Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה פריאוס מול טויוטה קורולה היברידית

zvi-ka
שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פריוס בלי לחשוב פעמיים.

יותר מרווחת, יותר חסכונית, למרות שזה כמעט אותה מערכת היברדית, בפועל הפריוס תמיד תיהיה יותר חסכונית - בגלל עיצוב אויראודינמי עדיף.

בנוסף הביטוח של הפריוס יהיה זול יותר.

״בלי לחשוב פעמיים״, איזו נחרצות ועוד מבוססת על טעוית :shock:

מה לעשות שהמצב הפוך והקורולה היא החסכונית יותר ובחלק מרמות הגימור אפילו בהפרש די ניכר. ראה נתונים בהמשך.

לגבי הביטוח לא בדקתי, אבל אני צופה שגם כאן המצב הוא הפוך, הטויוטה קורולה הוא הרכב הזול יותר והנפוץ יותר ולכן הצפי הוא שהביטוח שלו יהיה זול יותר (ניתן לבדוק באתר טובי) , ההפרשים צפויים להיות זניחים בכל מקרה.

לגבי המרווח הפנימי, גם הוא דומה בין הרכבים, אותו בסיס גלגלים ואותה פלטפורמה, בפריוס תחושה קצת יותר אוורירית עקב כך שהוא גבוה יותר (147 ס״מ לעומת 1.43 ס״מ), אבל בפועל תנוחת הנהיגה בשני הרכבים נמוכה באותה מידה.

נתוני צריכת הדלק:

צריכת דלק רשמית משולבת של הפריוס: 1 ליטר ל- 25 ק״מ.

https://union-motors.toyota.co.il/public-website-files/getCatalogFile.php?agency=29&file_id=7

צריכת דלק רשמית משולבת של הטיוטה קורולה:

סדאן- בין 1 ליטר ל- 27.8 ק״מ עד 29.4 ק״מ (תלוי ברמת הגימור).

סטיישן- בין 1 ליטר ל- 28.6 ק״מ עד 30.3 ק״מ. (תלוי ברמת הגימור).

https://union-motors.toyota.co.il/public-website-files/getCatalogFile.php?agency=29&file_id=17

https://union-motors.toyota.co.il/public-website-files/getCatalogFile.php?agency=29&file_id=5

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יקיר אתה אומר פריוס למרות שמדובר הפריוס יד 2 מול קורולה היברידית חדשה ?

אה חשבתי שמדובר בפריוס חדשה מול קורולה היברדית חדשה.

אז אם מדובר בפריוס יד 2, כמובן שעדיף קורולה חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות שהמצב הפוך והקורולה היא החסכונית יותר ובחלק מרמות הגימור אפילו בהפרש די ניכר. ראה נתונים בהמשך.

לגבי הביטוח לא בדקתי, אבל אני צופה שגם כאן המצב הוא הפוך, הטויוטה קורולה הוא הרכב הזול יותר והנפוץ יותר ולכן הצפי הוא שהביטוח שלו יהיה זול יותר (ניתן לבדוק באתר טובי) , ההפרשים צפויים להיות זניחים בכל מקרה.

לגבי המרווח הפנימי, גם הוא דומה בין הרכבים, אותו בסיס גלגלים ואותה פלטפורמה, בפריוס תחושה קצת יותר אוורירית עקב כך שהוא גבוה יותר (147 ס״מ לעומת 1.43 ס״מ), אבל בפועל תנוחת הנהיגה בשני הרכבים נמוכה באותה מידה.

נתוני צריכת הדלק:

https://union-motors.toyota.co.il/public-website-files/getCatalogFile.php?agency=29&file_id=7

https://union-motors.toyota.co.il/public-website-files/getCatalogFile.php?agency=29&file_id=17

https://union-motors.toyota.co.il/public-website-files/getCatalogFile.php?agency=29&file_id=5

היי, נתוני צריכת הדלק של היצרן אף פעם לא מדויקים. תראה לי נתונים בפועל.

בנוסף הפריוס יותר מרווחת ועם יותר מקומות איחסון, למרות שזה אותו בסיס גלגלים גם של הקורולה. למה?

פריוס = רכב לשוק אמריקאי

קורולה = רכב לשוק אירופאי

ובנוסף כל מה שקשור לחיסכון בדלק או מערכת היברדית, פריוס היא ספינת האם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע, בקורולה סטיישן הם הכניסו בסוף גלגל חלופי קטן ברמת גימור Space+, יש לי את המפרט שהורדתי כשהושק הדגם, שם רשום ערכה לתיקון תקר. :lol: באחד הדגמים של הסדאן עדיין השאירו את הערכה לתיקון תקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתוני צריכת הדלק:

הנחרצות באמת מרגיזה וממש לא במקום אבל לא לחלוטין מבוססת על טעויות.

מבדיקה קצרה באתרים אמריקאיים נראה שההפרש בין צריכת הדלק של הקורולה לפריוס קטנה מאוד עד זניחה עם יתרון קל לפריוס.

יתרון שכנראה באמת נובע מהעובדה שהיא אחת מהרכבים עם מקדם הגרר הנמוך ביותר שנעים היום על הכביש בעולם. (CD 0.24 שזה נמוך יותר אפילו מ ב.מ.ו I8 :shock:). יכול להיות שההבדל באתר היבואן נובעת משינוי בשיטת הבדיקה מ 2016 ל 2019.

אני ממש לא מבין את עניין ההתלבטות בין פריוס יד 2 לקורולה חדשה, ההפרש במחיר לא כזה גדול ויש מלא פריוסים מליסינג 0 ק"מ במחיר הרבה יותר נמוך מקורולה חדשה.

אם בכל זאת זו ההתלבטות ופריוס אחרי מתיחת פנים לא באה בחשבון אני חושב שגם הייתי הולך על הקורולה. ברור שיותר כיף לקרוע את הניילונים והכי כיף זה לקבל דגם חדש שרק יצא לשוק, בנוסף יש לה מערכת בטיחות טיפה יותר מתקדמת.

לגבי ביטוח אין לי מושג אבל הרבה פעמים דווקא מחירי הביטוח למכוניות נפוצות יותר יקר כי יש ביקוש רב לחלפים ולכן הם הרבה יותר גניבות.

עריכה אחרונה על ידי orenweb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הזמן שהשקעתם בתגובות כה מפורטות ועשירות בידע, זה בהחלט עוזר לי לקבל החלטה מקווה שטובה

אורן ההתלבטות בין קורולה חדשה לפריאוס יד 2 (ולא יד 1)היא מכיוון שמראש תכננתי קניית יד 2, אבל יציאת קורולה חדשה במחיר יחסית אטרקטיבי פיתתה אותי למתוח קצת את התקציב, לפריאוס יש מאפיין אחד שלא דובר כאן, מראה קצת קשה לעיכול...שלא יחשבו שהבאתי הביתה חללית..., אבל אחרי שהסתכלתי עוד כמה פעמים התחלתי להתרגל לזה ואם בשרשור הזה היתה דעה ברורה שהיא עדיפה הייתי מחפש כזאת יד 2, בסוכנות ההבדל במחיר בין פריאוס לקורולה ממה שאני זוכר היהכ 10000 שח , וגם את הקורולה אני מחפש במבצע כל שהוא, 0 ק"מ מחברת מימון וכדומה

אז אני כרגע נוטה לבחור בקורולה. מאחר וכמה המשיבים כאן נראים ממש מתמצאים, אולי אתם יודעים מה ההבדלים בין קורולה מהיבואן הרשמי שבאה בתתי דגם sun, sense ו limited לקורולה של יבואן מקבילי אוטומקס זול משמעותי עם תתי דגם אחרים flow זה הדגם הפחות מאובזר שם, האם משתלם לקנות שם, כתבתי על זה בשרשור נפרד אבל רק מעט התייחסו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מה שאני אוהב בעיצוב של הפריוס זה שזה עיצוב שאו שאתה אוהב או שאתה שונא אבל אתה לא יכול להשאר אדיש אליו.

היא מפעילה אצלך רגש שזה דבר שמעט מאוד מכוניות עושות היום.

בניגוד לקורולה שבכוונה עוצבה בצורה שאתה לא יכול שלא להשאר אדיש שאתה רואה אותה.

אני אוהב את העיצוב שלה ולדעתי היא דווקא יפה בדרכה המיוחדת.

בכל מקרה טיוטה הקשיבו לביקורת ובמתיחת פנים הם עידנו את העיצוב. עכשיו היא תשתלב טוב יותר בעדר ולדעתי זה חבל.

עריכה אחרונה על ידי orenweb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

היי

הפריוס 2016 נוסעת על החשמל עד 110 קמש לעומת קורולה חדשה עד 40 קמש(אמרו לי) למרות ש

מערכת היברדית

זהה

ולא יודע שפריוס חדשה גם נוסעת עד 110 קמש על החשמל...

עריכה אחרונה על ידי gieb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריוס חדשה תסע על חשמל עד 110 רק אם תכריח אותה ע"י שימוש במצב חשמלי, וגם זה לא להרבה זמן(ניסיון מדגם הפלאג אין החדש).

קורולה לא נותנת לנסוע על חשמל מעבר לאזור ה30 40 קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכרחתי אותה ע"י שימוש במצב חשמלי

אני לוחץ בדוושה גז רגיל במהירות 100 קמ"ש מוריד ומחזיר גז בעדינות ואז זה( חשמל EV דלוקה ירוקה)

למי יש בעל פריוס,תנסו,בהצלחה

אני בעל פריוס מ2016 עקב ביקוש נמוך וקמ גבוה ומתכוון להחליף לקורולה סטיישן החדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בקורולה החדשה הרכב יכול לנסוע קטעים מסויימים על המנוע החשמלי באופן בלעדי גם במהירויות בינעירוניות כמו בפריוס וממש לא עד 40 קמ״ש, הכל תלוי במצב הסוללה, בתוואי הכביש ובצורת הנהיגה.

כשמדברים על מהירות מקסימלית לשימוש במנוע החשמלי, הכוונה לשימוש רציף ובלעדי במנוע החשמלי מהזינוק ועד המהירות המקסימלית שבה המנוע החשמלי מפסיק לעבוד באופן בלעדי ומנוע הבנזין נכנס לפעולה.

ברכב היברידי רגיל המהירות המקסימלית במצב הזה אכן נמוכה לא זוכר כמה בדיוק וממילא הסוללה נגמרת במצב הזה בקצב מהיר יותר מקצב השיא שבו כחול לבן מתכוונים לדון בחסינות של נתניהו :-)

ברכב היברידי פלאג אין מדובר במהירות ביניעירונית עד שזה קורה מאחר והסוללה גדולה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בקורולה החדשה הרכב יכול לנסוע קטעים מסויימים על המנוע החשמלי באופן בלעדי גם במהירויות בינעירוניות כמו בפריוס וממש לא עד 40 קמ״ש, הכל תלוי במצב הסוללה, בתוואי הכביש ובצורת הנהיגה.

גם עם סוללה מלאה לגמרי, הקורולה האצ'בק שנהגתי בה לא נתנה להמשיך רק על חשמל מעבר לאזור ה40 50 קמ"ש.

(ואני לא מחשיב ירידות בכוונה, זה לא חוכמה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריוס חדשה תסע על חשמל עד 110 רק אם תכריח אותה ע"י שימוש במצב חשמלי, וגם זה לא להרבה זמן(ניסיון מדגם הפלאג אין החדש).

קורולה לא נותנת לנסוע על חשמל מעבר לאזור ה30 40 קמ"ש.

הפריוס הרגילה דומה בזה לחלוטין לקורולה ההיברידית.

טווחי המהירות שרשמת נכונים למנוע קר או כשהרכב בעלייה או כשהסוללה התרוקנה.

מנוע בטמפ' עבודה עם סוללה מלאה במישור, והמהירות האפשרית גבוהה מזו שרשמת.

בפלאג אין הסיפור שונה כי מדובר בסוללה חזקה בהרבה, כך שההקבלה שעשית אינה במקומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...