Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה CX5 2019 - שדרוג מערכת שמע

u_mimi
שימו לב! השרשור הזה בן 1855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

יש לי מעט ידע טכני בתחום ועל כן זקוק לעזרתכם.

ברשותי מאזדה CX5 חדשה ואני מעוניין לשדרג את איכות השמע של הסאונד ברמה או 2 ללמעלה.

לא מחפש לפתוח מועדון ברכב, אלא לתת שיפור מזה הקיים.

חשוב לי מאוד לא לגעת ביחידה המקורית של הרכב (head unit) אלא להחליף רק את הרמקולים ולהוסיף סאב קטן.

א. האם ניתן לחבר מגבר למערכת המקורית של הרכב?

ב. לא מעוניין לוותר על נפח בתא מטען כי זה קריטי אצלי. מה האופציות לסאב קטן? לדוגמא, בדגמי הפרימיום המגיעים עם מערכת סאונד של בוס , הסאב נמצא בתוך הגלגל הרזרבי. שייך להתקין דבר כזה? או אולי סאב אקטיבי מתחת הכסא? שוב, לא מחפש סאב שירעיד את המעקה בטיחות...

ובכלל, האם הייתם בכלל מתעסקים עם זה או שמא אומרים 'אל תתעסק עם המערכת המקורית'.

אודה לתשובתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל ענין של תקציב ומודעות לכך שהיבואן עשוי להתנער מאחריות במידה וההתקנה תשוייך ברמה כלשהי לתקלה, אם תהיה.

נסה לבצע מעט חיפוש ספציפית לרכב.

ממה שזכור לי, ברכב המדובר ניתן להתקין פוטנציאלית רמקולים בקוטר 8 או 9 אינץ'. לא יודע אם נכון גם במודל החדש.

במקרה כזה, ועם הגברה כלשהי, לדעתי תוכל לוותר על סאבוופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה.

ניסיתי לחפש נתונים אך לשווא. המפתיע הוא, שבפורומים ממדינות שונות, בעלי רכבים כאלו שהגיעו עם מערכת של BOSE מעוניינים להחליף אותה.

לגבי הרכב שלי, גודל הרמקולים מקדימה הוא 6.5. מאחורה 5.5 ויש טוויטרים בעמודים מקדימה.

לעניין התקציב, לא להתפרע. מכוון לכמה אלפים בודדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיין בנושא הזה: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?597757

זה הכיוון הנכון לדעתי, אבל לא מחייב.

יתכן שגם בהתקנת מגבר צנוע על הרמקולים הקיימים או שדרוג קל שלהם, בליווי בידוד/איטום מינימלי יוכלו לספק אותך.

אם צריך לבנות איזו תיבה מקוסטמת לתא המטען ולשמור על מקוריות הרכב ככל הניתן, הייתי פונה ליוסי אלפיין (עילית קאר אודיו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-CX5 עם מערכת מקורית של Bose הכוללת כפי שהזכרת גם סאב בתוך הגלגל הרזרווי נותנן צליל לא ראה בכלל ובכדי להחליף אותה למשהו קצת יותר איכותי כמה אלפי שקלים בטוח לא יספיקו לפי דעתי. וגם נושא של סאב שהוא לא תופס מקום כלל כי המיקום שלו בתוך הגלגל. הסאב OEM שקונים כמובן בגדלים שונים בדרך כלל מגיע עם תיבת תהודה משלו יש המון סוגים שונים אבל לא יצא לי לראות משהו שנכנס לתוך אותו מקום בגלגל כך שבמידה וכן תחליט שאתה רוצה סאב כך את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...