Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנפקת ת"ז חדשה - חייב להיות ביומטרי?

Mr.Z
שימו לב! השרשור הזה בן 1834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק ביומטרי.

לגבי שמירת טביעות האצבע שלך במאגר(ז"א תהיה שמורה גם במשרד הפנים, ולא רק על הצ'יפ בתעודה) - אם תאשר התעודת זהות תהיה תקפה ל10 שנים, אם לא היא תהיה תקפה רק ל5

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אדם מאבד ת"ז שלו, במקרה של הנפקה חדשה היא חייבת להיות ביומטרית? או שניתן לבקש את הרגילה?

בהמשך למה שנכתב. אם אתה זקוק לתעודת זהות באופן מיידי אתה יכול לבקש שיעשו לך תעודת זהות זמנית רגילה אשר תקפה למשך 3 חודשים.

תגיע עם 2 תמונות דרכון במידה ואתה רוצה תעודה זמנית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי בכלל יוצא להשתמש בתעודת זהות?

בחירות - אפשר עם רשיון נהיגה

כמעט כל מקום בו צריך הזדהות - דרכון מהווה תחליף מספק

שינוי כתובת וכו' - אפשר לעדכן במחשבי משרד הפנים ולהוציא ספח בלבד

פרט ללקיחת המשכנתא, כשהבנק התעקש על תעודת זהות בלבד, לא זוכר מתי פעם אחת הייתי חייב תעודת זהות.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך את התעודה לכל מקום פיננסי, למשל פתיחת חשבון בנק, משיכת פיקדון

ולכל הפחות את תאריך הוצאת התעודה כשאתה מנסה להתחבר לכל שירות פיננסי (הר הביטוח למשל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי בכלל יוצא להשתמש בתעודת זהות?

בחירות - אפשר עם רשיון נהיגה

כמעט כל מקום בו צריך הזדהות - דרכון מהווה תחליף מספק

שינוי כתובת וכו' - אפשר לעדכן במחשבי משרד הפנים ולהוציא ספח בלבד

פרט ללקיחת המשכנתא, כשהבנק התעקש על תעודת זהות בלבד, לא זוכר מתי פעם אחת הייתי חייב תעודת זהות.

לא תקבל שירות במשרד הפנים כמו הוצאת דרכון חדש או רישום של נולד בספח של תעודת הזהות ועוד הרבה שירותים אחרים למרות שחלקם כן ניתן לבצע דרך האינטרנט.

בבנק היום מקפידים לבקש תעודת זהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא:

נניח ואבדה לך תעודת הזהות והוצאת תעודה חדשה. לאחר חודש אבדה לך גם תעודת הזהות החדשה שקיבלת אבל במקרה מצאת את תעודת הזהות היישנה שחשבת שאבדה.

אם תגיע לבנק או למשרד ממשלתי כולשהוא עם תעודת הזהות היישנה המחשב בודק ON-LINE את תאריך ההנפקה של התעודה ומספר סידורי ותזהה שהתעודה שביידך למעשה כבר מבוטלת במשרד הפנים או במילים אחרות "לא תקפה" ולא תוכל לקבל שירות.

*י ישנם גם תעודת זהות שהונפקו עם תאריך תוקף למספר שנים בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תקבל שירות במשרד הפנים כמו הוצאת דרכון חדש או רישום של נולד בספח של תעודת הזהות ועוד הרבה שירותים אחרים למרות שחלקם כן ניתן לבצע דרך האינטרנט.

בבנק היום מקפידים לבקש תעודת זהות.

אני כבר עמוק בעשור הרביעי לחיי, ועדיין תעודת הזהות שלי היא המקורית שהוצאה בגיל 16.

את כל הפעולות שנדרשתי לספק אותה (משכנתא, הוצאת דרכון, שינוי כתובת, הוספת ילדים לספח) עשיתי איתה.

עריכה: כשאני חושב על זה, הפעולה האחרונה הייתה לפני שנתיים. טרם כניסת התעודות הביומטרים

עריכה אחרונה על ידי Asaf-R

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר עמוק בעשור הרביעי לחיי, ועדיין תעודת הזהות שלי היא המקורית שהוצאה בגיל 16.

את כל הפעולות שנדרשתי לספק אותה (משכנתא, הוצאת דרכון, שינוי כתובת, הוספת ילדים לספח) עשיתי איתה.

לא כתבתי שלא ניתן לבצע פעולות מסוימות עם תעודת זהות שהוצאה בגיל 16. התכוונתי שעם רשיון נהיגה או דרכון אתה מוגבל.

המסמך המזהה הרשמי הינו תעודת זהות בלבד.

אולי לא הבנו אחד את השני.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: כשאני חושב על זה, הפעולה האחרונה הייתה לפני שנתיים. טרם כניסת התעודות הביומטרים

תעודות זהות שלא רשום עליה תוקף תפוג ב2022.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ באמת? :shock:

באסה... גם אני, כמו אסף, מחזיק בתעודת זהות מעל 20 שנה (מגיל 14). רציתי לגלות אם אצליח למשוך איתה עד הפנסיה.

את המעבר לדרכון ביומטרי הצלחתי לדחות בחמש שנים בנתיים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעודת הזהות הראשונה שלי עוד היתה פנקס, והוטבעו בה חותמות הצבעה בבחירות. אחרי 27 שנה היא החלה, הוצאתי חדשה. לפני כחודש הוצאתי דרכון חדש כיון שתוקם הקודם עמד לפוג, באותה הזדמנות כבר הוצאתי תז חדשה כדי להמנע מביקור בלשכה בעוד 3 שנים, כאשר בבת אחת. יפוג תוקפן של מיליוני תעודות וכל עם ישראל יבוא להנפיק חדשות. על התעודה הישנה הודבקה מדבקה המכריזה כי תוקפה יפוג כעבור כ-3 חודשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...