Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 6 שנים עם רנו סניק

khalil
שימו לב! השרשור הזה בן 1870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב עדיין אצלנו, וימשיך כמה שנים כנראה כי הוא ממלא את הייעוד שלו בצורה טובה מאוד, אבל רציתי לשתף בסיכום ביניים אם מישהו מעוניין בפרטים.

לפני 6 שנים חיפשנו רכב משפחתי, הדרישות לפי הסדר היו רכב בטיחותי, נוח, מרווח ל5 אנשים, אמין, ושיחזיק המון זמן כי לא הרכב הוא מוביל משפחתי ואין טעם להחליף ללא צורך. חיפשנו בהתחלה משפחתית גדולה B4 או מאזדה 6, המזדה נפסלה בגלל חוסר נוחות, הגב שלי מאוד רגיש, הרכב היה מצוין מכל הבחינות ואישתי אהבה אבל לי היה לא נוח בצורה קיצונית, הרכב שנבדק היה במגרש של קרסו ועמדה שם סניק יד 1 0 ק"מ, שנת 2012 בדקתי אותה והיא מילאה את כל הדרישות, במיוחד הבטיחות שהצטיינה בה, והחלטנו לקנות.

המחיר היה גבוה ממחיר המחירון (הרכב עמד שנה בנוסף לשנה שעבר לפני הרישוי) הם דרשו כמה אלפים מעל למחיר מחירון משוקלל, וקיבלו, יצא 115 אש"ח, שזה סד"ג של קליאו מאובזרת בזמנו לכן החלטנו ששווה לשלם.

הרכב משמש לרוב לנסיעות בתוך העיר, עם טיולים בסופ"ש, עושים 12 אק"מ בשנה, הנסועה עכשיו היא 69 אק"מ.

אבזור:

הרכב די מאובזר לזמנו, מגיע עם בקרת שיוט, לוח מחוונים דיגיטלי (רזולוציה שלל טטריס אבל עדיין), בלם יד חשמלי, בקרת אקלים, וילונות ומגשים מאחור, הנעה בלחיצה, כניסת RCA (המקביל הצרפתי לAUX) שעם חיבור בלוטות' פשוט מתממשקת עם הטלפון והופכת לדיבורית/נגן מוזיקה.

הרכב הושק ב2009 אז מערכות בטיחות מתקדמות אין, אבל יחסית לרכב מתקופה זו, הוא מאובזר מאוד.

שימושיות:

הרכב מגיע עם 3 כסאות נפרדים שנעים על מסילה מאחור, אפשר להכניס כל קומבינציה של כסאות בטיחות, תא מטען גדול ושימושי, מאוד מרווח, שמשה גודלה וחלונות גדולים, עם וילונות שמש למקרה הצורך, הכסאות מקדימה הם הכסאות הכי טובים שאפשר לקנות ברמת מחיר זו וגם מעליה, מלא מגירות ותאי אחסון.

מנוע, גיר והתנהגות:

המנוע הוא 2 ליטר עם תיבה רציפה, לטובתו הוא מאוד חלק, בלי ההשהיות של מנועי הטורבו או הקפיצות של הגירים הרובוטיים, הכל חלק והכל צפוי, זה יתרון גדול לנצרת, עיר שבנויה על גבעות תלולות וכבישים מפותלים, אבל בכבישים שטוחים וישרים החסרונות יבלטו, והם ביצועים רעים, הרכב עצל, וצריך לסחוט את הדוושה בשביל לקבל קצב מהיר, ועם סחיטת הדוושה, השקט של סביבת הנהג מתחלף ברעש מנוע וגיר, הרכב לא אוהב מאמץ.

חסרון נוסף הוא צריכת דלק, תנאי הנהיגה שלי שונים ממה שרוב האנשים יראו אבל הרכב צורך 15-20% יותר ממזדה 6 עם מנוע 2000 וגיר 5 הילוכים. זה תקף לעירוני ובין עירוני, הרכב כבד וצורתו המלבנית מייצרת התנגדות אוויר גדולה, לכן צריכת הדלק בהתאם.

מבחינת נוחות, הרכב נוח מאוד ושקט מאוד חוץ מתחת מאמץ, הבולמים קצת קשים מדי לטעמי, בגלל אופיו הלא ספורטיבי של הרכב היו יכולים לרכך קצת את המתלים והבולמים, אבל הרכב יותר נוח מרוב מה שנמצא בשוק ברמת מחיר שלו.

עלויות אחזקה:

הרכב איבד 75% (לפי מחירון, לפי שוק זה מ80%+) מערכו ב6 שנים, אחרי 3 שנים כבר איבד 60%, מי שמחליף רכבים כל 3 שנים צריך לשקול היטב אם מיני ואן צרפתי שווה לו את ירידת הערך (הפיקאסו זה אותו סיפור), ומי שלא מחליף שיתחשב בסיכון שבמקרה של אובדן להלכה הרכב יעלה יותר ממשפחתית אחרת, מצד שני, כיד שניה, הרכב מספק יחס עלות-תועלת מצוין.עד הטיפול האחרון טיפלתי במורשה, וזה עלה הרבה, טיפול קטן עולה ~900 ש"ח, ועם בלמים המחיר מטפס, עשיתי טיפול במוסך רגיל, טיפול רגיל עם החלפה של נוזל בלמים, פילטר מזגן ובלמים עלה 650 ש"ח.הרכב צריך ניקוי בית מצערת כל שנתיים שלוש, מצבר מחזיק שנתיים, תקלה אחת הופיעה, braking system fault, החלפתי בלמים ודיסקיות במורשה בגללה ולא נעלמה, בטיפול בלא מורשה ישר עלו על הבעיה, מיכל נוזל הבלמים היה נטוי וחסר קצת, קיבעו את המיכל ומילאו אותו ומאז שקט.

אני מחליף בלמים בכל טיפול, נוסע בהרבה ירידות חזקות, והרכב כבד (2 טון), ולא תמיד יש בלימת מנוע, אז לשקט הנפשי שלי מחליף בלמים על שנה.

אגרת הרישוי גבוהה, כי המחירון המקורי של הרכב היה גבוה (1900 ש"ח אאל"ט).

סיכום:

מוביל משפחתי מצוין ל5 אנשים, נוח ואמין, זול מאוד לרכישה כיד שניה, מאובזר לרכב בגילו, טיפה עצל וצורך דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה!

תיקון רק לעניין הטורבו, למנועי טורבו מזמן אין השהייה, ומבחינת נהיגה אין להם שום חסרונות לעומת מנוע אטמוספרי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום.

אתה יכול בבקשה לציין מהי צריכת הדלק הממוצעת אצלך? (אני לא בטוח כמה זה במזדה 6...)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה אצלי זה 5ק"מ לליטר, במאזדה זה 6ק"מ לליטר, בבין עירוני עם מזגן זה 10 לליטר, מאזדה זה 12. אופי הנהיגה אצלי זה הרבה התנעות קרות והרבה עליות, זה לא אופייני לרוב האנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על סקירה ממצה ומעניינת.

אחלה רכב לטעמי, אני גם אוהב את המראה שלו ואפילו שקלתי לרכוש אחד ובסוף נכנעתי בשל אילוצי צריכת דלק (כבר יש לי זללנית אחת בבית, צריך לאזן איכשהו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשנו לא מזמן כזו בדיוק, יד 2 (אנחנו יד 3)

סקירה מדוייקת. אני יכול לחזק כמעט את כל מה שנכתב. ירידת הערך מזעזעת (מה שאומר שלשמחתי קבלנו רכב כמעט בחינם).

הרכב שקט ונעים לנסיעה ברמה הכי גבוהה שיצא לי להכיר. אחרי נסיעה ברכב אתה מהר מאד מבין איך יכול להיות שהרכב קיבל ציון 10 עגול בסקירת רכבים חדשים ב YNET.

מרוב שמחיר הרכישה היה זול, כשהנעתי ונסעתי אחרי ההעברת בעלות והנסיעה ברכב היתה כל כך שקטה ונינוחה, שהיתה לי תחושה מאד לא נעימה, כאילו גנבתי את הרכב :)

לטעמי שיכוך הנסיעה מצוין, אני לא שוטף לביקורת על הבולמים/מתלים.

צריכת הדלק בהחלט לא מהידידותיות שבנמצא.

אני מודע לזה שלדגם הנוכחי יש עד כה מוניטין לא רע בנושא האמינות, אבל מעט חושש שברכבים שמתחילים להזדקן האמינות תפגע משמעותית. נוכל לדעת רק בעתיד/בדיעבד...

מחזק מאד לגבי המלצה חמה לרכישה כמשומשת, למרות צריכת הדלק ובגלל כל השאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, רכב נפלא!!!

אני מכיר את הרכב הספציפי די מקרוב, אם אני צריך להמר אני מוכן להמר שהרכב עלה על הכביש בסביבות מאי.

לרנו היו קבוצת רכבים שהם נתקעו במחסן, היו צריכים להעלות אותם על הכביש ולמכור אותם יד 1.

יתרון?, הכל :)

חיסרון?.

אני מאמין שאם תסתכל על תעלות הניקוז, אתה תראה שם קילופי צבע ויכול להיות שגם במכסה המנוע.

זה קרה עקב תקלה ביצור הרכב שגרמה לכך, שהצבע בארץ, נשרף ומתקלף.

רכב נפלא!!!!!

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אשר סובל מהסטיגמות הקשות על רכבים צרפתים , בבסיס רכב אמין מאוד , תחזוקה נאותה והרכב יכול לשרת שנים רבות.

צריכת הדלק היא בעיה ידועה במנועי 2 הליטר הצמודים לתיבה הרציפה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אשר סובל מהסטיגמות הקשות על רכבים צרפתים , בבסיס רכב אמין מאוד , תחזוקה נאותה והרכב יכול לשרת שנים רבות.

צריכת הדלק היא בעיה ידועה במנועי 2 הליטר הצמודים לתיבה הרציפה.

העובדה שיש סטיגמות שליליות על רכבים צרפתים, אז לי, בתור פרנקופיל (בתחום הרכב בלבד) זה מעולה!

במקום לקנות מאזדה 3 במחיר 40K אני קונה צרפתייה מקבילה ב-25-20K. (סתם זורק מחיר, אבל הכוונה הובנה.)

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם ירידת ערך כזאת, היבואן והצרכן יחשבו טוב טוב אם ייבאו/יקנו את הרכב, עובדה שהסניק החדשה כבר שנים נעדרת מהשוק כי ליבואן הרבה יותר משתלם למכור מגאן דיזל. היא תהפוך למליבו או וולבו, רכבים עם היקף מאוד מצומצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 טון זה אולי משקל מורשה כללי, משקל עצמי הוא 2 קילו פחות מ 1500 (שגם זה לא קל, אבל זה לא אוטו קטן).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...