Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנגנון חלון חשמלי עובד לאט ( מנגנון AFTERMARKET התקנה בארץ)

oorenn
שימו לב! השרשור הזה בן 1804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, קיים אצלי ב2 הדלתות הקדמיות חלון חשמלי בהרכבה עצמית , מוצר AFTER MARKET ( מדובר ברכב שנת 92 )

החלונות עצמם יורדים מהר,אך עולים מאוד מאוד לאט עד עצירה , ( דרוש עזרה עם היד כדי לסגור )

מה לפי דעתכם יכולה להיות הבעיה?

יצא לי לקרוא כאן פוסטים בעניין של חלונות שעולים לאט, אך כולם מתייחסים למנגנון העלאה מקורי ולא לחליפי כמו אצלי אשר מעלה את החלון מכיון גלגל השיניים של הידית הידנית.

אשמח להמלצות

תודה

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה כאשר המנוע שאחראי להוריד ולהעלות את החלון עייף, זה לא משנה אם זה מנוע שהותקן אחרי שהרכב יצא מהמפעל או לפני - בסופו של יום עדיין מדובר במנוע כלשהו שאחראי על הפעולה הזו ופועל על אותם עקרונות. כאשר מורידים את החלון אז המשקל של החלון "עוזר" למנוע לרדת ולכן כמעט תמיד הורדת החלון ממשיכה לפעול תקין, אך כשעל המנוע להרים את המשקל חזרה הוא מתקשה.

אפשרי לשפץ מנועים כאלו אך לרוב זה לא משתלם, רוב הסיכויים שלרכוש מנגנון אפטר מרקט חדש ולהחליף את הקיים יהיה זול יותר.

אם זה מנגנון שהותקן בשלב מאוחר יותר בחיי הרכב ולא בתחילת שנותת ה90 אולי אפשר לנסות לחפש מקט על המנוע עצמו ולאתר אחד כזה חדש שמתאים.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

עוד אופציה לבדיקה:

תבדוק את האדמות של המנוע, יכול להיות שהאדמה לא נקיה (לא מוליכה כמו שצריך).

הסיכוי לא גבוה, אבל עדיף לשלול את הגורם הזה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים ברמת העיקרון מדובר במנגון הנ'ל :

https://www.ebay.com/itm/2-Door-Car-Pickup-Universal-Electric-Power-Window-Lift-Regulator-Conversion-Kit/332656372943?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

s-l1600.jpg

מוכרים באיביי רק את הערכה המלאה ולא את המנועים

השאלה אם ניתן להשיג מנוע שכזה:

s-l1600.jpg

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי לך באלי אקספרס מישהו שמוכר מנועים כאלו אוניברסלים, יכול להיות שאחד מהם מתאים לך בדיוק:

https://www.aliexpress.com/item/AZGIANT-universal-12V-24V-Electric-car-Window-lifter-motor-Power-Window-Motor-Regulator-Left-Right-gear/32874855679.html?spm=2114.search0104.3.178.2605b774OygN83&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=9c811d9b-ea43-4a2d-89d6-08e66868dcae-27&algo_pvid=9c811d9b-ea43-4a2d-89d6-08e66868dcae&transAbTest=ae803_5

שים לב שיש שם כמה גרסאות עם תושבות שונות + בחירה בין ימין לשמאל, אני מציע לך קודם לפרק את אחד המנועים אצלך ולבדוק מה מתאים לך.

במידה והתושבות האלו לא מתאימות לך, אפשר אולי להזמין את אחד המנועים האלו ולפרק אותו מהתושבת שהוא מגיע איתו ולהלביש על התושבת שלך - אם הקיט ששלחת זה בדיוק מה שיש לך נראה שזה יתאים.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה מחליף משהוא, כשהחלונות למטה, נקה את מסילות החלונות ורסס לתוכן תרסיס סיליקון להחלקה

וראה אז אם יש שיפור טוב.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב רגע את המנוע ואת המנגנון.

ברכב מודל 92 כל גומיות החלון יבשות וכל הגריז שהיה על מסילות החלון התקשה והתייבש.

תתחיל בניקוי וגירוז המסילות הפנימיות, יישום ספריי סיליקון על הגיוניות החיצוניות, שימון של צירי הגלגות ושים לב לגומיה שנמצאת בחלק התחתון של החלון. היא גם יכולה להיות יבשה ולהפריע לתנועה חלקה.

המנוע הזה לא יכול להתמודד עם חלון שזז בקושי. נתקלתי במכוניות ישנות הרבה פעמים במנגנון חלון ידני שעקב כל דברים הנ"ל קשה לסיבוב בכוח היד.

עריכה: רפי הקדמים אותי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

111.jpg

היי חברים תודה על ההכוונה , אשמח להבין איפה המסילות הפנימיות נמצאות .

ברמת העיקרון זה תמונה של הדלת של האוטו אליו אני מתכוון לבצע את הטיפול

( סיוויק 92 צורה חדשה לא שפיץ )

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תתחיל בלרסס בנדיבות ספריי סיליקון למסילות שבמסגרת הדלת (החריצים עם הגומי השחור איפה שהחלון נכנס) ותבדוק אם זה משפיע, לפני שאתה מתחיל לפרק את הדיפון.

אצלי זה שיפר משמעותית את המצב. אמנם לא הגעתי למצב שהחלון לא הצילח להיסגר בלי עזרה אבל זמן הסגירה התקצר משמעותית.

בתמונה שצירפת לא רואים את מנגנו החלון, הוא מאחורי הפח וכדי להגיע אליו צריך להציץ דרך הפתחים שם ולראות מה קורה. אם ברצונך לפרק ולשמן אותו מחוץ לדלת אני מנחש ש4 הברגים ליד הידית והבורג החמישי בצד הדלת מחזיקים אותו במקום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצילום של המנגנון שהעלית לא דומה לזה שהתקנתי ברכב שלי לפני שנים רבות, אבל אני מאמין שהעקרון של תקלות בהתקנה קיים גם במנגנון שצילמת.

כמובן שברכב ישן המסילות/גלגלות/מובילים יבשים והחיכוך גבוה. יש גם בעיה שהגומיות המונעות או מפחיתות חדירת גשם לתוך הדלת יבשות ובולמות את ירידת הזכוכית כי בכוון הירידה הן 'נמרחות' על הזכוכית. וכמו שציינו לפני איכות מגעי החשמל במפסקי החלונות ובחיבורי ההארקות קריטית.

הייתי אכן מנסה לבדוק אם חיבורי חשמל ישירים מהמצבר למנועי משפרים את התנועה ומטפל בהתאמה, ומגרז ומשמן כמו שהמליצו לך.

אבל יתכן שמעבר לכל זה המנגנון לא הותקן נכון מהתחלה. אני זוכר שבהמלצות יצרן הקיט העתיק אצלי היה מצויין במפורש שבכוון אחד פעולת המנגנון חזקה יותר כלומר ניתן היה להרכיב אותו בתוך הדלת בשני מצבים. היצרן המליץ לבדוק באיזה כוון יותר קשה להניע את החלון ולהתקין את המנגנון כך שהפעולה החזקה יותר תתקיים בכוון הקשה יותר. בזמנו כשבדקתי מצאתי שהיה יותר קשה להעלות את החלונות הקדמיים, אבל להפתעתי היה יותר קשה להוריד את האחוריים. ההתקנה הביאה זאת בחשבון ובשנים שהרכב שרת אותי החלונות עלו וירדו מהר מאד.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריחת סיליקון/גריז על הגומיות זה פיתרון מאוד זמני ולרוב אתה עלול למצוא שדווקא לכלוך נצמד מצויין לסיליקון וגריז דבר שבעתיד רק יחריף את הבעיה.

הדבר הנכון הוא לנקות היטב את התעלות בעזרת שואב אבק/מברשת דקה ולאחר מכן טיפה של סיליקון ולא בנדיבות כפי שכתבו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...