Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי ומתי כדאי לעבוד בתור סטודנט?

Guru
שימו לב! השרשור הזה בן 1835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני סטודנט להנדסת תוכנה באחד מהמוסדות בצפון הארץ. כרגע נמצא בסמסטר 4. סיימתי קורס מבני נתונים ועכשיו מתחיל קורסים כמו אלגוריתמים, מסדי נתונים ומערכות הפעלה.

אני נורא מבולבל בקשר לחיפוש עבודה ואשמח אם מישהו בעל נסיון יוכל לעשות לי קצת סדר בעניין.

אני מתלבט המון מתי כדאי להתחיל לחפש עבודה. מצד אחד, יש הטוענים כי להכנס לתעשייה כמה שיותר מהר הוא הצעד הנכון.

מצד שני, יש הטוענים כי צריך לחכות לסיים את הקורסים כמו אלגוריתמים ומערכות הפעלה כי הם קורסי בסיס חשובים שבלעדיהם לא ניתן לקבל משרות פיתוח.

אציין שהממוצע שלי הוא ~88 וקיבלתי מצטיין דיקן אם זה בכלל עוזר.

האם זה נכון שלא ניתן לקבל משרות פיתוח ללא הקורסים האלה? האם לא כדאי בכלל להתחיל לעבוד אם זו לא משרת פיתוח?

האם בכלל כדאי לחפש עבודה במהלך התואר ולא לחכות לסופו? ואם כן אז מאיזה סמסטר?

איזה סוגי משרות קיימות חוץ מפיתוח ואוטומטציה?

אני נורא מבולבל וממש לא יודע מה לעשות.

תודה רבה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו פה לא מעט דיונים כאלו, חיפוש קצר בוודאי לא יזיק. אמ"לק: יש דעות לכאן ולכאן, אין הסכמה מוחלטת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי לפחות על כמה דברים הרוב מסכימים:

1. זמן להתחיל ? שנה אחרונה , אולי שנה שלישית במקרה שלך של תואר 4 שנתי.

2. אם זה פוגע משמעותית בציונים שלך ? וותר

3. לך על זה בתנאי שזו עבודה משמעותית ובכיוון שאתה מחפש (לדוגמא - אם אתה מכוון לפיתוח תוכנה - אז עבודה כמפתח - בצוות תחת ראש צוות מנוסה - לא בודק ידני או אפילו אוטומטי או מפתח יחיד)

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כסף זה לא הissue - לדעתי תתרכז בלימודים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי לעבוד בסמסטר א'. חוץ מהמשרה הראשונה, כסטודנט, אף אחד מאז לא ביקש ממני גיליון ציונים בשום מקום (כולל הגעה לשלב חוזה במקומות סופר מכובדים כמו מייקרוסופט).

מצד שני, כפי שהבנתי מחברים קרובים - לא כולם מצליחים לשלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר- אם לא פוגע בלימודים- תשתלב.

גם אם זה על אש קטנה, העיקר שלא תסיים את הלימודים ואז תחטוף כאפה ותתבאס ותילחץ.

חפש באיזי, מצא לך חליפה המתאימה למידותיך הטובות, תיכנס לעניינים ובסוף שנה ד' כבר תהיה חזק בעניינים

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעה שלי היא כזו.

במידה ואתה מעוניין במשרת פיתוח אז תהיה מוכן רק למשרת פיתוח ולא ל- QA וכו כמו שאמר ליביו.

לגבי מתי ?

כמה שיותר מהר, זה לא מעניין כמה קורסים נשארו לך. הניסיון חשוב יותר מהתואר.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי גיליון הציונים - המקום היחיד שהייתי צריך אותו זה בערך במהלך ההגשה של הגרין קארד או הויזת עבודה (לא זוכר כבר) כדי להראות את הקיף הלימודים האקדמאים.

אף אחד מעולם לא התעניין מעבר לזה שיש לי תואר. (כאשר המסגרת שהעניקה אותו מצד שני - כן חשובה)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות חברים. אני חושב שאכין קו"ח ואשלח מדי פעם ואם אזומן לאיזשהו ראיון פשוט אלך עם כיוון ש"אין מה להפסיד". לפחות בינתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שלא רע לחוות ראיונות עבודה אמיתיים - לדעתי אם אתה הולך - אתה מתכונן ומגיע ״חד״ - כי אחרת אתה לא רוצה להופיע במאגר מועמדים של חברה שתרצה לעבוד בה עוד חצי שנה ושהסיכום רעיון שלך יהיה : ״היה גרוע״

בכל חברה אפילו חצי מסודרת - שומרים רשימת מועמדים וסיכומי ראיון קודמים - אז קח בחשבון.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נתקלתי בך בפורום אז אני מניח שאתה לא מכיר אותי, אני סטודנט למדמ"ח, עתיד לסיים הסמסטר.

אז ככה:

1. יש לי חברים בתואר שלא עשו עדין אלגוריתמים ולא עשו מערכות הפעלה (מערכות הפעלה ניתן אצלנו בסמסטר האחרון ואלגוריתמים חלק פרסו בעקבות כישלון בקורסים קודמים שחוסמים את אלגוריתמים או סתם כי הם רצו לרווח את המערכת) והם עדיין מצאו עבודה בתור סטודנטים במשרות פיתוח. אני יכול להגיד לך שגם אליי חזרו בלי מערכות הפעלה (אני לא פרסתי את התואר, אז עשיתי אלגוריתמים שנה שעברה), העבודה נפסלה בגלל מרחק גדול מדי. (על ידי החברה)

2. אם דחוף לך כסף הייתי עובד גם במשרות פחות נחשקות, אבל אם לא, אז חכה למשרות פיתוח.

3. אני לא יודע איפה אתה לומד, אבל ברוב המקרים ממה שאני מכיר מחברים שלומדים או למדו הנדסת תוכנה, מדמ"ח או הנדסת חשמל, היה צריך לפרוס את התואר כדי לעבוד תוך כדי, תחשוב אם זה מתאים לך.

4. הממוצע שלך אחלה, זאת נקודת פתיחה טובה כדי שיסתכלו על קורות החיים שלך.

אבל בעיניי ממוצע לא אומר יותר מדי לגביי יכולות פיתוח או תכנות (וכנראה גם בעיניהם של מעסיקים), נתקלתי במהלך התואר באנשים עם ממוצעים טובים שלא יודעים לכתוב קוד כמו שצריך, לא יודעים לתכנן אפילו דברים בסיסיים ברמה של מבוא למדמ"ח כמו פונקציה רקורסיבית פשוטה מאוד (אנחנו בשנה שלישית, אני רק מזכיר), אני לא אומר שאני כותב את הקוד הכי טוב בעולם (אני לא), אבל יש דברים שהייתי מצפה מסטודנט שהופך תכף לבוגר תואר במדמ"ח לדעת. (אני כמובן לא בא לשפוט אותך, רק אומר את דעתי בנושא)

בנוסף, לא ציינת באיזה מוסד אתה לומד, גם זה עלול להיות השפעה על קבלה, לפחות ממה שאני ראיתי, יש לא מעט מקומות עבודה שרוצים רק מאוניברסיטאות או רק מאוניברסיטאות 'מובילות' (כשהכוונה היא לטכניון, בן גוריון, העברית ותל אביב [אין קשר לסדר]).

5. יצא לי לדבר עם כמה בוגרים שסיימו שנה שעברה אצלנו וכאלו שסיימו גם לפני יורת זמן, לא עבדו בתור סטודנטים וכולם מצאו עבודה טובה תוך 3-4 חודשים לכל היותר (משרות פיתוח). אם זה לא מפריע לך אז רק קח את זה לידע כללי. (כמובן שייתכן שתמצא תוך פחות זמן ותוך יותר זמן, זה לא משהו מחייב)

מצרף לך גם שרשור די רלוונטי באותו נשוא שאני התייעצתי לגביו לפני כמה חודשים:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?657229-%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%AA-%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%93%D7%A0%D7%98-%D7%90%D7%95-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%AA%D7%95%D7%90%D7%A8-%D7%91-3-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-(%D7%9E%D7%93%D7%9E-quot-%D7%97)

(כמו שאתה מבין החלטתי לא לעבוד בסוף אלא לסיים ב-3 שנים)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...