Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה- רכישת טויוטה קורולה סטיישן היברידית

green
שימו לב! השרשור הזה בן 1482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מהסוף, רציתי ג׳יפון אבל רכשתי את הקורולה סטיישן :shock:

חיפשתי ברכב את הפרמטרים הבאים:

ג׳יפון.

רכב עם בלם יד חשמלי ועם פונקציית אוטו הולד.

רכב מרווח בציר האורך (בציר הרוחב אני מעדיף אפילו רכב צר).

רכב עם מבנה של דלת חמישית, בשיפוע חלון אחורי מתון ועם נפח תא מטען גדול.

רכב עם גיר רציף (לדעתי גיר רציף טוב, בשילוב עם מנוע עם זמינות כוח טובה, נותן בנסיעות בתוואי עירוני את אופי הנסיעה הטוב ביותר).

רכב חסכוני בדלק (ברכב היברידי- קרינה נמוכה על ידי בדיקת קרינה בפועל שאבצע)

או לחילופין רכב פחות חסכוני אבל שניתן לרכוש אותו בהנחה ו/או הטבות משמעותיות ברכישה.

רכב בעל ירידת ערך נמוכה או לחילופין רכב בעל ירידת ערך פחות נמוכה אבל שניתן לרכוש אותו בהנחה ו/או הטבות משמעותיות ברכישה.

רכב שצפוי להיות אמין ולפחות בלי בעיות אמינות מהותיות ידועות.

רכב שאפשר להגיע בו לתנוחת נהיגה נכונה ורצוי תנוחת נהיגה גבוהה.

רכב עם זמינות כוח טובה (הביצועים עצמם לא משנים כלל).

מערכות בטיחות אקטיביות- בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל- דרישת חובה. התראת סטייה מנתיב על מנת למנוע מוביליי- חובה.

רצוי גם תיקון סטייה מנתיב בעיקר בשביל הנוחות. כל השאר אקסטרה לא הכרחית.

מערכת מולטימדיה בעברית עם אפשרות להתקשר לאנשי קשר בעברית ועם חיבור הטלפון בבלוטוס ולא באופן חוטי ועם וייז.

הרכבים שעלו לגמר והיו בעלי ההתאמה הטובה ביותר לדרישות הנ״ל היו טויוטה ראב 4 היברידית, ניסאן אקסטרייל, מיצובישי אאוטלנדר phev וטויוטה קורולה סטיישן.

לא אלאה אותכם, מסיבות שונות נפסלו כל הג׳יפונים הנ״ל (בקצרה אציין כי הראב 4 נפסל בעיקר בגלל מחיר רכישה גבוה מדי, ניסאן אקסטרייל בגלל העדר פונקציית אוטו הולד- כן כזה אני :), המיצובישי בגלל מחיר רכישה גבוה מדי, חשש מקושי במכירה עתידית עקב המורכבות של הרכב והצורך בטעינה וצריכת דלק רגילה כאשר החשמל בסוללה נגמר).

נשארתי עם הקורולה סטיישן, ברמת הגימור הגבוהה מהשתיים.

הקורולה עונה על כל הדרישות הנ״ל מלבד כאמור גובה נמוך, דבר שגורם לכך שהגג וקורות הרכב קרובים יותר לראש מג׳יפון והתחושה הרבה יותר צפופה מג׳פון במימד הגובה והכניסה והיציאה פחות נוחים. תנוחת הנהיגה נמוכה יותר יחסית לריצפה, ופחות נוחה לי מג׳פון.

אלו פרמטרים חשובים לי, אבל הייתי צריך להתפשר על משהו, וזה הפרמטר שהחלטתי שאני מוכן לוותר עליו.

מצד שני הקורולה אמורה להתנהג טוב יותר ולהיות בעלת נוחות מתלים טובה יותר.

אהבתי בקורולה שאין שום הפרעה לרגלי הנהג מהקונסולה המרכזית (פרמטר שמאד קשה לי להשיג אותו בהרבה מאד רכבים).

בנסיעת מבחן בקורולה סדאן היברידית, קיבלתי את התחושה הקרובה ביותר לרכב חשמלי. בנסיעה מנהלתית נראה שהרכב נוסע על מנוע החשמל בלבד כל הנסיעה וללא הגבלת מרחק, לפחות זאת התחושה, לא מרגישים את השתלבות מנוע הבנזין ולא שומעים אותו.

תגובת הדוושה מצויינת והדחף מיידי, חזק, חלק ונעים מאד.

כן שומעים בנסיעה מנהלתית איטית, רעשים מעצבנים מאזור קידמת הרכב שדומים לרעשים של מיסב תקול בגלגלים, עד כדי כך ששאלתי את הנציג שנסע איתי האם הרכב היה מעורב באיזה אירוע שגרם לנ״ל. התשובה הייתה שלילית, הרכב חדש לחלוטין. כנראה שהרעש הנ״ל גם בולט על רקע השקט של יחידת ההנעה, אבל עדיין הוא קיים. כמי שאוהב שקט באופן כללי וכל רעש קטן מפריע לו, הרעש הזה הולך להציק לי :wink:

בנסיעה הררית, הרכב סוחב מצויין, הרבה יותר חזק ממה שמרמזים הנתונים הרשמיים, זמינות כוח מצויינת, הגיר הרציף לא מרעיש והמנוע לא מרעיש, אין העברת הילוכים וזה נהדר. הרכב מתנהג היטב בסיבובים במהירות די גבוהה. כמובן שלא לקחתי את הרכב לקצה, הנציג בגיל העמידה ככר הביע אי שביעות רצון. בכל מקרה זה היה לצורך הבדיקה בלבד, אין לי כוונה לנסוע ככה בחיי היום יום, אני מתכוון לנסוע באופן מנהלתי בלבד (ולחשוב שעד לאחרונה נהגתי עם רגל כבדה על הדוושה, דברים משתנים).

לגבי נוחות הנסיעה, הביקורות היללו את הקורולה בתחום הזה, אני לא שמתי לב לנוחות נסיעה מתעלה, נוחות הנסיעה רק טובה. בקורולה מהדגם הקודם ששכרתי למשך כמה שבועות, נוחות הנסיעה הייתה פשוט מעולה, לא הרגישו כלום בכביש, ממש בסגנון צרפתי של פעם.

לסיכום, בנקודת הזמן הזאת הקורולה סטיישן נתן את המענה הטוב ביותר לפרמטרים שהצבתי לעצמי.

סקירה הבאה- לאחר שאקבל את הרכב :)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! נשמח לקרוא התרשמות מלאה לכשתקבל את הרכב. מה גודל תא המטען?

|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|___

__|_____|_____|_____ In Construction ___|_____|_____|_____

|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|___

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

איך היא לעומת הנירו?

כי נירו/איוניק מרגישות יותר זריזות מאוריס/פריוס.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התתחדש :)

שאלתם שאלות אז תתכוננו לתשובה מלאה :wink:

הנירו נמכר.

הקורולה סטיישן שלי אמור להגיע לישראל בחודש מאי. מי שמזמין כיום את הסטיישן אין צפי הגעה מדוייק, אבל הוא יגיע לא לפני חודש יוני וייתכן אפילו בחודש יולי.

בחרתי בצבע חיצוני כסף. פנים הרכב שחור. בצבע חיצוני לבן פנינה ובצבע שחור הרכב מגיע בפנים עם שילובים קטנים של ריפוד בצבע אפור (ואולי גם בדשבורד ובדלתות, אבל בסטיישן לא בטוח).

אני לא רציתי את שני הצבעים החיצוניים הללו והם גם היו רק במשלוח של חודש יוני ולא רציתי גם בעיכוב נוסף.

הקורולה סדאן כבר נמסר ללקוחות והאצ׳בק ימסר באפריל למיטב ידיעתי.

בנירו לא הרגשנו בנוח עם ערכי הקרינה שבו :cry:

בקורולה אנחנו מרגישים בנוח עם ערכי הקרינה :) (למרות שיש רכבים היברידיים עם תוצאות טובות יותר לרבות הפריוס וטויטה יכלו ללכת עד הסוף ולבטל את הקרינה לחלוטין כמו במושבים האחוריים ביונדאי סונטה וחבל שלא עשו זאת :? ).

שכחתי לרשום פרמטר שהיה פרמטר חובה מבחינתי ברכב- פתחי מיזוג אחוריים.

פרמטר נוסף שהיה חשוב לי הוא נוחות נסיעה טובה, במצב אידיאלי הייתי מעדיף נוחות נסיעה של רכבים צרפתיים של פעם, אבל גיליתי שפרמטר הנוחות קיים באופן שמספק אותי במגוון גדול של רחבים, אפילו ברכבים שבמבחני רכב כתבו עליהם שהם לא נוחים לי הם היו נוחים יחסית.

לגבי ההבדלים בין הקורלה לנירו (אסייג לגבי הקורולה כי ההתרשמות שלי היא כאמור מנסיעת מבחן של כחצי שעה ולכן מוגבלת ויכולה גם להשתנות בהמשך במידה כזאת או אחרת):

כאמור נראה שהקורולה נוסע זמן רב יותר על על המנוע החשמלי, בשילוב עם הגיר הרציף (הוא לא באמת רציף בגירסה ההיברידית אבל האופי דומה) הנסיעה בו חלקה ורציפה יותר, הרכב מגיב טוב יותר ובעל יותר כוח זמין. הכוח לא מתפרץ אלא נבנה בהדרגה. כל זה במצב רגיל של הגיר.

לא ניסיתי את הקורולה במצב ספורט בגיר, אבל ממבחנים שראיתי אמרו שאין הבדל גדול בין המצבים.

בנירו מצב ספורט הופך אותו לחיה רעה, מרגישים מכה בגב והביצועים חזקים מאד ואגרסיביים, לצורך העניין הביצועים הרגישו לי חזקים יותר מבסיאט אטקה עם מנוע 1.4 טורבו בנסיעת מבחן שביצעתי בו. לא אתפלא אם בפועל הביצועים חזקים יותר מרכבים שעל הנייר מציגים ביצועים טובים יותר לרבות מנועי טורבו, אבל זאת הרגשה ולא נתונים מדוייקים. אבל כל הטוב הזה כנראה מוגבל עד להתרוקנות הסוללה, אני השתמשתי במצב ספורט רק לזמנים קצרים בעת הצורך בעליות קשות או לצרכי עקיפה ותמיד כאשר הסוללה הייתה טעונה לפחות חלקית, ככה שאני לא יודע מה קורה במצב של התרוקנות הסוללה.

בנירו מנוע הבנזין נשמע יותר ולכן כניסתו לפעולה מורגשת יותר.

בנירו מורגשת יותר משיכת ההילוך הראשון בנסיעה בפקקים בדומה לגיר ידני (גיר כפול מצמדים) ובמצב ספורט בזינוק מהמקום מורגשות העברת ההילוכים.

בנירו נראה שמנוע החשמל פועל לטווח קצר יותר ונוסעים יותר על מנוע הבנזין.

הנירו מרווח יותר במימד הגובה בעיקר אבל גם במימד הרוחב הפנימי, תנוחת הישיבה גבוהה יותר (ועדיין לא כמו בג׳יפון בגובה מלא). מרווח הרגליים במושב האחורי מאחורי הנהג דומה וגדול בשני הרכבים, בנירו גם מרווח הרגליים במושב האחורי מאחורי הנוסע ליד הנהג גדול, אבל בקורולה הדבר תלוי במי הוא הנוסע ליד הנהג. הנוסע יכול לשבת מאד קרוב קדימה וכך להגדיל את מרווח הרגליים למי שיושב מאחוריו, אבל במצב זה הרגליים שלו נכנסות מתחת לדשבורד שהחלק העליון שלו בולט קדימה. כאשר הרגליים של הנוסע מושטות קדימה אין בעיה מאחר והן נכנסות מתחת לדשבורד, אבל אם הנוסע הוא אדם גבוה שרוצה לקפל את רגליו בתשעים מעלות, הדשבורד יחסום אותו מלמעלה והוא יצטרך להזיז את מושב הנוסע אחורה על חשבון מרווח הרגליים של הנוסע מאחוריו. אדם נמוך, למשל אישה בגובה ממוצע, יכול לקפל את הרגליים בתשעים מעלות גם מתחת לדשבורד והוא לא יחסום אותו. מכיוון שאצלנו בנסיעות משפחתיות אישתי יושבת במושב זה, אז אין בעיה ומרווח הרגליים במושב האחורי מאחורי הנוסע גדול מאד.

בקורולה משענת היד המרכזית ומשענת היד על דלת שמאל, לא ממוקמות באופן אידאלי לתנוחת הנהיגה שלי (שהיא תנוחת נהיגה נכונה מבחינת המרחק מההגה שזה אומר תנוחת נהיגה קרובה להגה. גובה הישיבה בינוני נמוך כדי להיות בגובה מתאים לשימוש במשענות היד). מרפק יד ימין נמצא קדימה מהמשענת ולא ניתן כמעט להשתמש בה. משענת יד שמאל נמצאת רחוק מדי שמאלה. אני מתכוון לרכוש באוטו דיפו משענת יד מרכזית ניידת ולשים אותה בקורולה, דבר שאמור לפטור את הבעיה של המשענת המרכזית.

בנירו משענות היד ממוקמות טוב בהרבה (עדיין לא כמו ברכבי קונצרן וואג בהן יש משענת יד מרכזית מתכווננת לגובה ולאורך).

חומרי הפנים בנירו ברמה גבוהה יותר, ריפוד הכסאות משלב בד עם עור סינטטי, דיפון הדלתות עשוי מפלסטיק מסיבי ובעל רכות מסויימת, המשענת המרכזית מרופדת עור סינטטי, התחושה טובה יותר, המסקנה הזאת נכונה מלבד הדשבורד, שבו בנירו רק החלק העליון ממש של הדשבורד עשוי מחומר ויש יותר חלקי פלסטיק פשוטים מתחתיו, ואילו בקורולה בדשבורד חלק גדול יותר עשוי מחומר רך ומאסיבי.

בנירו יש מראה מתכהה אוטומטית, בקורולה סטיישן אין. בנירו יש חיישני חניה אחוריים, בקורולה אין כלל חיישני חנייה (יוניון מוטורס חסכו כמה שקלים אפילו על זה, פשוט מצחיק, היו לפחות מוסיפים עוד גירסה שמתומחרת טיפה יותר יקר עם התוספות הללו ואפילו עם חיישני חנייה קדמיים).

בנירו יש רעשי דרך המגיעים מריצפת תא המטען, אבל ניתן למנוע אותם לדעתי בקלות על ידי השמת יריעה חוסמת רעש בריצפת תא המטען, בקורולה ״התקדמו״ (תרתי משמע) ויש בה כאמור רעשי תמסורת מקדמת הרכב, שאותם כנראה לא ניתן יהיה למנוע (ייתכן שהם מופיעים רק במהירות נמוכה, צריך לבדוק).

בנירו יש בלם רגל ובקורולה יש בלם יד חשמלי עם פונקציית אוטו הולד, לכאורה דבר שולי, אבל בשבילי הוא מאד מהותי, אני רוצה שהרכב יעבוד בשבילי ויעמוד במקום בעת עצירות (ברמזורים, בפקקים) ולא שאני אעבוד בשבילו ואפילו לא עבודה משרדית אלא עבודה פיזית, של החזקת הבלם על ידי רגל ימין. בנירו המעודכן שיתחיל להימכר בישראל בחודשים הקרובים כבר יש בלם חשמלי למיטב זכרוני גם עם פונקציית אוטו הולד.

נפח תא המטען, בנירו רק כ- 400 ליטר, בקורולה כ- 600 ליטר. בחלק המכריע של השנה נפח תא המטען בנירו הספיק לנו ומעבר לכך. ואולם בשניים או שלושה מצבים קבועים בשנה, בהם אנחנו יוצאים לנופשים בישראל נפח תא המטען הנ״ל הספיק רק בקושי (על ידי מילוי שלו עד גובה התקרה כמעט). כמו כן לעיתים רחוקות היו גם מקרים נוספים בהם היינו צריכים לסחוב דברים גדולים, שבנירו נכנסו על ידי קיפול משענת המושב האחורי ובקורולה אולי לא יהיה צורך אפילו בכך.

ספיגת המתלים של הנירו בינונית בלבד ובמצבים מסויימים הוא היה קופצני, הקורולה סופגת טוב יותר בכל המצבים.

לסיכום אם נשים בצד את נושא הקרינה (והרבה אנשים אכן שמים אותו בצד), כאמור לדעתי הקורולה מציב יותר סימני וי על מגוון פרמטרים ולנירו יש בעיקר וי גדול מאד במרווח הפנימי ותנוחת הישיבה עקב המבנה הגבוה יותר.

בגדול אני אוהב כאמור את המבנה הגבוה יותר, לצורך העניין אם הטויוטה chr היה במבנה ג׳פוני רגיל, כלומר בעל חלונות גדולים יותר מאחורה, עם פתחי מיזוג אחוריים, עם שיפוע מתון יותר של החלון האחורי למנוע חדירת שמש ועדיף גם עם נפח תא מטען גדול יותר (למרות שהוא עכשיו סביר יותר עקב ביטול הגלגל הרזרבי והתקנת מתקן ניפוח) הייתי מעדיף אותו הן על הקורולה והן על הנירו.

עריכה אחרונה על ידי green
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההשוואה המעמיקה - האם לא בדקת את נושא הקרינה בעת רכישת הנירו?

על מה מבוסס החשש שלך?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תתחדש אבל ההחלפה תמוהה.

אתה לא מצטייר כאחד שאוכל את סיפורי הקרינה מחד, מהודעות בפורום וגם כי...רכשת היברידית, והאוטו שהחליף את הנירו הוא גם היברידי. איפה ההיגיון?

ומה בדבר ערכי הסו-קולד קרינה בנירו, מי מדד?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההשוואה המעמיקה. יש הבדל מהותי בסוללה של הנירו מול הקורולה. בנירו הסוללה היא ליתיום יון ובטויוטה מתעקשים על סוללת ניקל מטל. מישהוא יודע למה טויוטה מתעקשים על סוללה שלכאורה אמורה להיות פחות מודרנית? אשמח להסבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה :)

לא רציתי להסיט את הדיון לנושא הקרינה,

כבר היו על כך הרבה שרשורים ויש הרבה מידע בנשא זה.

בשורה התחתונה אין לי יכולת להכריע בנושא הקרינה ואין לי דעה לגביה.

במצב זה העדפנו לאמץ את עקרון הזהירות המונעת ופשוט לצמצם חשיפה לקרינה אם אין הכרח להיחשף לה (כאמור גם לא נמנעו ממנה לגמרי, אלא עשינו איזון שמתאים לנו).

לאיתי- לא שאתה צריך כדור הרגעה, אבל לידיעה כללית, ספיציפית בנירו 2017 שלך המצב שונה לטובה לעומת הנירו 2018 ואילך.

למאיר- בקורולה האצ׳בק וסטיישן ישנה סוללת ליתיום יון, ורק בגירסת הסדאן יש סוללת ניקל מטאל. נראה שההבדל נובע מכך שהסטיישן והאצ׳בק מיועדים לשוק האירופאי המתוחכם יותר ששם לב לדקויות והסדאן לכל שאר רחבי העולם. אני חושב שעלות של סוללת ניקל מטאל נמוכה יותר מליתיום יון והיא יותר אמינה (לגבי האמינות אני לא בטוח אני זוכר משהו שקראתי על זה).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

עדיין לא הבנתי למה החלפת היברידית אחת באחרת אם נושא הקרינה ממש מהווה שיקול?

מה ההבדל בין נירו 17 ל-18 בנושא הזה?

וכיצד נמכרה הנירו? השמועות מדברות על ביקוש גבוה מאוד לדגם, האם נכון?

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורקיה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...