Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגרום למעסיק לפטר או להתפטר, מה עדיף מבחינת תשלומיי פיצויים?

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 1829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחחח, כמה אני אוהב את הכותבים בפורום הזה.

מדברים לי על החוק, מדברים לי על מה נכון, איזה התממות.

מעניין מה הייתם עושים אילו הייתם במעמד זה והייתם יכולים לקבל מכתב, האם הייתם מוותרים ומחכים 3 חודשים ? אם מישהו יענה שכן, הרשו לי לא להאמין.

* הכותב לא לקח אבטלה יום אחד בחייו, רק משלם חודש בחודשו לביטוח לאומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד שמעולם לא קיבלתי דמי אבטלה, גם כשהייתי יכול חוקית. אבל אני לא יודע מה הייתי עושה אם לא היה לי שקל על התחת, מה שמשנה קצת את המשחק.

מצד שני, אם לא היה לי שקל על התחת, כנראה שלא הייתי מתפטר אם לא היתה לי עבודה אחרת. נראה לי סוג די טריוויאלי של קומון סנס.

זה לא שמדובר פה על מחנות מעצר צפון קוריאניים, כן? סה"כ בוס לא נחמד או שחיקה מהתפקיד. קורה לכולם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף לקלחת את אלו שעובדים בשיטה הבאה:

1. עובדים חצי שנה בעבודה כלשהי בשכר מינימום.

2. מתפטרים והולכים לעבוד בשחור במקביל לקבלת דמי אבטלה.

3. נגמרת תקופת דמי האבטלה, חוזרים לסעיף 1.

יצא לי להכיר משפחות עולים שהתגלגלו ככה במשך שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקרא באתר הביטוח הלאומי, תראה שהזכאות לדמי אבטלה מחייבת 12 חודשי עבודה ב 18 החודשים שקודמים לבקשה.

אולי פעם זה היה אחרת.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחלק את זה לשניים.

א. דמי אבטלה

ב. פיצויים

אישית, בשביל הראשון הייתי מחפש עבודה אחרת ולא מסתמך על זה ובשביל השני כן הייתי נלחם לקבל את הכל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הסיפורים פה על כל מי שחי מדמי אבטלה, מקורם אולי בעבר הרחוק.

היום התנאים לקבלת דמי אבטלה די נוקשים, ובכל מקרה התקופה מוגבלת מאוד (תלוי גיל, וותק במקום העבודה, האם נוצלו דמי אבטלה ב4 שנים האחרונות, ועוד).

אי אפשר לעבוד חצי שנה ואח''כ להתבטל שנה או כל מיני כאלה שיטות שהוזכרו למעלה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סיפור על עובד שעבד בחברת אלשזע"ע.

העובד עבד בחברה כמעט עשרים שנה, היה עובד נאמן לעולם לא טמן ידו במעל, בעשרים שנות עבודתו איחר פעמים בלבד, כן כן פעמים בלבד וגם אז ברבע שעה בלבד.

לאורך כל השנים לקח 70 ימי מחלה בלבד, ייתכן שהיה מצליח גם פחות אבל מה לעשות ועבר גם ניתוחים שגבו במכה מעל שבועים ימי מחלה.

בחברה ידעו להעריך זאת ולכן שאלו "מה באמת אתה חייב ימי מחלה?"

השיב להם "שמתם לב בכלל למחלקה שאושפזתי בה האונקו-כירוגית? אתם לא מתביישים?"

לימים חלתה אימו והייתה נזקקת להשגחה, עברה תקופה ואז גם אביו חלה, עבר ניתוח ועוד ניתוח המצב לא השתפר ועבר עוד ועוד בדיקות.

פנה העובד ואמר למנהלו "הורי חולים אנא פטרוני כדי שאוכל לסעוד אותם"

ענו "לא ולא, לא בבית ספרנו"

התפטר העובד ובמשך החודשים הבאים בילה חודש בבית חולים עם אביו וחודש לאחר מכן בשיקום. במקום העבודה האכילו אותו מרורים עד שנתנו לו את מכתב הפיצויים כביכול לפני משורת הדין ולא כפי שבאמת מגיע לו.

חלפה עוד תקופה קצרה ואביו של העובד נפטר.

חלפה כמעט חצי שנה מאז שהעובד התפטר, עכשיו הוא מטפל באימו ושמח בכל יום שבו השמש זורחת.

לפעמים הוא חושב על המקום שבו עבד עשרים שנה, האם הם עדיין זוכרים אותו?

האם זוכרים למה התפטר?

ואולי היום הם יטלפנו וישאלו "היי עובד יקר, האם הוטב להוריך?"

הוא שאמרנו חברת אלשזע"ע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא הכל שחור לבן, לפעמים יש סיבה שעובד רוצה לסיים עבודה ו... כן, גם להתפרנס איכשהו.

ומכיון שגם אם יש לעובד צבירה גדולה של ימי חופש הוא לא יכול לנצלם עבור מחלת הורים.

אז לא ישר כלפי המדינה, אבל כנגד למה המדינה לא דואגת לאחד שכזה להבטחת הכנסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...