Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לגיר DPO\AL4 ברנו קליאו 2010

GilAmram
שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מודע לזה שהנושא עמוס במידע אך עדיין לא מצאתי תשובה לתופעה שיש לי.

ברשותי רנו קליאו אוטומטית שנת 2010 וישנה תופעה מוזרה בגיר שאני לא מצליח לפתור.

אציין שכבר התייעצתי בעבר בפורום ופניתי לשני מוסכים מומלצים לפי הפורום אחד שנמצא במרכז ואחד בירושלים בו אני מטפל ברכב. מכיוון שהבעיה באה והולכת ואין לה באמת דפוס קבוע קשה היה לקבוע מה התקלה.

חיבור למחשב הרכב לא העלה שום תקלה לכן האבחון התבסס על תיאור כללי שלי ונסיעת מבחן שבמהלכה התופעה לא הופיעה.

בשני המוסכים המליצו על שיפוץ מלא סכום שמתחיל ב4 אלף ויכול להגיע ל8 אלף שקלים,סכום יחסית גבוה במיוחד ביחס לשווי הרכב.

מכיוון ששני המוסכים לא מבצעים את השיפוץ עצמו החלטתי לוותר על ההצעות ולפנות ישירות למכון גירים מומלץ לפי חברי הפורום.

לאחר נסיעת מבחן ששוב במהלכה שום דבר לא קרה והגיר עבד רגיל הוחלט בהמלצת המוסך ואישור שלי לבצע החלפת שמן לגיר.

לצערי, נראה שהבעיה חזרה היום לכמה דקות הראשונות של הנסיעה ורציתי שוב להתייעץ איתכם לגבי פיתרונות אפשריים.

מתנצל על החפירה, להלן התופעה:

מידי פעם(אין דפוס קבוע) המעבר בין ההילוך הראשון לשני מלווה בדיליי של חצי שניה ואז נכנס בקפיצה כזו\מכה.

בהתחלה חשבתי שזה קורה אחרי נסיעה מרובה בפקקים\ימים חמים במיוחד אך נראה שזה קורה לפעמים בדקות הראשונות שהרכב מונע/עדיין קר.

יש לציין שלא נדלקה לי נורה מעולם,ממה שקראתי במקרים רציניים יותר הגיר נתקע בהילוך ונכנס למצב SAFE MODE.לא קרה לי מעולם.

בנוסף, שאר ההילוכים עובדים מצוין בהעלאה והורדה כולל ההילוך הראשון והשני למעט פעמים שבהם מופיעה התופעה הנל.

אשמח שוב לעזרה בנושא,כדאי לשפץ\להפטר מהרכב? או לחיות עם התופעה בשלום עד שהגיר יסיים את תפקידו?

תודה רבה לכולכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי רץ לשפץ את הגיר עכשיו בגלל התופעה הזאת, במיוחד שזה לא קורה באופן קבוע.

כל עוד הגיר לא ננעל על הילוך שלישי+ נורת הגיר דולקת, הייתי ממשיך לנסוע.

אולי כדאי להתייעץ עם מכון גירים אוטומטיים, כמו זה :

http://www.girim.co.il

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי בדיוק ככה במשך קצת יותר מ-4 שנים עם c5. תופעות הלוואי העיקריות של הבעיה הן זעקות merde מפעם לפעם, לא הרבה מעבר.

לדעתי, אם החלפת שמן גיר ואף אחד לא הצליח לאתר בעיה אמיתית, פשוט אל תיגע. זה כנראה הכי טוב שתקבל (בלי השקעה משמעותית יחסית).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדרך כלל קורה כשהגיר לא הגיעה לטמפרטורת עבודה ולחץ שמן נמוך. גם יכול להצביע על שסתומי לחץ שמן לא במצב אידאלי. בנוסף, הייתי בודק תושבת משקפיים של הגיר. לדעתי, אין באמת צורך בשיפוץ גיר, ובטוח לא במחירים שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי חמישה רכבים עם הגיר הזה אני יכול להגיד לך בכמעט וודאות מלאה שמדובר בצורך להחלפת 2 סולונואידים.

שמן גיר יכול קצת לעזור לרכך את העברת ההילוכים אבל לא לפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לרון.

בד"כ - השהייה (בבוקר, כאשר השמן עוד קר) בין הילוך ראשון לשני מרמזת על שסתומים (EVM-ים) בדרך.

מה זה בדרך ?

השסתומים הם למעשה סולונואידים שעם הזמן סופחים אליהם שביבי מתכת (כי הם מגנטיים) ומאבדים אם כושר הפעולה שלהם \ נסתמים.

במשך השנים היצרן הוסיף מספר פתרונות לעניין הזה - ובין היתר הכניס מגנט קטן לתוך מיני-פילטר שנמצא בבלוק ההידראולי.

זה שיפור באופן ניכר את המצב אבל זה לא נעלם לחלוטין (על אחת כמה וכמה שבתיבות הללו אין שגרה להחלפת שמן גיר).

בבוקר שהשמן עוד סמיך, הזרימה דרך השסתום חלשה יותר, מה שגורם לבעיות שאתה מתאר.

מהיכן אתה בארץ ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות!

היי איציק אני מירושלים

בדקתי שני מקומות מומלצים דרך הפורום הנמצאים במרכז הארץ

ראיתי שאתה מבין בגירים הנל מה דעתך בנושא?

אני גם חשבתי שזה קשור לשסתומים אבל בכל מקום שהעלתי את ההשערה הזו נאמר לי שאם זו הייתה התקלה היא הייתה מופיעה במחשב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות!

היי איציק אני מירושלים

בדקתי שני מקומות מומלצים דרך הפורום הנמצאים במרכז הארץ

ראיתי שאתה מבין בגירים הנל מה דעתך בנושא?

אני גם חשבתי שזה קשור לשסתומים אבל בכל מקום שהעלתי את ההשערה הזו נאמר לי שאם זו הייתה התקלה היא הייתה מופיעה במחשב הרכב.

זה מופיע במחשב רק מתי שהמצב יותר מחמיר, אבל לפני שהוא מגיע לזה - אלו הן בד"כ התופעות.

אתה צריך לקחת בחשבון שמקרים נדירים לכאן או לכאן תמיד יש, אבל מניסיון עם הגירים האלו - זה התרחיש השכיח ביותר למה שאתה מתאר.

בכלל לפני שמתעסקים בגיר הזה חובה לבצע נסיעת מבחן מאומצת ולחמם אותו כמו שצריך בשביל לבדוק אם הרינגים שלו תקינים - ורק אם הם תקינים והגיר מתפקד טוב גם בטמפ' גבוהה מאוד, אפשר להתקדם לכיוון הח' שסתום אחד או את שניהם (השני של הממיר מומנט והוא פחות רלוונטי לתופעה שאתה מתאר).

אני לא יודע מה קורה ברנו אבל בלובינסקי המחיר של השסתומים האלו התייקר בשנה האחרונה וכל שסתום עולה כבר 500~ ש"ח ! (וזה לפני שמדברים על עבודה, שמן וכד').

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו תופעה זהה ב c4 2008. לאחר החלפת שמן גיר נראה שהיא מתרחשת רק לאחר נסיעה עירונית ארוכה (משמע - כשהגיר חם) ובצורה פחות משמעותית.

להבנתי אכן מדובר על שסתומים שדורשים החלפה, אך ממה שנאמר לי הגירים האלה יכולים לעבוד בצורה תקינה שנים במצב הזה.

מצד שני אם המצב יחמיר זה עלול להשבית את הרכב.

אפשר להזמין אותם מחול במחיר זול משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברנו המחיר יקר יותר מלובינסקי (510) - 523 שקלים.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו תופעה זהה ב c4 2008. לאחר החלפת שמן גיר נראה שהיא מתרחשת רק לאחר נסיעה עירונית ארוכה (משמע - כשהגיר חם) ובצורה פחות משמעותית.

להבנתי אכן מדובר על שסתומים שדורשים החלפה, אך ממה שנאמר לי הגירים האלה יכולים לעבוד בצורה תקינה שנים במצב הזה.

מצד שני אם המצב יחמיר זה עלול להשבית את הרכב.

אפשר להזמין אותם מחול במחיר זול משמעותית.

כן.

חשוב לציין שהשסתומים עצמם מתפקדים היטב (לכאורה), הבעיה היא שחלקיקים מיקרוניים של שחק מהגיר (מהקלאצ'ים והברקסים) מצליח להגיע עד אליהם, להצטבר, ואז לפגוע בתיפקוד שלהם.

אם מחליפים שמן כל 20-30 אלף קמ, זה תורם באופן משמעותי לניקיון של הגיר ולתיפקוד של השסתומים לאורך זמן.

בגדול, במשהו שבין 2003 ל 2007 היצרן הכניס עוד חתיכת מגנט לתוך סנן מיקרוני שיש בתוך הבלוק ההידראולי, שמטרתו לספוח כמות חלקיקים גדולה לפני שהשמן שעובר באותו המעבר - יגיע לשסתומים.

זה אכן משפר באופן משמעותי את אורך חייהם של השסתומים, ולא פעם שאני מחליף שסתומים ומחליט לפרק לגורמים את הבלוק - אני מוציא את המגנט הקטן הזה שמסביבו כמות יפה מאוד של "בוץ" שהתמגנט אליו.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...