולי שפונה שמאלה(כי היא לא יודעת שהוא בתזוזה ולא יהיה בנתיב שלי בעוד כמה שניות כי הוא פונה גם) אז היא בלמה אותי קצת גם.

מצד שני זה אומר שאתה וגם אני, בוא נגיד שזה בתאכלס לא היה הדבר הכי בטיחותי לעשות וגם העקיפה שלך כנראה כי לא שמרת מספיק מרחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...