Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיבת הילוכים ידנית או רובוטית מצמד בודד - חניה במישור בהילוך או בניוטרל?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפנמתי,המון תודה! בדגש על עומס על תושבות המנוע. עד עכשיו חשבתי שמדובר בתאוריה על עומס רק על הפין של הגיר וסכנה שישבר. רק צריך "להתאמן על זה" עכשיו ולהפוך את זה להרגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמו שהסבירו מספר חברים בשירשור, זה לא נכון.

בשיטה הזו, אם הרכב בשיפוע יופעל עומס מיותר על תושבות המנוע.

הדרך הנכונה:

1. עצירה.

2. ניוטרל.

3. בלם יד.

4. עזיבת הרגל מהדוושה. בנקודה זו הרכב נע מעט על המתלים, המשקל עובר קדימה או אחרוה.

5. פארקינג.

6. כיבוי מנוע.

בדרך זו תושבות המנוע לא יהיו מתוחות בזמן חניה בשיפוע.

כל הנ"ל לא רלוונטי בחניה במישור.

אותו הדין גם על גיר רציף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חניה: קלאץ' לחוץ, הילוך ראשון או אחורי בהתאם לכיוון, מרים בלם יד, מכוון גלגלים למניעת דרדור, מדומם מנוע.

הנעה: קלאץ' + דוושת בלם לחוצים כל הזמן, מעביר להילוך סרק, מניע, מכניס להילוך ונוסע.

הרכב אף פעם לא קופץ "בטעות" ולהבנתי נמנע גם בלאי מיותר על המצמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהסבירו מספר חברים בשירשור, זה לא נכון.

בשיטה הזו, אם הרכב בשיפוע יופעל עומס מיותר על תושבות המנוע.

הדרך הנכונה:

1. עצירה.

2. ניוטרל.

3. בלם יד.

4. עזיבת הרגל מהדוושה. בנקודה זו הרכב נע מעט על המתלים, המשקל עובר קדימה או אחרוה.

5. פארקינג.

6. כיבוי מנוע.

בדרך זו תושבות המנוע לא יהיו מתוחות בזמן חניה בשיפוע.

כל הנ"ל לא רלוונטי בחניה במישור.

לא יודע לגבי תושבות מנוע, זה משהו שאני אמרו להרגיש אם יש אכן "הישענות" עליהן לא? האימפלה רכב מאוד כבד והחניה מול השער אצלי בעליה קלה, ז"א שאם אני משעין את הרכב בלי בלם יד אני מרגיש יופי את ההשענות. לא הרגשתי שום הבדל בשילוב ל P או N לפני עזיבת דוושת הברקס. ז"א לפחות מבחינת ההרגשה בתוך הרכב אין הבדל אם הכנסתי P ואז הרמתי בלם יד ועזבתי ברקס או שהכנסתי N הרמתי בלם יד עזבתי ברקס ואז הכנסתי P.

אמנם... תושבות המנוע אצלי די גמורות אבל אני די בטוח שזה מבלאי טבעי, בכל זאת לא החלפתי אף פעם, מאז 2010 שהרכב אצלי ורק לפני כמה שבועות התחלתי לשמוע "קליקים" שכנראה מעידים על תושבות גמורות. רואים די טוב את ה "דחיפה" שמקבלות התושבות כשאני משלב D או R, אבל אני לא מרגיש שום "דחיפה" כזו כשהרכב "נשען עליהן" כביכול תוך כדי הסד"פ שאני מבצע בחניה (שלפי מה שכתבת גורם לרכב להשען על התושבות).

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז אצלי בוודאות אני מרגיש את ההבדל הנ"ל - קושי (רציני) להוציא את הידית מ P - אך ורק אם אני עוזב את דוושת הברקס לפני משיכת בלם יד. ז"א שבכל קונסטלציה אחרת שבה אני מחזיק את הברקס, מושך בלם יד ורק אז עוזב את הברקס, אין את אותו הקושי בהוצאת הידית מ P. תמיד הייתי בטוח שהקושי הזה בדיוק בגלל ההשענות שהוזכרה על השן של הגיר, אז עכשיו אני לא מבין אם הקושי הוא באמת בגלל אותה שן של הגיר או שבכלל קשור לתושבות מנוע.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב המתואר שן נעילה של הגיר נלחצת ולכן קשה להוציא את הידית מפארקינג.

מול מה היא נלחצת? היא נלחצת מול גלגל יעודי עם חריצים גדולים שמקובע באופן קשיח על גל המוצא של הגיר. גל המוצא מחובר לגלגים.

נניח שילבת פארקינג בלי בלם יד, האוטו בשיפוע.

משקל האוטו "יושב" או אותה שן נעליה. שן נעילה מחוברת לגיר. גיר מחובר למונע. מנוע וגיר יושבים על תושבות גמישות, יחדית הגיר/מנוע זזה מעט על התושבות, התושבות נמתחות וכך ישארו במשך כל זמן החניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי תודה אז בעצם מדובר באותה "השענות", אתה פשוט ירדת יותר נמוך מבחינת רזולוציה לפרטים הטכניים (שן --> גיר --> מנוע --> תושבות). סבבה.

אז אני חושב שאני יכול לאשר שגם בלי להשתמש בהילוך N כתחנת ביניים, לא תהיה השענות כזו כל עוד בלם יד הורם לפני עזיבת דוושת הברקס. או לפחות ככה זה אצלי ברכב.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי ניוטרל

פעם קודמת חניתי בעבודה מול גדר בעליה, כשההילוך משולב לראשון

כשבאתי להניע שכחתי מהעניין, התנעתי ומזל שבלם היד היה מורם אחרת הייתי מגרד חתיכות מכסה מנוע מהגדר. לא עושה זאת שוב, במקסימום אני משלב את ההגה לכיוון המדרכה מעט.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוח שפועל בזמן האצה ובלימה לא פועל 12 שעות רצוף.

אין לי כמובן נתונים מדעיים עד כמה זה משפיע על בלאי התושבות אבל אם בדרך מאוד פשוטה אפשר להימנע מזה, למה לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה בחלק האלסטי של עקום המאמץ-עיבור של התושבת, אין לזה משמעות לדעתי (אבל מי יודע את הנתונים האלה...לא בטוח שאפילו היצרן יודע).

אני עם ידני משאיר בהילוך רק בשיפוע רציני, מה שמזכיר לי שצריך למתוח את כבל בלם היד :)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...