Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיג חדש עם תאריך ישן

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 1829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר תקופה של 3 שנים עם האאוטלנדר אני עומד להחליף רביעיית צמיגים. אני נועל 255/55R18 עם קוד מהירות H.

משיטוטים בפורומים הבנתי שקונטיננטל הם צמיגים מומלצים, ובחיפוש באתר שלהם על שילוב של נוחות ושקט, הגעתי לצמיג 4x4Contact.

המוכר בחנות הכי קרובה אלי אומר שאין במלאי את הצמיגים האלה (כי הם "צמיגים ישנים"...) והדגם החדש זה CrossContact והוא יכול לעשות לי את זה (כולל הרכבה וכו') בעלות של 860 ש"ח לצמיג.

מצד שני הוא אומר שיש לו צמיגים ישנים מהדגם שאני רוצה, 4x4Contact, והוא יכול לעשות לי את זה במחיר של 590 לצמיג (הפרש של 1000 ש"ח בערך). הצמיגים אולי משנת 2016 שוכבים במחסן. אמרתי לו שבטח הצמיגים יבשים והם לא שווים כלום, הוא אומר שזה לא היה בחוץ אלא במחסן, והם יחזיקו לפחות שנתיים.

מה אתם אומרים?

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אל תקנה

חפש ברשת חנויות נורמליות, גם אם זה אומר לנסוע קצת יותר רחוק.

https://www.tiredeal.co.il

אל תתפשר על צמיג שיוצר לפני למעלה משנה

בהצלחה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2016?!? כאילו, זה רציני???

על היצרן של הצמיג אפשר להתווכח, על תאריך לא. קודם כול סחורה טרייה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי רוכש רק אם זו מידה נדירה (כמו למשל ב-156 שלי ששם אני נאלץ להתפשר - אבל גם לא מתפשר על צמיגים מתאריך ייצור של לפני 3 שנים, אפילו שהם חדשים).

אחרת - מחפש לי משהו אחר (אפילו יצרן אחר) טרי ועם תאריך ייצור קרוב.

איני חושב שכדאי להתעקש.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפושים שערכתי ברשת, ראיתי הרבה דעות לכאן ולכאן. הבנתי שאם הצמיג מאוחסן במצב טוב, אין סיבה שיתייבש או משהו כזה, אפילו בתקופה של 5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מדבר על מחסן של קונטיננטל, בחיפה. לא של הפנצ'ריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקראו למשל מה כותבים פה. נציג "טייר קלאב" טוען שאין בעיה עם צמיגים בני שנתיים, אם אוחסנו בתנאים ניאותים. עוד אחד שמציג את עצמו כחוקר בתחום הפלסטיקה, בעל תואר שני בפולימרים ועם ניסיון של 10 שנים בתחום, כותב שאם הצמיג אוחסן במקום מאוורר ומקורה, אין בעיה גם עם צמיג בן 5 שנים...

מצד שני, אחרים כותבים בביטחון גמור שאסור לקנות צמיג בן למעלה מחצי שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

קראתי פעם מחקרים שנעשו בחו"ל, מדברים על התקנה של צמיגים עד גיל שנתיים.

אני לא איש גומי, אבל חומרים בהחלט מאבדים תכונות מסויימות רק בגלל גיל, ללא קשר לשימוש וגם בתנאי אחסנה נאותים.

אתה מחזיק צמיגים למשך 3 שנים שזה לא מעט, כלומר שהם יהיו בני 6 ועם אי אילו קמ"ז, במקומך הייתי מתעקש על מציאת צמיגים טריים יותר.

אני פחות מחשבן לגיל כי זה תמיד משהו ספורטיבי עם חיים קצרים ובכ"ז לא ארכוש בגיל של שנה וחצי-שנתיים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקראו למשל מה כותבים פה. נציג "טייר קלאב" טוען שאין בעיה עם צמיגים בני שנתיים, אם אוחסנו בתנאים ניאותים. עוד אחד שמציג את עצמו כחוקר בתחום הפלסטיקה, בעל תואר שני בפולימרים ועם ניסיון של 10 שנים בתחום, כותב שאם הצמיג אוחסן במקום מאוורר ומקורה, אין בעיה גם עם צמיג בן 5 שנים...

כשהם אומרים שזה לא בעיה, הם מתכוונים לכך שהצמיג שמיש: הוא לא יתפרק במהלך נסיעה מתוקף ישיבתו באחסון. אבל הוא כן יאבד חלק מתכונותיו, ובטיחות הנסיעה תיפגע בשל הארכת מרחקי עצירה, ירידה בקשיחות הפניה וכיוצא בכך.

לשיקול זה, ככל הנוגע להחלפת צמיגים ישנים, אין למיטב ידיעתי התייחסות מצד חברות הצמיגים, בין היתר כי זה היבט קצת חמקמק: אין באמת שום הגדרה של אחוז שבו מעטפת הביצועים צריכה להצטמק כדי להצדיק החלפה.

מאמני נהיגה מתקדמת בארץ החליטו שאחרי שלוש עד ארבע שנים (תלוי התרשמות אישית) הירידה בביצועים היא די משמעותית וצריכה להצדיק החלפה - אני נוטה להסכים עם הסברה הזו. אבל מבחינת שמישות נטו, צמיג כזה יכול להיות תקין לעוד שנה או שנתיים נוספות.

לגבי קצב ההתיישנות של הצמיג באחסון, אני זוכר שקראתי מחקר שהראה שבתנאי אחסון סבירים הוא משמעותית נמוך יותר מאשר כשהוא מורכב על רכב. אני חושב שצמיג עד גיל שנה זה בסדר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהמקרה ההזוי שתיארת, שבו מציעים לך צמיגים בני 3 במחיר מופחת (למה מי מת? אה, אולי אותה...)

אין שום הבדל במחיר בין צמיגים טריים לישנים. אז קח טריים (עד שנה לדעתי האישית והבלתי מחייבת).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי שכשהייתי בצבא חיפשתי נעליים צבאיות ומצאתי ממישהו שהשתחרר והם שכבו אצלו איזה 4 שנים +- בבית בתוך קופסא, לקחתי אותם ושמתי אותם למזלי כשהייתי בבסיס, בהליכה מהחדר לחדר אוכל רוב הסוליה התפוררה בחתיכות.

גומי לא הייתי נוגע שכבר עבר 3 שנים, פשוט לא שווה את זה.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שלפי החוק במדינת ישראל, הצמיג יכול להיות בן 8 שנים.

הזכרת לי שכשהייתי בצבא חיפשתי נעליים צבאיות ומצאתי ממישהו שהשתחרר והם שכבו אצלו איזה 4 שנים +- בבית בתוך קופסא, לקחתי אותם ושמתי אותם למזלי כשהייתי בבסיס, בהליכה מהחדר לחדר אוכל רוב הסוליה התפוררה בחתיכות.

גומי לא הייתי נוגע שכבר עבר 3 שנים, פשוט לא שווה את זה.

זה בגלל שהוא נעל אותם במשך תקופה... אם תקנה נעליים חדשות, לא תשים לב בכלל לתאריך (שאין), גם אם הן יהיו בנות 10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...