Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת הבחירות לכנסת הבאה - האם אתם מסכימים להמשיך לתפקד כפרות החליבה של האוצר?

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 1852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הג'ונגל לא מפחיד אותך כי אתה רוכב ולא הולך רגל.

ברור.

איך שאני יורד מהאופניים, אני מזנק לאפיריון שלי, שנושאים אותו ארבעת העבדים שלי. ככה לא רק שאני לא נדרס, אני גם לא רואה מה קורה. גם כשאני רוכב, אני בכלל לא רואה הולכי רגל, כי אני כ"כ בזון.

אנשים נדרסים באבן גבירול על ימין ועל שמאל בעיקר ליד תחנות אוטובוס במתחם גן העיר.

מתחם האוטובוסים באזור גן העיר מתוכנן גרוע. צריך לחייב שם ירידה מהאופניים.

אני פשוט רוכב שם לאט. מאוד.

זו יותר בעייתי עם הכלים החשמליים, שגם מאיצים יותר מדי מהר ובקלות, וגם לא עוצרים מי יודע כמה.

אני חושב שהם עיקר הבעיה, כשאני בכל זאת מציץ החוצה מהאפיריון לראות מה קורה בסביבה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

איך שאני יורד מהאופניים, אני מזנק לאפיריון שלי, שנושאים אותו ארבעת העבדים שלי. ככה לא רק שאני לא נדרס, אני גם לא רואה מה קורה. גם כשאני רוכב, אני בכלל לא רואה הולכי רגל, כי אני כ"כ בזון.

אני מניח שאתה מגיע על אופניים ליעד, עושה סידורים וחוזר לרכב על אופניים. אתה לא הולך רגל באופן קבוע ברחבי העיר.

מתחם האוטובוסים באזור גן העיר מתוכנן גרוע. צריך לחייב שם ירידה מהאופניים.

אני פשוט רוכב שם לאט. מאוד.

זו יותר בעייתי עם הכלים החשמליים, שגם מאיצים יותר מדי מהר ובקלות, וגם לא עוצרים מי יודע כמה.

אני חושב שהם עיקר הבעיה, כשאני בכל זאת מציץ החוצה מהאפיריון לראות מה קורה בסביבה.

95% מהרוכבים לא חושבים לרגע להאט ליד תחנות אוטובוס. העירייה מודעת היטב לבעיה, אך לא עושה דבר בשביל לפתור אותה. העירייה גם לא לומדת מטעויות עבר. לדוגמא שביל אופניים ליד קניון TLV נסלל בדיוק עם אותו כשל תכנוני מאחורי תחנות אוטובוס ללא הפרדה מפלסית.

לא צריך להיות מהנדס עירוני דגול עם פריזמה רחבה ברזולוציה סופר מפורטת שמבוססת על מידע שנרכש בפקולטות להנדסה עירונית באוניברסיטאות המובילות בעולם בשביל להבין שהמדינה סוגדת לרכב פרטי, מפחדת לפגוע ברגשות נהגים ומיישת פתרונות תחבורה ציבורית רבע אפויים רק בכדי לצאת ידי חובה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הפוליטיקאים שלא אנקוב בשמו עלה עם הרעיון המטורף הזה שנקרא חוק חינוך חובה חינם מגיל אפס.

כלומר, הוא רוצה שהמדינה תשלם עבור המעונות של הילדים מגיל אפס ועד הגיעם לגיל 3 שבו הם נכנסים לגן.

ומי ישלם על כל זה? המדינה. מאיפה יבוא הכסף?

אתם צריכים להבין דבר אחד. כמו שלכם יש חשבונות לשלם כל חודש גם למדינה יש חשבונות לשלם וזה בתחומי הצבא, הבריאות, החינוך, הרווחה וכיוצא בזאת.

ככל שהמדינה מציעה יותר הטבות וזכויות לאזרחים ככה המיסוי ויוקר המחייה עולים. אין כאן קסמים.

רוצים השתתפות בפועוטנים מגיל אפס? תתכוננו לשלם עוד יותר.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להיות מהנדס עירוני דגול עם פריזמה רחבה ברזולוציה סופר מפורטת שמבוססת על מידע שנרכש בפקולטות להנדסה עירונית באוניברסיטאות המובילות בעולם בשביל להבין שהמדינה סוגדת לרכב פרטי, מפחדת לפגוע ברגשות נהגים ומיישת פתרונות תחבורה ציבורית רבע אפויים רק בכדי לצאת ידי חובה.

בתל אביב ספציפית תכנונים לעתיד הנראה לעין מדברים על פחות מחניה לדירה בבניינים חדשים.

לקחו גם לא זוכר כמה מקומות חניה בעיר לטובת תלאוטו.

ככלל, יש סגידה לרכב פרטי, כן.

אבל כאן עושים משהו יותר מגעיל מזה. ראש העיר וסביבתו מציגים את העיר כל הזמן כשיא הקדמה ומקום סופר ידידותי לרוכבים ותחבורה ירוקה. ובפועל הדבר העיקרי שהם עשו עד היום, זה פשוט לאפשר לכל אחד לעשות מה שבא לו, עם כמעט אפס רגולציה (שגם היא מעוררת המון התבכיינות), תשתיות ובעיקר אכיפה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה היא לא הפתרון, המדינה היא הבעיה.

קראתי עכשיו 12 עמודים של דיון בין אנשים אינטליגנטים רק כדי לגלות שכמעט כולם עדיין תקועים בקונספט ש"המדינה צריכה לדאוג לבעיות התחבורתיות שלי".

אז לא חברים, המדינה לא צריכה לדאוג לבעיות האלה מהסיבה הפשוטה שהיא לא יכולה. ואני לא באמת צריך להביא הוכחות למשפט האחרון, יש כמה עשרות רק בפוסט הזה.

המדינה צריכה לדאוג לשני דברים : הביטחון הלאומי והביטחון האישי. בכל שאר התחומים היא צריכה רק לא להפריע.

תחבורה ציבורית ?

אנחנו באמת עדיין תולים את תקוותינו לפתרון בעיות התחבורה בתכנון ממשלתי אחרי כל המרורים לאורך השנים ?

תנו לשוק החופשי לעבוד (עם רגולציה קלה בתחום הבטיחות בלבד), תסירו את כל המגבלות ותראו איך הפקקים נשטפים מהכבישים לכיוון פתרונות יעילים, חכמים, זולים ומהירים הרבה יותר מאלה שהמדינה תחשוב עליהם אי פעם.

ועל הדרך, תישארו גם עם הרבה יותר כסף ביד בסוף החודש שלא יבוזבז על מנגנונים לא יעילים, פרויקטים לא רלוונטים ופילים לבנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל הדבר העיקרי שהם עשו עד היום, זה פשוט לאפשר לכל אחד לעשות מה שבא לו, עם כמעט אפס רגולציה (שגם היא מעוררת המון התבכיינות), תשתיות ובעיקר אכיפה.

מצאת את הדבר היחיד הטוב שהעירייה עושה - "לאפשר לכל אחד לעשות מה שבא לו עם כמעט אפס רגולציה".

דמיין לעצמך איך היו נראים הכבישים *היום* עם כמויות המכוניות שעלו על הכביש בשנים האחרונות ללא הפתרון החופשי של אופניים/קורקינטים.

שלא ישתמע במקרה שאני חושב שהמצב כיום טוב, רחוק משם, אבל זה לא בגלל רגולציה אלא הרבה יותר בגלל (כמו שאמרת) תשתיות ובעיקר אכיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סירייסלי? השוק הפרטי יבנה מטרו בת"א? ידאג לשירות סביר גם איפה שזה לא כלכלי, למשל, בפריפריה הרחוקה? או שתושבי הפריפריה שאין להם רכב פשוט לא יוכלו להגיע לשום מקום?

ואני מבין שהביטחון הזה בשוק החופשי בתחבורה ציבורית מגיע מארה"ב ששם הכל פרטי והתחבורה הציבורית משגשגת (נסה להגיע ב-LA לאנשהו), או ממערכות מטרו ציבוריות בהרבה מקומות אחרים, שדווקא בהם אפשר להתנהל בתחבורה ציבורית בצורה חצי סבירה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pooh-bear צודק לגמרי, "שוק חופשי" עובד טוב עבור אנשים שמזינים את מנועי הצמיחה שלו. הוא לא עובד בכלל עבור כאלו שלא יכולים להזין אותו (מערכת הבריאות בארה"ב כמשל) וזו בדיוק הסיבה שהמדינה נאלצת לסבסד את כל מפעילי התחבורה הציבורית בישראל במיליארדי שקלים בכל שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סירייסלי? השוק הפרטי יבנה מטרו בת"א? ידאג לשירות סביר גם איפה שזה לא כלכלי, למשל, בפריפריה הרחוקה? או שתושבי הפריפריה שאין להם רכב פשוט לא יוכלו להגיע לשום מקום?

השוק הפרטי יבנה את כביש 6 ?

תראה מה זה, בנה וגם מתפעל ואפילו עושה את זה לא רע, יחסית לזרם המכוניות בו מדובר בכביש הטוב בארץ ביי פאר.

לפריפריה ולמטרו התשובה זהה לכביש 6 - קיימים כיום מודלים שונים בהם המדינה מאפשרת לחברה פרטית לבנות תשתיות ולתפעל את הפרויקט לתקופה מסוימת (30 שנה במקרה של כביש 6 לדוגמא). החברה הפרטית מרוויחה על הפרויקט, ובמידה והרווחים שלה עוברים רמה מסוימת המדינה מתחלקת איתה ברווחים (50% אאל"ט במקרה של כביש 6 שכבר עבר את רמת ההכנסה הזו).

ואני מבין שהביטחון הזה בשוק החופשי בתחבורה ציבורית מגיע מארה"ב ששם הכל פרטי והתחבורה הציבורית משגשגת (נסה להגיע ב-LA לאנשהו), או ממערכות מטרו ציבוריות בהרבה מקומות אחרים, שדווקא בהם אפשר להתנהל בתחבורה ציבורית בצורה חצי סבירה.

הביטחון הזה בשוק החופשי לא מגיע מארה"ב, הוא מגיע מתפיסה ליברלית גדולה יותר שמאמינה ביכולת היזמית של האדם ובשאיפה שלו לחיים נוחים וטובים יותר (אם מתוך מניעים כלכליים נטו להרוויח על הפתרון החדש, ואם ממניעים אלטרואיסטים).

במקרה הייתי לפני כשבועיים ב-LA. כמות המכוניות (וכתוצאה מכך גם התשתיות) לא נורמלית.

אתה יודע מה מקל מאוד על התנועה ?

א. אובר ומתחרותיה - שוק חופשי.

ב. ווייז ומתחרותיה - שוק חופשי.

ובונוס - מחירי מכוניות ודלק כ-50-60% יותר נמוכים מבארץ - תוצאה של שוק חופשי ופחות מיסים.

נכון, המון מכוניות ופקקים בדרך לכל מקום בשעות העומס, אבל זאת הבחירה החופשית של האזרח (להנות מהפריבילגיה של מכונית לעומת תחבורה ציבורית).

מעבר לכך ברגע שתהיה מהפכה של ממש בהסעת המונים, כזו שכרגע יש לא מעט חברות שעובדות על פתרונות בשבילה, אתה חושב שהיא תתחיל במדינה חופשית יחסית (קליפורניה) או במדינה עמוסת רגולציה וועדים חזקים (ישראל) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה היא לא הפתרון, המדינה היא הבעיה.

קראתי עכשיו 12 עמודים של דיון בין אנשים אינטליגנטים רק כדי לגלות שכמעט כולם עדיין תקועים בקונספט ש"המדינה צריכה לדאוג לבעיות התחבורתיות שלי".

אז לא חברים, המדינה לא צריכה לדאוג לבעיות האלה מהסיבה הפשוטה שהיא לא יכולה. ואני לא באמת צריך להביא הוכחות למשפט האחרון, יש כמה עשרות רק בפוסט הזה.

המדינה צריכה לדאוג לשני דברים : הביטחון הלאומי והביטחון האישי. בכל שאר התחומים היא צריכה רק לא להפריע.

תחבורה ציבורית ?

אנחנו באמת עדיין תולים את תקוותינו לפתרון בעיות התחבורה בתכנון ממשלתי אחרי כל המרורים לאורך השנים ?

תנו לשוק החופשי לעבוד (עם רגולציה קלה בתחום הבטיחות בלבד), תסירו את כל המגבלות ותראו איך הפקקים נשטפים מהכבישים לכיוון פתרונות יעילים, חכמים, זולים ומהירים הרבה יותר מאלה שהמדינה תחשוב עליהם אי פעם.

ועל הדרך, תישארו גם עם הרבה יותר כסף ביד בסוף החודש שלא יבוזבז על מנגנונים לא יעילים, פרויקטים לא רלוונטים ופילים לבנים.

מצאת את הדבר היחיד הטוב שהעירייה עושה - "לאפשר לכל אחד לעשות מה שבא לו עם כמעט אפס רגולציה".

דמיין לעצמך איך היו נראים הכבישים *היום* עם כמויות המכוניות שעלו על הכביש בשנים האחרונות ללא הפתרון החופשי של אופניים/קורקינטים.

שלא ישתמע במקרה שאני חושב שהמצב כיום טוב, רחוק משם, אבל זה לא בגלל רגולציה אלא הרבה יותר בגלל (כמו שאמרת) תשתיות ובעיקר אכיפה.

ומי ידאג לתשתיות ולאכיפה? אתה חושב שאותה "יד נעלמה" תדאג להקצאת קרקעות לבנית התשתיות? אתה חושב שמישהו יבנה כביש אגרה (הרי אם גוף פרטי בוונה כביש מישהו צריך לשלם תו תמורת זה, ואתה רוצה שזו לא תהיה המדינה) בכל מקום? ומי צריך לחשוב לטווח הארוך ולתכנן, ננייח, בטווח של 30 שנה? מישהו פרטי שמה שמעניין אותו הוא הדו"ח הרבעוני, או, לכל היותר, הדו"ח השנתי?

אני אשמח לקבל כאן עוד התראה (לא צברתי מספיק בזמן האחרון) - אבל אני אומר לך בפשטות: אתה מקשקש בקומקום. אני יודע שתכנון ארוך טווח הוא נקודת חולשה בישראל, אבל עדיין קיים - וזו תפקידה של המדינה. התחבורה היא תשתית חיונית לכלכלה - אבל לא רק לה (ביטחון, אמרנו?), ועל המדינה לתכנן ולודא ביצע בהתאם לצרכים הנצפים לעתיד.

ודרך אגב, יש כאן משפט הזוי לגמרי:

אכן, העיריה נותנת לכל אחד לעשות מה שבא לו - להעיף את הולכי הרגל לכל הרוחות, לדרוס אותם, לפצוע אותם - וכל זאת בלי לתת דין וחשבון לאף אחד, ובודאי לא פיצויים לפצועים. חייב לומר שזה אחד המשפטים המנותקים ביותר מהמציאות שקראתי בפורום הזה בתקופה האחרונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חלק ניכר מאותם רוכבים לא החזיקו רכב. מדובר בהולכי רגל/משתמשי תחבורה ציבורית שמצאו באופניים חשמליים/קורקינטים אמצעי "לדפוק את המערכת". אם זה לא מספיק תחושת ה-entitlement שלהם לאמצעי תחבורה שגילו רק לאחרונה פשוט מדהימה.

עיריית תל אביב מצד אחד לא מקדמת פרויקטים של שבילי אופניים ולא מבצעת אכיפה. מצד שני העירייה מאפשרת לכל מיני חברות קורקינטים שיתופיים להציף את רחובות העיר בזבל שלהם. בקיצור תסתדרו או תהרגו אחד את שני.

תראה מה זה, בנה וגם מתפעל ואפילו עושה את זה לא רע, יחסית לזרם המכוניות בו מדובר בכביש הטוב בארץ ביי פאר.

ממש לא.

כביש 4 מדרום לצפון כביש מעולה ומעביר כל יום זרם מכוניות שלא נופל מהקטעים העמוסים ביותר של כביש 6. בנוסף הוא חינמי לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני אומר לך בפשטות: אתה מקשקש בקומקום.

2. ודרך אגב, יש כאן משפט הזוי לגמרי

3. חייב לומר שזה אחד המשפטים המנותקים ביותר מהמציאות שקראתי בפורום הזה בתקופה האחרונה.

העיקר שאנחנו בדו-שיח מכבד, אינטליגנטי, ליברלי ודמוקרטי.

תהיה בטוח שגם אני מסתייג מדעתך, אבל אני בהחלט מעוניין לשמוע אותה וללמוד ממנה כדי לשפר את הרעיונות שאני מציע.

ועכשיו עניינית :

א. מי ידאג לתשתיות ולאכיפה ?

תשתיות - חלקן יישאר באחריות המדינה, הכוונה כאן היא לא "בוא נפריט הכל".

חלקן (פרויקטים גדולים) כבר הסברתי, לפי מודל "בנה, תפעל, ייצר רווח, החזר למדינה או השתתף עם המדינה ברווחים".

אכיפה - הסברתי, ביטחון (אישי במקרה הזה) הוא אחריותה של המדינה.

במקום להסתער תקרא היטב מה שכתבתי, האכיפה בישראל נמצאת במצב נורא ועבריינים מסתובבים חופשי.

אין קשר בין כך לבין רגולציה ("המשפט המנותק" שלי שהבאת, רק עם פרשנות לא נכונה שלך) שממנה יש לנו די והותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפריפריה ולמטרו התשובה זהה לכביש 6 - קיימים כיום מודלים שונים בהם המדינה מאפשרת לחברה פרטית לבנות תשתיות ולתפעל את הפרויקט לתקופה מסוימת (30 שנה במקרה של כביש 6 לדוגמא). החברה הפרטית מרוויחה על הפרויקט, ובמידה והרווחים שלה עוברים רמה מסוימת המדינה מתחלקת איתה ברווחים (50% אאל"ט במקרה של כביש 6 שכבר עבר את רמת ההכנסה הזו).

אתה לגמרי מתבלבל בין שוק חופשי (היוזמה מגיעה מגורמים פרטיים) לבין הוצאת הבניה והתחזוקה לחברה פרטית שנבחרה במכרז (כמו המקרה של כביש 6). המודל שבו נבנה כביש 6 הוא מודל לא רע לכבישי אגרה. אני לא חושב שיש איזושהו רצון לבצע פרוייקטים ציבוריים ע"י חברות ציבוריות איפה שלא ממש חייבים, אבל היוזמה לפרוייקטים היא ציבורית.

כביש 6 הוא רווחי גם כי אתה משלם כדי לנסוע בו (בניגוד לפרוייקטי תשתית גדולים אחרים) וגם כי אין היום תחבורה ציבורית טובה מספיק.

הביטחון הזה בשוק החופשי לא מגיע מארה"ב, הוא מגיע מתפיסה ליברלית גדולה יותר שמאמינה ביכולת היזמית של האדם ובשאיפה שלו לחיים נוחים וטובים יותר (אם מתוך מניעים כלכליים נטו להרוויח על הפתרון החדש, ואם ממניעים אלטרואיסטים).

כאן אתה כבר לא מתבלבל, פשוט הוזה. אז אתה בטוח לגמרי במשהו, שאתה לא יודע להגיד איפה בדיוק בעולם הוא עובד? כלומר, רק בגלל איזו "תפיסה ליברלית גדולה יותר" אתה בטוח שזה יעבוד? ברצינות? אפשר אולי להגיד שאתה חושב שזה יעבוד, אבל כזה ביטחון בלי שום דוגמא מציאותית, וואלה, סחטיין עליך.

במקרה הייתי לפני כשבועיים ב-LA. כמות המכוניות (וכתוצאה מכך גם התשתיות) לא נורמלית.

אתה יודע מה מקל מאוד על התנועה ?

א. אובר ומתחרותיה - שוק חופשי.

ב. ווייז ומתחרותיה - שוק חופשי.

ובונוס - מחירי מכוניות ודלק כ-50-60% יותר נמוכים מבארץ - תוצאה של שוק חופשי ופחות מיסים.

נכון, המון מכוניות ופקקים בדרך לכל מקום בשעות העומס, אבל זאת הבחירה החופשית של האזרח (להנות מהפריבילגיה של מכונית לעומת תחבורה ציבורית).

מעבר לכך ברגע שתהיה מהפכה של ממש בהסעת המונים, כזו שכרגע יש לא מעט חברות שעובדות על פתרונות בשבילה, אתה חושב שהיא תתחיל במדינה חופשית יחסית (קליפורניה) או במדינה עמוסת רגולציה וועדים חזקים (ישראל) ?

מה?!? בן אדם, לוגיקה! "הבחירה החופשית של האזרח"? אלא במה האזרח אמור לבחור? בחד הקרן המעופף שיש לו בגראג'? הוא בוחר ברכב פרטי, כי אין לו ברירה אחרת, לא כי "בחירה חופשית".

ומחירי המכוניות והדלק לא נמוכים יותר כי "שוק חופשי", אלא כי: א. אין מיסים, בכלל ו-ב. יתרון לגודל.

אף אחד לא מחפש "מהפיכה" בהסעת המונים, יש פתרונות מוכחים ועובדים (וציבוריים, מה לעשות) כמו מטרו. העובדות הן, שבכלכלה חופשית יש כאוס תחבורתי וכשיש פתרון ציבורי כמו מטרו (כן, גם בניו יורק הוא ציבורי) אפשר להסיע יותר אנשים בפחות זמן. אובר יכול להיות אחלה, אבל זה לא תחליף (טוב) למטרו, ובטח ובטח לא תחליף טוב לתחבורה ציבורית איכותית (מסילתית) בין-עירונית. וגם אובר נשען בסופו של דבר על תשתית ציבורית (כבישים), שגם אותם צריך לבנות. וד"א, הכבישים ב-LA (בחלקם) במצב די מזעזע.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיריית תל אביב מצד אחד לא מקדמת פרויקטים של שבילי אופניים ולא מבצעת אכיפה. מצד שני העירייה מאפשרת לכל מיני חברות קורקינטים שיתופיים להציף את רחובות העיר בזבל שלהם. בקיצור תסתדרו או תהרגו אחד את שני.

עוד דרך להיפתר מאוכלי שניצלים שבכלל לא רשומים בעיר ולא מצביעים בבחירות לעירייה.

היו צריכים להקים את כיפת הרעם בכיכר המדינה וזהו. אבל גם זה בטח יבוא.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתבלבל - כביש 6 הוא יוזמה של המדינה, כאשר המימוש נעשה באמצעות שיטת (BOT (Build, Operate, Transfer באמצעות חברה פרטית שהתמודדה על מכרז של המדינה.

החיים הם לא שחור (סוצליאליזם) / לבן (ליברטריאניזם), יש גם טווח רחב של אפור.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...