Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוך כמה שנים רוביקון שעולה היום 300K יעלה 100K?

Jack457
שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוביקונים נמכרים היום לשופוני. זה טוב כי לשוק יד2 יגיעו רכבים שלא מיצו 10% מהיכולות שלהם. השאלה שלי בתכנון רכבי שטח לשנים הבאות, כמה אצטרך לחכות עד שאחד יהיה בתקציב שלי? 10-12 שנה (שזה +/- מה שקורה אפילו ללנדקרוזר)? יותר? אני מדבר על ירידת ערך של 65%.

ספקולציות יתקבלו בברכה.

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוביקון חדש ארוך עולה היום 400K. לא יודע כמה עולה רוביקון קצר.

לי היה רוביקון ארוך שייבאתי כחדש בשנת 2007. אז הוא עלה קצת פחות מ-300.

7 שנים אחרי הוא היה רחוק ממצבו הסטנדרטי, כך שזו לא בהכרח השוואה נכונה, אבל הוא נמכר בסכום גבוה מ-200k.

אבל הרוביקון שלי ראה שטח והרבה.

מה גם שרכב שנקנה למטרות שופוני, בד"כ לא ישאר כזה לאורך זמן. המשפן יעבור לשופוני הבא ומתי שהוא ישים עליו יד מישהו שבאמת ירצה לנצל את היכולות האמיתיות שלו. השאלה, כמה רחוק מ-100k זה יקרה.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יקרה, אני מחכה מ 2007 שיגיע ל 100 ורוביקונים בני 12 נמכרים בהרבה יותר, סוג של רכב שכמו יין טוב שומר מחיר ואף לפעמים עולה במחיר.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לאמר שקרוב משפחה קנה לפני כמה שנים טובות (לפחות 3-4 שנים) רוביקון קצר שנת 2011 ב180 אלף שקלים - היום אם ימכור הוא יקבל לפחות 130 אלף שקלים אם לא יותר.

המחירונים שלהם מאוד יקרים מצד שני זה אחד הרכבים היחידים שאני מכיר שיש לו קיטי הגבהה שגם כוללים חלקים נוספים שקשורים לגיאומטריה של המיתלים וההיגוי.

אבל תחשוב טוב לפני שאתה רץ לקנות אחת - זה לא ממש דיילי דרייבר טוב - בייחוד רנגלר ספורט.

ברוביקון קצר אין לך הרבה מקום לתא מטען ואם מה שמעניין אותך זה נטו יכולות שטח ולא חשוב לך כוח המנוע - תראה איזה דברים נפלאים אתה יכול להשיג היום מתחת ל100KKM אם אתה פוזל לכוון אחר לגמרי שהוא מיקרו ג'יפ - סוזוקי ג'ימני

אתה יכול למצוא ב80 אלף שקלים שנת 2016-17 עם נעילות קדימה אחורה, הגבהות חוקיות, צמיגי שטח מלא ועוד ועוד שיפורים - בלי למצמץ בכלל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים האלה (רכבי שטח אמיתיים עם הילוך כח) הולכים ונכחדים וכאשר הביקוש גבוה המחירים יורדים לאט יותר.

רוב הרכבים במתכונת הזו הם בעלי שוק חזק שרק ילך ויתחזק.

לא מזמן מכרתי ג'ימני בכמעט 10 אלף ש"ח מעל מחירון (אבל קצת יותר בנוי לשטח - משופר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי עכשיו ביאסתם אותי, מרוצים? הייתה לי תכנית כל כך טובה.

מדובר על רכב לטיולים, לא דיילי. אבל כדי להגיע לטיול נוסעים הרבה בכביש.

אני לא רואה תחליף ממשי לרנגלר. הג'ימני באמת עובר בכל מקום אבל הוא קטן לי (בדרך כלל אני +2 לפעמים +3), והג'יפים האמיתיים ישנים, ספרטניים מדי ודורשים יותר מדי התעסקות (בעבר הרחוק היה לי סמוראי, הזמנים השתנו). בהעד תקציב לרנגלר אני מתחיל לחפש SUV, כנראה בכוון של אינדיאני לימיטד בן 8-10, אבל הראש פתוח, יפני קצר משופר ולא שחוט לא ייבעט... GV לא אוהב. אם מישהו מכיר רכב ספציפי שעומד למכירה בסביבות ה-50 אחרי יישור קו, אני לא נעול על כלום ואשמח לשמוע. הדרישות הן שטח בינוני לפחות, בטיחות מתקבלת על הדעת, אמינות סבירה. מכיר קצת מה יש לשוק להציע כך שלא מחפש המלצות כלליות אלא רכב קונקרטי... ואולי תתבדו השוק יוצף רוביקונים ובשנת 2029 אחד יעמוד אצלי בחניה. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע.. מנסיון, גרנד צ'רוקי wk 2005-9 רצוי מנוע המי 5.7 או דיזל 3 ליטר, לברור ולחפש את הדגם שמגיע עם קוואדרה דרייב, שאלו 2 נעילות מקוריות ואמיתיות, הגבהה קלה, צמיגי שטח טובים, ואתה נוסע לשטח בשיא הנוחות, ועובר כל מה שרוביקון מקביל עובר. היתרון של הרוביקון הוא באפשרות השיפורים למפלצת שטח עם גלגלים בגודל 35 ומעלה, לא בטוח שאתה בכיוון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע.. מנסיון, גרנד צ'רוקי wk 2005-9 רצוי מנוע המי 5.7 או דיזל 3 ליטר, לברור ולחפש את הדגם שמגיע עם קוואדרה דרייב, שאלו 2 נעילות מקוריות ואמיתיות, הגבהה קלה, צמיגי שטח טובים, ואתה נוסע לשטח בשיא הנוחות, ועובר כל מה שרוביקון מקביל עובר. היתרון של הרוביקון הוא באפשרות השיפורים למפלצת שטח עם גלגלים בגודל 35 ומעלה, לא בטוח שאתה בכיוון הזה.

זה אכן הכוון, השאלה שלי היתה קדימה, לסיבוב הבא. היתרון שתאורטית אפשר למצוא רכב שבאמת רק ננהג בכביש ועוד לא התחיל לחיות.

אלא, שיש המון גראנדים לרדו ללא ה"כ (חלק אפילו 2*4), המי ראיתי רק פעם אחת בלוחות במחיר לא ראלי, אני מת למצוא QD אבל זה להתקשר להמון אנשים כי משם הדגם לבד (הלימיטד להבנתי) לא נובע שום דבר. אבל זה בהחלט הכוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבלנות ויכולת לשלם בהתאם על רכב טוב זו נקודת המפתח, דיזל או המי עם qd2, משופר ומוכן לשטח נמכרים סביב ה 100k, רכבים שאינם משופרים כנראה שסביב ה 80k, ורוב אלו שנמכרים בזול יותר הם בעלי מנוע 4.7 וחסרי qd2, את אלו אולי תשיג ב 60-70k אך ההשקעה ביישור קו, נעילות, צמיגים ושיפורים תביא אותך בסופו של עניין לאותם סכומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבלנות ויכולת לשלם בהתאם על רכב טוב זו נקודת המפתח, דיזל או המי עם qd2, משופר ומוכן לשטח נמכרים סביב ה 100k, רכבים שאינם משופרים כנראה שסביב ה 80k, ורוב אלו שנמכרים בזול יותר הם בעלי מנוע 4.7 וחסרי qd2, את אלו אולי תשיג ב 60-70k אך ההשקעה ביישור קו, נעילות, צמיגים ושיפורים תביא אותך בסופו של עניין לאותם סכומים.

איך חיי היומיום עם מנוע המי?

מה עלויות התחזוקה :

האם באמת כול טיול (למשל אחד שרחוק מהבית) גורף לך מהכיס 1000 ש"ח רק בעלויות של דלק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Cj זה נחמד למי שבקטע של גיפ פתוח, אבק וגריז על הידיים, זה הדבר האמיתי אך לא מתאים לכל אחד, גם לאחר השקעה של 60 אלף שח עדיין יצטרכו לשכב מתחתיו כמעט בכל טיול שני, לחזק ברגים, ולתקן שברים ללא סוף, רכב שלא בטוח ולא מהנה בכביש, בקיצור.. למשוגעים ולמכורים בלבד.

לגבי הגרנד עם מנוע ההמי, זה המנוע v8 אולי הכי מפורסם האמין והקלאסי שיוצר אי פעם בהיסטוריה, כמובן ששותה דלק ובכמויות, אבל לא יותר מכל רכב בנזין דומה כולל רנגלר עם מנוע 3.7, בכביש פתוח הוא לא נורא סביב 1:8, בעיר ובשטח 1:4 יהיה נתון טוב.

מי שמחזיק ונוהג על דבר כזה לא דופק חשבון לדלק, ורגל כבדה על הגז מתבקשת בכל זינוק, יציאה לעקיפה או עליה, זה העוקץ של המנוע, טיל בליסטי אטמוספרי עם מומנט אדיר, סאונד מענג של מערכת הפליטה וצמיגי השטח יגרמו לך לפתוח חלון ולחייך בהנאה על כל שקל של דלק שמתבזבז..

החזקתי ג'יפ כזה 6 שנים בעבר ובאמת זה אחד הרכבים המהנים שיש גם בשטח וגם ביום יום בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקפוץ לסוכנות כמו אוטודיל - ראיתי שמה כמה וכמה גראנד צ'רוקי עם מנוע V8 4.7 באזור ה70 אלף שקלים.

זה מנוע חזק מאוד ובריא - אני באופן אישי עדיין מעדיף את הV6 3.7 (שזה מה שיש לי) בגלל שיש לו תכנון שבנוי של שרשרת תזמון ולא על רצועה כמו ב4.7 וה205 כוחות סוס שיש לי ברכב שלי מספיקים לי מעל ומעבר. עוקף בקלות, יש נהמה כיפית במיוחד וכל הזמן מרגישים מומנט זמין - אפילו בV6.

הרכב שלי הוא דודג' ניטרו - זה ממש לא רכב לשטח קשה, בינוני בקושי עם עזרי מע"ץ כמו שפאלות עוד איכשהו - אולי - לאמר לך שזה עושה לי את זה? לא ממש, שבילי קק"ל מספיקים לי.

באמת נשמע ממה שאתה מתאר ומה שאתה מחפש שגרנד צ'רוקי, צ'רוקי\ליברטי הם יותר לכוון - מה שכן הייתי ממליץ לך לחפש זה משהו אחר של JEEP וזה הקומאנדר.

אפרופו גם האמרים H3 נכנסים לך בתקציב אבל זו גם חתיכת הרפתקאה.

CJ או civilian jeep - זו חיה אחרת לגמרי ומדובר ברכב שאין בו שום פינוק בניגוד לכל האחרות שנכתב כאן, היה למישהו ששכרתי אצלו יחידת דיור פעם ונהיינו חברים עם הזמן - הבן אדם החזיק CJ בשביל טיולים והיתה לו ביואיק לה סייבר בשביל היום יום עם המשפחה - רק משקף לך עד כמה ההבדלים בין דיילי דרייבר לCJ הם תהומיים.

לגבי דלק - זה משהו שמתרגלים אליו, יש כמובן אפשרות לוותר על גלגל הספייר ולשים במקומו מיכל גז ואולי אפילו להעביר את גלגל הספייר על גגון עריסה (מה שאני מאוד לא ממליץ כי זה מסוכן לשיווי המשקל של הרכב) אבל העלויות של המרת הרכב לגז לעומת הצרות שאתה יכול לרשת במקביל - אני באופן אישי העדפתי להתרגל להוצאות על הדלק.

הרכב שלי מציג צריכת דלק ממוצעת של 1:6 אולי 1:6.5 איך שלא תביט על זה - 6 קילומטר לליטר, שישה שקלים לליטר == שקל לקילומטר.

אני נוסע דיילי על הניטרו נכון לשלוש שנים הקרובות ועושה בדרך כלל בין 900-1200 קילומטרים בחודש - אתה כבר מבין כמה אני מוציא בחודש על דלק.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחובב טיולים לשעבר, ג'יפים ושיפורים החזקתו של סיקס היתה בנוסף לרכב דיילי רגיל, זו הכוונה.

הגיפ כמובן עם כיסוי פיבר ומזגן, אפשרי גם אוטומטי למעוניינים, זו ההצעה שלי לרכב

לטיולי סופי שבוע ויותר מזה. אצלי הוחלפו קפיצי העלים בסופט רייד והנסיעה היתה ספינתית,

מנוע 5.7 8 ציל וגיר אוטומטי של קורבט...ומזגן כמובן. היה אצלי 12 שנה עד שנמכר במחיר זנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...