Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מספיק להחליף תקע אנגלי לתקע ישראלי כדי שמכשיר חשמלי בריטי יעבוד?

shay2828
שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הכל הוחלף באנגליה

בבית של המשפחה שלי בלונדון עדיין יש כיורים כאלה(תמונה מגוגל להמחשה)

[ATTACH=CONFIG]517058[/ATTACH]

מזכיר לי את הסיפורים שלי מ-1961. התגורר מספר שבועות באכסניה של ימאים בליברפול. לא היתה לו בעיה של רחצה: אמנם היו אמבטיות ולא מקלחות, אבל לא היה מחסור במים חמים 6 ימים בשבוע. רק בשבת האנגלים עשו את האמבטיה השבועית שלהם.

הברזים הנפרדים, וגם מנגנון קפיצי לחסכון במים, זכורים לי מהילדות מהפלגות על אוניות סוחר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הקודמת שדיברנו על הנושא הזה בפורום, אחד החברים העלה תקן שמדבר על עיבוד קצה מוליך, התקן קובע שצריך לשים סופית חוט ולא ציפוי בבדיל.

בכל מקרה, ציפוי בבדיל גם בסדר גמור, העיקר לא להדק על מוליך רב גידי כמו שהוא כי אז הבורג תופס רק חלק מהגידים ואין את שטח המגע הדרוש.

הלוואי שהחשמלאים וגם מתקיני מזגנים יעשו את המינימום הנדרש ויעבדו עם מסיר בידוד בכדי לקלף חוטי חשמל ולא עם קטר או עם שיניים ולאחר מכן נבקש מהם לרכוש מכשיר לחיצה וסופיות.

נכון שבחלק גדול מעבודות חשמל החוק דורש לשים סופיות אבל במקרה של תקע פשוט אינני יודע מה הם דרישות החוק.

אישית אני הייתי קונה כבל עם תקע יצוק ומחליף את כול הכבל מהחיבור שלו למכשיר כפי שנוהגים לעשות ייבואנים רבים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני הייתי קונה כבל עם תקע יצוק ומחליף את כול הכבל מהחיבור שלו למכשיר כפי שנוהגים לעשות ייבואנים רבים.

השאלה אם זה כבל נתיק בצד המכשיר.

אם הוא נתיק אז בורר שעדיף לקנות מה שנקרא בחנוית "כבל קומקום", (עולה כ 10 ש"ח). ולהחליף את כל הכבל.

אם הכבל לא מתנתק מהמכשיר אז החלפת הכבל מחייבת פירוק המכשיר. במקרה כזה הרבה יותר פשוט להחליף תקע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובצד המכשיר לא צריך סופיות במידה והכבל מוחלף באמצעות פירוק?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון להחליף כבל ע"י פירוק המכשיר הוא לא רעיון טוב בכלל.

בתוך המכשיר (סביר ש) נראה את כבל ההארקה מחובר עם בורג למסגרת המכשיר ויש לו נעל כבל עגולה עבור בורג, כבל פאזה מגיע למפסק עם נעל כבל אחרת, הכבל השלישי יכול להיות מולחם למעגל וכו'.

צריך להרכיב את כל נעלי הכבל על הכבל החדש ולעשות את כל ההלחמות. זה הרבה יותר מורכב מלהחליף תקע. מה גם שאין בהחלפה כזאת שום יתרון על פני החלפת תקע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון להחליף כבל ע"י פירוק המכשיר הוא לא רעיון טוב בכלל.

בתוך המכשיר (סביר ש) נראה את כבל ההארקה מחובר עם בורג למסגרת המכשיר ויש לו נעל כבל עגולה עבור בורג, כבל פאזה מגיע למפסק עם נעל כבל אחרת, הכבל השלישי יכול להיות מולחם למעגל וכו'.

היום כמעט ולא תמצא מוצרים לבנים שבהם כבל מתח רשת החשמל מחובר למעגל החשמלי בעזרת הלחמות אלא הכבל מגיע עם נעלי כבל מוכן מראש לחיבור למעגל או בעזרת "כובעים" ייעודים.

צריך להרכיב את כל נעלי הכבל על הכבל החדש ולעשות את כל ההלחמות. זה הרבה יותר מורכב מלהחליף תקע. מה גם שאין בהחלפה כזאת שום יתרון על פני החלפת תקע.

תקע ייצוק הרבה יותר בטיחותי וגם ואמין מכול תקע שאתה מרכיב בעצמך עובדה כול הציוד החשמלי אשר נמכר היום מגיע עם תקע ייצוק גם מהסיבה שזה יותר זול לייצר את הכבל עם תקע יצוק.

יישנם ייבואנים אשר מייבאים ציוד חשמלאי ובארץ מחליפים את כול הכבל.

כפי שכבר כתבתי אני עושה זאת ולא המלצתי לעשות זאת לכול אחד מה גם שהחלפת תקע או את כול הכבל מותרת אך ורק לחשמלאי מוסמך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יישנם ייבואנים אשר מייבאים ציוד חשמלאי ובארץ מחליפים את כול הכבל.

אני עובד אצל יבואן כזה.

הציוד שמגיע, מגיע עם תקעים אירופאיים או אמריקאיים.

איפה שיש כבל נתיק, מחליף את כל הכבל.

איפה שיש כבל קבוע, מחליף תקע. כל עוד עושים את זה כמו שצריך, אין עם זה שום בעיה. זה תקני לגמרי. פחות טוב מכבל יצוק אבל יותר טוב מכל פתרון אחר כמו שימוש במתאמים או פירוק המכשיר והחלפת כבל (שזה יכול להיות די מורכב מבחינת כמות העבודה והזמן הדרוש ולכן לא עומד בכלל על הפרק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...