Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק מוגזמת? סקודה קודיאק 2.0 4x4

motorishta
שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

התחדשתי לפני מספר ימים בסקודה קודיאק מנוע 2.0 בנזין 4×4, מישהו יודע לומר אם צריכה של 10.8 ק"מ לליטר זה בסדר?

הנסיעות 70/30 לטובת כבישים מהירים, הדוושת גז כמעט ובכלל לא הרגישה את הרגל, אני נוסע מאוד מאוד רגוע, לא עובר 110 בכביש מהיר, וצופה מראש מתי יש צורך לבלום ומתי לתת גז.

אני מודע לזה שזה רכב גדול ו4×4 קבוע, אבל מבדיקה של מבחני רכב, הגיעו לצריכה של 14 ק"מ לליטר.

יש איזה דרך לבדוק אם זה תקין?

רכשתי את הרכב ממישהו כנראה שאהב ללחוץ, אולי הרכב צריך להתרגל אלי?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שזה דיזל, נכון? לדעתי אתה צריך לסגל לך הרגלי נהיגה נכונים ואז תוכל להגיע לצריכת דלק טובה יותר. אני עם הקארוק 1.5 בנזין מגיע לממוצע בנהיגה מעורבת של 14.5-15 ק"מ לליטר, כך שאין סיבה שהדיזל שלך לא יתקרב לזה, אף על פי שהרכב כבד יותר והמנוע גדול יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע דיזל לא יעלה משמעותית צריכה לנהג עם רגל עצבנית . זה שונה לגמרי מבנזין.

בקיצור :בדיזל לא צריך "הרגלי נהיגה".

אם כך המצב : גש למוסך לבדיקה. משהו לא תקין.

על אותו מנוע (2.0 TDI) אני משיג בקלות 1:18 בנסועה כזו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתוב בהודעה הראשונה "מנוע 2.0 בנזין".

וגם כתוב "התחדשתי לפני מספר ימים".

מציע לפ'ה שיחכה לפחות לסיום "ההרצה" ואז שיבדוק את צריכת הדלק על מיכל מלא במשאבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע דיזל לא יעלה משמעותית צריכה לנהג עם רגל עצבנית . זה שונה לגמרי מבנזין.

בקיצור :בדיזל לא צריך "הרגלי נהיגה".

אם כך המצב : גש למוסך לבדיקה. משהו לא תקין.

על אותו מנוע אני משיג בקלות 1:18 בנסועה כזו.

לא מסכים לגמרי עם החלק הראשון של ההודעה. הדיזל זה לא קסם ולא קורא תיגר על חוק שימור האנרגיה. אם תלחץ הוא ישתה, אם תסע מהר הוא ישתה. מנסיון.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס: פות"ש עם מנוע בנזין. לוקח כל מה שאמרתי חזרה. לתומי חשבתי שבחרת מנוע דיזל בקודיאק (שנותן 190 כ"ס ומומנט עדיף). לדעתי זו הגרסה המומלצת לקודיאק.

לגבי המנוע דיזל שלהם : אני מרביץ חצי מהנסיעה ב 130 רק לפעמים יורד מ 100 ועדיין צריכת הדלק 1:20 (נמדד בתדלוק). מנוע מצויין.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש. במנוע בנזין - זו צריכה סבירה למדי.

אנו בדיזל החזק ו- 4x4, בנסיעות לא ממש חסכוניות והרבה הררי/עירוני עומדים על כ- 13 ק"מ לליטר, כך שכ- 10 ק"מ לליטר בבנזין זה הגיוני.

מניסיון עם 2 גרסאות של דיזל 2.0 של הקונצרן, אחד עם אלתיאה (140 כ"ס) והשני בקודיאק (190 כ"ס) - אין בכל מקום להשוואה. באלתיאה עמדנו על כ- 16 ק"מ לליטר, במתאר נסיעה מאוד דומה ובבין עירוני עמדנו על כ- 20 (כמו שצוין על ידי save), אבל זה רכב הנעה קדמית והרבה יותר קל (ולכן גם הרגיש טיל בהאצות ביניים ובעליות).

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה!

חפרתי כמעט בכל פורום אפשרי בחו"ל, כולל פורום רק של סקודיאק, כולם עם מנוע כמו שלי, מוציאים כ-32 mpg, שזה כ13.6 ק"מ לליטר דלק.

האם זה נכון שהרכב אמור ללמוד את הרגלי הנהיגה שלי?

לגבי לגשת למוסך, חוץ מבדיקת 4 גזים, מה עוד ניתן לבדוק?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם כתוב "התחדשתי לפני מספר ימים".

זה לא מחייב שהרכב חדש מהסוכנות, זה ביטוי רווח בפורום לרכישת רכב, גם יד שניה.

רכשתי את הרכב ממישהו כנראה שאהב ללחוץ, אולי הרכב צריך להתרגל אלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אצלי (גם קודיאק חדש כ- 2,000 ק"מ, בנזין 2 ל' 4X4) הצריכה אפילו יותר נמוכה. היתי חותם על 10 ק"מ לליטר.

לפי המחשב של הרכב היא 8-9 ק"מ לליטר וזה די תואם לפי התדולקים. נסיעות ארוכות מחוץ לעיר הוא סביב 10 ק"מ לליטר

לי זה נשמע לא סביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...