Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בטוח לאישה?

splesh
שימו לב! השרשור הזה בן 1838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני רוצה להחליף את הרכב של אשתי (סיוויק 2012 ) לרכב חדש יותר, התקציב בין 80-100 אש"ח.

מצד אחד המלצתי על הג'אז שנמצא בטווח, הבעיה שלה חלש מידי (אפילו לאשתי..) ולי חלש מן הסתם,בכל זאת אני נוהג עליו גם כ 50 אחוז מהזמן, שנית לא "מרגיש לי כזה בטוח" רואה אותו בכביש ונראה פגיע למרות שהציון במבחני ריסוק גבוה.

אופציה שנייה, וולוו xc 60 משנתון קרוב לסיוויק מרגיש לי יותר בטוח, חושש מטיפולים ותיקונים.

אופציה שלישית, פחות מתלהב ממנה אבל ככל הנראה הכי פרקטית אחד מהג'יפונים הקוריאנים/יפנים שנים 2015.

אשמח לקבל דעתכם, ובנוסף האם התחושה שג'יפ וולו משנתון שכזה בטוח יותר מיפני/קוריאני חדש,( נניח שלשניהם אין מערכות בטיחות) היא רק תחושה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אתה מדמיין שנראה אוטו בטוח אבל אני יכול להגיד לך בוודעות שאין שום קשר בין איך האוטו נראה ומרגיש לרמת הבטיחות שלו (לפחות כשמדובר בבטיחות פסיבית).

קח דוגמא טנק מרכבה סימן 4, אין משהו שנראה ומרגיש יותר בטיחותי מזה אבל אם שניים כאלו יכנסו אחד בשני ב 50 קמ"ש על הטנק אולי לא תראה הרבה נזק אבל רוב הסיכוי שאף אחד מהצוות בפנים לא יצא מזה בשלום.

מבחני הריסוק של euro NCAP הם הדבר הכי אמין שיש היום לבדוק בטיחות של רכב ואתה יכול לסמוך עליהם הרבה יותר מאשר על מוניטין של מותג כמו וולו ובטח שיותר מאשר על התחושה שלך שהיא חסרת משמעות לחלוטין.

את כל הציונים של כל הרכבים שנבחנו אתה יכול לראות באתר של euro NCAP ולהשוות

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלך אתה קונה הונדה ג'אז כמעט חדשה מהחברה (יכול למצוא כזו 2018 ) דגם קומפורט, קיבלה 5 כוכבי בטיחות במבחן האירופאי וציון טוב במבחן האמריקאי, מצויידת בבלימה אוטונומית עירונית ובמערכות בטיחות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אתה מדמיין שנראה אוטו בטוח אבל אני יכול להגיד לך בוודעות שאין שום קשר בין איך האוטו נראה ומרגיש לרמת הבטיחות שלו (לפחות כשמדובר בבטיחות פסיבית).

קח דוגמא טנק מרכבה סימן 4, אין משהו שנראה ומרגיש יותר בטיחותי מזה אבל אם שניים כאלו יכנסו אחד בשני ב 50 קמ"ש על הטנק אולי לא תראה הרבה נזק אבל רוב הסיכוי שאף אחד מהצוות בפנים לא יצא מזה בשלום.

מבחני הריסוק של euro NCAP הם הדבר הכי אמין שיש היום לבדוק בטיחות של רכב ואתה יכול לסמוך עליהם הרבה יותר מאשר על מוניטין של מותג כמו וולו ובטח שיותר מאשר על התחושה שלך שהיא חסרת משמעות לחלוטין.

את כל הציונים של כל הרכבים שנבחנו אתה יכול לראות באתר של euro NCAP ולהשוות

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/

היה לי ויכוח פה לפני שנים בקשר לציוני בטיחות ביחס לרכבים שונים. אני טענתי שבטח שזה משנה באיזה רכב מדובר כי אי אפשר להשוות בין מבחן ריסוק של לנד קרוזר למבחן של קיה פיקנטו, גם אם שתיהן יקבלו ציון הכי גבוה, ברור שבתאונה ששני הרכבים הנ"ל ייפגשו, ציון הבטיחות של הפיקנטו לא רלוונטי כי הלנד קרוזר פשוט ימעך אותו.

אז אתה טוען שאין קשר בין איך שהאוטו נראה לבין איכות הבטיחות שלו ביחס לתאונה עם רכב "ממוצע"? ז"א לפי ההסבר שלך ובהנחה שהממוצע זה משפחתית, אין הבדל מבחינת בטיחות אם אני נוסע ברכב מיני או בלנד קרוזר כל עוד ציון הבטיחות שלי מקסימלי?

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחני הריסוק מחולקים לקטגוריות שונות ומשתנים משנה לשנה.

אי אפשר להשוות בין מכוניות מקטגוריות שונות וחייבים להיות זהירים מאוד בהשוואה בין מכוניות מאותה קטגוריה שנבדקו בשנים שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציונים הינם בתוך הקטגוריה עצמה בלבד מהטעם הפשוט שעיקר הציון מורכב ממבחני ריסוק שתלויים במאסת הרכב הנבחן בלבד מול קיר קשיח/עמוד וכולי, כשרק מבחן אחד מוקדש להתנגשות רכב אחר ברכב הנבחן (כשהאחרון הוא למעשה מבחן הריסוק הנייטרלי היחיד ברצף המבחנים, מעבר לבחינת מערכות הבלימה האוטונומיות וכולי).

בשום מקרה נהג סופר מיני בעלת ציון משוקלל של 90% (בגזרת הנהג) לא ישרוד באופן זהה התנגשות עם ג'יפ גדול בעל ציון ריסוק זהה. המקום היחיד בו הם יהיו דומים מבחינת הנזק לנהג הוא בהתנגשות בקיר בטון מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאין פה עניין של תחושה.

הXC60 נבחנה ב2009 וקיבלה ציונים טובים.

ב2010 נבחנה הקיה ספורטאז', במבחן שהוא לא פחות מחמיר ובאותה קטגוריה והציונים שלה היו מעט טובים מאלו של הXC60.

זה משהו שהיית יכול להרגיש? אין לי ספק שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבחירת רכב צריך למקד יותר את הצרכים, אתה קופץ בין קטגוריית סופר מיני לג'יפוני יוקרה.

הצורך הבסיסי שלך הוא רכב בטוח וזה ללא ספק הכי חשוב. אך מעבר לזה, מה הצרכים של גודל הרכב, כמות ק"מ אתה מתכוון לבצע בו ועוד.

צריך לזכור שמחיר הרכישה של רכב יוקרה משומש יכול להיות נגיש אך האחזקה שלו תיהיה עדיין בקטגוריית היוקרה והמחירים יהיו בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי ויכוח פה לפני שנים בקשר לציוני בטיחות ביחס לרכבים שונים. אני טענתי שבטח שזה משנה באיזה רכב מדובר כי אי אפשר להשוות בין מבחן ריסוק של לנד קרוזר למבחן של קיה פיקנטו, גם אם שתיהן יקבלו ציון הכי גבוה, ברור שבתאונה ששני הרכבים הנ"ל ייפגשו, ציון הבטיחות של הפיקנטו לא רלוונטי כי הלנד קרוזר פשוט ימעך אותו.

אז אתה טוען שאין קשר בין איך שהאוטו נראה לבין איכות הבטיחות שלו ביחס לתאונה עם רכב "ממוצע"? ז"א לפי ההסבר שלך ובהנחה שהממוצע זה משפחתית, אין הבדל מבחינת בטיחות אם אני נוסע ברכב מיני או בלנד קרוזר כל עוד ציון הבטיחות שלי מקסימלי?

אתה צודק אבל פה אתה כבר סוטה מעיניין תכנון בטיחות ברכב ונכנס לפיזיקה בסיסית.

בלי להיכנס יותר מדי לפיזיקה לפי חוק שימור התנע בהתנגשות הגוף הכבד מעביר יותר אנרגיה לגוף הקל וברור שבאופן תיאוריתי עדיף לך תמיד להיות ברכב הכבד.

אתה יכול באותה מידה לקחת דוגמא יותר קיצונית של רכבת ארוכה שנכנסת בקיה פיקנטו, אם נהג הקטר לא יעצור יש סיכוי שהנוסעים ברכבת אפילו לא ירגישו בהתנגשות בזמן שהפיקנטו תתרסק לרסיסים.

(בגלל זה אגב בדוגמא שהבאתי מקודם נתתי 2 טנקים שמתנגשים אחד בשני ולא טנק שמתנגש ברכב כי... אתה יכול לדמיין את התוצאה)

ברור שיש הבדל בין לנד קרוזר לפיקנטו אבל בדרך כלל אנשים לא מתלבטים בין שניהם.

אבל למשל בלנד קרוזר (או בכלל ברכב כבד וגבוה) יש לך סיכוי הרבה יותר גבוה להתהפך או להחליק ולאבד שליטה על כביש רטוב ומרחק הבלימה שלך ארוך יותר כך שבכלל העסק לא תמיד שחור ולבן.

עריכה אחרונה על ידי orenweb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...