Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה פריוס 2015

ארתור 1985
שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתלבט בין קורולה 2015 או 2016 לבין טויוטה פריוס 2015.

הנהיגה היא מעורבת גם עירונית וגם בינעירונית 20K קמ בשנה.

להערכתי אם פרטי צריכת הדלק נכונים אחסוך כ2500 שקל בשנה על דלק.

בהנחה שאני קונה בטויוטה סלקט עם אחריות של שנתיים או 30K (כלומר בשבילי אחריות שנה וחצי) האם כדאי לקחת את הפריוס?

ה"חשש" העיקרי שלי זה שיש עוד מערכת שלמה ומורכבת באוטו שתתקלקל ואצטרך לשלם על לתקן אותה (מערכת המנוע החשמלי והסוללה)

טויוטה מציעים אחריות על הסוללה תמורת 400 שקל בשנה עד 12 שנים.

מה אתם יכולים לספר לי על החסרונות של פריוס שכזאת לעומת קורולה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר להבדלי האבזור והמידות, החיסרון היחיד של הפריוס הוא בביצועים. אולי יותר נכון לרשום בתגובות מאשר לנתונים על הנייר. לכן נסיעת מבחן ארוכה היא בגדר חובה.

אין לך מה לפחד מעניין האחריות, יש לך 5 שנים אחריות מהיבואן (לרכבים שלא נרכשו מליסינג) ולאחר מכן אתה יכול להיכנס למוסך של טויוטה, לשלם 300 ש"ח, לבצע בדיקה, ובמידה והרכב עובר בהצלחה קבלת אחריות לעוד שנה ו/או 15 אלף ק"מ של אחריות. הטריק הוא לבצע את הבדיקה כמה שיותר קרוב לסוף האחריות ואז במידה והרכב לא עובר את הבדיקה, האחריות הישנה תקפה. ככה אתה יכול להמשיך עד שהרכב מגיע לגיל 12 שנים מיום עלייתו לכביש. כאשר בשנתיים האחרונות מחיר הבדיקה מתייקר מעט.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה עושה 1/11 פריוס 1/19 נדמה לי. הבנתי ממוסכים שונים שהמערכת ההיברידית אמינה מאוד וכמעט ואין בה תקלות, אני עם קורולה 2014 ומרוצה מאוד, מתכנן להחליף להיברידית שיצאה השנה.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד שאלה, פריוס 2015 היא דגם של רכב שהיה בין 2009-2015. אם אני קונה אחת מ2015 אני בעצם קונה אוטו עם טכנולוגיה מ2009? או שהיו שדרוגים לאורך השנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ה"חשש" העיקרי שלי זה שיש עוד מערכת שלמה ומורכבת באוטו שתתקלקל ואצטרך לשלם על לתקן אותה (מערכת המנוע החשמלי והסוללה)

טויוטה מציעים אחריות על הסוללה תמורת 400 שקל בשנה עד 12 שנים.

אני נוסע קצת יותר ממך, בערך 27-30 אלף ק"מ בשנה. היה לי בדיוק אותו החשש. הסיבה שלא רכשתי רכב היברידי היא שא' חיפשתי רכב קטן, בטיחותי וחסכוני עד 60000 שקל. בתקציב הזה כל הדיזל/היבריד שמצאתי היו שחוטות ק"מ, ומי שהיה לו ק"מ נורמאלי (לא נמוך, נורמאלי) ביקש מעל המחירון.

סתם בשביל הספורט, על אוריס היברידית 2014 עם 50 אלף ק"מ ביקשו בטויוטה סלקט 90000 שקל (חדש בליסינג 0 ק"מ אפשר למצוא ב 119K, כך שההפרש לא כזה גדול).

אז במקום לקנות רכב שחוט ק"מ או רכב ישן במחיר גבוה מאוד, קניתי הונדה ג'אז סוף 2015 יד ראשונה ק"מ נמוך מאוטוסנטר.

צריכת דלק 1:14-1:15 בקלות בנסיעה משולבת, הצלחתי גם להגיע ל 1:17.5 בנסיעה משולבת ממש חסכונית ועדינה, ואני משוחרר מהמערכת ההיברידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיון שלי עם פריוס 2013 - אמינות מוחלטת . אפילו מצבר אביזרים ומגבים מקוריים לא הוחלפו.

גם CR נותנת ציון מצויין לפריוס באמינות.

בנסיעה עירונית, בעיקר בקיץ עם מזגן, הפער מול קורולה בצריכת דלק הוא חיסכון של 50% .

קורולה 2013 רחוקה מהאיבזור נוחות של הפריוס.

הביצועים בפריוס עדיפים, אבל זה לא אוטו למיצוי ביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...