Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיטת שתי הדליים, שריטה וכל מה שמסביב

שימו לב! השרשור הזה בן 1020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברכב הקודם שלי שטפתי 80 אחוז ממנו לבד. ראיתי בעצמי שמכוני שטיפה אולי זריזים יותר אבל משאירים יותר נזק מאשר יופי.

מכיוון שאני גר בקומה רביעית ללא מעלית אז אין לי אופציה להשתמש בצינור.

הייתי משתמש בדלי. פעם ראשונה ממלא את הדלי במים חמים (ראיתי ברשת שהמליצו על מים חמים כי זה מוריד בצורה יעילה יותר את הזבל מהרכב)

פעם שנייה עולה וממלא מים מחדש ומוסיף שמפו/ווקס שהייתי קונה באוטודיפו ושוטף את הרכב עם ספוג צהוב.

פעם שלישי ממלא דלי עם מים ומוריד את הקצף מהרכב.

את השאריות הייתי מוריד עם ג'ילדה.

מבפנים הייתי משתמש בשואב אבק ידני והייתי משתמש במטלית מיקרופייבר וחומר לניקוי של הפלסטיקה.

בגדול התוצאות סיפקו אותי והרכב נשאר נקי ודיי מטופח (יונדאי I20 בצבע כסף).

עכשיו רכשתי רכב חדש (פולו לבנה) והגעתי לנושא של הדיטיילינג.

הבנתי שאני לא עושה את הדברים כמו שצריך ויש באמת את נושא שתי הדליים וכל מה שמסביב.

אז נסעתי לחנות בחולון של אוטוסטור.

יצאתי שם עם נזק לא קטן יחסית (500 ש"ח)

קניתי עוד דלי של CG, גריד. שמפו של CG, עוד חומר לניקוי של פלסטיקה וגומי בתוך הרכב.

כמה מטליות של מיקרופייבר. ומגבת מיקרופייבר גדולה בשביל לייבש את הרכב.

פה הכל טוב ויפה.

עכשיו העניין של שתי הדליים.

בהתחלה אני ממלא דלי של CG עם הגריד ובדלי השני אני ממלא מים ושם את השמפו.

מה שקורה בפועל כשאני שוטף עם המים הרגילים עם Meguiars Glove ואז שוטף את הרכב עם הדלי שמלא בשמפו.

ובפעם השלישית אני כביכול מנקה עם המים שכבר צברו את הלכלוך וגם שמפו ביחד ויוצא מיקס.

אני עושה משהו לא נכון?

דבר נוסף שקרה... שכבר החליטו איכשהו לשרוט את הרכב שלי או פשוט לבדוק את כמה אפשר להגיע עמוק בשריטה.

Capture.JPG

אז חשבתי להזמין את זה:

https://www.amazon.com/gp/product/B06VTYK631/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3971Y1HZEGMT&psc=1

מה דעתכם?

סורי על החפירה ותודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בשיטת שלושה דליים.

אחד (גדול) מלא מים נקיים. משמש לשטיפת ריכוך בהתחלה.

שני משמש למים + שמפו.

שלישי עם מים נקיים, משמש לשטיפת המטלית/כפפה. אחרי כל פאנל, אני שוטף את הכפפה במים שבדלי, ואחרי שני פאנלים, מחליף את המים בדלי. מקפיד שהכפפה תהיה נקיה במגע עם פאנל חדש.

קומה רביעית, אתה בבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לדעתי הכי טוב לשים את הגריד בדלי עם המים הנקיים.

ואז כל פעם לשפשף בעדינות את הכפפה כנגד הגריד, בשביל לשחרר את הלכלוך מהכפפה.

בסיום לסחוט אותה מחוץ לדלי, ולהחזיר אותה לדלי עם השמפו ולהמשיך בשטיפה.

וככה חוזר חלילה.

2. אמרת שאתה גר בבניין ללא אפשרות להשתמש בצינור מים\ גרניק.

אם אתה רציני בעניין שטיפת הרכב, הייתי ממליץ לך לשקול לקנות "גרניק" נטען.

הפופולארי הוא של WORX:

https://ksp.co.il/?uin=41311&appkey=1002&enter_zap=1&store=shipment&utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap&store=shipment&param=2019

יש לי אותו והוא מוצר מצויין לדברים כאלה כמו שטיפת רכב\ אופנוע\ אופניים בכל זמן ומקום, בית, מרפסת ועוד

לשטיפת רכב שידכתי לו 3 ג'ריקנים שכל אחד יכול להכיל 20 ליטר מים.

בדרך כלל 2 ג'ריקנים מספיקים לי לשטוף טוב טוב את הרכב ועוד נשאר מים.

אחלה מוצר.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה שוטף עם שמפו ולא עם מוצר כמו ONR או כימיקל גייז רינז פרי? עם שימוש נבון וחסכוני בקבוק כזה מחזיק מעמד לכמה זמן, בהחלט לא נגמר כזה מהר. יחסוך לך את כל הקטע של הורדת דליים ענקיים של מים. ולא יישארו שאריות סבון על הרכב..

לגבי שריטות, זה קורה זה קרה וזה יקרה...אין שום דרך להימנע מזה. לי איזה ילד מסריח העביר מפתח על שתי דלתות הרכב ובחניות אנשים לעולם לא נזהרים. אנחנו בישראל, לא בהולנד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על המענה!

pasat04- באמת זאת האופציה שאני גם חשבתי עליה. אבל לא בא לי להסחב עם עוד דלי. ת'כלס יכולתי להשאר עם השיטה הישנה שלי ופשוט כל פעם לקחת דלי ולעלות מחדש ואז להוסיף לדלי החדש סבון ופעם השלישית רק דלי עם מים.

rsm130d-לא חשבתי על לנקות את הכפפה על הגריד! אנסה את זה באמת-תודה!

בנוגע לגרניק....

יש אצלי בסל קניות את המוצר הזה

https://www.gearbest.com/other-tools/pp_009135096325.html שעולה 156 דולר.

איך הוא בהשוואה למוצר שאתה רשמת?

דלי אחד לא יספיק בשביל לשטוף את הרכב? למרות שאולי זה באמת יקל עליי כי אני אצטרף לשטוף את הרכב של אבא שלי גם (מבוגר כבר)

ניסאן מיקרה- מוצר ONR זה נטו רק לשטוף עם המוצר הזה בלי מים וזהו? לא צריך להעביר בכלל מים?

לגבי השריטות אתה צודק... אבל במקרה שלי זה מישהו בדק עד כמה אפשר להוריד את הצבע אצלי על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שנקרא RINSE FREE כלומר בלי שטיפה, בלי צינור. צריך מים , אבל לא הרבה בכלל. בנוסף, גם לא יישארו לך כתמים שסבונים משאירים אם לא שוטפים אותם כפי שצריך כלומר עם הרבה מים.

לרינז פרי צריך דלי אחד מקסימום, תלוי כמה הרכב מלוכלך. ניקוי בלי מים בכלל זה מה שנקרא ניקוי יבש, יש גם מוצרים כאלה אבל אני לא אוהב אותם , כמו אקוסמרט של כימיקל גאייז.

חוץ מזה שלתכשיר רינז פרי של כימיקל גאייז או אופטימום יש שימושים נוספים, תוכל לעשות איתו ניקוי פנימי גם, נוזל פלסטלינה, קוויק דיטיילר וכו'.

לא תצטרך לעלות כמה פעמים בשביל דליים, לא ישארו לך התייבשויות של סבון, לא תצטרך לקנות מכשיר ב 1000 שח בשבילן לשטוף ת'רכב. יש אנשים שמשתמשים אך ורק ב ONR או תכשיר דומה ושום דבר אחר, במשך שנים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'ימי והוורקס חולקים כמעט את אותם הנתונים.

יתרון לג'ימי זה טעינה מהירה וחיי הסוללה.

לדעתי, עדיף לקנות את הוורקס ללא סוללה ומטען, ואז להוסיף בנפרד סוללה חזקה 4A + מטען מהיר.

זה גם מה שעשיתי אצלי.

למכשירים הנטענים אתה צריך לספק להם מקור מים לשאוב כמו ג'ריקן\ דלי.

הוורקס בנוסף יכול להתחבר לנקודת מים, וגם אפשר לקנות אביזר (בתוספת תשלום) שמאפשר לשאוב מים מבקבוקים 2 ליטר.

פשוט מבריגים את הבקבוק למכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצר ONR זה נטו רק לשטוף עם המוצר הזה בלי מים וזהו? לא צריך להעביר בכלל מים?

לגבי השריטות אתה צודק... אבל במקרה שלי זה מישהו בדק עד כמה אפשר להוריד את הצבע אצלי על הרכב.

קרא מאמר מצוין על שיטת המטליות.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?487892-onr-%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A9%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A9%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%AA&p=4346094&viewfull=1#post4346094

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסאן מיקרה- חשבתי שמוצר של ONR הוא רק ניקיון כלפיי חוץ-אכנס לשרשור שיוגב הציע ואתחיל לקרוא שם.

rsm130d- בסופו של דבר אצטרך לשאוב את המים מהדליים- לוורקס יש רק סוללות ולא סוללת ליתיום?

תודה על המענה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מציע לך לקנות 2 ג'ריקנים של 20 ליטר שיהיו מיועדים לשטיפת הרכב.

כשאני יודע שאני הולך לשטוף יום למחרת, יום קודם מאוחר בערב, אני מוריד את הכל לרכב ושם בתא מטען.

ככה שביום של השטיפה נשאר להוריד דליים וזהו. זה מקל מאוד ואין לחץ.

הסוללות של וורקס הם ליתיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
בתאריך 13.3.2019 בשעה 00:45, rsm130d כתב:

2. אמרת שאתה גר בבניין ללא אפשרות להשתמש בצינור מים\ גרניק.

אם אתה רציני בעניין שטיפת הרכב, הייתי ממליץ לך לשקול לקנות "גרניק" נטען.

הפופולארי הוא של WORX:

https://ksp.co.il/?uin=41311&appkey=1002&enter_zap=1&store=shipment&utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap&store=shipment&param=2019

יש לי אותו והוא מוצר מצויין לדברים כאלה כמו שטיפת רכב\ אופנוע\ אופניים בכל זמן ומקום, בית, מרפסת ועוד

סליחה על ההקפצה.

איך הכלי לאורך זמן? האם צריך לטפל בו בצורה מסויימת בין שטיפות? ניקיון מיוחד, ייבוש וכדומה? 

האם אתה עדיין ממליץ עליו אחרי שנתיים מאז שההודעה הזו נרשמה?

תודה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.3.2019 בשעה 12:45 AM, rsm130d כתב:

לשטיפת רכב שידכתי לו 3 ג'ריקנים שכל אחד יכול להכיל 20 ליטר מים.

יש לי 2 בקבוקים של 2 ליטר, 1 שמפו, והשני למים.

מרסס 2 ליטר - הידרו ישראל
אני צריך לפחות 4 ליטרים של מים, שוטף כל שבוע, יש לי גם ציפוי ננו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 ליטרים של מים? מה אתה שוטף?

זה לא מספיק לכלום.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ברווז

כן, משתמש בו מידי פעם בשיטת ONR.

ולדעתי, זאת השיטה הכי טובה עם המכשיר הזה.

וזה כשאין לי כוח לעשות את השטיפה הרגילה.

*בשטיפה רגילה אני מוציא חצי בית לאוטו 😄.

בסיום השטיפה- מפעיל אותו על מים נקיים, בשביל שלא יישארו שאריות של חומרים בתוך המכשיר.

@_slayer_

אין לי מושג איך אתה עושה את זה.

אבל אם זה עובד בשבילך, מי אני שאגיד שאחרת.

בהצלחה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בזכות ההמלצה קניתי, ועשיתי על הכלי אפילו סרטון UNBOXING ביוטיוב כולל הדגמה זריזה.

https://youtu.be/E3CkCS5DCkg

• רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...