Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות רכב משפחתי לאומת ג׳יפ

alone
שימו לב! השרשור הזה בן 1836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש להחליף רכב התקציב הוא נניח 40

הדרישות זה הרבה מקום בעיקר בבגאז׳ ואמינות

אשתי מאוד רוצה סובארו אאוטבק אבל כל מי שאני שואל מזהיר מ׳עלויות גבוההות׳

נניח שבתקציב הזה אנחנו מדברים על אאוטבק 2010 עם 160 אלף קילמטר

לאומת נניח יונדאי I30 2014 עם 100 אלף (נדמה לי שזה הרכב הכי טוב בתקציב ודרישות שלנו אבל אולי אני טועה)

אז מה צפוי להיות ההבדל בהוצאות החודשיות? שנתיות?

אני מנחש שההבדל בדלק יהיה בערך פי 1.5, מה עוד? ומה אם אני מסב לגז?

חוץ מזה אתם מוזמנים להציא רכבים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רע ב''סתם'' סטיישן??

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

התכוונתי I30 סטיישן

זה לא רע

לג'יפ יש כל מיני יתרונות, בניהן שאשתי רוצה, השאלה שלי היא מה ההבדל בהוצאות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל בזה שסובארו אווטבק זה לא ג'יפ וזה אפילו לא ג'יפון - פורסטר הוא כבר יותר לכוון של ג'יפון או SUV

בכל מקרה גם פורסטר וגם אווטבק הם מה שבאמת אמור להקרא - רכב שטח רך.

ההבדל בעלויות? -

תבדוק עלות טסט וביטוח - כבעלים של B4 שנת 2010 מדובר בכ5K לשנה לביטוח ועוד 1700 לטסט.

צריכת דלק ממוצעת 1:10 למנוע 2 ליטר

1:8 ל2.5 ליטר

ואם במקרה מצאת 3.6 ליטר במקרה אז הרבה יותר כיף אבל מן הסתם זוללת דלק כבר.

העלויות הנוספות שיהיו לך בסובארו זה -

כל 60KKM החלפת נוזל דיפרנציאל אחורי ומרכזי

אם זה מודל 2010 עד 2012 אז גם תהיה לך החלפה של רצועת טיימינג כל 7 שנים או 100 קילומטר (לדעתי זה אמור להיות 150 אלף קילומטר - במוסכים אומרים דבר אחד באתר יצרן רשום דבר אחר)

הפלאגים יותר קשים להחלפה כי הם משני צידי המנוע וכך גם אם יש נזילה במכסי שסתומים אז צריך להחליף שניים ולא אחד.

צמיגים מחליפים בזוגות עם המלצה לרביעיות - בגלל מערכת הAWD אתה אמור לצפות לשחיקה מהירה יותר של הצמיגים מרכב בעל הנעה של שני גלגלים בלבד - בפועל, אני נועל צמיגי מישלן ולבינתיים אני בשנה השלישית שלי איתם, הם שקטים ובמצב טוב.

תיקח בחשבון שאם אתה כן תעשה איתה שטח - אתה צריך להיות מוכן לכך שיהיה לך בלאי מוגבר של צמיגים, גומיות ודברים גם יכולים להשבר אם אתה אידיוט או פשוט חסר מזל ולא תמיד תוכל להבדיל בין השניים.

ודרך אגב ג'יפ זה מותג - JEEP

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל בזה שסובארו אווטבק זה לא ג'יפ וזה אפילו לא ג'יפון - פורסטר הוא כבר יותר לכוון של ג'יפון או SUV

בכל מקרה גם פורסטר וגם אווטבק הם מה שבאמת אמור להקרא - רכב שטח רך.

ההבדל בעלויות? -

תבדוק עלות טסט וביטוח - כבעלים של B4 שנת 2010 מדובר בכ5K לשנה לביטוח ועוד 1700 לטסט.

צריכת דלק ממוצעת 1:10 למנוע 2 ליטר

1:8 ל2.5 ליטר

ואם במקרה מצאת 3.6 ליטר במקרה אז הרבה יותר כיף אבל מן הסתם זוללת דלק כבר.

העלויות הנוספות שיהיו לך בסובארו זה -

כל 60KKM החלפת נוזל דיפרנציאל אחורי ומרכזי

אם זה מודל 2010 עד 2012 אז גם תהיה לך החלפה של רצועת טיימינג כל 7 שנים או 100 קילומטר (לדעתי זה אמור להיות 150 אלף קילומטר - במוסכים אומרים דבר אחד באתר יצרן רשום דבר אחר)

הפלאגים יותר קשים להחלפה כי הם משני צידי המנוע וכך גם אם יש נזילה במכסי שסתומים אז צריך להחליף שניים ולא אחד.

צמיגים מחליפים בזוגות עם המלצה לרביעיות - בגלל מערכת הAWD אתה אמור לצפות לשחיקה מהירה יותר של הצמיגים מרכב בעל הנעה של שני גלגלים בלבד - בפועל, אני נועל צמיגי מישלן ולבינתיים אני בשנה השלישית שלי איתם, הם שקטים ובמצב טוב.

תיקח בחשבון שאם אתה כן תעשה איתה שטח - אתה צריך להיות מוכן לכך שיהיה לך בלאי מוגבר של צמיגים, גומיות ודברים גם יכולים להשבר אם אתה אידיוט או פשוט חסר מזל ולא תמיד תוכל להבדיל בין השניים.

ודרך אגב ג'יפ זה מותג - JEEP

תודה על התשובה

אם לסכם מה שאמרת

על הוצאות שוטפות - טסט וביטוח ודלק אני מצפה להוצאה של עוד נניח 600₪ בחודש (דלק בסקודה פאביה ספייס 2005 שיש לי יוצא משהו כמו 1000₪ לחודש)

זה בלי להוסיף מה שאמרת על טיפולים תקופתיים ובלאי מוגבר (אני מניח שהם גם יקרים יותר)

בקיצור ובנפנוף ידיים לצפות לעוד אלפיה בחודש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול של ה60 אלף שקלים עולה בערך 2000 שקלים במוסך מורשה מבלי לקחת בחשבון בלאי בלמים.

הטסט והביטוח אמרתי.

דלק אמרתי.

תעשה את החשבון שלך לפי נתוני הנסועה שלך ותבין אם זה כדאי לך או לא.

הפרמטרים שאתה תרוויח מהם בנוסף לכך ברכישת רכבים כמו אווטבק או פורסטר מהשנתון הזה הם בראש ובראשונה נוחות נסיעה לא נורמאלית - מדהים כמה הסובארו בשנתונים בין 2010-2014 הם רכבים נוחים.

ופרמטר נוסף הוא סוג של שקט נפשי מרמת הבטיחות של הרכב ומהיכולת שלו לאכול כל סוג משטח אפשרי.

אלו הם לא רכבים חזקים בשום מובן, לא ספורטיביים אבל בעלי אחיזה איך נאמר - מעניינת ומשעשעת, לא מפוארים אבל סה"כ נעימים לשהיה וגם ישרדו מלחמה אטומית ככל הנראה.

יש כאלה שמתחברים לצליל הצרוד של מנועי הבוקסר ויש כאלה שממש לא.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית הייתי בודק גם על הקיה סיד סטיישן שתוכל להשיג בשנתון פחות או יותר 14-13 כזה והעלות תחזוקה שלה מאוד סבבה. היא מאוד אמינה ויש הרבה מרווח ומקום גם בבגאז'..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...