Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות נטושות

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 1859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי הבוקר בכתבה בנושא מכוניות נטושות. תופעה מוכרת לכולנו.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3757983,00.html

אותי יותר מטריד הנושא של מכוניות נטושות בחנייה שאינה פרטית ( בחנייה פרטית, מעבר לאסטטיקה זו בעיית הבעלים, בדומה לסלון ביתו)

בכתבה עולים כמה דברים שכל אחד עשוי לעורר דיון.

למשל :

בחניון פרטי, כך מתברר, אין לעירייה סמכות, והדיירים נדרשים לפתור בכוחות עצמם את נושא המטרד שיוצרת המכונית.

וגם :

בישראל אין כיום שוק אמיתי למכוניות משומשות זולות, והרישוי יקר...החזקת המכונית הישנה לא כדאי עקב עלויות הרישוי. כיום מחיר הטסט למכוניות חדשות ומשומשות בישראל נחשב לאחד הגבוהים בעולם. במקרה של מכונית משפחתית שמחירה הוא כ־15 אלף שקל, מחירו של הטסט עשוי להגיע לכעשירית ממחיר המכונית, מה שהופך את המשך החזקתה ללא כדאי.

.שוק הרכב המשומש בישראל נמצא בתקופת שפל חסרת תקדים. ערכן של מכוניות משומשות צנח בפועל והמכוניות נמכרות במחירים נמוכים ממחיר המחירון. אך חשוב מכך: מכוניות משומשות נמכרות תוך מתן מימון אגרסיבי. המשמעות היא שמכונית משומשת ששווה למשל כ־50 אלף שקל נמכרת בפועל בכ־40 אלף שקל (אבל אם נמכרת ב 40, זה מה שהיא שווה ולא המחירון הפיקטיבי של 50) בשוק המוסדי. השוק המוסדי מעניק גם מימון, כלומר על המכונית המשומשת הזו יש לשלם מקדמה של כ־20 אלף שקל ולקבל בתמורה מכונית בת כחמש שנים. מכיוון שכך, אי אפשר למכור כיום מכונית בת עשר שנים בסכום שגובהו קרוב לזה שמשלמים כמקדמה על מכונית יחסית חדיש.

ועוד דבר, מוסכי מדרכה ....כמו שמתואר בתגובה הראשונה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

"מחירו של הטסט עשוי להגיע לכעשירית ממחיר המכונית, מה שהופך את המשך החזקתה ללא כדאי"

את השטות הזו אני שומע הרבה. מה הקשר בין יחס עלות הטסט/התיקון לכדאיות החזקת הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר, הכלל ציטוט מתוך הכתבה.

עלות/תועלת זה שיקול פרטי של כל אחד.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אגרת הרישוי זה בעצם הטסט, לא? זה עיקר התשלום. טסט עצמו עולה 100 שקל. האגרה זה כבר לפי סוג הרכב והיא פי 10 מעלות הטסט לפחות.

צריך להיות מטומטם כדי לנטוש מכונית תקינה שערכה כמה אלפים בגלל שאין לך חשק להוציא עליה אלפיה וקצת בטסט. מה עדיף, לקנות מכונית חדשה יותר בכמה עשרות אלפים ולהוציא עליה את אותו סכום?

Sent from my LG-H820 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה ההיגיון ביחס בין מחיר אגרת רישוי לערך הרכב..

תקנו אותי אם אני טועה, מחיר הטסט ללמבורגיני בת שלוש ולרנו מגאן שלי בת ה16 , הוא בדיוק אותו מחיר, לא?

Sent from my Pixel using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא, זה תלוי באיזה קבוצת רישוי הלמבורגיני.

Sent from my LG-H820 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברחוב מישהו קנה ג'ימני חדש כדי לא לנסוע בו.

כבר חודשיים פלוס שהרכב לא זז ממקומו.

ומה מעצבן בקטע הזה? שהוא החנה אותו בחנייה שקרובה לבית שלי (תופס סתם חנייה באזור שלי) ולא בחנייה שקרובה לביתו.

ומה יותר מעצבן? שבשבת כלשהי, בעל הג'מני טרח לבוא לביתי ולבקש ממני להזיז את הרכב שלי ממקום החניה שקרוב לביתו.

ואצלי בישוב בכלל לא מטפלים ברכבים נטושים, שמים מדבקה וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה ההיגיון ביחס בין מחיר אגרת רישוי לערך הרכב..

תקנו אותי אם אני טועה, מחיר הטסט ללמבורגיני בת שלוש ולרנו מגאן שלי בת ה16 , הוא בדיוק אותו מחיר, לא?

Sent from my Pixel using Tapatalk

אתה טועה.

מחיר אגרת הרישוי (החלק היקר) הוא נגזרת של קבוצת הרישוי של הרכב והוא נע בין כ-1000 שקל ל-4500 ויורד עם השנים (כל שלוש שנים). בעצם, על המגאן בת ה-16 שלך תידרש לשלם 1087 שקל (קבוצה 3, לפני 2008) והלמובריגיני בת השלוש תשלם 4500 (קבוצה 7, 2016).

עלות המבחן עצמו די זהה ונעה בין 90 ומשהו ל-100 וקצת שקל.

יש את כל המחירים בתמונה:

Screenshot_1.jpg

במבט על התמונה היותר רחבה, לא מפתיע בכלל שנהגי הרכב הפרטי - שהם היחידים שאין להם לובי בכנסת - מסבסדים את כל שאר משתמשי הכביש. האבסורד הכי גדול הוא שמשאית של מעל 20 טון משלמת אגרה (= מס שימוש בכביש שנועד לתקן נזקים שעושים הרכבים לתשתית ולפיתוח תשתית נוספת) פחות או יותר כמו גולף GTI או אאוטלנדר PHEV.

Screenshot_2.jpg

אבל היי, אם אתה טוחן 30 יום מילואים בשנה, אתה מקבל 59 שקל הנחה! לתפארת...

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, רכב שלא הורד מהכביש במשרד הרישוי, בעליו ממשיך

לקבל חיובי אגרת רישוי (טסט) שאותן הוא חייב לשלם כל זמן שהרכב לא הורד

מהכביש באופן מסודר במשרד הרישוי והחובות מצטברים.

לאחורנה הופעלו גם אמצעי גביה כנגד חייבים כאלו וכך זה התפרסם ולדוגמא:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?653427-%D7%AA%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%92%D7%A8%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%A2%D7%9C-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%91%D7%AA-%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%A4%D7%A7%D7%93%D7%AA%D7%99-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%94-%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%9F-%D7%9C%D7%A2%D7%A9%D7%95%D7%AA

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שהורדה מהכביש לא מחייבת פינוי הרכב ממקום החנייה. אולי כדאי להתנות הורדה מהכביש בהעברת הרכב לאתר גריטה והצגת הוכחה , אחרת ידרש בעל הרכב להמשיך ולשלם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שהורד מהכביש הוא רכב ללא רישוי, פקיד הרשות מקומית לפנותו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, רכב שלא הורד מהכביש במשרד הרישוי, בעליו ממשיך

לקבל חיובי אגרת רישוי (טסט) שאותן הוא חייב לשלם כל זמן שהרכב לא הורד

מהכביש באופן מסודר במשרד הרישוי והחובות מצטברים

אז הוא פשוט לא ישלם, ולא ייסע ברכב, לא?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שיקבל ד"ש מההוצאה לפועל...

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכתבות האלה נכתבות בפזיזות כדי למלא מקום ריק בעיתון או באתר.

הבעיה הכי גדולה שאני רואה זה שלמדינה אין פתרון אמיתי לרכבים ישנים שיורדים מהכביש והרכבים מועברים ''לפירוק'' ומשם יושים דרכם לרשות הפלסטינית להמשך שימוש ללא רישוי או לחלפים.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...