Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Apple CarPlay בbmw 330e

שימו לב! השרשור הזה בן 1556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

עפי האתר של אפל, הקאר פליי נתמך בדגם הזה, אבל לא כך לפי נציג של במוו.

שאלה, מי צודק? ואם אין, האם ניתן להתקין ע״י עדכון תוכנה או שנדרשת התקנה מקומית?

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בדקת מול הנציג מכירות בארץ ונאמר לך שלא ניתן, זה אומר שהיבואן בארץ לא מתעסק עם זה פשוט או שגרסת תוכנה של מערכת מולטימדיה ברכב לא במגיע בארץ בגרסה שניתן לבצע את השדרוג.

אבל בעיקרון בדגמים החדשים שמגיעים עם מערכת מקורית מהמפעל כן ניתן לבצע שדרוג בעלות של סביב 300$.

השאלה הבא בטח תהיה איך אני בודק ואיפה אני עושה? :) כאן הייתי פונה לפורומים של החברה בחו"ל לצורך בירור של תאימות גסרה שיש לך ברכב ואפשרות של קניית קיט שדרוג עבור הרכב. הנציגים בארץ כנראה לא יספקו לך מידע הזה כי אין להם שום רווח מזה רק יזהירו אותך שכל שינוי כזה או אחר שלא נעשה במוסך מורשה עלול לפגוע באחריות של הרכב..

שיהי לך בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הזכור לי, צריך להרשם ולשלם דמי מנוי חודשי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

לפי אתרים בחול ניתן להתקין את האפליקציה מהconnected drive שלא זמין בארץ. ראיתי מדריך שמסביר כיצד ניתן לעשות זאת דרך האתר הבריטי של במוו. מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שעל השמשה הקדמית מתחת לעין המצלמה יש לוגו של קונקטד דרייב, אין שום הכנה לקונטקט דרייב בדגם 330e שיובא ארצה. גם בחו"ל צריך חיבור פנימי לאינטרנט דרך סים דאטה, GPS וחבילת ניווט על מנת להתקין אפל קארפליי במנוי חודשי/שנתי באמצעות הורדת אפליקציה לרכב. גם אין זמינות של אפליקציות במוו לקישוריות עם האוטו, כמקובל בחו"ל. היבואן הכניס למערכת מספר טלפון של השירות וזוהי בעצם תמצית השירות בארץ.

היבואן מציע לרוכשים התקנת אנדרואיד חיצוני, בדומה ליבואנים אחרים, במחיר מפולפל.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Car Play לא מצריך התקנת שום אפליקציה במכשיר אלא רק חיבור מכשיר עם כבל USB לממשק של הרכב. במידה והממשק נתמך תוכנתית מסך מולטימדיה ברכב הופך להיות חלק מהטלפון שלך המתואם לשימוש בנסיעה.לגבי סים אינטרנט ו GPS גם לא רלוונטי לממשק Car Play כי מה שיש בטלפון יש גם בו. יכול להיות שזה קשור למערכת של BMW בשם "Drive Connect" וחיבור שלה אבל לזה כבר אין שום קשר ל-Car Play.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת נכון למערכת שמע שמצויידת באפל קארפליי ו/או במירור. ב BMW 330e שמיובא ארצה זה לא קיים. בחו״ל הוא קיים רק בשילוב שציינתי במנוי חודשי/שנתי.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Car Play לא מצריך התקנת שום אפליקציה במכשיר אלא רק חיבור מכשיר עם כבל USB לממשק של הרכב..

בב.מ.וו קאר פליי עובד בצורה אלחוטית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת נכון למערכת שמע שמצויידת באפל קארפליי ו/או במירור. ב BMW 330e שמיובא ארצה זה לא קיים. בחו״ל הוא קיים רק בשילוב שציינתי במנוי חודשי/שנתי.

אבל אפשר להוסיף. בכל אופן ה330e החדשה (ובסדרה 3 בכלל) תגיעה עם קאר פליי כסטנדרט וללא תשלום חודשי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבירור שקיימתי היום עם מוקד שירות והמוסך המרכזי בניר צבי.

אמורה להיכנס למחסן ערכה מקורית של במוו בשיתוף פעולה עם אפל.

אין להם עדיין פרטים אודות הערכה, גם לא עלות.

אחת מהם אמרה לי שזה עדכון מחשב לכאורה בלבד שהתחילו להתקין בארה"ב. אני לא סומך על הצהרה זו .

אמרו לי שהם יפרסמו בתקשורת את דבר הגעת הערכות. איפה בדיוק? לא יודעים. הציעו לי להתקשר למוסך המרכזי כל שבוע. אעדכן אם יהיו לי פרטים.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

נכון להיום בבוקר, אין להם מושג ירוק מה מגיע, מתי יגיע ובמה מדובר.

כל שהם יודעים להגיד זה ״חכה שיתפרסם בתקשורת״...

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אחרי שהשלמתי את התהליך והפעלתי קארפליי על ה-330e שלי על גבי המערכת המקורית, חשבתי שיכול להיות מועיל לשתף את כל מה שלמדתי.

שווה לציין שאני מתמקד ספציפית ב-330e, אבל ייתכן שהתהליך יהיה דומה מאוד לבעלי דגמים אחרים מהשנים האחרונות עם חומרה רלוונטית.

ישנן שתי דרכים להוסיף קארפליי לבמוו:

1. התקנת מחשב ייעודי שמשתלט על התצוגה

משיחה שלי עם קוברה סטודיו (לשעבר bmdesign), זו האופציה שהם ממליצים עליה והיחידה שהם מבצעים.

היתרון הגדול כאן הוא שמדובר בפתרון אוניברסלי- יכול לעבוד גם על רכבים עם חומרה שלא נועדה להריץ קארפליי (אלא ששלנו כן יכולה).

החסרונות הם המחיר (כ-4000 שקל) והעובדה שמדובר בפתרון די תפור (ברגע שמתחברים ביואסבי המחשב החיצוני משתלט על התצוגה, המחשב החיצוני מוציא אודיו ב-aux וכו׳)

2. הפעלת פיצ׳ר קארפליי של המערכת המקורית

ה-330e בארץ כוללת מסך מגע 8.8״ ומערכת של הרמן שמריצה iDrive 6 (NBT EVO).

זו חומרה שעובדת עם קארפליי בקלות בחו״ל, אלא שבמוו גובים על הפיצ׳ר דמי רישוי שנלקחים כמעין in-app purchase.

דלק מוטורס, שבכלל טמטמו את המערכת כדי להימנע מלעבוד קשה, פשוט מתעלמים מכל הסיפור.

היתרון הגדול כאן הוא מוד עבודה אלחוטי (פשוט מדליקים את הרכב וקארפליי עולה), אינטגרציה נקייה עם המערכת המקורית (למשל: ספליט סקרין עם מידע נסיעה) ומחיר זול יותר. החיסרון הוא שלא מצאתי אף אחד שעושה את זה בארץ (ייתכן שיש ואני לא מודע), ולכן צריך לעבוד קצת לבד ולהסתכן.

מכאן והלאה אשתף את הדרך שבה גרמתי לאופציה 2 לעבוד על ה-330e 2018 שלי.

שימו לב שמדובר בתהליך קידוד פיצ׳רים למערכת שההשלכות החוקיות שלו לא לגמרי ברורות. כל הממשיך עושה זאת על אחריותו בלבד.

- אנחנו נזדקק לשני פריטי חומרה שנזמין באיביי:

א. אנטנת ווייפי (חפשו: bmw nbt evo WiFi antenna)

ב. כבל מתאם מפורט הדיאגנוסטיקה לאית׳רנט (חפשו: bmw ENET cable; שווה להשקיע ולקנות משהו איכותי)

שניהם יחד יעלו לנו כ-250 שקל, בהנחה שקנינו כבל ENET מאיכות גבוהה

- הסיבה שאנחנו זקוקים לאנטנת ווייפיי היא שהמערכת שלנו הורכבה בלעדיה...

למקרה שאתם רוצים לבדוק האם דווקא הרכב שלכם כולל אנטנה, אתם יכולים להזין את ה-VIN שלכם ב-mdecoder.com ולחפש ברשימת הפיצ׳רים.

- ההתקנה עצמה מורכבת משני חלקים:

א. חיבור אנטנת הווייפיי: מתואר בצורה טובה כאן:

אני ביצעתי בעצמי, אבל אפשר גם להיעזר במתקין.

ב. קידוד לפתיחת הפיצ׳ר במערכת

שימו לב, הפיתוי גדול להאמין לשלל מוכרים באיביי וברשת שמציעים התקנה פשוטה, מבוססת דיסק און קי, אבל שיטת ההתקנה הזאת נחסמה החל מגרסאות הרכב של נובמבר 2018 והלאה. גם אם אתם לא מריצים כזאת היום (אני לא), זה רק עניין של זמן עד שתעודכן לכם גרסה כחלק מטיפול או תיקון.

הדרך היחידה שמובטח שתעבוד גם בגרסאות נוב׳18 והלאה היא באמצעות תקשורת אית׳רנט עם מחשב הרכב (ולשם כך הזמנו כבל enet).

איך פיזית מתבצע הקידוד? ע״י ישיבה ברכב עם לפטופ שמחובר לכבל ה-ENET ומריץ כלי תוכנתי שמבצע את הקידוד בצורה אוטומטית. התהליך לוקח כ-5 דקות מורטות עצבים שבמהלכן המערכת מרוסטת מספר פעמים.

לגביי בחירת הכלי, אני שילמתי 80 דולר על כלי בשם FemtoEVO והכל עבד כשורה, אבל אשאיר לכם לגגל ולבחור בעצמכם על מי לסמוך ולמי לתת כסף.

- עם סיום הקידוד וריסוט נוסף של המערכת, כל שנותר הוא להסיר את חיבור הבלוטות׳ הקיים אל האייפון מהמערכת, להוסיף את האייפון מחדש כ״טלפון״ ואז לקבל דיאלוג שמציע לנו לאפשר את קארפליי.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי Ayreon
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...