Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול בייתי vs דיטלייר

שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, בזמן האחרון אני מתלבט על העניין די הרבה.

הרכב הוא סיאט לאון Fr mk2 בצבע לבן, הצבע המקורי במצב די טוב, כמובן שיש סוורלים וגם איזה 2 קילופי צבע מאבן כנראה.

התשובה כנראה די ברורה אבל עדיין רציתי לדעת אם אפשרי להגיע לרמה טובה בטיפול בייתי.

הכיוון הכללי הוא ליישם בסוף אוטם צבע/ נאנו.

כמובן שכולל פלסטלינה,פוליש (ידני) ואחר כך אוטם צבע, השאלה היא בעצם אם אפשר להגיע לפוליש (ידני) ברמה טובה מספיק כדי ליישם אוטם ואם בכלל כל המאמץ שווה את זה.

לגבי דיטלייר זה לכיוון הנאנו, לכמה זמן הוא מחזיק ומה עושים לאחר התקופות זמן הזו?

מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי :)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוכן לשקיע כסף ולקנות מכונה (פוליש ידני ידרוש הרבה מאמץ ולא יתקרב לתוצאה של מכונה) ויש לך סבלנות ללמוד איך לבצע כל דבר, בהחלט תעשה בעצמך.

אני קניתי מכונת פוליש לפני כמה חודשים וצפיתי בהמון סרטוני הדרכה, עשיתי טיפולים למספר רכבים במשפחה והתוצאות היו מעולות ומספקות מאוד.

אישית אני חושב שהיכולת לבצע דיטיילינג ברמה גבוה לרכב בעצמך זו יכולת ממש כיפית ומספקת, שבעזרתה שתדרג כל רכב שברשותך בכמה רמות.

אם כל האמור למעלה לא מדבר אליך פנה לדיטיילר.

מצרף תמונות מהטיפול האחרון:

20190308_135310.jpg20190307_145739.jpg

התמונות הינם לפני יישום אוטם צבע ווקס, בפועל הברק קצת יותר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה.

לקנות מכונת פוליש זה כבר גדול עלי, מפחיד אותי לנסות לעשות פוליש עם מכונה על הרכב שלי.

בעבר יישמתי אוטם צבע על הרכב שלפני היישום עשיתי לו שטיפה טובה ( ניקוי מזהמים, שיטת 2 הדלאים וכו), פלסטלינה ואז 2 שכבות של אוטם, התוצאות היו לא רעות אבל הייתי שמח למשהו קצת יותר טוב ולכן חשבתי על פוליש ידני.

מה עושים אחרי שהאורך חיים של אוטם צבע/ נאנו עובר? שוב פוליש? רק פלסטלינה?

כמה זמן מחזיק אוטם צבע טוב לעומת נאנו טוב?

כמובן שהשיקול הוא גם בקטע הכלכלי, במקום לשים 2000 שקל לדיטיילר אני יכול לחסוך את הכסף לדברים אחרים שאני רוצה לקנות לרכב.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לעשות פוליש ידני אבל זה אפשרי. (עושה את זה שנים רבות)

לא תגיע לעולם לרמה של מכונת פוליש - אבל זה גם תלוי בסוג הרכב. ( יש לכה קשה ויש רכה)

אוטם צבע יחזיק עם חיזוקים ( QD לסוגיו) עד חצי שנה. על ציפוי ננו קרא כאן.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?666693-%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%A7%D7%A8%D7%9E%D7%99-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי,בחישוב של לקנות את כל המוצרים יכול להיות שההפרש לא יהיה גדול במחיר והתוצאה תהיה עדיפה אצל דיטלייר, יש עכשיו כמה סדנאות שעושות מבצעים טובים על ציפוי נאנו (סביב ה 1500 שח).

במידה ואני הולך על פוליש ידני + אוטם צבע, כל כמה חודשים אני אצטרך לעשות את כל התהליך שוב?

כנל גם לגבי הנאנו, הבנתי שזה מחזיק לשנה ומה קורה אחרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטם צבע צריך ליישם כל חצי שנה לפעמים מעט יותר. תלוי בסוג האוטם, ושיטת השימור.

על פוליש אפשר לדלג, לא על פלסטלינה. (אישית מעדיף לעשות מעבר לפני כל טיפול דיטיילינג)

ציפוי ננו זה ביטוי נפוץ שנהוג להשתמש בו בכל מקום, למרות שיש רמות שונות של ציפוי.

יש מבוססי קוורץ שמתחברים כימית לתוך הצבע, זאת בניגוד לאוטם/ווקס שרק "יושבים" מעל הצבע.

יש רמות קושי של התרכובת המונעים שריטות -אבל לא באופן מוחלט. יש על בסיס סילקה שהוא חומר מעט יותר יקר.

כדי לשמור על ציפוי ננו, חייבים לתחזק את הרכב כהלכה. סבון מתאים, כפפות,מטליות, וייבוש בשיטה נכונה.

בנוסף חייבים לתחזק את הציפוי עם מוצרים תואמים של אותה חברה, על מנת להאריך את חיי הציפוי.

יש ציפויים המבטיחים שנה/שנתיים, ויש אפילו שלוש שנים. כל זה תלוי מעבר למה שציינתי, באקלים שהרכב נמצא. (חום גבוה,חשיפה לשמש,רכב מקורה וכד')

למשל CC36 של SONAX מבטיחים עמידות של שלוש שנים במידה ומתחזקים את הרכב באופן שוטף, כולל בדיקה שנתית.

לא בדקתי את ההבטחה לעומק.

https://professional.sonax.com/Vehicle-Valeting-Paint-Finish/CC36

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז השלבים בעצם הם:

1. שטיפה להסרת לכלוך ומזהמים ( משתמש בדרך כלל בסבון כלים רק בשביל להוריד שומנים)

2. פלסטלינה (כפפה של פרקלה)

3. שטיפה להורדת כל הסבון ו פלסטלינה (שיטת 2 דלאים, מקציף וסבון של כימיכל גאיס)

4. פוליש של מגאוויבר עם אפליקייטור

5. ספריי הגנה וברק של שול (ניאו)

6. יישום של האוטם ( פוליש אנג’ל מאסטר סילינט) או אם אפשר המלצה על אוטם אחר.

השלבים נכונים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב שלישי, דילגת על הדבר החשוב ביותר לאחר פלסטלינה - IPA אלכוהול מדולל או CarPro Eraser מוכן.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?669036-IPA-%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%90%D7%A4%D7%A9%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%92-(%D7%95%D7%94%D7%90%D7%9D-*%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA*-%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%98%D7%99-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D)&highlight=IPA

תפקידו להסיר שומנים/שאריות ווקס/אוטם צבע שעדיין נמצאים מעל פני הצבע לאחר פלסטלינה.

כי הפלסטלינה לא מסירה אותם לחלוטין אלא הם "צפים" מעל הצבע. מטרתו לקבל משטח צבע נקי לחלוטין ממזהמים

לפני ציפוי. לא חובה לשטוף את הרכב שוב. במידה והרכב שמור ומטופח, אני מדלג על שלב השטיפה השני. ( מיישם אוטם צבע לאחר IPA)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. שטיפה להסרת לכלוך ומזהמים ( משתמש בדרך כלל בסבון כלים רק בשביל להוריד שומנים)

2. פלסטלינה (כפפה של פרקלה)

3. מעבר עם IPA

4. שטיפה להורדת כל הסבון ו פלסטלינה (שיטת 2 דלאים, מקציף וסבון של כימיכל גאיס)

5. פוליש של מגאוויבר עם אפליקייטור

6. ספריי הגנה וברק של שול (ניאו)

7. יישום של האוטם ( פוליש אנג’ל מאסטר סילנט)

יש לי כרגע אוטם צבע של פוליש אנג’ל אבל לא בטוח שהוא יספיק לי ל 2 שכבות לפחות לכל הרכב, ראיתי את האוטם של CG

JetSeal109, יש למישהו נסיון איתו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. שטיפה רגילה של הרכב ללא ייבוש.

2. פלסטלינה עם חומר סיכוך.

3. שטיפה סופית של הרכב להורדת כל מה שהפלסטלינה הוציאה והשאירה אחריה וייבוש סופי.

4. מעבר עם IPA

5. פוליש\ גלייז - *אני אישית מעדיף גלייז כי אין לי את התנאים לעשות פוליש.

6. אוטם צבע איכותי- אני משתמש וממליץ על מנזרנה פאור לוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלייז תפקידו למלא שריטות עדינות/מיסוך סווירים. מיועד לרכבים שיש להם לכה דקה/או רכב ישן שאין כבר מה לגלח ממנו.

הוא בא במקום פוליש.

לגלייז יש יכולת מילוי ויכולת ניקוי. כלומר הוא עושה שתי פעולות -אחת מילוי, שנייה פוליש עדין.

אבל אל תצפה ממנו למלא/להעלים את כל השריטות,אלא השטחיות בלבד.

הדבר החשוב ביותר, זה התאמה בין גלייז לאוטם צבע (לא לכולם יש התאמה טובה) ובנוסף, לדעת איך ליישם אותו.

צריך פד מעט רטוב (ממש מעט) ולהתחיל לעבוד מקטע מקטע בתנועות של עיסוי עד שהחומר מתפרק ומתאחה לתוך הצבע. (כמו פוליש)

אפשר לעשות על כל הרכב, ולאחר רבע שעה - לעשות באפינג על כל הרכב.

שילוב מנצח מניסיוני הוא Autoglym SRP (יש לי אחד חדש בבית) עם Menzerna PL.

יש גליזיים שאהבתי פחות, מכוון שלא השתלבו מיטבים עם אוטם צבע. (הפריעו אחד לשני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, אני אנסה לראות איך אני מצליח לעבור את עניין הפוליש הידני.

לאחר שלא הסתדר לי המשלוח של כל המוצרים מחול, מחפש המלצה על אתר אמין או על מוצרים שאפשר לקנות בארץ בעיקר אוטם צבע וכפפת פלסטלינה.

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את אפקס (עשיר במוצרים)

http://www.apexparts.co.il/

ואוטוסטור המוכר.

https://www.autostore.co.il/product-category/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%97/

אם אתה באזור ראש העין? יושב שם יבואן של מוצרי דיטיילינג מובילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שתי האתרים אני מכיר, לא מצאתי שם כפפת פלסטלינה.

לגבי אוטם צבע מתלבט בין המנזרנה לבין ה CG jet seal או משהו אחר מחול.

מי היבואן מראש העין?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...